راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

معنی Spin در لباسشویی

معنی Spin در لباسشویی

در این مقاله معنی Spin در لباسشویی دوو، ال جی، سامسونگ، پاکشوما، اسنوا، بوش و … را توضیح می دهیم، برنامه Spin درماشین لباسشویی برای خشک کردن رطوبت لباس در پایان چرخه شستشو است. هرچه چرخش دیگ بر دقیقه «RPM» بیشتر باشد، لباس‌ها خشک‌تر می‌شوند و زمان خشک کردن لباس ها کاهش می‌یابد.

پس دکمه “Spin” یک نقش اساسی دارد. این دکمه مسئول تعیین سرعت چرخش دور موتور در فرآیند خشک کردن لباس‌ها است. از 400 دور تا 1400 دور، این گزینه‌ها توسط کاربر قابل تعیین هستند.

سرعت چرخش با واحد تعداد دور در هر دقیقه حساب می شود که در زمان خشک کردن لباس‌ها توسط دستگاه ماشین لباسشویی ایجاد می‌شود. انتخاب سرعت متفاوت تاثیرات مختلفی بر فرآیند شستشو و خشک کردن دارد.

معنی برنامه Spin در لباسشویی اسنوا، سامسونگ، ال جی پاکشوما، دوو، بوش و …

هرچه ماشین لباسشویی قوی تری داشته باشید، در برنامه Spin سرعت بیشتری برای انتخاب در اختیارتان قرار می گیرد. در حالت ایده‌آل، باید بالاترین سرعت چرخش را انتخاب کنید که برای نوع لباس هایی که می شویید مناسب باشد. این کار بیشترین مقدار آب ممکن را بدون آسیب رساندن به لباس شما از بین می برد.

انتخاب دور در برنامه Spin در ماشین لباسشویی

سرعت چرخش را در برنامه Spin می توان با استفاده از کنترل پنل جلوی دستگاه، در کنار صفحه نمایش انتخاب کرد. همیشه باید سرعت چرخش را در برنامه شستشوی Spin ماشین لباسشویی انتخاب کنید، زیرا بدون این کار، پس از پایان چرخه، لباس‌ها خیس باقی می مانند. اگر برنامه Spin کار نمی کند، باید با تیم تعمیرات لباسشویی ما در تعمیر24 تماس بگیرید.

معمولا دور بر دقیقه که در برنامه Spin لباسشویی قدیمی و جدید در اختیار کاربر قرار میگیرد:

 • RPM 400
 • RPM 500
 • RPM 600
 • RPM 700
 • RPM 800
 • RPM 900
 • RPM 1000
 • RPM 1200
 • RPM 1400 می باشد.

انتخاب دور برنامه Spin در لباسشویی برای لباس های ظریف

همانطور که پیش تر گفته  شد معنی Spin در لباسشویی به منظور چرخش برای خشک کردن لباس ها است، تنظیمات دور Spin پایین برای پارچه های ظریف مناسب است و از گره خوردن قسمت هایی از لباس مثل آستین های آن جلوگیری می کند.

انتخاب دور برنامه Spin در لباسشویی برای لباس های ظریف

سرعت چرخش سریع برای حوله ها یا پارچه های سنگین مانند جین مناسب است.

 

معنی Spin در لباسشویی

معنی Spin در لباسشویی

 

علت صدای لباسشویی در برنامه Spin

چرخش با «دور در دقیقه» یا RPM اندازه گیری می شود. این به معنای واقعی کلمه تعداد دفعاتی است که دیگ در آن زمان می چرخد. اگر چرخه Spin پر سر و صدا است، بررسی کنید لباس ها به درستی متعادل باشد و از ریختن بیش از حد لباس در دستگاه خودداری کنید.

اما استفاده از بارهای سنگین علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن است.

علت کار نکردن برنامه Spin در لباسشویی

اگر برنامه Spin در ماشین لباسشویی دوو، ال جی، سامسونگ، اسنوا، پاکشوما، بوش و … را فعال کردید و علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی را نمی دانید احتمالا:

 1. برنامه Spin خشک کن را درست تنظیم نکردید.
 2. بار زیادی را در دیگ گذاشته اید.
 3. لباس ها به متعادل در دیگ ریخته نشده است.
 4. لباسشویی به درستی تخلیه آب را انجام نمی دهد.
 5. مشکل در تسمه موتور وجود دارد.
 6. ایراد در فولی ها پیش آمده است.
 7. برد لباسشویی خراب شده است
 8. تایمر دچار مشکل شده است.

8 علت کار نکردن خشک کن لباسشویی و برنامه شستشوی Spin است دلایلی که می تواند باعث خیس ماندن لباس ها باشد چون معنی spin در لباسشویی چرخاندن برای آبکشی است.

مزایای سرعت بالای چرخش دکمه Spin لباسشویی

استفاده از سرعت چرخش بالا سبب کاهش زمان خشک کردن، کاهش رطوبت در لباس‌ها، و حذف بهتر لکه‌ها و مابقی مواد شوینده می‌شود. این انتخاب می‌تواند روند لباسشویی را بهبود بخشد و بیشترین کارایی را ارائه دهد.

اهمیت انتخاب صحیح سرعت Spin در ماشین لباسشویی

برای انتخاب صحیح سرعت Spin، باید عواملی مانند نوع پارچه و حجم لباس در نظر گرفته شود. هماهنگ‌سازی سرعت چرخش با نوع لباس‌ها از آسیب دیدن پارچه‌های حساس جلوگیری می‌کند.

بهتر است هماهنگ سازی سرعت با جنس لباس را در دفترچه راهنما مطالعه کنید.

باور های غلط در مورد دکمه و معنی Spin در لباسشویی

یکی از اشتباهات رایج این است که سرعت چرخش بالا به لباس‌ها آسیب می‌زند. در اینجا می‌پردازیم به این اشتباهات و روشن می‌کنیم که چگونه می‌توان با درستی از مزایای خشک کن لباسشویی استفاده کرد.

پیشرفت‌ تکنولوژی

دنیای ماشین لباسشویی در حال تکامل است و تکنولوژی برنامه Spin نیز در این راه پیشرفت کرده است. ویژگی‌های هوشمند مانند سرعت Spin تطبیقی و توازن بار بهره وری خشک کن را بهبود بخشیده است.

نکات مهم برای چرخش بهینه

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از برنامه Spin در لباسشویی باید:

 1. بار گذاری صحیح ماشین لباسشویی
 2. توازن بار مناسب
 3. استفاده از مواد شوینده مناسب

این نکات به شستشوی لباس‌ها و نتیجه ی خشک کردن لباس ها کمک می‌کند.

نقش نرم‌کننده‌های لباس

همچنین، در ارتباط با عملکرد Spin در لباسشویی استفاده از نرم‌کننده‌های لباس به بهبود نرمی و لطافت لباس‌ها کمک می‌کند. این ترکیب موثر باعث بهبود بافت لباس‌ها در برنامه خشک کن شود.

برنامه اسپین در لباسشویی‌های صنعتی

نه تنها در مدل های خانگی، بلکه در مدل های تجاری نیز برنامه Spin دارای اهمیت است. لباسشویی های صنعتی با حجم بالا نیاز به چرخش با سرعت بالا نیاز دارند.

نحوه استفاده از برنامه خشک کن

اگر نمی دانید چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم ؟ باید تنها از برنامه Spin یا Dry استفاده کنید.

منبع: spin explained

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد