کولرگازی

تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر کولر گازی اجنرال
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

توجه داشته باشید تعمیر کولر گازی اجنرال نیاز به تخصص بالایی دارد. در واقع همه ی كولر گازي های ایستاده ، پنجره ای ، دیواری و پرتابل از حساسیت بالایی برخوردار هستند و در صورتی که در هنگام کار با آنها، جوانب احتیاط رعایت نشود، این امکان وجود دستگاه از کار بیفتد و شما را در گرمای داغ تابستان تنها بگذارد! پس بهتر است برای بهره بردن از تعمير ، سرویس و خدمات مرکز تعمیرات کولر گازی اجنرال در تهران با این مرکز تماس بگیرید.

لذا توجه و آشنایی با نکات استفاده صحیح از این دستگاه به شما کمک خواهد کرد که از مزایای این دستگاه بهره‌مند شوید. همچنین آگاهی با انواع دلایلی که منجر به خرابی دستگاه می‌شود، مانع از کاربرد نادرست دستگاه خواهد شد.

خدمات و تعميرات كولر گازي اجنرال در تعمیر24 با 6 ماه گارانتی دستگاه همراه است میتوانید از طریق ثبت سفارش آنلاین درخواست خود را در این مرکز ثبت کنید.

در مقاله پیش رو قصد داریم که با عیب یابی انواع خرابی‌های کولر گازی اجنرال و نحوه تعمیر آن را مطرح کنیم، اطلاعات لازم در مورد استفاده از صحیح از این دستگاه را در اختیار شما قرار دهیم.

نکات مهم در استفاده از كولر گازي اُجنرال

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در حین استفاده از كولر گازي اُ جنرال پیش می‌آید، عدم تهویه مناسب توسط این دستگاه است. برای رفع این ایراد باید:

  1. درها و پنجره‌های خانه را ببندید.
  2. از این دستگاه برای تهویه هوای بخش محدودی استفاده کنید. (نصبت مناسب توان کمپرسور با فضای اتاق)
  3. اتاق‌های خانه را تا حد امکان از سایر فضای خانه جدا نگه دارید.

سایر خرابی‌های رایج در کولر گازی اجنرال، ناشی از نصب نادرست، سرویس ضعیف و نگهداری نامناسب است. نصب نادرست این دستگاه عموما سبب نشتی گاز در مجاری انتقال هوای كولر گازي (به خصوص پرچها) می‌شود و در نتیجه جریان هوای خنک جاری را کاهش می‌دهد. در این مورد فقط توجه به شارژ گاز کولر گازی اجنرال مشکل پیش آمده را برطرف نمیکند و نیاز به نگاه تخصصی تر خواهد داشت.

برخی اوقات نیز ماده سرمازا موجود در دستگاه یا مبرد، در هنگام نصب دستگاه به خوبی تنظیم نمی‌شود. این امر منجر به کاهش کارایی و راندمان دستگاه خواهد شد. تعمیر کولر گازی اجنرال به وسیله تکنسین‌های متخصص، برای نشت یابی و شارژ گاز کولر گازی اجنرال در محل از طریق تماس با تعمیر24 امکان پذیر است.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

به طور کلی ممکن است اسپیلت به یکباره دچار خرابی می‌شود. چنانچه اسپیلت اُجنرال خراب شود یا به درستی کار نکند، بهتر است که پیش از هر چیز فیوز یا مدار اصلی آن مورد بررسی قرار گیرد. پیش از اقدام برای تنظیم یا تعمير كولر گازي اجنرال ، ابتدا اجازه دهید که دستگاه به مدت ۵ دقیقه خنک شود.

در صورتی که کمپرسور كولرگازي در یک روز داغ تابستان از کار بیفتد، این امکان وجود دارد که گاز با فشار بالایی در دستگاه محبوس شده باشد. برای حل این مشکل، با فشار دادن دکمه ای که در پنل دسترسی به کمپرسور قرار دارد، آن را مجددا تنظیم کنید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی اجنرال

مرکز تعمیرات کولر گازی اجنرال

در ادامه برخی از رایج‌ترین خرابی‌های کولرگازی اُجنرال را مطرح خواهیم کرد:

بررسی نشت مبرد (ماده خنک‌کننده) در تعمیر کولر گازی اجنرال

چنانچه کولر گازی قدرت کمی در خنک کردن هوای محیط داشته باشد، دو پیش بینی در این زمینه وجود دارد:

  1. مبرد نشت کرده باشد.
  2. در هنگام نصب دستگاه مبرد کمی مورد استفاده قرار گرفته باشد و شارژ گاز كولر گازي اجنرال به خوبی انجام نشده باشد.

در صورتی که مبرد دچار نشست شده باشد، افزودن مبرد به کولر گازی، راه حل مناسبی نخواهد بود. بنابراین لازم است که فردی آموزش‌دیده، هرگونه نشتی موجود در دستگاه را برطرف کند. بعد از تعمیر کولر گازی اجنرال ، اسپیلت باید مورد آزمایش قرار گیرد و در صورتی که نشت در دستگاه برطرف شده بود، در شارژ گاز ماده مبرد به اندازه دقیق باید به کولر گازی اضافه شود.

توجه به این نکته نیز بسیار مهم است که میزان کارایی و بازدهی كولرگازي اُجنرال، به میزان مبردی که در دفترچه راهنمای آن ذکرشده، بستگی دارد. بنابراین از مطابقت میزان شارژ گاز ماده مبرد با دفترچه راهنمای دستگاه اطمینان حاصل کنید.

انجام شارژ گاز و تعمیر اسپیلت های اجنرال به شکلی درست توسط متخصصین تعمیر24 انجام میشود قبل از انجام شارژ گاز به صورت دقیق نشت یابی و میزان شارژ با میزان استاندارد مطابقت خواهد داشت در نتیجه کولر گازی اجنرال بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

آموزش شارژ گاز کولر گازی

نگهداری نامناسب منجر به تعمیر کولر گازی اجنرال میگردد

کثیفی و گرد و غبار سیم پیچ‌ها و فیلترهای کولرگازی اُجنرال سبب می‌شود که دستگاه به درستی کار نکند.

علاوه بر این عدم نگهداری مناسب از دستگاه، موجب می‌شود که کمپرسور و فن‌های اسپیلت در کوتاه مدت خراب شوند.

تمیز کردن فیلتر های اسپیلت دیواری اُجنرال

تمیز کردن فیلتر های اسپیلت دیواری اُجنرال

عیب یابی سنسور در تعمیر کولر گازی اجنرال

اسپیلت های ایستاده ، پنجره ای ، پرتابل و دیواری اجنرال دارای یک سنسور ترموستات است که دمای هوای ورودی به دستگاه را اندازه گیر‌ی می‌کند.

بنابراین سنسور باید در نزدیکی سیم‌پیچ قرار داشته باشد اما نباید در تماس با آن باشد.

موقعیت سنسور را با خم کردن آهسته سیمی که ترموستات را نگه می دارد، تنظیم کنید.

چنانچه سنسور به درستی کار نکند، سبب می‌شود که کولرگازی چرخه یا رفتاری نامنظم داشته باشد.

در این صورت باید با متخصصان مرکز تعمیرات کولر گازی اجنرال در تهران تماس بگیرید تا به شکل تخصصی و با 6 ماه گارانتی تمامی مشکلات بررسی و بر طرف کنند.

خرابی کنترل الکتریکی

در صورتی که دستگاه به صورت مکرر خاموش و روشن شود، این امکان وجود دارد که سیستم کنترل کمپرسور و فن دچار خرابی شده باشند.

از آنجا که اتصالات الکتریکی کولر خطرناک تلقی می‌شوند، لذا لازم است که خرابی‌های الکتریکی موجود در سیستم، توسط یک مهندس الکترونیک بررسی و برطرف شود.

در نهایت بر اساس آنچه بیان شد، تعمیر کولر گازی اجنرال کار ساده ای نیست.

رعایت نکاتی که مطرح شد به افزایش بازدهی و کارایی این دستگاه کمک می‌کند.

استفاده از این دستگاه در محیط‌های مرطوب نیاز به توجه ویژه و بررسی دقیق دارد.

کمک گرفتن از خدمات تخصصی فردی آموزش‌دیده در مرکز تعمیرات اسپیلت اجنرال در تهران به تعمیر صحیح و دقیق این دستگاه کمک خواهد کرد.

برطرف کردن ارور های کولر گازی اجنرال در مرکز تعمیرات تهران

بررسی برخی ارورهای کولرگازی اجنرال

ارور EF

دمای لوله دیس شارژ کندانسور بیرونی به صورت غیر عادی مشاهده می شود.

ارور E0

یکی ار ارورهای ساده دستگاه می باشد که خراب شدن و عدم فرمان دادن ریموت کنترل دستگاه می باشد.

ارور E1

یونیت داخلی و خارجی دستگاه به وسیله کابل ارتباطی به یکدیگر متصل هستند که قعطی در این کابل باعث بروز این ارور می شود.

ارور E2

سنسور دمای پنل داخلی معیوب است.

ارور EB

سنسور دمای موجود در یونیت خارجی(کندانسور) معیوب شده است.

ارور EE

فشار موجود در سیکل برودتی دستگاه به شکل غیرمتعارفی افزایش یافته است.

ارور ED

در کولرهای اجنرال لوله دیس شارژ(لوله کوچک) دارای سنسور می باشد که در صورت خرابی این ارور مشاهده می شود.

خطا E7

خرابی سنسور یونیت خارجی

خطا E5

خرابی سنسور پنل داخلی

خطا EC

اتصالی در حسگر دمای لوله برگشت (لوله کوچک)

خطا EA

خرابی سنسور دمای کندانسور بیرونی

خطا E3

در هر قسمتی از دستگاه اگر اتصالی وجود داشته باشد دستگاه ارور می دهد.

برای برطرف کردن ارور در مرکز تعمیر کولر گازی اجنرال با کارشناسان مجموعه تعمیر24 تماس بگیرید.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

  • کولر ۳۰۰۰۰ اوجنرال دارم وقتی روشنش میکنم یه صدای فس شدید از کمپرسور میاد اگه خاموشش کنم و بعد از چند دقیقه روشنش کنم مشکل حل میشه در ضمن لوله بزرگ در شب بعد از چند ساعت یخ میزنه و کولر اصلا اف نمیکنه
  • کولر۲۴۰۰۰ دارم زمانی که اولین بار روشن میکنم ۳ ساعت خوب خنک میکنه و عالی بعد یهو کمپرسور خاموش میشه و باد گرم میزنه اگر کولر به مدت ۱۵ دقیقه خاموش کنم و دوباره روشن کنم باز هم به مدت ۵ دقیقه باد خنک میزنه و بعد کمپرسور خاموش میشه ودوباره باد گرم میزنه تا زمانی که کولر خاموش کنم مشکل از چی میتونه باشه ؟؟
    • سلام کولر گازی شما اورلود میکنه این اتفاق ممکنه بخاطر عدم تهویه مناسب فن باشد که کمپرسور خیلی داغ میکنه با شستشوی کندانسور رفع مشکل را تست کنید اگر در محل مناسبی هم کندانسور قرار گرفته احتمالا مشکل از کمپرسور باشد.
  • سلام کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال دارم قبلا بعد از چند ساعت روشن بودن کمپرسور یا روی دور کم می رفت یا خاموش می شد برای چند دقیقه ولی الان یک سره کار می کنه به جز اینگه دما رو ۲۸ ،۲۹ باشه کمپرسور خاموش آیا کولر گازی مشکلی دارد