کولرگازی

تعمیر کولر گازی ایستاده

تعمیر کولر گازی ایستاده

نکته ای که اینجا مطرح است این است که کارکرد و نحوه ی عملکرد انواع کولرگازی ها تقریبا به یک شکل عمل می کند اما شکل ظاهری آن ها متفاوت بوده و طبعا کاربردشان نیز تفاوت خواهد داشت. سیکل سرماسازی اسپیلت های ایستاده تقریبا به نوع دیواری شباهت دارند و از دو یونیت تشکیل شده اند. این دو قسمت شامل کندانسور که به عنوان پنل خارجی عمل می کند و یونیت درونی که پنل داخلی محسوب می شود، تفاوت بارز بین این نوع كولر گازي ها این است که پنل داخلی نوع ایستاده شبیه به کمد دیواری بلند است. برای سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده میتوانید با مرکز و مرکز تعمیرات ما در تهران تماس گرفته تا از طریق متخصصان حرفه ای دستگاه به بهترین شکل عیب یابی و رفع ایراد شود.

ثبت سفارش آنلاین سرویس و تعمیرات اسپیلت ایستاده در تعمیر24

اسپیلت های ایستاده بیش از دیگر اسپیلت ها پرتاب باد داشته و درصد سرمایش آن و قدرت خنک کردن این کولرگازی در مقایسه با دیگر کولرهای گازی بیشتر می باشد به همین دلیل است که عمدتا در محیط های بزرگ تر و عمومی همانند سالن ها، بیمارستان ها و دانشگاه ها کاربرد دارد. نکته ای که باید به آن توجه شود نیز این است که این کولرها در نوع سه و تک فاز تولید می شوند.

انجام خدمات سرويس و تعميرات كولر گازي ايستاده در تهران با 6 ماه گارانتی و قطعات اصلی انجام میگیرد.

اهمیت سرویس و تعمیر کولرگازی ایستاده

کولر گازی ایستاده نیز همانند دیگر دستگاه های سرمایشی، نیاز به سرویس و تعمیر داشته، می بایست به صورت دوره ای این کار انجام شود تا طول عمر مفید دستگاه کوتاه نشود به طور معمول این سرویس ها قبل از شروع فصل گرما انجام می شود و به صورت سالانه خواهد بود.

درست است که سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده نسبت به اسپیلت های دیواری کار تفاوت چندانی ندارد اما به دلیل حساسیت دستگاه بهتر است که این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید تا سلامت دستگاه شما را تضمین نماید برای این کار می توانید با کارشناسان ما در تهران با پشتیبانی مرکز و مرکز تعمیر24 در تماس باشید، ایراد ایجاد شده ی دستگاه را مطرح کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن کار سرویس و تعمیرات کولر گازی ایستاده ی شما را در تهران انجام دهند.

یکی از دلایلی که باعث می شود از این نوع کولرگازی در مکان های عمومی و بزرگ استفاده نمایند این است که دارای قدرت موتور بسیار بالایی است و بخوبی می تواند سرمایش این نوع از محیط ها را فراهم نماید. نکته ای که مطرح است این است که نصب و تعمیرات اسپیلت ایستاده نیز شبیه دیگر کولر های گازی می باشد اما به دلیل اینکه بیشتر در مکان های اداری به صورت تمام وقت با تمام قدرت کار میکند ممکن است دچار ایرادات و مسائل بیشتری شود.

اما اگر سرویس های دوره ای آن را به شرکتی معتبر و با سابقه همچون تعمیر24 بسپارید می توانید آسوده خاطر باشید که دستگاه شما در صورت بروز ایرادات جزئی بلافاصله اصلاح شده و دچار خرابی های جدی نخواهد شد.

عیب یابی اسپیلت ایستاده

هنگام شروع کار تعمیر کولر گازی ایستاده اولین قدمی که باید برداشته شود عیب یابی دستگاه می باشد این نوع از دستگاه دارای دو قسمت می باشد که به صورت مکانیکی و الکتریکی عمل می نماید در صورتی که به ارورهایی که دستگاه می دهد توجه داشته باشید به سادگی می توانید عیب های دستگاه را متوجه شده و از روی کد های خطا به عیب های ایجاد شده رسیدگی نمایید .

تعمیرکاران حرفه ای به خوبی به این ارورها آگاه بوده و مفاهیم آن را می شناسند و بر اساس آن عیب دستگاه را تشخیص داده و درصدد رفع آن بر خواهند آمد این کدها می تواند به خوبی از زبان دستگاه، نوع و محل خرابی را به شما نشان دهد که در مدل های مختلف دستگاه ها و براساس برند آن ها متغیر است. برای آن که دستگاه شما سلامت بیشتری را داشته باشد توصیه می شود هنگام رویت این ارورها با تعمیرکاران اسپیلت Tamir24 تماس بگیرید و با توجه به اینکه این کارشناسان در این خصوص به خوبی آموزش دیده اند کار سرویس و تعمیرات کولر گازی ایستاده خود را در تهران با اطمینان به آن ها واگذار نمایید.

نحوه سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده

همان گونه که اشاره شد نیاز است به صورت دوره ای کار سرویس کولر های گازی ایستاده انجام شود این کار به طور معمول می بایست به صورت سالانه انجام شده و تمامی قطعات به خوبی تمیز و شستشو شوند و در صورت رویت ایرادات به رفع آنها اقدام گردد.

برای سرویس این نوع از اسپيلت ايستاده ابتدا دستگاه را باز نموده، فیلتر و کویل را بیرون می آورند تمیز بودن و شسته شدن این قسمت ها می تواند در بالا رفتن راندمان كولر گازي و ایجاد سرمایش، خنکی بهتر و ایجاد هوایی مطبوع مثمرثمر باشد هنگامی که فیلتر ها به خوبی تمیز شدند باید آن ها را به جای خود بازگردانند و پنل بسته شود کلیه عملیاتی که هنگام سرویس کولر گازی ایستاده صورت می پذیرد می تواند از خرابی زودرس آن جلوگیری کرده تا گردش هوای بهتر و خنک تری را ایجاد نماید.

در این نوع از کولرگازی، پیچیدگی خاصی در سیستم مکانیکی آن وجود دارد که می تواند در صحیح کارکردن آن موثر باشد این دستگاه ها مجهز به تعداد مشخصی سردکن هستند که به نام شارژ نامیده می شود این شارژ ها نیز میزان مشخصی از گردش هوا را در اطراف سیم پیچ ها ایجاد می کنند با تغییر هریک از این قطعات، عملکرد دستگاه تغییر کرده و دچار خرابی خواهد شد.

نکاتی مهم در خصوص تعمیر کولر گازی ایستاده

اگر سرد کن ها نشتی داشته باشند ظرفیت دستگاه به شدت پایین خواهد آمد و سرمایش دستگاه نیز افت خواهد کرد این موضوع باعث دریافت بیشتر انرژی بوده و به دستگاه فشار خواهد آورد در صورتی که گردش هوا به سوی سیم پیچ های خارجی افت یابد قابلیت کمتری در جهت حذف گرمای بیرونی خواهد داشت.

این شرایط نیز در کاهش ظرفیت دستگاه تاثیر گذار خواهد بود هنگامی که گردش و جریان هوا زیاد باشد می تواند در ایجاد قدرت و توانایی دستگاه نیز کمک باشد این دستگاه در صورتی که در محیط و مناطق آب و هوایی مرطوب قرار گیرد دچار پیچیدگی بیشتری خواهد شد زیرا در زمانی که گردش هوا بالا باشد نمی تواند رطوبت محیط را از بین برده و در نهایت رطوبت محیط داخلی به شدت افزایش می یابد.

از طرفی پایین آمدن جریان هوا باعث یخ زدن تبخیر کننده شده و به شدت به کمپرسور صدمه خواهد زد، نهایتا آن را از کار خواهد انداخت این موضوع می تواند شما را با هزینه هایی گزاف روبرو نماید.

ایرادات معمول در اسپيلت ايستاده

هنگامی که اسپیلت روشن نمی شود ابتدا تمامی اتصالات برق را کنترل نموده و تایمر را کنترل نمایید. از طرفی در شرایطی که کولرگازی ایستاده دارای پرتاب کمی از هوای خنک بود، اولین کاری که می بایست انجام شود این است که فیلتر ها را کنترل و تمیز نمایید با این کار یخ روی کویل آب خواهد شد و مساله رفع می گردد.

همچنین یکی از موارد شایع در کولر گازی تجمع آب است که ایجاد بوی نا مطبوع درکولر کرده و دچار کپک زدگی می شود برای این کار تمامی قسمت های کولر از قبیل شلنگ درین و تخلیه آب ، پنل و اوپراتور را کنترل نمایید. و به یاد داشته باشید فیلتر های هوا را ماهانه باید کاملا شستشو نمایید.

در صورتی که دستگاه به صورت خاموش و روشن قرار می گیرد احتمال دارد در سیم کشی کابل ها ایرادی ایجاد شده باشد و یا برد الکترونیکی دچار خرابی شده باشد.

گاهی دیده می شود که آب از کولر سرازیر می شود یکی از عوامل می تواند بسته شدن راه خروجی باشد و یا یخ زدگی لوله ها باعث این کار شده باشد.

شایع ترین ایراداتی که در کولر گازی ایستاده هنگام سرویس و تعمیر مشاهده می شود شارژ گاز و یا کثیف بودن فیلتر می باشد. اما در صورتی که از کولر صدایی نا مناسب شنیدید و یا دچار لرزش در بدنه بود این احتمال می تواند وجود داشته باشد که یونیت دچار مساله شده است یا فن یونیت به خوبی بالانس نشده است و یا پایه های کمپرسور از تراز در آمده باشد.

کم شدن قدرت خنک کننندگی

همچنین در صورتی که سرمایش اسپیلت ایستاده کاهش یافته است می تواند احتمالا ایراد از نشتی گاز مبرد باشد. این بدان معناست که دستگاه شما نیاز به شارژ گاز دارد و این کار کاملا تخصصی بوده و باید به کارشناسی مجرب سپرده شود.

اگر کندانسور یا فن خارجی کولرگازی کار نمی کند نمی تواند گرمای محیط را به بیرون بکشد بنابر این باعث می شود، کمپرسور دچار حرارت زیادی شده و اسپیلت به خوبی عمل نمی نماید. از طرفی در صورتی که تهویه ی مرکزی روشن نمی شود این احتمال وجود دارد که ترموستات دچار نقص شده باشد. دقت داشته باشید تمامی موارد ذکر شده جهت انتقال اطلاعات به شما بوده تا هنگام استفاده از این دستگاه بتوانید از آن به خوبی مراقبت نمایید اما در صورت بروز هر گونه ایرادی توصیه می شود با مرکز و مرکز تعمیرات کولر گازی ایستاده در تهران تماس گرفته و کار را به کارشناسانی مجرب بسپارید.

ثبت سفارش و برطرف کردن ایرادات در کولر گازی ایستاده

در صورت مشاهده ی این موارد در خصوص تعمیر کولر گازی ایستاده با مجموعه ی تعمیر24 تماس بگیرید تمامی موارد همچون عدم سرمایش لازم و نشتی آب، از کار افتادن ترموستات، نشتی گاز و یا خاموش روشن های ناگهانی در دستگاه، عواملی هستند که نیاز است برای آن ها درخواست تعمیر کار نمایید و بی جهت با دست کاری های ناشیانه باعث آسیب به دستگاه نشوید.

خدمات تعمیرات در مرکز کولرهای گازی دیواری ایستاده و پنجره ای در شرق غرب شمال و جنوب تهران شامل:

تعمیر کولر گازی اجنرال گری جنرال دوو ال جی سامسونگ و … میباشد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد