راهنمای خدمات و ایراد های کولرگازی

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای توسط تعمیرکاران حرفه ای در سراسر تهران انجام می گیرد، این نوع از کولر گازی را می توان در محیط های کوچک تر کاربرد دارد وقتی دستگاه دچار ایراد شود نیاز است که آن را به فردی که در تعمیرات کولر گازی پنجره ای تسلط دارد، سپرد تا به خوبی عیب یابی کرده و جهت رفع ایرادات اقدام نماید، برای این کار می توانید با کارشناسان ما در  تعمیر24 با شماره 66698370 تماس بگیرید.

نحوه نصب کولر گازی بخصوص در مدل های پنجره ای به این شکل است که نیمی از دستگاه در درون محیط ساختمان و الباقی آن در بیرون از ساختمان واقع می شود این نوع از کولر یکی از ساده ترین سیستم های تهویه بوده و به خوبی می تواند سرمایش محیط های کوچک را داشته باشد.

رفع ارور ها در تعمیر کولر گازی پنجره ای در مرکز تعمیر24

توجه به ارورهایی که این نوع از کولر گازی نشان می دهد می تواند در جهت ایراد یابی و تعمیرات آن موثر باشد و به سادگی می توانید تشخیص دهید که عیب های ایجاد شده در کولر گازی به چه جهت بوده و برای رفع آن اقدام نمایید در این راستا پس از آن که دستگاه اروری را نشان داد ابتدا می توانید از روی دفترچه ی راهنمای کولر علت خطا را ببینید.

اما توصیه می شود به محض مشاهده ی ارورها، با یک تعمیرکار مجرب و با سابقه تماس گرفته و انجام تعمیرات کولر گازی خود را به او بسپارید زیرا ممکن است با بررسی و دست کاری های غیر کارشناسانه به دستگاه آسیب وارد نمایید و بدین ترتیب مجبور باشید هزینه های بیشتری را متحمل شوید برای این منظور می توانید با مجموعه و مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای در تهران تماس بگیرید در این مجموعه کارشناسان طی دوره های مشخصی جهت تعمیر یا سرویس کولر های گازی آموزش دیده و آمادگی کامل جهت رفع ایرادات دستگا ه را در کمترین زمان ممکن دارند.

 

تعمیرات کولر پنجره ای

تعمیرات کولر پنجره ای

 

نحوه عیب یابی و تعمیر کولرگازی پنجره ای

حال اگر در محل سکونت یا محل کار خود دستگاه کولر گازی پنجره ای دارید خوب است که با نکاتی در خصوص ایرادات آن آشنا شوید به عنوان مثال در صورت ملاحظه ی نشتی آب از یونیت اسپیلت، موقعیت دستگاه را کنترل کنید کولر های گازی پنجره ای می بایست با یک شیب ملایم به سمت بیرون نصب شده باشند. اگر این شیب به سمت داخل باشد علت آب دادن کولر گازی خواهد بود.

همچنین در صورتی که کولر گازی پنجره ای زود روشن و یا خاموش می شود می تواند دلیلش صحیح عمل نکردن ترموستات بوده و یا بر روی دمای بالایی تنظیم شده باشد از طرفی ممکن است مبرد نشت کرده باشد و یا در میان کندانسور قطعه ای اضافی گیر کرده باشد .

در صورتی که کولر گازی پنجره ای به خوبی سرمایش ندارد می تواند علت آن تمیز نبودن فیلتر هوا باشد و یا آن کویل کندانسور کثیف شده باشد که نیاز به شستشو داشته تا بتواند به خوبی کار کند.

برای بررسی بیشتر میتوانید از تکنسین متخصص تعمیر کولر گازی پنجره ای در تهران بهره بگیرید.

بخوانیم: علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

دلیل روشن نشدن کولر گازی پنجره ای

در صورتی که کولر گازی پنجره ای روشن نمی شود ممکن است چند دلیل داشته باشد اولین ایراد می تواند در اتصالات برق باشد و یا قطع شدن فیوز ورودی که باعث قطعی برق در ساختمان می شود در صورتی که آمپر فیوز متناسب با فیوز کولر نباشد این اتفاق صورت می گیرد.

در صورت این اتفاق باید از یک تکنسین برق ساختمان کمک بگیرید.

به طور معمول کولر های گازی پنجره ای با مدارهایی با ولتاژ 120 و آمپر 15 فعالیت دارند اما اگر کولرهای بزرگ تری باشند این میزان به 240 ولت و 20 آمپر تغییر می یابد در صورتی که مدار کولرگازی پنجره ای بسوزد یا دچار ایراد گردد بهترین کار این است که آن را تعویض نمایید.

شما میتوانید برای بررسی بهتر در مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران ثبت سفارش کنید.

بخوانیم: علت روشن نشدن کولرگازی چیست؟

راه کارهایی جهت سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای

یکی دیگر از قسمت هایی که آلودگی ها را جذب می نماید کویل کندانسور است که باعث می شود گردش هوای کمتری را داشته باشید و قابلیت جذب گرما را از دست بدهد برای جلوگیری از این کار توصیه می شود قبل از آن که فصول گرما آغاز شود آن ها را به خوبی تمیز نمایید این کار باعث کاهش مصرف برق کولر گازی هم خواهد شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که بایستی کویل کندانسور که درفضای بیرون در معرض گرد و غبار واقع شده است به خوبی تمیز و عاری از آلودگی باشد همچنین پره های کولر نیز احتیاج به تمیز کردن کولر گازی وجود دارد سعی کنید اطراف کویل را دائما کنترل کرده و آشغال های اطراف آن را بردارید این کار باعث می شود در اطراف کندانسور هوا بهتر جریان داشته باشد .

گاهی پیش می آید که پره های روی کویل کندانسور و اوپراتور خم شده و باعث بسته شدن جریان هوا شود این پره ها بایستی به حالت اصلی خود باز گردانده شوند.

اگر کندانسور دچار نشتی باشد باید ابتدا محل نشت پیدا شود و شارژ گاز کولر گازی انجام گیرد.

از دیگر قسمت هایی که هنگام تعمیر کولر گازی پنجره ای بایستی بررسی شود کانال ها می باشند که در صورت بسته بودن در محیط رطوبت اضافی ایجاد می شود.

بیشتر بدانید: خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال  چیست؟

توجه به تمیزی فیلتر ها

همان گونه که پیش تر نیز بدان اشاره شد در صورتی که فیلترهای کولر تمیز نباشد باعث می شود تا گردش هوای مناسبی صورت نگیرد.

علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای در بیشتر موارد بخاطر کثیفی فیلتر ها است.

با تمیز کردن فیلتر کولر گازی به غیر از بهبود شرایط در گردش هوا از آبریزی آن هم جلوگیری خواهید کرد.

نتوانید هوایی مطبوع را در محیط داشته باشید همچنین انتقال آلودگی ها به کویل اوپراتور باعث می شود که کارکرد خوبی نداشته باشد تنها با تعویض و یا شستشوی این فیلترها می تواند درصد بالایی از تهویه مطبوع را دریافت نمایید این کار می بایست ماهانه صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در تهران کجاست؟

 

نمایندگی تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران

مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران

 

روش هایی موثر در سرویس کولرگازی پنجره ای

1- یکی از مواردی که در خصوص این نوع از کولرگازی مطرح است این است که محل نصب آن بسیار مهم است زیرا درست نصب نشدن آن و یا نصب آن در محلی نا مناسب می تواند عملکرد آن را پایین آورده و در مدت زمان کوتاه تری نیاز به تعمیر داشته باشد.

2- برای آن که بتواند نشتی کولر گازی پنجره ای را شناسایی کنند از روش ایجاد فشار بهره می گیرند در صورتی که دستگاه سرمایش لازم را نداشته باشد با کمک گاز ازت فشار ایجاد کرده و محل نشتی را تشخیص می دهند. در برخی از شرکت ها برای تشخیص این نشتی از کمپرسور استفاده می نمایند.

3- هنگامی که متخصص برای سرویس و یا تعمیر کولر گازی پنجره ای شما مراجعه می کند یکی از قسمت هایی که می بایست کنترل شود درزبندی های بین پنجره و دستگاه است به طور معمول رطوبت باعث می شود درزبندی ها از حالت خود خارج شده و باز شوند و این کار می تواند هوای خنک داخل محیط را به بیرون برده و راندمان کاری کولرگازی را کم نماید.

بیشتر بدانید: درباره خدمات تعمیر کولر گازی ال جی در تهران بدانید.

طریقه شارژ گاز کولر گازی پنجره ای

شاید جالب باشد بدانید که کولر های گازی پنجره ای کمتر پیش می آید که نیاز به شارژ گاز داشته باشد این قطعات در کولر گازی جوشی بوده و اگر به آن ضربه یا صدمه ای وارد نشود شارژ نیز احتیاج ندارد. برخی مواقع مشاهده شده است که با تعویض کمپرسور و سایش لوله ها به دیوار نشتی به وجود می آید که در این شرایط بایستی شارژ گاز کولر صورت پذیرد این کار به دو روش انجام می شود.

به شما توصیه می شود در این مواقع با یک تعمیرکار مجرب برای تعمیر کولر گازی پنجره ای تماس بگیرید و کار را به ایشان بسپارید کارشناسان Tamir24 همراه خوبی برای شما خواهند بود.

شارژ گاز کامل

درنوع اول شارژ نیاز است که به صورت کامل شارژ گاز انجام شود این در حالتی است که کمپرسور دستگاه را تعویض کرده باشید و یا نشتی گاز کولرگازی به شکلی باشد که کاملا نیاز باشد شارژ صورت گیرد.

عدم وجود مبرد داخل کمپرسور علت خنک نکردن کولر گازی است.

شارژ گاز تکمیلی

در شرایطی که نیاز به شارژ تکمیلی باشد با کمک ابزارهایی که تعمیرکاران حرفه ای همراه دارند بدون آن که نیاز باشد گاز کولرگازی خالی شود میزان گاز را تکمیل می نمایند همان طور که بیان شد این کار تخصصی بوده و بهتر است از یک تعمیرکار وارد کمک بگیرید.

برای تشخیص محل نشتی از گاز ازت و یا هوای معمولی که کمپرسور ایجاد می کنند بهره گرفته و فشاری حدود 50 psi را ایجاد می نماید اما اگر نشتی در لوله های کندانسور و اوپراتور باشد به جهت سختی لوله های مسی میزان فشار می بایست بین 200 تا 300 psi باشد.

بیشتر بخوانیم: بررسی خدمات تعمیر کولر گازی سامسونگ در تهران

نکات مهم در حفظ و نگهداری کولر پنجره ای

نصب کولر به گونه ای باشد که با دیوار فاصله ای مناسب داشته باشد، در معرض نور آفتاب واقع نشده باشد و در محل های بسته نصب نگردد.

اگر میزان گاز داخل کولر گازی کم شده باشد، کمپرسور کولرگازی درحال کار کردن به صورت یکسره است، شبکه اوپراتور بسته شده است، سنسور بیرونی کولرگازی خراب شده است، لوله های داخلی کولرگازی دچار گرفتگی شده و یا فن های پنل داخلی و یا خارجی خراب شده اند، در این وضعیت کولر پنجره ای یخ خواهد زد.

سعی کنید به آرامی پره های دریچه را جابجا کنید چون شکستن اهرم آن علت باز و بسته نشدن دریچه کولرگازی خواهد بود.

 

نمایندگی تعمیر کولر گازی پنجره ای

نمایندگی تعمیر کولر گازی پنجره ای

 

بیشتر بخوانید: بررسی خدمات تعمیرات کولر گازی گری در تهران

نتیجه گیری

در سال های پیشین از یکی دستگاه های برودتی که بسیار کاربردی بوده و کارکرد مناسبی را نشان می دهد کولر گازی پنجره ای بود که با ورود دستگاه های پیشرفته ی کولر گازی این نوع از کولرها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز هم می توان در بسیاری از محیط های کاری و سکونت افراد این نوع از کولر گازی را مشاهده نمود کولرگازی پنجره ای دارای یک یونیت می باشد و به جهت آن که پشت پنجره ها نصب می شود به این نام شناخته می شود. سپردن دستگاه به مرکزی معتبر برای سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای منجر به کاهش هزینه ها و رفع دقیق ایراد می شود.

تعمیر24 به جز ارائه خدمات کولر پنجره ای در تهران خدمات اسپیلت های دیواری و تعمیر کولر گازی ایستاده را نیز انجام میدهد.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد