جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی دوو

تعمیر جاروبرقی دوو
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

با نگهداری و تعمیر جاروبرقی دوو ، طول عمر مفید آن را افزایش خواهید داد. نگهداری از این وسیله کار دشواری نیست و تنها نیاز به رعایت برخی اصول ساده دارد. مهم‌ترین قسمت یک جاروبرقی موتور آن است که قدرت دستگاه با توجه به نوع موتور آن تعیین می‌شود. خرابی موتور باعث از کار افتادن جارو برقی میشود برای تعویض موتور اصلی دستگاه همراه با 180 روز ضمانت آن با مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو در تهران تماس بگیرید.

تعویض به موقع فیلترها، استفاده صحیح از آن از جمله نکات ساده‌ای هستند که به نگهداری از این وسیله کمک می‌کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که جاروبرقی به دلایل گوناگونی نیاز به تعمیر داشته باشد.

برای بهره گیری از خدمات و سرویس ، تعویض فیلتر و تعمیر جاروبرقی دوو میتوانید از ثبت سفارش آنلاین استفاده کنید.

ما در مطلب پیش رو قصد داریم برخی راهکارهای ساده برای رفع خرابی این وسیله پرکاربرد را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی دوو

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو

مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو

تعمیر24 به بررسی مشکلات عمومی و عیب یابی دستگاه میپردازد که شامل:

روشن نشدن دستگاه

از جمله رایج‌ترین مشکلات افراد با جاروبرقی دوو روشن نشدن آن است. این امر یک دلیل مشخص دارد و آن استفاده مکرر از سوئیچ روشن / خاموش آن است. خبر خوب این است که هزینه تعویض این سوئیچ در مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو پایین است و جای نگرانی بابت این خرابی وجود ندارد. اما پیش از این کار، برای رفع این مشکل راه حل های زیر را دنبال کنید:

 1. دستگاه را از برق بکشید و در پوشش محفظه دستگاه را باز کنید.
 2. به منظور اطمینان از کارکرد مدار دستگاه از فازمتر استفاده کنید و مدار را در وضعیت روشن قرار دهید.
 3. سیم برق را کنترل کنید تا خرابی یا آسیب دیدگی روی آن وجود نداشته باشد.
 4. برخی از دکمه‌ها با پیچ‌ها و برخی دیگر با گیره‌هایی به داخل محفظه محکم می‌شوند. این امکان وجود دارد که در اثر اصطکاک یا کشیدن دستگاه، پیچ‌ها شل شده باشند یا گیره از جا در رود، پس پیش از تعویض سوئیچ، آنها را به خوبی بررسی کنید.

چنانچه با انجام تمامی موارد ذکر شده دستگاه روشن نمیشود برای تعمیر جاروبرقی دوو تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید.

اتصال سیم در جاروبرقی دوو

یکی دیگر از خرابی‌های جاروبرقي اتصال سیم‌های آن است که سبب ایجاد نگرانی می‌شود. در جاروبرقی ۴ نوع سیم کشی وجود دارد که برق موردنیاز دستگاه را فراهم می‌کند و در نتیجه موجب کارکرد دستگاه می‌شود.

چنانچه کوچکترین مشکلی در این مدار به وجود آید، دستگاه روشن نخواهد شد یا این احتمال وجود دارد که دستگاه به طور متناوب خاموش، روشن شود. برای تعمیر جاروبرقی دوو راهکارهای زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا هر کانکتور را به طور جداگانه بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را محکم کنید.
 2. چنانچه یک اتصال دهنده به درستی کار نمی‌کند، با استفاده از نوار چسب مخصوص، آن را به مدار بازگردانید.
 3. در برخی مواقع نیز این احتمال وجود دارد که سیم‌ها فرسوده شده باشند. برای تعویض سیم‌ها از یک تعمیرکار در مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو کمک بخواهید.

عدم کارکرد موتور با بررسی چگونگی تعمیر جاروبرقی دوو

موتور جاروبرقی در بسیاری از مدل‌ها به راحتی قابل دستیابی است. سرویس موتور به طور معمول نیاز به تخصص دارد اما در صورتی که ابزار و مهارت لازم در این زمینه را دارید، از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

 1. پوشش دستگاه را به آرامی باز کنید. درپوش موتور را بردارید تا موتور دستگاه نمایان شود.
 2. با استفاده از فازمتر برق دو سیمی که به موتور وارد می‌شوند را کنترل کنید.
 3. با استفاده از اهم سنج، مقاومت سیم‌ها را بررسی کنید.
 4. در صورتی که دستگاه مقاومت صفر یا بی نهایت را نشان دهد، به احتمال زیاد موتور آسیب دیده است.
 5. برای بررسی‌های بیشتر موتور را در اختیار تعمیرکاری حرفه‌ای جاروبرقی قرار دهید.
تعویض موتور جارو برقی دوو

تعویض موتور جارو برقی دوو

اگر موتور دستگاه آسیب دیده باشد برای تعویض موتور جاروبرقی دوو همراه با 6 ماه گارانتی با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

مشکلات رایج در حین استفاده جاروبرقی دوو

سخت بودن جارو کردن فرش:

بسیار پیش می‌آید که در حین جارو کردن، کشیدن دسته جاروبرقي روی فرش دشوار می‌شود. برای حل این مشکل، دسته آن را به صورت دستی بلندتر کنید و برس آن را در حالت تمیز کردن فرش قرار دهید.

عدم چرخش رول برس:

هنگام جارو کردن، رول برس نمی‌چرخد و کنترل آن دشوار می‌شود. برای عیب یابی دقیق و تعمیر جاروبرقی دوو در صورت بروز این مشکل، برس را از نظر تمیز بودن و گیر نکردن مو، پارچه یا وسیله های دیگر در میان شانه ها بررسی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، احتمالاً به یک رول برس جدید نیاز خواهید داشت.

مکش ضعیف:

مکش ضعیف مهم‌ترین مشکل دستگاه‌های جاروبرقی است که راه حل بسیار ساده‌ای دارد. برای رفع این مشکل، فیلترهای دستگاه، که وظیفه محافظت از موتور را برعهده دارند، بررسی کنید. در صورت مشاهده آلودگی یا کثیفی بیش از حد، نسبت به تعویض یا شستشوی آنها اقدام کنید.

در مدلی از جاروبرقی‌های دوو که به کیسه‌های مخصوص مجهزند، پر شدن کیسه‌ها نیز منجر به مکش ضعیف می‌شوند. تخلیه کیسه‌ها یا جایگزین کردن کیسه‌ای جدید این مشکل را برطرف خواهد کرد.

در نهایت با بررسی و تعمیر جاروبرقی دوو در منزل به کمک راه حل‌هایی که مطرح شد، امکان پذیر است. با رعایت این نکات دیگر نیازی به صرف هزینه یا اتلاف وقت برای تعمیر این دستگاه نخواهد بود و خودتان به تنهایی در منزل قادر به رفع مشکلات ساده هستید.

اما در صورت بروز مشکلاتی نظیر خاموش شدن ناگهانی، داغ کردن بیش از حد و نداشتن مکش با مرکز تعمیرات جاروبرقی دوو در تهران تماس بگیرید.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد