مقالات لباسشویی

تعمیر لباسشویی دوو

تعمیر لباسشویی دوو
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

لباسشویی وسیله‌ای است که خراب شدن آن برای همه اعضای خانواده کابوس است. روشن نشدن دستگاه، تمیز نکردن لباس‌ها، نشتی آب و هزاران مشکل دیگر از جمله مشکلاتی هستند که تعمیر لباسشویی دوو را الزامی می‌کند. اما خبر خوب این است که بسیاری از خرابی‌های لباسشویی در خانه قابل‌رفع هستند. اما در غیر اینصورت میتوانید با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید و از خدمات مرکز تعمیر24 با 180 روز گارانتی و با تامین قطعات اصلی بهره ببرید و با خیال راحت برای مدت طولانی دستگاه خود را از هرگونه خرابی بیمه کنید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیرات لباسشویی دوو

ما در مقاله پیش رو قصد داریم که برخی از رایج‌ترین خرابی‌های لباسشویی را مطرح کنیم و علت وقوع آنها را موردبررسی قرار دهیم. در نهایت نیز راهکارهای پیش رو را موردبررسی قرار خواهیم داد تا دیگر جایی برای نگرانی وجود نداشته باشد.

 

سوالات متداول در رباطه با تعمیر ماشین لباسشویی دوو:

مشکلات مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی دوو کدامند؟

روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو به چه صورت حل می شود؟

اگر لباسشویی دوو لباس ها را تمیز نشوید چه باید کرد؟

عدم چرخش ماشین لباسشویی دوو به چه دلیل است؟

عدم تخلیه آب در لباسشویی دوو به چه علت است؟

 

نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو در تهران

مرکز تعمیرات لباسشویی دوو

 

مشکلات متداول، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دوو

در ادامه این بحث به مطالعه مشکلات عمده در لباسشويي دوو میپردازیم و راهکارهای گوناگونی برای انجام آن پیشنهاد داده ایم:

روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو

روشن نشدن لباسشویی دوو رایج‌ترین خرابی در این دستگاه است. این امر در حالی رخ می‌دهد که شما لباس‌های چرک را داخل دستگاه قرار داده‌اید و دکمه ON را فشار می‌دهید اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. راهکارهای پیش رو موارد زیر هستند:

 • اتصال سیم برق را چک کنید. به دلیل اینکه لباسشویی دوو در حین فعالیت دچار لرزش می‌شود، این امکان وجود دارد به طور تصادفی سیم برق از جا کنده‌ شده باشد یا در زیر دستگاه قرار گیرد و منجر به اتصالی شود.
 • فیوز دستگاه را چک کنید. این امکان وجود دارد که سوئیچ فیوز در حالت خاموش قرارگرفته باشد. با پیدا کردن این قطعه، آن را در حالت روشن قرار دهید.
 • لاستیک دور درب لباسشویی را چک کنید. این امکان وجود دارد که درب به درستی چفت نشده باشد و در نتیجه دستگاه شروع به کار نکند.
 • دکمه ON را بررسی کنید که به درستی کار کند.

چنانچه تمام عامل فوق به درستی کار میکنند برای تعمیر لباسشویی دوو با ما تماس بگیرید.

عدم تمیز کردن لباس‌ها

این خرابی یکی از بدترین نوع خرابی‌های دستگاه است، چرا که تنها بعد از تکمیل چرخه شستشو قابل‌ تشخیص است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس خشک شدن لباس، روی آن لکه، مو یا سایر آلودگی‌های ببینید. به منظور عیب یابی و تعمیر لباسشویی دوو ، راهکارهای زیر را امتحان کنید:

 • بیش از حد استاندارد لباس در داخل دستگاه قرار ندهید. لباسشویی دوو برای تمیز کردن لباس‌ها به فضا نیاز دارد و تنها قابلیت این را دارد که تا حد مشخصی مواد شوینده و آلودگی‌ها را از داخل دستگاه خارج کند. به منظور آگاهی از حداکثر بار دستگاه، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
 • از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده بیش از حد، نه تنها منجر به تمیز شدن لباس‌ها نخواهد شد، بلکه سبب ایجاد لکه‌هایی روی آنها نیز می‌شود.

عدم چرخش ديگ ماشين لباسشويي برای خشک‌کردن

یکی دیگر از مشکلات رایج لباسشویی دوو عدم چرخش آن با وجود خالی شدن وان دستگاه از آب است. چرخش با سرعت بالا به خشک شدن لباس‌ها در خشک‌کن کمک می‌کند. برای

از نکات زیر استفاده کنید:

 • لباس‌ها را در دستگاه پخش کنید. هنگامی که لباس‌ها در ماشین لباسشویی از تعادل خارج می‌شوند، دستگاه به طور اتوماتیک متوقف می‌شود. لباس‌های ضخیم مانند ژاکت، لباس‌های جین یا حوله موجب عدم توازن در دستگاه می‌شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که دستگاه به طور کامل عمود بر سطح زمین قرارگرفته باشد. دستگاه لباسشويي به منظور حفظ ایمنی با قرار گرفتن روی سطحی ناموزون عمل چرخش خود را متوقف می‌کند.
 • شلنگ تخلیه فاضلاب در پشت دستگاه را بررسی کنید. این امکان وجود دارد که این شلنگ مسدود شده باشد یا دستگاه عمل تخلیه آب را به درستی انجام نداده باشد.

برای برطرف کردن این مشکل کافیست با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید و مشکل خود را با کارشناسان در میان بگذارید.

 

تعمير ماشين لباسشويي دوو در تهران

تعمير ماشين لباسشويي دوو

 

ایجاد سروصدا

یکی از آزاردهنده‌ترین خرابی‌های ماشین لباسشویی، ایجاد صدای بلند در هنگام چرخش دستگاه است. برطرف کردن این ایراد را در اولویت قرار دهید. چرا که این امکان وجود دارد که نادیده گرفتن این صداها منجر به خرابی‌های جدی‌تر شود.

 • این امکان وجود دارد که یاتاقان دستگاه که دقیقاً در زیر وان قرار دارد، فرسوده شده و نیاز به تعمیر لباسشویی دوو داشته باشید.
 • چنانچه صدای ایجادشده توسط دستگاه شبیه به کشیده شدن فلز روی هم باشد، به احتمال زیاد یاتاقان وان نیاز به روغن‌کاری دارد.
 • این امکان وجود دارد که کمربند متحرک یا چرخک دستگاه فرسوده یا ترک‌خورده باشد. در این حالت کمربند بویی مانند لاستیک سوخته دارد.

عدم تخلیه آب در تعمیر ماشین لباسشویی دوو

بسیاری از افراد تجربه تخلیه نشدن فاضلاب توسط ماشین لباسشویی را تجربه کرده‌اند؛ زمانی که لباس‌ها در آب چرک غوطه‌ور هستند. برای حل این مشکل پمپ تخلیه دستگاه را بررسی کنید. علاوه بر این ممکن است که لوله‌های تخلیه آب مسدود شده باشند.

در صورت خرابی پمپ دستگاه، از یک تعمیر کار متخصص لباسشویی دوو کمک بخواهید.

در نهایت باید بگوییم که تعمیر لباسشویی دوو در خانه با استفاده از ابزارها و راهکارهای ساده و هزینه ای به صرفه توسط مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی آن امکان پذیر است. حال دیگر خرابی این دستگاه یک کابوس نیست و شما این امکان را خواهید داشت که خرابی‌های ساده را برطرف کنید.

برای برطرف کردن مشکلات دستگاه خود میتوانید از متخصصان تعمیر24 استفاده کنید.

تماس با ما – ثبت سفارش آنلاین تعمیرات

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد