راهنمای خدمات و ایراد های کولرگازی

تعمیر کولر گازی ایستاده

تعمیر کولر گازی ایستاده

سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده توسط متخصصین حرفه ای انجام می شود، تعمیرکاران شرکت تعمیر24 با حضور سریع در محل و ارائه خدمات کاملا تخصصی با بیش از 2 دهه سابقه، هر گونه خرابی کولرگازی ایستاده به شکل تضمینی عیب یابی و رفع می کنند، تعمیرات کولر گازی با برندهای گوناگون مانند: ال جی، سامسونگ، گری، جنرال، ایوولی، زانتی و غیره را همراه با قطعات اصلی در سراسر شهر تهران ارائه می دهیم.

ایرادهایی مثل: پرتاب باد ضعیف، خنک نکردن، صدای زیاد، روشن نشدن از ایراد های رایج کولر گازی های ایستاده هستند اما متخصصین تعمیر24 با داشتن سال ها تجربه و دانش مورد نیاز تمامی مشکلات پدیدار شده در دستگاه شما را با هزینه منطقی و طبق تعرفه عیب یابی و تعمیر می کنند.

مسیرهای ارتباطی برای تعمیر کولر گازی ایستاده

در صورت هرگونه ایراد در عملکرد دستگاه با نزدیک ترین شعبه به خود تماس بگیرید. توضیحات کاملی را از آنچه در رابط با مشکل رخ داده مشاهده می کنید کمک به سزایی در ارائه خدمات تلفنی دارد، اگر مشکل رفع نشد باید تعمیرکار به محل اعزام شود.

 • تعمیرات کولرگازی ایستاده در شمال تهران: 26711831
 • تعمیرات کولر گازی ایستاده در شرق تهران: 77985478
 • تعمیر کولرگازی ایستاده در غرب تهران: 44376087
 • تعمیر کولر گازی ایستاده در مرکز تهران: 88026827
 • تعمیر کولرگازی ایستاده در جنوب تهران: 66698370

استفاده از خدمات با ثبت درخواست آنلاین در هر ساعت از شبانه روز امکان پذیر است.

اهمیت سرویس و تعمیر کولرگازی ایستاده

کولر گازی ایستاده نیز همانند دیگر دستگاه های سرمایشی، نیاز به سرویس و تعمیر داشته، می بایست به صورت دوره ای این کار انجام شود تا طول عمر مفید دستگاه کوتاه نشود به طور معمول این سرویس ها قبل از شروع فصل گرما انجام می شود و به صورت سالانه خواهد بود.

درست است که سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده نسبت به اسپیلت های دیواری تفاوت چندانی ندارد اما به دلیل حساسیت دستگاه بهتر است که این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید تا سلامت دستگاه شما را تضمین نماید برای این کار می توانید با کارشناسان ما در تهران با پشتیبانی و مرکز تعمیر24 در تماس باشید، ایراد ایجاد شده ی دستگاه را مطرح کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن کار سرویس و تعمیرات کولر گازی ایستاده ی شما را در تهران انجام دهند.

 

سرویس کولر ایستاده

سرویس کولر ایستاده

 

نحوه سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده

همان گونه که اشاره شد نیاز است به صورت دوره ای کار سرویس کولر های گازی ایستاده انجام شود این کار به طور معمول می بایست به صورت سالانه انجام شده و تمامی قطعات به خوبی تمیز و شستشو شوند و در صورت رویت ایراد برای رفع آن اقدام شود.

برای سرویس این نوع از اسپيلت ايستاده ابتدا دستگاه را باز نموده، فیلتر و کویل را بیرون می آورند تمیز بودن و شسته شدن این قسمت ها در بالا رفتن راندمان كولر گازي و ایجاد سرمایش یا خنکی بهتر و ایجاد هوایی مطبوع تاثیر گذار است.

هنگامی که فیلتر ها به خوبی تمیز شدند باید آن ها را به جای خود بازگردانند و پنل بسته شود کلیه عملیاتی که هنگام سرویس کولر گازی ایستاده صورت می پذیرد می تواند از خرابی زودرس آن جلوگیری کرده تا گردش هوای بهتر و خنک تری را ایجاد نماید همچنین سرویس صحیح باعث کاهش مصرف برق کولر گازی است.

در این نوع از کولرگازی، پیچیدگی خاصی در سیستم مکانیکی آن وجود دارد که می تواند در صحیح کارکردن آن موثر باشد این دستگاه ها مجهز به تعداد مشخصی سردکن هستند که به نام شارژ نامیده می شود این شارژ ها نیز میزان مشخصی از گردش هوا را در اطراف سیم پیچ ها ایجاد می کنند با تغییر هریک از این قطعات، عملکرد دستگاه تغییر کرده و دچار خرابی خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: برترین نمایندگی تعمیر کولر گازی ال جی در تهران

عیب یابی ارورهای اسپیلت ایستاده

هنگام شروع کار تعمیر کولر گازی ایستاده اولین قدمی که باید برداشته شود عیب یابی صحیح ایراد دستگاه است.

قسمت های مکانیکی و الکتریکی به شکل مجزا باید عیب یابی شوند.

در صورتی که به ارورهایی که دستگاه می دهد توجه داشته باشید به سادگی از روی دفترچه راهنما عیب های رخ داده در دستگاه را متوجه شوید.

کد های خطا به شما می گویند عیب های ایجاد شده از کدام قسمت رخ داده اند تا بتوانید به آن قسمت به راحتی رسیدگی کنید.

تعمیرکاران حرفه ای به خوبی به این ارورها آگاه بوده و مفاهیم آن را می شناسند و بر اساس آن عیب دستگاه را تشخیص داده و درصدد رفع آن بر خواهند آمد این کدها می تواند به خوبی از زبان دستگاه، نوع و محل خرابی را به شما نشان دهد که در مدل های مختلف دستگاه ها و براساس برند آن ها متغیر است.

برای آن که دستگاه شما سلامت بیشتری را داشته باشد توصیه می شود هنگام رویت این ارورها با تعمیرکاران اسپیلت Tamir24 تماس بگیرید و با توجه به اینکه این کارشناسان در این خصوص به خوبی آموزش دیده اند کار سرویس و تعمیرات کولر گازی ایستاده خود را در تهران با اطمینان به آن ها واگذار نمایید.

برای مطالعه بیشتر: بررسی خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ

نکاتی مهم در خصوص تعمیر کولر گازی ایستاده

اگر لوله ها، کندانسور یا اوپراتور نشتی داشته باشند ظرفیت سرمایش دستگاه به شدت پایین خواهد آمد و دمای خروجی دستگاه گرم می شود این موضوع باعث دریافت بیشتر انرژی بوده و به دستگاه فشار خواهد آورد در صورتی که گردش هوا به سوی سیم پیچ های خارجی افت یابد قابلیت کمتری در جهت حذف گرمای بیرونی خواهد داشت.

این شرایط نیز در کاهش ظرفیت دستگاه تاثیر گذار خواهد بود هنگامی که گردش و جریان هوا زیاد باشد می تواند در ایجاد قدرت و توانایی دستگاه نیز کمک باشد این دستگاه در صورتی که در محیط و مناطق آب و هوایی مرطوب قرار گیرد دچار پیچیدگی بیشتری خواهد شد زیرا در زمانی که گردش هوا بالا باشد نمی تواند رطوبت محیط را از بین برده و در نهایت رطوبت محیط داخلی به شدت افزایش می یابد.

از طرفی پایین آمدن جریان هوا باعث یخ زدن تبخیر کننده شده و به شدت به کمپرسور صدمه خواهد زد، نهایتا آن را از کار خواهد انداخت این موضوع می تواند شما را با هزینه هایی گزاف روبرو نماید.

بیشتر بخوانیم: استفاده از خدمات تخصصی تعمیرات کولر گازی جنرال

 

تعمیرات کولر گازی ایستاده

تعمیرات کولر گازی ایستاده

 

ایرادات معمول در اسپيلت ايستاده

برخی از ایرادهای رایجی که ممکن است در زمان استفاده از کولر های گازی ایستاده با آن روبرو شوید شامل:

1. روشن نشدن کولر ایستاده

هنگامی که اسپیلت روشن نمی شود ابتدا تمامی اتصالات برق را کنترل نموده و تایمر را کنترل نمایید.

اگر فیوز مربوط به دستگاه دچار ایراد نباشد باید از تعمیرکار بابت رفع مشکل کمک بگیرید.

در صورتی که دستگاه به صورت خاموش و روشن قرار می گیرد احتمال دارد در سیم کشی کابل ها ایرادی ایجاد شده باشد و یا برد الکترونیکی دچار خرابی شده باشد.

بیشتر بخوانید: ویژگی خدمات تعمیرات کولر گازی گری چیست؟

2. کم شدن قدرت باد

از طرفی در شرایطی که کولرگازی ایستاده دارای پرتاب کمی از هوای خنک بود، اولین کاری که می بایست انجام شود این است که فیلتر ها را کنترل و تمیز نمایید با این کار یخ روی کویل آب خواهد شد و مساله رفع می گردد.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی از مهم ترین مراحل سرویس اسپیلت شما می باشد.

3. بوی بد حین کار

همچنین یکی از موارد شایع تجمع آب است که علت بوی نامطبوع در کولر گازی است این اتفاق باعث کپک زدگی نیز می باشد برای این کار تمامی قسمت های کولر از قبیل شلنگ درین و تخلیه آب، پنل و اوپراتور را کنترل نمایید و به یاد داشته باشید فیلتر های هوا را ماهانه باید کاملا شستشو نمایید.

4. مشکلات مربوط به آب دادن اسپیلت

 • گاهی شاهد آبریزش از کولر گازی هستید یکی از عوامل مهم بسته شدن راه خروجی تخلیه آب است.
 • البته آبریزش دلایل دیگری مثل شکستگی در قاب و در آمدن لوله فاضلاب دارد.
 • در زمان تعمیر کولر گازی ایستاده تمامی موارد من جمله تراز بودن دستگاه نیز مورد توجه قرار می گیرد.

5. یخ زدن حین کار کردن

 • یخ زدن بخاطر عدم گردش مناسب هوا رخ می دهد.
 • البته  باید بدانید یخ زدن کولر گازی نیز باعث آبریزی می شود.
 • یکی از عوامل یخ زدگی کمبود گاز و کثیفی فیلتر ها است.

6. کمبود گاز

 • شایع ترین ایراداتی که در کولر گازی ایستاده هنگام سرویس و تعمیر مشاهده می شود نشت مبرد است.
 • با پیدا کردن نشتی و شارژ گاز کولر گازی مشکل رفع می شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در تهران کجاست؟

7. صدای زیاد

 •  اما در صورتی که از کولر صدایی نامناسب شنیدید و یا دچار لرزش در بدنه باشد.
 • ابتدا دقت کنید صدای زیاد کولر گازی از کدام قسمت است پنل داخل یا کندانسور؟
 • این احتمال می تواند وجود داشته باشد که یونیت دچار مساله شده است یا فن یونیت به خوبی بالانس نشده است و یا پایه های کمپرسور از تراز در آمده باشد.

8. خنک نکردن و نداشتن سرما

همچنین در صورتی که کولر گازی خنک نمی کند معمولا بخاطر خرابی کمپرسور یا نشتی گاز مبرد است.

این بدان معناست که دستگاه شما نیاز به شارژ گاز دارد و این کار کاملا تخصصی بوده و باید به کارشناسی مجرب تعمیر کولر گازی ایستاده سپرده شود.

مطالعه بیشتر: نمایندگی تعمیر کولر گازی تراست در تهران

8. کم شدن قدرت خنک کننندگی

اگر فن کولرگازی بخوبی کار نمی کند نمی تواند گرمای محیط را به بیرون بکشد بنابر این باعث می شود، کمپرسور دچار حرارت زیادی شده و اسپیلت به خوبی عمل نمی نماید.

علت کاهش سرمایش کولر گازی معمولا بخاطر به توجهی به سرویس های دوره ای و کمبود گاز است.

از طرفی در صورتی که تهویه ی مرکزی روشن نمی شود این احتمال وجود دارد که ترموستات دچار نقص شده باشد. دقت داشته باشید تمامی موارد ذکر شده جهت انتقال اطلاعات به شما بوده تا هنگام استفاده از این دستگاه بتوانید از آن به خوبی مراقبت نمایید اما در صورت بروز هر گونه ایرادی توصیه می شود با مرکز تعمیرات کولر گازی ایستاده در تهران تماس گرفته و کار را به کارشناسانی مجرب بسپارید.

 

تعمیر کولر گازی ایستاده

تعمیر کولر گازی ایستاده

 

تعمیر کولر گازی ایستاده با هر نوع خرابی

در صورت مشاهده ی این موارد در خصوص تعمیر کولر گازی ایستاده با مجموعه ی تعمیر24 تماس بگیرید تمامی موارد همچون:

 • عدم سرمایش لازم
 • نشتی آب
 • از کار افتادن ترموستات
 • نشتی گاز
 • خاموش روشن های ناگهانی در دستگاه

و سایر مشکلات از عواملی هستند که نیاز است برای آن ها درخواست تعمیر کار نمایید و بی جهت با دست کاری های ناشیانه باعث آسیب به دستگاه نشوید.

خدمات تعمیرات در مرکز تعمیر24 شامل: کولرهای گازی دیواری ایستاده و پنجره ای در شرق غرب شمال و جنوب تهران است.

برای مطالعه بیشتر: چگونه با نمایندگی تعمیر کولر گازی دوو در تهران تماس بگیرم؟

سئوالات متداول

در بخش دیدگاه سئوالات خود را مطرح کنید کارشناسان تعمیر کولر گازی در شرکت تعمیر24 به شما به سرعت پاسخ خواهند داد.

آیا تعمیر کولر گازی ایستاده با سایر مدل ها متفاوت است؟

نکته ای که اینجا مطرح است این است که کارکرد و نحوه ی عملکرد انواع کولرگازی ها تقریبا به یک شکل عمل می کند اما شکل ظاهری آن ها متفاوت بوده و طبعا کاربردشان نیز تفاوت خواهد داشت. سیکل سرماسازی اسپیلت های ایستاده تقریبا به نوع دیواری شباهت دارند و از دو یونیت تشکیل شده اند.

این دو قسمت شامل کندانسور که به عنوان پنل خارجی عمل می کند و یونیت درونی که پنل داخلی محسوب می شود، تفاوت بارز بین این نوع كولر گازي ها این است که پنل داخلی نوع ایستاده شبیه به کمد دیواری بلند است. برای سرویس و تعمیر کولر گازی ایستاده میتوانید با مرکز و مرکز تعمیرات ما در تهران تماس گرفته تا از طریق متخصصان حرفه ای دستگاه به بهترین شکل عیب یابی و رفع ایراد شود.

بیشتر بدانیم: استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی گرین در تهران

تفاوت کولرهای دیواری و ایستاده چیست؟

اسپیلت های ایستاده بیش از دیگر اسپیلت ها پرتاب باد داشته و درصد سرمایش آن و قدرت خنک کردن این کولرگازی در مقایسه با دیگر کولرهای گازی بیشتر می باشد به همین دلیل است که عمدتا در محیط های بزرگ تر و عمومی همانند سالن ها، بیمارستان ها و دانشگاه ها کاربرد دارد. نکته ای که باید به آن توجه شود نیز این است که این کولرها در نوع سه فاز و تک فاز تولید می شوند.

انجام خدمات سرويس و تعميرات كولر گازي ايستاده در تهران با 6 ماه گارانتی و قطعات اصلی انجام میگیرد.

یکی از دلایلی که باعث می شود از این نوع کولرگازی در مکان های عمومی و بزرگ استفاده نمایند این است که دارای قدرت موتور بسیار بالایی است و بخوبی می تواند سرمایش این نوع از محیط ها را فراهم نماید. نکته ای که مطرح است این است که نصب و تعمیرات اسپیلت ایستاده نیز شبیه نصب کولر گازی های دیگر می باشد اما به دلیل اینکه بیشتر در مکان های اداری به صورت تمام وقت با تمام قدرت کار میکند ممکن است دچار ایرادات و مسائل بیشتری شود.

برای مطالعه بیشتر: در مورد نمایندگی تعمیر کولر گازی زانتی بیشتر بدانید.

نتیجه گیری

بروز ایراد و بهم خوردن تعادل دمایی در محل کار و زندگی شما یکی از بدترین اتفاق هایی است که در طول تابستان می تواند رخ دهد، از سوی دیگر پیدا کردن شرکتی معتبر برای تعمیر کولر گازی ایستاده می تواند راه نجات دستگاه برای طولانی مدت باشد تا به سرعت و به شکل تضمینی مشکل آن رفع شود.

اگر سرویس های دوره ای آن را به شرکتی معتبر و با سابقه همچون تعمیر24 بسپارید می توانید آسوده خاطر باشید که دستگاه شما در صورت بروز ایرادات جزئی بلافاصله اصلاح شده و دچار خرابی های جدی نخواهد شد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد