کولرگازی

تعمیر کولر گازی ال جی

تعمیر کولر گازی ال جی

هنگامی که صحبت از سرویس و تعمیر کولر گازی الی جی می شود به این فکر می افتیم که کار آن را به سرویسکار و کارشناس حرفه ای بسپاریم تا به بهترین شکل ممکن تعمیرات آن را به انجام برساند. این مهم است که بدانید بی توجهی به سرویس های به موقع كولر گازي ال جي می تواند باعث آسیب به دیگر قسمت های اسپیت شده و عملکرد آن را بسیار ضعیف نماید. شما میتوانید از طریق تماس با مرکز تعمیرات کولر گازی الجی در تهران مشکلات خود را با متخصصان تعمیر24 در میان بگذارید، تا در صورت نیاز اقدام به عیب یابی، سرويس و تعمير اسپيلت الجي در کوتاهترین زمان با حضور در محل کنند.

ثبت سفارش آنلاین تعمیرات

این بسیار ساده است که با سرویس سر وقت، نظافت به موقع کندانسور و رفع ایراداتی کوچک، طول عمر بیشتری را برای دستگاه منظور نماییم، کارشناسان مجرب و با سابقه ی ما در Tamir24 می توانند در این زمینه شما را یاری کنند متخصصین این مجموعه دوره های کاملی از تعمیر و سرویس دستگاه های سرمایشی ال جی را دیده و با تبحر کامل می توانند به بهترین شکل ممکن ایرادیابی کرده و آن را رفع نمایند.

میتوانید با مشاوره و عیب یابی تلفنی برای انجام سرویس و تعمیرات کولر گازی و اسپیلت در تهران با ما در ارتباط باشید.

اهمیت سرویس دوره ای کولر گازی ال جی به دست متخصصین

این یک امر بدیهی است که در فصول گرم سال استفاده از کولر گازی بیشتر خواهد شد، بنابر این نیاز است که به طور دوره ای هر سال در ابتدای بهار کار سرویس کلی اسپیلت الجی انجام شود و از میزان گاز موجود در کمپرسور تست گرفته شود هنگامی که کولر گازی سرویس می شود می توانند ایراداتی مانند صداهای نا مناسب، خاموش شدن های بی دلیل، باد گرم، نشتی آب و اتصال بدنه، کارکرد بی دلیل فن و پریدن فیوز را شناسایی و درجهت رفع آن ها در اسرع وقت اقدام نماید.

این را به خاطر داشته باشید که هرگز حتی زمانی که احساس می کنید ایراد بسیار جزئی است خودسرانه به سراغ تعمیر کولر گازی ال جی نروید و اجازه دهید تا تعمیرکار واردی از مرکز تعمیرات آن را بازدید کرده و به خوبی ایراد اسپیلت را تشخیص دهد با این کار مانع بروز صدمات بیشتر به دستگاه خواهید شد زیرا عیب یابی و رفع مشکل نیاز به مهارتهای تخصصی دارد و پیچیده است.

شارژ گاز اسپیلت های LG

این یک حقیقت است که اغلب کسانی که کولرگازی ال جی خرید کرده اند نمی دانند چه مواقعی برای شارژ گاز اسپیلت مناسب است.

این را باید متذکر شویم که هنگامی که گاز کولر گازی خالی شود نشانه هایی را ایجاد خواهد کرد که با کمک آن ها می توانیم متوجه شویم گاز دستگاه تخلیه شده است.

این علامت ها می تواند به عنوان مثال:

که با دیدن این موارد توصیه می شود بلافاصله کولرگازی خود را خاموش کرده تا به کمپرسور فشاری مضاعف وارد نگردد و با تعمیر کار واردی تماس بگیرید کارشناسان تعمیر و سرویس در مرکز تعمیرات در تهران به خوبی می دانند ایرادات کولر گازی ال جی را چگونه رفع نمایند.

ایرادهای متداول کمپرسور در تعمیر کولر گازی الی جی

اکنون خوب است بدانید نشانه هایی که خرابی کمپرسور را اعلام می کنند چه هستند و چگونه می توان سلامتی کمپرسور را متوجه شد. عواملی وجود دارد که می تواند باعث خرابی کمپرسور شود که اطلاع از آن ها می تواند مانع سوختگی آن گردد که شامل موارد ذیل می باشند.

عواملی مانند:

 • نشتی مبرد در دستگاه کولر گازی.
 • نامناسب بودن برق تغذیه.
 • خرابی فن کندانسور کولر گازی.
 • ظرفیت دستگاه با محیط سازگاری نداشته و متناسب نیست.
 • کندانسور دچار کثیفی شده باشد.
 • بخش بیرونی کولر به خوبی و در محل مناسبی نصب نشده باشد.
 • خازن اسپیلت خراب شده باشد.
 • نهایتا سرویس و نگهداری دوره ای به خوبی صورت نگرفته باشد .

یکی از ایراداتی که عمدتا در کمپرسورها شاهد هستیم این است که سیم پیچ های آن سوخته و یا قسمت مکانیکی آن دچار آسیب شده باشد.

برای انجام تست سلامت سیم پیچ ها می توان از مولتی متر استفاده کرد.

ممکن است که این سیم پیچ ها دچار اتصال بدنه شده باشند برای تست مکانیکی نیز باید شیر سرویس را بسته و پس از آن که گاز مبرد در کندانسور انباشته شد، در صورتی که کمپرسور بتواند مبرد را در همین قسمت جمع آوری نماید نشان از سلامت کمپرسور اسپیلت است و اگر این قابلیت را نداشته باشد از اجزای مکانیکی دچار آسیب شده است که برای رفع آن توصیه می شود به یک تعمیر کار مجرب که به تعمیرات کولرگازی ال جی مسلط است تماس بگیرید. میتوانید برای تعمیر کولر گازی ال جی در تهران بدست متخصصان مرکز تعمیر24 به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

مواجه شدن با کد خطا و ارور در تعمیرات کولر گازی ال جی

 1. CH01: خرابی سنسور هوای داخلی
 2. CH02: خرابی سنسور لوله ورودی در یونیت داخل
 3. CH05: قطع ارتباط بین یونیت های داخلی و خارجی بیش از زمان
 4. CH06: قطع سنسور خروجی در یونیت داخلی
 5. CH09: ایراد در برد دستگاه
 6. CH10: اشکال در فن یونیت داخلی
 7. CH12: اشکال در سنسور میانی در یونیت داخلی
 8. CH21: بالا بودن ولتاژ دی سی در قسمت ورودی
 9. CH22: بالابودن جریان ورودی به کولر
 10. CH23: پایین بودن ولتاژ دی سی
 11. CH26: مختل شدن جریان فازی
 12. CH27: خرابی CSP
 13. CH29: بالا بودن جریان ورودی کمپرسور
 14. CH32: بالا رفتن دمای کمپرسور
 15. CH40: سوختن قطعات برد
 16. CH41: خرابی سنسور لوله دهش
 17. CH44: سنسور دمای هوا دچار اختلال است
 18. CH45: اشکال در سنسور لوله کندانسور
 19. CH46: اشکال در سنسور لوله مکش
 20. CH53: قطع ارتباط بین بخش داخلی و خارجی
 21. CH60: بررسی پردازش EEPROM
 22. CH61: بالا رفتن دمای سنسور لوله کندانسور
 23. CH62: بالا بودن دمای برد هیت سینک
 24. CH65: اختلال سنسور هیت سینک
 25. CH67: عدم وجود سیگنال برگشتی

اهمیت لوله‌کشی توکار در نصب کولرگازی الجی

حضور کولرهای گازی امروزه در محیط های مختلف در کنار نقش سرما دهی، می تواند هوای محیط را نیز تهویه نماید در صورتی که لوله کشی های آن را توکار انجام دهید کیفیت این عملکرد را بالاتر خواهید برد. هنگامی که موتور از پنل داخلی فاصله داشته باشد می توان از لرزش و صداهای ناشی از کارکرد آن به دور باشید. این نکته ای است که کارشناسان نصب هنگام نصب می بایست مد نظر داشته باشند

لوله کشی توکار کولرگازی می بایست دقیق ، اصولی و با استاندارها مطابقت داشه باشد این لوله کشی مسی در واقع بین پنل داخلی و بیرونی ارتباط برقرار می کند و در صورتی که به خوبی انجام نشود می تواند عملکرد دستگاه را به مخاطره بیاندازد.

تنها با نصبی نا مناسب و ورود رطوبت و گردو غبار به داخل پنل داخلی ، به سادگی می توان شاهد ایراد و نقص در سیستم خنک سازی و سرمادهی کولرگازی بود . به خاطر داشته باشید برای نصب و لوله کشی های توکار کولرگازی خود حتما از کارشناس مجربی یاری بگیرید.

بهترین زمان برای تعمیر کولر گازی ال جی

به طور معمول برای تعمیر کولر گازی ال جی نشانه هایی را مشاهده می کنید که درخواهید یافت که باید آن را به تعمیرکار ال جی بسپارید. این نشانه ها می توانند بشرح ذیل باشند.

1-سرمادهی کولر گازی ال جی دچار ایراد شده باشد:

این موضوع می تواند به دلایل مختلفی باشد به عنوان مثال ایراد از کمپرسور است که خاموش شده و از کار افتاده است . گاهی این ایراد تنها به دلیل تنظیم نبودن درجه بوده و در مواقعی برد کولر به دلیل نوسانات برقی و یا اتصال داخلی سوخته و یا نیم سوز شده باشد و نهایتا ممکن است ایراد از اتمام شارژ گاز کولر گازی باشد.

2-گرمایش کولر گازی دچار ایراد شده باشد:

اولین موضوعی که رایج است این است که دما را به خوبی تنظیم نکرده باشند. در برخی مواقع سنسورهای دما به خوبی کار نیم کنند و یا شیر برقی که در کولرگازی الی ایجاد شده است به خوبی کار نمی کند این شیرهای برقی به جهت جابجایی گازهای مبرد در کولر گازی ایجاد شده اند. اتمام گاز کولر گازی نیز می تواند دلیل این امر باشد.

3- نشتی آب از لوله ها و یا پنل:

بسته بودن لوله و مجرای خروجی آب در کولرگازی می تواند باعث این امر شود. در گاهی مواقع به دلیل نداشتن گاز در دستگاه ، روی اوپراتور برفک ایجاد می شود که هنگامی که فن کولر کار می کند این برفک ها ذوب شده و به صورت نشتی آب ظاهر می شود.

4-ایجاد صدا در کولر گازی ال جی:

گاهی در کولر گازی فن در جایگاه خود شل شده و هنگام کار به بدنه برخورد کرده و صدا ایجاد می کند . در برخی مواقع فن هایی که در یونیت خارجی و داخلی وجود دارند به دلیل ثابت نبودن در جای خود ، ایجاد سرو صدا می کنند.

5- قطع و وصل شدن عملکرد کولر گازی ال جی:

دلیل عمده ی این موضوع می تواند بالارفتن آمپر برق بوده که باعث می شود که حرارت بالا رفته و روکش سیم ها را ذوب نماید این موضوع باعث میث شود که در دستگاه ایجاد اتصالی کرده و باعث روشن و خاموش شدن های مکرر دستگاه شود برای این موضوع می بایست ابتدا سریع کولر را خاموش کرده و با کارشناسان مجرب Tamir24 تماس بگیرید.

علت های روشن نشدن چراغ های روی کولرگازی

گاهی اوقات ملاحظه می شود که چراغ های روی کولرگازی ال جی روشن نمی شود . اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که کنترل نمایید ریموت کولر به خوبی کار می کند و باتری آن سالم است . برای تست کردن سلامت ریموت می تواند آن را روی یک دستگاه مشابه امتحان کنید .

در صورتی که از سلامت ریموت اطمینان حاصل کردید می بایست برق تغذیه ی کولر گازی ال جی را کنترل کنید . لازم است فیوز مینیاتوری در حالت on باشد . یکی دیگر از راه های کنترل این است که بر روی خود دستگاه کلید های

ON/OFF را زده و کنترل نمایید که دستگاه روشن می شود .

از طرفی می توان با قطع و وصل کردن فیوز برق اصلی آن را تست کرد در صورتی که صدای بوقی از داخل دستگاه شنیده نمی شود توصیه می شود که با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید و بازدید و بررسی دقیق تر را به ایشان بسپارید. این نکته را مد نظر داشته باشید در صورتی که سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی به موقع و دوره ای انجام شود ، این دستگاه به خوبی مدت ها کار کرده و کمتر دچار صدمات جدی خواهد شد.

ویژگی مبرد و تعمیر کولرگازی ال جی

لازم به ذکر است ماده ای که می تواند حرارت را از محیط جذب کرده با تبخیر خود هوا را خنک نگاه دارد ، مبرد است در فرآیند عملکرد کولر گازی ، مبرد سیالی است که به صورت تناوبی تبخیر و تقطیر را انجام داده و حرارت را جذب کرده و سپس آن را دفع می نماید بنابر این نبود مبرد نیز می توان یکی از دلایل موثر در عدم سرمایش کولرگازی الی جی باشد.

در نهایت در صورتی که ایرادی در دستگاه کولر گازی ال جی خود احساس کردید اولین کاری که توصیه می شود انجام دهید تماس با Tamir24 می باشد تا در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن دستگاه شما را سرویس یا تعمیر نمایند.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد