کولرگازی

تعمیر کولر گازی گری

تعمیر کولر گازی گری

یکی از مسائل مهم و عدیده ای که در فصول گرم سال پیش می آید این است که کولرگازی دچار ایراد شده و یا از کار بیافتد که شاید یکی از دلایل آن انجام ندادن سرویس های به موقع كولر گازي باشد این شرایط می تواند برای هر کسی سخت باشد. کارشناسان ما در تعمیر24 جهت انجام سرویس های دوره ای و خدمات تعمیر کولر گازی گری GREE در خدمت شما خواهند بود مرکز تعمیرات کولر گازی گری در تهران با بهره گیری از افرادی دوره دیده و متخصص درجهت ارائه ی خدماتی بهتر قدم برداشته است این مهم است که هنگامی که با ایرادی در اسپیلت خود مواجه می شوید آن را به فردی مجرب بسپارید و اجازه ندهید تا افرادی نا کارآمد تعميرات و سرویس کولر گازی شما را به عهده بگیرند زیرا ممکن است مجبور باشید هزینه های تعمير بیشتری را متحمل شوید.

تماس مستقیم با مرکز تعمیرات اسپیلت گری در تهران

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات کولر گازی گری در تهران با پشتیبانی تعمیر24 شامل 6 ماه ضمانت است.

در صورت نیاز به تعویض قطعاتی نظیر خازن،فن،کمپرسور و … با استفاده از قطعات اصلی انجام میشود.

نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی گری در تهران

مرکز تعمیرات کولر گازی گری در تهران

ثبت سفارش آنلاین تعمیرات اسپیلت گری در تهران

اهمیت سرویس کولرگازی (اسپیلت) گري

این یک موضوع قابل توجه است که تمامی مدلهای کولر های گازی گری باید به صورت دوره ای سرویس داشته باشند تا دوام و سلامت آن ها تضمین شود این کار می تواند به شما این اطمینان را بدهد تا دستگاه شما بدون ایراد و به بهترین شکل سرمایش خود را خواهد داشت و نیاز شما به تعمیر کولر گازی گری را به حداقل میرساند.

این سرویس ها باعث می شود تا كولر گازي بهترین کارآیی را داشته باشد و در هزینه های برق به خوبی صرفه جویی شود هنگامی که فیلتر های اسپیلت گری تمیز نباشند کولرگازی نمی تواند گردش هوای خوبی را در محیط داشته باشد همین باعث می شود تا مدت های زیادی مجبور شوید کولر گازی خود را روشن گذاشته اما نتوانید هوایی مطلوب و مطبوع را دریافت نمایید.

و یا زمانی که کویل کندانسور تمیز نباشد ایجاد سرمایش به سختی صورت می پذیرد و نیاز دارد تا جریان برق بیشتری را مصرف کند و بدین ترتیب هزینه های برق را بالا می برد در صورتی که با سرویس به موقع می توانید از تمامی این مسائل جلوگیری نمایید.

همچنین نظافت و شستشو نیز می تواند در کنار عیب یابی به موقع و تعمیر کولر گازی گری در سلامت ماندن آن تاثیر به سزایی داشته باشد. با انجام سرویس دوره ای اسپیلت در تهران می توانید از وجود ایراداتی دیگر مانند نشتی آب و یا ایراد در کندانسور و یا کمپرسور آگاه شد و قبل از آن که ایراد جدی تر شود آن را رفع نمود.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی گري

به طور حتم نمی توان تعیین کرد که سرویس کولرگازی دقیقا چه زمانی باید باشد اما به طور معمول سرویس های کولر گازی گری در تهران قبل از شروع گرما در هر سال خواهد بود که برای کولرهایی که کمتر کار می کنند می تواند این دوره طولانی تر باشد .

ضمن آن که موقعیت قرار گیری کولرگازی نیز بسیار مهم است در برخی مواقع در محلی قرار گرفته است که گردو خاک زیادی را خواهد داشت که نیاز به شستشو در دفعات بیشتری می باشد. همچنین نیاز است که پنل داخلی اسپیلت در فصول گرم سال به صورت ماهانه به خوبی بررسی و نظافت شود .

ایراداتی که به طور معمول در تعمیر کولر گازی گری با آن مواجه میشویم

نمایندگی تعمیر اسپیلت گری

مرکز تعمیر اسپیلت گری GREE

هنگامی که کولرگازی گری را نصب می نمایید باید به خوبی از آن مراقبت کرده و سرویس های آن را به موقع انجام دهید ضمن آن که در صورتی که کوچکترین ایرادی را مشاهده نمودید با فردی متخصص و با تجربه در خصوص تعمیر کولر گازی گری در تهران صحبت نمایید (تماس مستقیم) از جمله ایراداتی که برای کولرگازی گری ایجاد می شود می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. اسپیلت گری سرمایش کافی نداشته باد خنکی ندارد.
 2. گرمایش دستگاه از دست رفته است.
 3. صدای نامناسبی هنگام کار خواهد داشت.
 4. کنترلر و یا ریموت دستگاه از کار افتاده است.
 5. اسپیلت نشتی آب دارد.
 6. کولر گازی به طور کلی روشن نمی شود.
 7. با روشن شدن اولیه ارور و خطا را مشاهده می کنید.
 8. با استفاده از ریموت کولر رونش نمی شود.
 9. اوپراتور و یا پنل داخلی دچار یخ زدگی شده است.

چنانچه هر یک از موارد بالا رخ داد بهتر است برای اجتناب از آسیب به اجزای دیگر دستگاه را خاموش کنید و با مرکز تعمیرات کولر گازی گری در تهران تماس بگیرید.

مراحل سرویس بعد از تعمیر کولر گازی گری

الف: پنل داخلی سرویس شود: برای این کار نیاز است تا فیلترها به خوبی شستشو شود و بلوور سرویس کامل نیاز دارد، سنسور های کولر گازی و همچنین فین ها و کویل را سرویس نمایید، لوله ی درین که مسیر خروجی آب است را کنترل نمایید.

ب: پنل خارجی سرویس شود: سرویس کندانسور یکی از مهم ترین کارهایی است که در هنگام سرویس دوره ای باید مد نظر داشته باشید این قطعه به دلیل نصب بیرون از ساختمان به خوبی با عوامل محیطی و گرد و خاک مواجه است به همین دلیل است که در صورتی که به موقع تمیز و شستشو نشود ممکن است مجبور باشید هزینه های برق زیادی را متحمل شوید زیرا کندانسور زمانی که تمیز نباشد نمی تواند به خوبی کار کرده و فشار زیادی بر روی کمپرسور وارد می شود. انجام این کار را می توانید به کارشناسان تعمیر24 پسپارید.

چه موقع شارژ کولر گازی گري گاز انجام می شود؟

لازم به ذکر است در شرایطی خاص نیاز است شارژ گاز كولر گازي گري انجام شود که شامل موارد ذیل میباشد:

هنگامی که تازه كولر گازي گري نصب شده است، دستگاه نیاز دارد که شارژ تکمیلی شود و یا زمانی که کاملا دستگاه از گاز خالی شده باشد.

خالی شدن گاز دستگاه به علت نشتی از اتصالات یا نشتی از لوله ها و یا کندانسور است.

این کار توسط کارشناسان فنی انجام شده و با کمک دستگاه گیج می توانند به خوبی میزان گاز موجود در اسپیلت را اندازه گرفته و تشخیص دهند که چه میزان نیاز به شارژ تکمیلی می باشد و یا آن که می بایست کامل از گاز پر شود. همچنین یکی از مواردی که این جا بایستی بررسی شود دلیل نشتی و تخلیه گاز است که کارشناس تعمیر کولر گازی گری در تهران می تواند آن را بررسی و عیب یابی نماید.

این نشتی های ایجاد شده می تواند بسیار کوچک بوده و طی مرور زمان باعث خالی شدن گاز شود به همین دلیل است که ابتدا بایستی تعمیرکار کولر گازی گری ایراد را یافته و محل نشتی را مشخص کند تا بتواند آن را رفع نماید و سپس اقدام به شارژ گاز کند. برای بررسی گاز کولرگازی می توان در زمان هایی که برای سرویس توسط مرکز تعمیرات اسپیلت گری در تهران مراجعه می شود نیز اقدام نمود.

نشانه های کم شدن گاز کولر گازی گری

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان متوجه کم شدن شارژ گاز کولر گازی شوید می توان گفت که در این خصوص نشانه هایی وجود دارد که می تواند به شما در این خصوص کمک نماید این علائم می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 1. برفک ایجاد شده روی اوپراتور، لوله ها و پنل داخلی
 2. فعالیت دائمی کمپرسور
 3. عدم سرمایش دستگاه و یا پرتاب هوای گرم
 4. کم شدن درجه ی لوله ی کمپرسور
 5. کم شدن آمپر دستگاه
 6. نشستن گردو خاک روی محل نشت در لوله
 7. کم شدن فشار بخش مکش دستگاه
 8. ایجاد صداهایی نامناسب از کمپرسور

که تماما می تواند علائمی برای انجام شارژ تکمیلی و یا کامل باشد.

برای بررسی بهتر میتوانید با مرکز تعمیر کولر گازی گری در تهران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر24 با حضور در محل اقدام به برطرف کردن مشکلات اسپیلت شما کنند.

نکاتی مهم در خصوص تعمیر کولر گازی گری

این بسیار خوب است که با داشتن اطلاعات کافی از مشخصات فنی، کولر گازی گری را خرید نمایید و در صورتی که برای سرویس و تعمیر نیاز شد با یک فرد متخصص مشورت کرده و کار را به او بسپارید تا بتوانید از دستگاه خود به خوبی مراقبت کرده و طول عمر بیشتری را برای آن منظور نمایید .

همچنین داشتن فضای مناسب در پشت اسپیلت می تواند باعث گردش هوایی بهتر باشد این نکته هنگام نصب دستگاه بسیار اهمیت دارد. به خوبی دقت کنید که سرویس های سالانه را پشت گوش نیاندازید و به صورت ماهانه برای تعویض فیلتر های کولر اقدام کنید .

با وجود ترموستاتی که در کولر گازی گری ایجاد شده است، می توانید در فصول گرم سال دمایی بین بیست تا بیست و پنج را انتخاب نمایید و دمای کمتر از آن را منظور ننمایید. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که زمان هایی که از کولر گازی استفاده می کنید، ترجیحا از وسایل و تجهیزاتی که گرما تولید می کنند مانند اجاق گاز استفاده نکنید زیرا با زیاد شدن گرما در محیط، مدت زمانی که اسپیلت نیاز دارد تا به سرمایش برسد طولانی تر شده و به این ترتیب میزان بیشتری از انرژی الکتریکی را مصرف می نماید .

دقت داشته باشید که پنل داخلی را در سرویس های دوره ای و سالانه قرار داده و کندانسور را حتما به صورت سالانه شستشو داده و تمیز نمایید تا میزان برق کمی را مصرف کرده و هزینه های زیادی را سربار ننماید.

برای تعمیر کولر گازی گری میتوانید به نزدیکترین شعبه به محل در مرکز تعمیر24 در تهران تماس بگیرید و از نیروی متخصص اسپیلت ما بهره ببرید.

معانی خطا ها و ارور های مختلف در مرکز تعمیرات کولر گازی گری در تهران

ارور های دستگاه اسپیلت اینورتر گری

گاها در استفاده از کولرگازی های اینورتر گری با ارور هایی مواجه می شویم که در زیر به اختصار به آنها می پردازیم.

ارور F1 در این ارور سنسور دمای محیطی یونیت داخلی ایراد دارد

ارور H6 در حالتی که فرمان از برد اصلی یونیت داخلی به موتور فن داخلی نمیرسد با این کد خطا مواجه می شوید.

ارور E8 در حالتی که دمای دستگاه به طور غیر معمولی رو به افزایش می رود.

ارور E2 زمانی که بر روی کویل های پنل داخلی یخ می زند به منظور جلوگیری از برفک زدن این ارور ظاهر میشود.

ارور E1 زمانی که در سیکل چرخش گاز برودتی به هر دلیلی گرفتگی باشد و فشار گاز دستگاه افزایش یابد به منظور جلوگیری از اسیب به کمپرسور این ارور مشاهده می گردد.

ارور E6 ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی دستگاه به وسیله کابل چند رشته برقرار می شود و اگر به هر دلیلی قعطی پیش بیاید دستگاه ارور می دهد.

ارور E4 در مسیر رفت گاز برودتی زمانی که با افزایش فشار مواجه شویم.

خطا E8 کولرهای گازی بنا به دلایل مختلفی ممکن است در هنگام کار امپر بکشند با ظاهر شدن این ارور می توانید جلوی اسیب احتمالی و رفع ان اقدام نمایید.

برای برطرف کردن و تعمیر ارور های کولر گازی گری به دست تعمیر کار حرفه ای میتوانید با مرکز تعمیرات اسپیلت در تهران تماس بگیرید.

ارور های کولر گازی ایستاده گری

در بالا به ارورهای کولرهای پنلی اشاره شد در اینجا به بررسی کولرهای گازی ایستاده می پردازیم.

ارور E01 ایراد در سنسور دمای دستگاه

خطا P02 پیش می اید که داخل کمپرسور بیش از حد نیاز گاز برودتی شارژ شده باشد که در این صورت با مشاهده این ارور می توانید دستگاه را رفع عیب نمایید.

خطا P05 دمای خروجی یونیت داخلی با افزایش مواجه می گردد.

خطا P03 دمای خروجی از یونیت داخلی با کاهش مواجه می گردد.

خطا E03 جریان مورد نیاز برای کار کمپرسور دستگاه کاهش چشمگیری پیدا می کند.

خطا E02 زمانی که فشار کمپرسور دستگاه افزایش پیدا می کند.

خطا P04 دمای یونیت داخلی افزایش یافته است.

انتخاب اسپیلتی متناسب با نیاز شما

توجه داشته باشید بررسی مواردی همچون توان کمپرسور، ابعاد کولر و میزان صدایی که دارد، پنل و میزان برقی که مصرف می کند می تواند به شما کمک نماید تا روش های مراقبت از آن را نیز بهتر بیاموزید و به کار بگیرید.

شاید شما نیز بدانید که عواملی همچون منطقه ی جغرافیایی که در کدام شرایط آب و هوایی قرار داد در نحوه ی عملکرد کولر گازی شما و میزان برقی که مصرف می نماید بسیار تاثیر گذار است. شاید استفاده از یک سایه بان مناسب جهت کندانسور کولرگازی گری بتواند باعث شود میزان کمتری انرژی تلف شده و سرمایش بهتری را ایجاد نماید

مقالات مرتبط با اسپیلت

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد