یخچال فریزر, ساید بای ساید

تعمیر یخچال دوو

تعمیر یخچال دوو
زمان مطالعه : 4 دقیقه

یخچال وسیله‌ای است که به طور شبانه‌روزی کار می‌کند، پس تعجبی ندارد که نیاز به سرویس دوره ای داشته باشد. تعمیر یخچال دوو در برخی موارد نیاز به تعمیرکاری حرفه‌ای و با تجربه دارد اما خرابی‌هایی نیز وجود دارد که افراد می‌توانند در منزل و به تنهایی آن را برطرف کنند. اما در شرایطی که قطعات مربوط به یخچال و ساید بای ساید دوو نیاز به بررسی بیشتر و تعویض داشته باشند لازم است که با مرکز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید دوو در تهران تماس بگیرید تا با تهیه قطعات اصلی دستگاه از خدمات گارانتی 6 ماه تعمیر24 بهره ببرید.

بنابراین ما در مقاله پیش رو به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با استفاده از ابزارهای ساده و کمی مهارت، مشکلات ساده را برطرف کنید. با این کار نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد، بلکه دیگر نیازی به انتظار کشیدن برای حضور تعمیرکار در منزل را نخواهید داشت.

در صورت عدم رفع مشکل میتوانید برای انجام تعمیرات یخچال دوو سفارش خود را به شکل آنلاین ثبت کنید.

بررسی مشکلات متداول، نحوه عیب یابی و تعمیر یخچال دوو

عمده مشکلاتی که در مرکز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید دوو به ثبت رسیده در ادامه مطلب مورد بررسی قرار میگیرد تا با عیب یابی، بهترین راه حل پیشنهادی را دنبال کنید.

یخچال دوو آبریزش دارد

آیا اخیراً يخچال شما نشتی دارد و این نشتی کف آشپزخانه را به یک استخر تبدیل کرده است؟ نگران نباشید، چرا که نشتی یخچال تنها به چند دلیل عمده رخ می‌دهد. این دلایل عبارتند از: خرابی واشر درب، خرابی لوله عبور دهنده گاز، پر بودن سینی زیرین يخچال.

رفع این دلایل کار ساده‌ای است و از طریق راهکارهای زیر تعمیر یخچال دوو امکان پذیر است:

خرابی واشر درب

لاستیک‌هایی که در اطراف درب دستگاه تعبیه شده‌اند، در صورتی که به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند، ممکن است که سبب نشت آب شوند. علاوه بر این، ممکن است که به دلیل کثیفی و وجود جرم خاصیت خود را از دست داده باشد.

پس ابتدا لاستیک دور درب را با آب گرم و صابون بشویید و در صورتی که مشکل برطرف نشد، بهتر است که این لاستیک را تعویض کنید.

تعویض لاستیک دور درب یخچال و ساید بای ساید دوو باید توسط تعمیر کار متخصص انجام گیرد، میتوانید با مرکز تعمیرات در تهران تماس بگیرید.

خرابی لوله عبور دهنده گاز

بررسی کنید، لوله‌ای که گاز خنک کننده داخل دستگاه را عبور می‌دهد، دچار نشتی یا گرفتگی نشده باشد.

که در سیکل سرما سازی اختلال پیش میآید و باعث آبریزی دستگاه میشود.

در این مورد برای بررسی فشار گاز داخل لوله ها و تعمیر یخچال دوو نیاز به ابزار مخصوص است.

سینی زیرین

این امکان وجود دارد که سینی که در زیر یخچال فریزر قرار دارد، آنقدر مملو از آب شده باشد که شروع به نشت آب در آشپزخانه کند.

سینی را از آب تخلیه کنید و آن را به خوبی بشویید و تمیز کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال و ساید بای ساید دوو

مرکز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید دوو

شنیدن صدای بلند از موتور یخچال دوو

پیش از هر چیز بدانید که برخی صداهایی که يخچال و ساید بای ساید تولید می‌کند، طبیعی است و هنگامی ایجاد می‌شوند که گازها در لوله‌هایی در سراسر دستگاه تعبیه شده‌اند، در حال حرکت هستند. اما صداهایی مانند وزوز، لرزش تند و صدای لرزش طبیعی نیستند. به منظور تعمیر یخچال دوو در هنگام سر و صدای غیر معمول، راهکارهای زیر را دنبال کنید:

دستگاه را روی تکیه گاهی مسطح قرار دهید

پایه‌های یخچال را به دقت بررسی کنید و در صورتی که جابه‌جا شده‌اند، آنها را به صورت عمود روی زمین قرار دهید.

یخچال میبایست به شکل صحیح تراز شود.

یخچال دوو را روی یک عایق صوتی قرار دهید

عایق‌های صوتی از لرزش بیش از حد يخچال جلوگیری می‌کنند.

در صورتی که صدای ایجاد شده توسط این دستگاه آزاردهنده است، استفاده از این عایق صوتی ایده خوبی است.

یخ ساز را تنظیم کنید

چنانچه یخچال دوو، هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صدای لرزش خاصی را ایجاد می‌کند که تنها ۵ ثانیه به طول می‌انجامد، به احتمال زیاد یخ ساز در حال تلاش برای ساختن یخ است اما به دلیل بسته‌بودن مجرای آب، این امکان برای آن وجود ندارد.

  • در صورت عدم نیاز به یخ، سنسور آن را خاموش کنید.
  • شیر منبع تغذیه را چک کنید که باز باشد.
  • اتصال شیر آب در پشت یخچال را چک کنید تا در حال نشت نباشد.

برای برطرف کردن مشکلات و تعمیر یخ ساز ساید بای ساید و یخچال دوو کافیست با مرکز تعمرات تماس دوو بگیرید.

تعمیرات ساید دوو در تهران

تعمیرات ساید دوو در تهران

عدم خنک کنندگی در تعمیر یخچال دوو

آیا شیر در داخل یخچال سریعاً خراب می‌شود یا هنگامی که به قفسه‌های داخلی دست می‌زنید، به اندازه کافی خنک نیستند؟ به منظور تعمیر یخچال دوو راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

تنظیمات دما را بررسی کنید

این امکان وجود دارد که تنظیمات دمای یخچال به طور ناخواسته تغییر کرده باشد.

واشر درب را بررسی کنید.

برای حفظ سرما در داخل یخچال، لبه‌های پلاستیکی درب باید به خوبی مهر و موم شوند. در صورت وجود ایراد ابتدا آن را تمیز کنید و اگر مشکل برطرف نشد، آنها را تعویض کنید.

پشت یخچال را بررسی کنید

قرار دادن وسایل در پشت دستگاه مانع از جریان هوای سرد می‌شود، پس وسیله‌ای در پشت آن قرار ندهید.

سیم پیچ کندانسور را تمیز کنید

سیم پیچ کثیف و آلوده، قابلیت خنک کنندگی دستگاه را کاهش می‌دهد. برای منازل پر رفت و آمد توصیه می‌شود که هر دو تا سه ماه سیم پیچ‌های يخچال و ساید را تمیز کنند. برای این کار دستگاه را از برق بکشید و در صورتی که در پیدا کردن سیم پیچ مشکل دارید، تعمیر یخچال دوو خود را به تعمیرکار بسپارید.

بررسی سرما نداشتن يخچال

در نهایت بر اساس آنچه بیان شد، تعميرات يخچال دوو تنها نیاز به دقت و اندکی مهارت دارد. با استفاده از راهکارهای بیان شده، دیگر نیازی نیست که برای هر مشکل کوچکی با تعمیر کار تماس بگیرید و خود به تنهایی در خانه قادر خواهید بود که خرابی‌های ساده را برطرف کنید.

 

 

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

3 نظرات

  • سلام یخچال فریزر دارم دوو دسته یخچال شکست درب یخچال از چپ به راست باز میشه شماره موجود روی دسته۴۵۵۳۸۴ رنگ سیلور فاصله ی بین دو جا پیچ ۲۱ سانت و نیم در وسط قرار میگیره این دسته رو دارید یخچال فریزر دوقلو رنگ سیلور نیاز فوری بهش دارم چون کل قیافه یخچال از بین رفته
    • سلام یخچال فریزر دوو یخ ساز میله حلزونی نمیچرخه ولی دکمه چراغ روی صفحه روش میشه و مخزن جای یخ تولید یخ انجام میده ولی خالی نمیکنه که دوباره یخ بسازه خلاصه علت اینکه یخ ساز یخ تولید میکنه و داخل مخزن یخ نمیریزه ومیله حلزونی نمیچرخه چیه لطفا راهنمایی کنید