راهنمای مشکلات جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی ال جی

تعمیر جاروبرقی ال جی

کار نکردن و کم بودن مکش در دستگاه از مهم ترین خرابی در تعمیر جاروبرقی ال جی LG می باشد که می توانید برای عیب یابی و رفع ایراد از متخصصین مرکز تعمیرات جاروبرقی الجی در تهران بهرمند شوید.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

شما می توانید با ثبت سفارش انلاین یا تماس مستقیم از خدمات مرکز تعمیر24 استفاده نمایید

تعمیرات تخصصی جاروبرقی در تهران همراه با 6 ماه ضمانت در محل با استفاده از قطعات اصلی در سراسر تهران توسط مرکز تعمیر24 انجام می گیرد.

کار نکردن و نداشتن مکش در جاروبرقی الجی می تواند علل مختلفی داشته باشد که در زیر به برخی از انها اشاره می کنیم.

عیب یابی و نحوه تعمیر جاروبرقی ال جی

جاروبرقی یکی از مهم ترین لوازم زندگی در عصر حاضر می باشد که به وسیله ان می توان نظافت زمین محل زندگی و یا کار خود را انجام داد. با توجه به میزان استفاده ای که از طریق آنها انجام داده ایم مستعد خرابی های گاه به گاه هستند اما بیشتر مشکلات جارو برقی به راحتی قابل رفع می باشد.

نحوه تعمیر جارو برقی ال جی زمانی که کار نمی کند

خاموش شدن ناگهانی جارو برقی یک مشکل شایع می باشد که می تواند علل مختلفی مانند ایراد در پریز برق،برد دستگاه،سیم برق،سیم جمع کن،و یا حتی موتور دستگاه باشد که باید توسط تکنسین مجرب عیب یابی و رفع گردد.

پریز برق ورودی را کنترل کنید

در بسیاری از موارد ایراد می تواند از نرسیدن ولتاژ مورد نیاز برای روشن شدن جارو برقی ال جی باشد.که می توانید با بررسی پریز و تست دستگاه با یک پریز دیگر مشکل را رفع نمود.

مسدود شدن یکی از قسمت های جاروبرقی ال جی

گرفتگی در هر یک از اجزا جارو برقی ال جی می تواند از علل روشن نشدن دستگاه باشد.

گرفتگی می تواند در هر یک از قسمت های دستگاه (شلنگ،برس،لوله تلسکوپی) باشد که در صورت مشاهده باید برطرف شود.

همچنین بعضی اوقات به دلیل گرم شدن بیش از حد موتور جاروبرقی ال جی ترموستات حرارتی که بر روی موتور دستگاه قرار گرفته قطع کرده تا دمای بیش از حد باعث اسیب به موتور دستگاه نشود. با خنک شدن موتور دستگاه دوباره روشن می شود.

پر بودن کیسه و یا مخزن جاروبرقی ال جی

یکی از مواردی که مصرف کنندگان اکثرا فراموش می کنند بررسی کنند کیسه و یا مخزن جاروبرقی می باشد.

در صورتی که کیسه و یا مخزن پر باشد دستگاه به خوبی کار نمی کند که با تمیز کردن و یا تعویض این مشکل نیز رفع می شود.

پاره شدن شلنگ و یا عدم جایگذاری مناسب شلنگ در جاروبرقي الجي

پارگی در قسمتی از شلنگ باعث می شود که دستگاه به خوبی کار نکند و مکش مورد نظر را نداشته باشد و همچنین عدم اتصال صحیح شلنگ به خود دستگاه می تواند با عث روشن نشدن دستگاه بشود.

نحوه تعمیر جاروبرقی ال جی زمانی که دکمه پاور ایراد دارد

گاها روشن نشدن جاروبرقی ال جی می تواند خرابی در دکمه پاور ان باشد که در اکثر موارد پاور باید تعویض گردد. بسیار مهم است که در تعمیر جارو برقی ال جی از قطعات اصلی استفاده شود.

دقت داشته باشید که ممکن است خرابی دکمه پاور از برد اصلی دستگاه باشد که باید توسط متخصص تعمیر برد عیب یابی و تعمیر شود.

خراب شدن موتور

موتور اصلی ترین قسمت موجود در جاروبرقی ال جی می باشد

که سوختن ان باعث روشن نشدن دستگاه میشود ولی حتما به این موضوع دقت داشته باشید که موتور جاروبرقی ال جی به دلیل خاصی می سوزد که باید قبل از تعویض موتور این مشکلات برطرف گردد.

پاکت پر،فیلترهای کثیف از مهم ترین این علل می باشند.

تماس مستقیم با مرکز تعمیرات

تعمیر جاروبرقی ال جی زمانی که دستگاه بو می دهد

این مشکل نیز دارای دلایل زیادی می باشد که در زیر به انها اشاره می کنیم

نحوه تعمیر جاروبرقی ال جی در زمان پر بودن کیسه و یا مخزن جاروبرقی

از اصلی ترین علل بوی بد جاروبرقی عدم تخلیه به موقع پاکت یا مخزن می باشد به این صورت که اگر ماده غذایی و یا موی حیوانات در پاکت باشند و در زمان مناسب تخلیه نشود دستگاه بوی بسیار بدی از خود ساطع می کند.

کثیف بودن فیلترهای ورودی و خروجی در جارو برقی الجی

زمانی که فیلترهای دستگاه رو در زمان مناسب تمیز و یا تعویض نکنید دستگاه بوی بسیار بدی می دهد.

فیلترها را می توان به وسیله اب و جوش شیرین تمیز کرد و یا در صورتیکه به مدت طولانی استفاده شده باشند باید تعویض گردند.

نحوه تعمیر جارو برقی ال جی در زمان مسدود شدن اتصالات

گرفتن زباله در هر کدام از اتصالات دستگاه باعث به وجود امدن بوی بد در دستگاه می شود.

اگر که قسمت لوله جارو پلاستیکی باشد می توانید با شستشو به وسیله اب و صابون ان را تمیز کنید و همچنین شلنگ دستگاه با شستشو تمیز می شود.

تنها قسمتی که عمدتا باید تعویض گردد برس می باشد.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

مرکز تعمیر جاروبرقی ال جی در تهران

نحوه تعمیر جارو برقی ال جی در صورت نداشتن مکش

یکی دیگر از مشکلات پیش امده در جاروبرقی های ال جی نداشتن مکش مناسب می باشد. این مشکل نیز دارای چند علت می باشد که در زیر توضیحاتی خدمت شما ارایه می شود.

تعویض کیسه و یا مخزن پر شده جاروبرقی ال جی در مرکز تعمیرات تهران

اولین و مهم ترین دلیل نداشتن مکش در دستگاه جارو برقی پر شدن مخزن و یا کیسه دستگاه می باشد که در مدل های مخزنی این قسمت باید کامل تخلیه شود و سپس با اب شسته شود و زمانی که به صورت کامل خشک شد در جای خود قرار گیرد و در مدل هایی که کیسه یا پاکت دارند بهتر است که پاکت را جایگزین کنید.

خرابی لوله خرطومی یا شلنگ در تعمیر جاروبرقی ال جی

به دلیل اینکه اکثر شلنگ های جاروبرقی از جنس پلاستیک و لاستیک می باشند با کشیدن و جابجا کردن جارو در حین کار دچار پارگی می شوند و همین امر موجب ضعیف شدن مکش دستگاه می شود که با تعویض لوله خرطومی دستگاه این مشکل رفع می گردد. دقت داشته باشید که حتما از شلنگ فابریکی خود دستگاه استفاده شود زیرا برخی از شلنگهای غیر اصلی نیز مشکل نداشتن مکش را تشدید می کنند.

طریقه تعمیر جاروبرقی ال جی زمانی که فیلترهای دستگاه کثیف و یا برس خراب می باشد

همان طور که در موارد بالا نیز توضیح داده شد کثیفی فیلترها تاثیر بسیار زیادی در نداشتن مکش دستگاه دارند و قسمتی هستند که به صورت مکرر باید مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز تعویض گردند.

و همچنین خراب شدن برس دستگاه نیز بی تاثیر نیست و اکثرا قابلیت تعمیر ندارد و باید تعویض شود.

بوی سوختگی در جاروبرقی ال جی

یکی دیگر از ایرادات رایج در تعمیر جاروبرقی ال جی بلند شدن بوی سوختگی و داغ شدن بیش از حد دستگاه می باشد که در زیر به اختصار به توضیح می پردازیم

اولین اقدام در برخورد با این موضوع خاموش کردن سریع دستگاه است.

بررسی کابل ورودی دستگاه و پریز برق و دوشاخه جارو

ممکن است خرابی از پریز برق دستگاه باشد و یا حتی اب شدگی در قسمت دوشاخه و قطعی و پارگی در کابل دستگاه باشد که باید حتما توسط متخصص بررسی گردد.

همانند ایرادات قبلی کیپی و کثیفی در فیلترها و اتصالات دستگاه باشد که با مطالعه مطالب بالا می توانید انها را رفع نمایید.

و در اخر این بوی سوختگی می تواند از موتور دستگاه باشد که شامل

  • عدم قرارگیری مناسب موتور در جای خود
  • تمام شدن زغال های موتور
  • خرابی بلبرینگهای موتور

و در اخر خرابی هسته مرکزی موتور باشد که در بیشتر این موارد اگر اسیب به موتور تا حد زیادی نباشد قابل تعمیر است و در غیر این صورت باید موتور توسط تکنسین متخصص تعمیر و یا تعویض شود.

مرکز تعمیرات جاروبرقی ال جی در تهران با چندین سال تجربه و به کارگیری متخصصین مجرب در تمامی مناطق تهران در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

 

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

  • سلام وقت بخیر جاروبرقی الجی مدلشvf_4805ht ۲۲۰ولت هستش از قسمت داخلی جاروبرقی یه صدایی میاد انگار یچیزی داخلش فر خورده مشکل از چی میتونه باشه؟
    • سلام ممنون ممکنه از ایراد بلبرینگ ها و فن اون باشه برای بررسی بهتر میتونید تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات جاروبرقی ال جی در مرکز تعمیر24 به بهترین شکل مشکل شما رو با اعزام تکنسین در سراسر تهران برطرف کنند
  • سلام جاروبرقی من از همین مدلی هست که تصویرش در بالای صفحه قرار داره. مشکلی که داره ، مکش بسیار ضعیفی داره . با نمایندگی چند با تماس گرفتم ، اومدن بردن ، و گفتن مشکل از فیلتر پشت دستگاه هست. ولی مشکل رو برطرف نکردن. درحال حاضر می شه گفت ، بلا استفاده هست برام و کارایی نداره . ممنون می شم اگر بفرمایید که آیا ممکنه تعمیر بشه و سالم بشه؟؟؟