راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

معانی ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا هنگام بروز خطا در عملکرد ماشین لباسشویی در صفحه نمایش کوچک پنل دستگاه ظاهر می شوند. دستگاه سامسونگ شما در چرخه شستشو، ناگهان از کار افتاده و کد خطایی را نشان می دهد؟ دستپاچه نشوید، این مطلب را مطالعه کنید تا با کدهای خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شوید.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

شرکت سامسونگ مدل های متنوعی از ماشین لباسشویی را به بازار عرضه کرده است. اگرچه کدهای خطا در همه آنها استاندارد است، اما شاخص های خطا به صورت قابل توجهی متفاوت است. ماشین لباسشویی های جدید سامسونگ، مجهز به نمایشگری هستند که کد خطا را به صورت حروف و اعداد نمایش می دهد. اما در مدل های قدیمی، خطاها با الگوهای روشن و خاموش ماندن چراغ های LED نمایان می شدند.

کدهای خطا، نشان دهنده نوع مشکل در دستگاه شما هستند، بنابراین در رفع مشکل بسیار سودمند می باشند. ما در زیر، کدهای خطایی که در پنل ماشین لباسشویی سامسونگ شما ظاهر می شوند را لیست کرده و توضیح داده ایم.

شما می توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید.

حتما بخوانید: راهنمای عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل رفع خطا

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ طیف گسترده ای دارند. برخلاف برخی از برندهای دیگر، سامسونگ لیست کامل تری از کدهای خطا را برای نمایش مشکل در عملکرد دستگاه ارائه می دهد. متداول ترین کدهای خطا در لباسشویی سامسونگ به همراه راه حل رفع آن به صورت زیر می باشند.

لطفاً از جداول زیر برای یافتن کد خطای ظاهر شده در ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل مورد نیاز برای رفع مشکل استفاده کنید.

کد خطای سنسور فشار 1E ، E1 ، E7 ، F3 در لباسشویی Samsung

حل این خطا به تنهایی دشوار بوده و بهتر است، با یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس حاصل کنید. با این که مشکل ممکن است، از گرفتگی شلنگ یا معیوب بودن آن باشد، اما در اکثر موارد، مشکل از خود سنسور فشار است که باید تعویض و یا تعمیر گردد.

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع خطا
1E E7 ایراد در سنسور سطح آب دستگاه را از برق بکشید تا خاموش شود و 30 ثانیه صبر کنید. دوباره دستگاه را روشن کنید و یک برنامه جدید را شروع کنید.

 

هشدار کد ارور F3 یا E1 در ماشین لباسشویی سامسونگ نشان می دهد که دستگاه نمی تواند سطح آب را تشخیص دهد. ممکن است در برد الکترونیکی دستگاه یا سیم کشی مربوطه مشکلی وجود داشته باشد

بیشتر بدانیم: آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

کد ارور خطاهای موتور: EA، EB، 3E، 3E1، 3E2، 3E3 و 3E4 و bE در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از جدی ترین ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ خطاهای موتور می باشند. این خطاها ممکن است به علت های مختلفی از جمله مشکل در سیم کشی و یا برد و غیره رخ دهند. از این رو در صورت مشاهده هر کدام از این خطاها با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع خطا
3E

3E1

3E2

3E3

3E4

bE

EA

EB

خرابی موتور دستگاه را در برق خاموش کنید و 30 ثانیه صبر کنید. دوباره دستگاه را روشن کنید و یک برنامه جدید را شروع کنید. در غیر اینصورت با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

 

ارور 3E : موتور تاکو (تاخو) سرعت موتور ماشین لباسشویی را تشخیص می دهد. این خطا می تواند ناشی از معیوب بودن تاکو (تاخو) موتور یا خطای برد فرمان مدار (PCB) باشد. موتور، موتور تاکو (تاخو) و ماژول کنترل اصلی و همچنین اتصالات آنها باید بررسی شوند.

ارور bE: موتور یا ماژول کنترل اصلی ممکن است دارای یک اتصال کوتاه باشد که باعث ایجاد این کد خطا می شود.

بیشتر بخوانیم: همه چیز در مورد موتور ماشین لباسشویی

بررسی کد ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای dc در لباسشویی درب از جلو سامسونگ به این معنی است که دیگ نمی چرخد ​​زیرا بار نامتعادل است. رفع کد خطای dc می تواند به آسانی توزیع مجدد یک بار نامتعادل یا اضافه کردن چند لباس به بار کم حجم باشد.

برای رفع ارور dc در لباسشویی سامسونگ بار را متعادل کنید.

راه حل های زیر را امتحان کنید تا دستگاه دوباره بچرخش درآید.

اگر باری که در دستگاه است زیاد و سنگین است مقداری از البسه را خارج کنید.

اگر باری که در دستگاه قرار دارد کم است سعی در اضافه کردن مقدار بیشتری از البسه کنید.

هر دو اقدام فوق باعث متعادل شدن بار می گردد.

بارهای بزرگ می توانند کد خطای dc را فعال کنند. لباسشویی نمی تواند بار بزرگی را در داخل سبد توزیع کند. اگر ماشین لباسشویی را بیش از حد پر کرده اید، برخی از اقلام را بردارید و چرخه را دوباره راه اندازی کنید.

معنی نمایش کد خطا E4 و E1 در ماشين لباسشويي Samsung

این مشکل می تواند بخاطر خرابی سنسور ورودی آب باشد دیگ در حال پر شدن است اما دستگاه قادر به تشخیص ورود آب نمی باشد.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل پاک کردن کد خطا
E1 E4 خطای مخزن آب دستگاه است که تشخیص نمی دهد که دستگاه در حال پر شدن از آب است. بررسی کنید که شیر آب ورودی باز است و فشار آب کافی وجود دارد (حداقل: 0.5 بار، حداکثر: 8 بار)

بررسی کنید که آیا شیلنگ های آب پیچ خورده نیستند.

فیلترهای ورودی در انتهای شیر آب را بررسی کنید.

 

حتما بخوانید: علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

معنی ارور های 4ED ، 4E1 ، 4E2 ، 4C ، 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ

این خطا ممکن است، نشانگر این باشد که شلنگ های آب ماشین لباسشویی به درستی متصل نشده اند. اما مشکلات پیچیده دیگری نیز می توانند، باعث بروز این خطا شوند. برای رفع کد خطا لباسشویی سامسونگ بهتر است از نزدیک ترین مرکز تعمیرات درخواست اعزام تکنسین داشته باشید.

4C یا 4E یک کد خطایی است که نشان می دهد ماشین لباسشویی شما مشکلی در منبع آب تشخیص داده است. این ممکن است به این معنی باشد که ماشین لباسشویی سامسونگ شما به دلیل مسدود شدن یا پیچ خوردگی شلنگ تامین آب قادر به تامین آب نیست.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل اصلاح ارور
4E1

4E2

4Ed مشکل دمای آب بررسی کنید که شلنگ آب به شیر سرد وصل شده باشد نه شیر گرم. آب سرد معمولا با یک شیر آبی نشان داده می شود.

 

نحوه تعمیر کد خطای 4ED و 4E1 و 4E2 در لباسشویی سامسونگ

دستگاه شما در زمان پر شدن با آب مشکلی داشته باشد. یک بار دیگر دکمه شروع را فشار دهید تا ریست شود، اما اگر این کار ناموفق بود، می توانید مراحل زیر را امتحان کنید:

 1. بررسی کنید که شلنگ ورودی متصل باشد و خمیده یا له نشده باشد.
 2. بررسی کنید منبع آب فشار کافی داشته باشد و لوله ها یخ زده نباشند.

معنی کدهای خطای تخلیه اولیه: 5E یا SE و E2 در لباسشویی Samsung

خطای 5E یا SE یکی از متداول ترین خطاهایی است که دارندگان ماشین لباسشویی سامسونگ با آن روبرو می شوند. احتمالا مشکل از گرفتگی و یا فرسودگی شلنگ های ماشین لباسشویی است. اما حتی مشکلات الکتریکی نیز این خطا را ایجاد می کنند، پس ابتدا لوله را از نظر نبود آسیب بررسی کرده و سپس با یک متخصص تماس بگیرید.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع خطا
5E E2 آب از دستگاه تخلیه نمی شود. فیلتر پمپ تخلیه را جهت بررسی گرفتگی باز کنید (انسداد بخاطر پرز و مو، سکه، گیره)

شلنگ تخلیه و اتصال به فاضلاب را از نظر پیچ خوردگی و گرفتگی بررسی کنید.

سپس یک چرخه شستشو را برای تخلیه آب باقیمانده در دستگاه انتخاب کنید.

 

ارور E2 در ماشین لباسشویی های سامسونگ کاربر را از مشکلات تخلیه آب مطلع می کند. به دلایلی، دستگاه نمی تواند آب پس از شستشو را تخلیه کند. بنابراین زمان انتظار برای تخلیه بیش از حد است.

بیشتر بدانید: علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟

راه حل رفع کد ارور 5E یا SE و E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر دستگاه شما در تخلیه آب مشکل داشته باشد، این خطا رخ می دهد. دکمه شروع را فشار دهید تا دستگاه مجدداً تنظیم شود تا دوباره تلاشی برای تخلیه داشته باشد. اگر این بار هم موفقیت آمیز نبود، ممکن است در جایی در سیستم تخلیه انسداد ایجاد شده باشد که ناشی از:

 1. گیر کردن سکه یا سایر ضایعات از جیب لباس شما که در فیلتر پمپ تخلیه گیر می کند، این گرفتگی با هرچه که باشد باید برداشته شود تا دستگاه بتواند دوباره آزادانه تخلیه شود.
 2. اگر دستگاه شما مستقیماً به لوله های زیر سینک متصل است، ممکن است رسوبات چربی در لوله تخلیه تجمع یافته باشد که مانع از تخلیه آب می شود. اگر تازه خانه را نقل مکان کرده‌اید و دستگاه شما تخلیه نمی‌شود، باید بررسی کنید که هیچ درپوش پلاستیکی مانع مسیر لوله تخلیه نیست.
 3. گرفتگی شیلنگ فاضلاب ناشی از جوراب یا لباس کوچک دیگر می تواند باعث این ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد
 4. پمپ تخلیه: اگر فیلتر نتواند زباله های شناور در اطراف دستگاه شما را بگیرد، ممکن است در پمپ گیر کرده باشد. در صورت امکان پمپ را تمیز کنید، اگر نه یا پمپ معیوب است که نیاز به تعویض آن است.

بیشتر بخوانیم: علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

معنی ارور گرمایش آب: 6E یا E6

 

ارور 6E ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 6E ماشین لباسشویی سامسونگ

 

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ خطای 6E است که معمولا به دلیل بروز مشکل در واحد گرمایش، المنت های حرارتی و ترمیستور رخ می دهد. رفع این خطا بدون کمک گرفتن از متخصصین ممکن نیست.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع ارور
6E یا E6 المنت گرم کننده درست عمل نمیکند. برای بررسی المنت یا تعویض آن نیاز به تماس با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات سامسونگ خواهید داشت.

 

کد خطا E6 نشان می دهد که هیتر آب را خیلی سریع گرم می کند. دکمه پاور را یک بار فشار دهید تا شاید خطا برطرف شود و چرخه شستشو قبل از تعمیر پایان یابد. با ورود ماشین لباسشویی به حالت چرخش، فرآیند متوقف می شود، ممکن است آب تخلیه نشود و کد خطای E6 روی صفحه LCD نمایش داده می شود.

اگر در طول شستشو این خطا نمایش داده میشود و دستگاه متوقف نمی شود. این بدان معنی است که خوانش دما نادرست است و خطا 6E یا E6 همچنان نمایش داده می شود.

همراه با خطای “E6″، ممکن است ارور “E5” روی صفحه نمایش داده شود. این خطا نشان دهنده همان چیزی است که “E6″، واین دو کد ارور قابل جابجایی هستند.

معنی کد ارور 6F در لباسشویی سامسونگ و راه حل رفع آن

در حقیقت 6F یک کد خطای معمول نیست و برای یافتن ایراد در صورت نمایش این خطا باید از تعمیرکار کمک بگیرید تا مشکل را پیدا و رفع کند.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه تعمیر ارور
6F محل خرابی مشخص نیست برای عیب یابی دقیق با مراکز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید

 

خطای جریان/ سنسور: 8E و 8E1

این کدهای خطا معمولا به علت بروز مشکل در جریان به وجود می آیند. گاهی ممکن است، با خاموش کردن ماشین لباسشویی و خنک شدن آن مشکل اصلاح می شود. اگر مرتبا این مشکل تکرار شود، با افراد متخصص تماس بگیرید. علت دیگر این خطا نیز می تواند، بروز مشکل در عملکرد سنسور باشد.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه تعمیر خطا
8E

8E1

خطای کار کرد بیش از حد دستگاه را در برق خاموش کنید و 30 ثانیه صبر کنید. دوباره دستگاه را روشن کنید و یک برنامه جدید را شروع کنید.

 

خطاهای برق: 9E1، 9E2، PH1 و PLo

رفع خطاهای برق معمولا دشوار است، اما شما می توانید، کابل برق را بررسی کرده و یا فیوز معیوب را با فیوز جدید جایگزین نمایید.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع ارور
9E1

9E2

PLo

PH1

خطای برق راحت ترین کار برای از بین بردن مشکل از برق کشیدن دستگاه به مدت چند ثانیه و سپس به برق زدن آن است.

 

معنی کد خطای ارتباط: AE و 13E در ماشین لباسشویی سامسونگ

حل خطاهای ارتباطی به تنهایی مشکل است، بنابراین لازم است کمک حرفه ای بگیرید.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه اصلاح خطای ایجاد شده
AE 13E خطای ارتباط سیگنال بین PCB اصلی و PCB فرعی چنانچه با روشن خاموش کردن دستگاه ارور از صفحه دیسپلی پاک نشد برای انجام تعمیرات برد باید اقدام کنید.

 

معانی خطای مربوط به دکمه پاور: bE1 و 12E در ماشین لباسشویی Samsung

خطای دکمه روشن و خاموش یکی از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ است. نگه داشتن دکمه روشن و خاموش به مدت طولانی (حدود 13 ثانیه)، عاملی است که باعث بروز این خطا می شود. برای رفع مشکل، دستگاه را خاموش کنید تا خطا برطرف شود.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع کد ارور
bE1 12E مشکل دکمه پاور دکمه را خیلی طولانی نگه داشته شد. بررسی کنید که آیا یکی از دکمه‌ها چسبیده یا گیر کرده است. دستگاه را از برق جدا کنید و دکمه‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

 

معنی کد خطای دکمه های کنترل: B2 / bE2 و 14E در لباسشویی سامسونگ

این خطا نیز مانند خطای قبلی به علت نگه داشتن هر کدام از دکمه های کنترلی به مدت طولانی رخ می دهد. بنابراین از فشردن بیش از حد دکمه های کنترلی بپرهیزید. برای رفع این خطا ماشین لباسشویی را از برق کشیده و دوباره متصل کنید.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل
B2 / bE2 14E مشکل دکمه کنترل دکمه خیلی طولانی نگه داشته شد. بررسی کنید که آیا یکی از دکمه‌ها چسبیده یا گیر کرده است. دستگاه را از برق جدا کنید و دکمه‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

 

معنی ارور و کد خطای قفل درب: door ، dE1 ، dE و Ed در ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای dE یا door در اکثر موارد قابل حل است، اما در برخی از شرایط نیاز به کمک حرفه ای دارد. هر دوی این کدها بدین معنی است که قفل درب مشکل دارد. ممکن است، قفل درب خراب باشد و یا این که صرفا به علت خوب بسته نشدن درب، خطا بروز کند. در صورتی که قفل مشکل داشته باشد، احتمالا قطعات مربوط به قفل نیاز به تعویض دارند.

 

ارور dE در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور dE در ماشین لباسشویی سامسونگ

 

کد جدید کد قدیمی علت نحوه حل مشکل
dE

dE1

Ed خطای درب بررسی کنید که درب کاملا بسته باشد.

بررسی کنید چیزی در درب گیر نکرده باشد.

بررسی کنید که واحد بیش از حد بارگذاری نشده باشد.

 

ماشین لباسشویی فکر می کند درب به درستی بسته نشده است. این ممکن است به این دلیل باشد که درب نادرست بسته شده است یا به درستی چفت نشده است. قفل درب نیز ممکن است آسیب دیده باشد و نیاز به تعویض دارد. همچنین موارد زیر ارزش بررسی را دارد:

 1. سیم کشی قفل درب
 2. مکانیسم قفل درب

حتما بخوانید: علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

معنی خطای فن داخلی: FE در لباسشویی سامسونگ

خطای FE یکی از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ است که مربوط به فن داخلی می باشد. در صورتی که خود فن، موتوری که فن را تغذیه می کند و یا سیم کشی فن دچار ایراد شده باشند، این کد خطا شروع به چشمک زدن خواهد کرد.

 

کد جدید کد قدیمی علت نحوه حل ارور
FE FE مشکل در کار کرد فن باید خرابی فن یا منبع تغذیه آن توسط تعمیرکار بررسی شود.

 

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به درجه حرارت آب: HE1 ، HE، H1 و E5

سه خطای فوق مربوط به مشکلات دما در ماشین لباسشویی سامسونگ است. معمولا این مشکل زمانی بروز می کند که سنسورهای دستگاه، تشخیص دمای بسیار بالای آب را داده اند. رفع این خطا، فوق العاده پیچیده بوده و نیاز به کمک افراد حرفه ای دارد.

 

کد جدید کد قدیمی علت نحوه حل خطا
HE

H1

مشکل درجه حرارت آب بررسی اتصال شیر ورودی به آب سرد
HE1 E5 گرم نشدن آب ورودی احتمال خرابی ترمیستور و المنت وجود دارد نیاز به بررسی سرویسکار است

 

این ارور مشکل گرمایش آب است. آب یا خیلی گرم (HE1) یا خیلی سرد (HE2) است. سنسور دما، ترمیستور یا عنصر گرمایش ممکن است معیوب باشد. دستگاه شما باید خاموش و دوباره روشن شود تا آن را ریست کنید و علت عیب را بررسی کنید.

معنی خطای HE2 هیتر خشک کن در لباسشويي Samsung

این خطا مربوط به قسمت خشک کن دستگاه بوده و حل آن کاملا تخصصی است.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل
HE2 HE2 بخاری خشک کن کار نمی کند ممکن است ایراد از برد الکترونیکی، المنت و … باید توسط تعمیرکار در محل بررسی گردد

 

بررسی ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ با نمایش کد خطای 5C یا SC

کد خطای SC یا 5C در ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل مشکل در عملکرد تخلیه آن ایجاد می شود. این کد احتمالاً توسط فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده یا شلنگ تخلیه که گرفتگی یا پیچ خوردگی دارد ایجاد می شود. این مشکل باید با رفع انسدادی که باعث آن می شود حل شود.

 

ارور 5C یا SC در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 5C یا SC در ماشین لباسشویی سامسونگ

 

معنی خطای HOT گرمای بیش از حد

خطای HOT در ارور های ماشین لباسشویی های سامسونگ ، معمولا زمانی به وجود می آید که تهویه محیط ضعیف است یا برای مدت طولانی دستگاه روشن مانده و داغ شده است. پس دستگاه را خاموش کنید تا خنک شود. مشکلات جدی تری مانند خرابی فن و یا آسیب به موتور نیز زمینه ساز این خطا هستند.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع خطای ماشین لباسشویی سامسونگ
HOT دستگاه خیلی داغ شده است. این عیب نیست؛ فن دستگاه به کار خود ادامه می دهد تا زمانی که دستگاه به اندازه کافی خنک شود تا برنامه شستشو حذف شود (55 درجه سانتیگراد). سپس درب باز خواهد شد. – این کار از خرابی هیتر جلوگیری می کند.

 

معانی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به نشت آب: LE، LE1، E9 و 11E

خطاهای نشت معمولا خبر خوبی نیستند و نشان دهنده نشت آب از دستگاه به بیرون می باشند. اگر هیچ نشت آبی در اطراف دستگاه مشاهده نکردید، شاید نشت داخلی در دستگاه رخ داده باشد.

اگر این خطا روی را رو صفحه نمایش نشان داد به این معنی است که دستگاه شما نشت آب را تشخیص داده است. دستگاه را بررسی کنید تا منبع نشتی را شناسایی کنید.

کد جدید کد قدیمی علت راه حل
LE

LE1

E9

11E

مشکل تخلیه / نشت آب – سطح پایین آب در طول چرخه شناسایی می شود. بررسی کنید که سطح ارتفاع شلنگ تخلیه کمتر از پایه ماشین لباسشویی نباشد. علاوه بر این، نشت آب را بررسی کنید. اگر اثری از آب نبود، برق را قطع کنید، دوباره وصل کنید و دوباره امتحان کنید.

 

حتما بخوانید: علت نشت آب از ماشین لباسشویی چیست؟

معنی خطاهای سرریز: OE، OF و E3 و 5d

این خطاها بسیار آسان و به صورت تصادفی ایجاد شده و خبر از مشکل جدی نمی دهند. به طور مثال اگر از مواد شوینده زیادی استفاده کرده باشید، کدهای خطای فوق در ماشین لباسشویی سامسونگ فعال می شوند.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل
OE

OF

5d

E3

خطای سرریز ممکن است مقدار زیادی پودر/مایع لباسشویی اضافه شده باشد. برق دستگاه را قطع کنید، 30 ثانیه صبر کنید سپس منبع تغذیه را دوباره روشن کنید. پمپ تخلیه باید برای تخلیه ماشین لباسشویی کار کند.

 

ارور 5d و E3 لباسشویی سامسونگ در واقع می‌تواند به دلیل کف کردن بیش از حد مواد شوینده باشد که این سنسور خطا، دستگاه را خاموش می‌کند، که یا به دلیل بارگذاری بیش از حد دستگاه یا اضافه کردن بیش از حد مواد شوینده ایجاد می‌شود. اگر مقدار زیادی آب یا کف در دیگ قابل مشاهده نیست، سنسورهای سطح آب و فشار آب و همچنین اتصالات و سیم کشی به آنها را بررسی کنید. اگر دستگاه به طور خودکار تخلیه نشده است، آن را تخلیه کنید. این عیب همچنین می تواند به دلیل مسدود شدن محفظه هوا، برد فرمان الکترونیک یا خود سنسور فشار باشد.

معنی ارور SUD (گاهی اوقات اشتباه به عنوان 5UD خوانده می شود) در ماشین لباسشویی سامسونگ

معمولا بخاطر زیاد بودن مواد شوینده این مشکل بوجود می آید.

کد جدید کد قدیمی علت نحوه تعمیر ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ
SUD

5UD

این زمانی اتفاق می افتد که شوینده بیش از حد تشخیص داده شود و در حین حذف شوینده نمایش داده شود. این عیب نگران کننده ای نیست.

دستگاه معمولاً این عیب را به خودی خود برطرف می کند، اما در غیر این صورت، باید یک چرخه “Eco drum clean” (بعضی مدل ها) یا یک چرخه پنبه 90 درجه سانتی گراد را بدون مواد شوینده یا لباسشویی اجرا کنید.

برای جلوگیری از این اتفاق لطفا مقدار مواد شوینده استفاده شده را کاهش دهید

 

 

علت کد ارور 5UD یا SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت کد ارور 5UD یا SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

 

معنی کد ارور های UE و E4 در ماشین لباسشویی سامسونگ

این خطا به علت بار سنگین در داخل دستگاه است که باعث عدم تعادل دیگ می شود.

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ
UE E4 خطای نامتعادل بودن دیگ – بار در دیگ نامتعادل است. این عیب نیست. دستگاه بار نامتعادل را تشخیص می دهد و به دلایل ایمنی چرخش را متوقف می کند.
برای کمک به جلوگیری از این اتفاق، لطفاً شستشو را با اضافه کردن یا حذف موارد برای اطمینان از تعادل بیشتر، توزیع مجدد کنید.
اقلام بزرگ/سنگین تکی مانند تشک حمام یا حوله های بزرگ بعید است که به خودی خود بچرخند، بنابراین لطفاً 2/3 حوله اضافی اضافه کنید و چرخه چرخشی دیگری قرار دهید.

 

اگر بار لباسشویی شما نامتعادل باشد، ممکن است دستگاه شما از رسیدن به سرعت چرخش سریع جلوگیری کند زیرا ممکن است به آن آسیب برساند. بار نامتعادل زمانی اتفاق می‌افتد که لباس‌هایی که می خواهید بشویید به درستی تقسیم بندی نکرده اید (مثلاً شستن لحاف) یا در دیگ باید فقط شامل فقط یک لباس یا پارچه (پتو، حوله و لحاف) سنگین باشد. پس شستشو را تمام کنید، اقلام را جدا کنید، در صورت لزوم مورد سنگین را بردارید و دوباره دستگاه را روشن کنید. برای جلوگیری از بارهای نامتعادل در آینده:

 1. موارد سنگین (شلوار جین، حوله و غیره) را با هم نشویید تا لباس های سبک تر به طور یکنواخت در اطراف دیگ پخش شود.
 2. روکش های لحاف را ببندید
 3. از بارگذاری بیش از حد دستگاه خود بپرهیزید، زیرا اگر بیش از حد پر است، نمی تواند لباس ها را به طور یکنواخت در اطراف دیگ تغییر مکان دهد.

بیشتر بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

معنی ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ و کد خطا IE

یک نقص دیگر سنسور، این بار با سنسور فشار آب. دستگاه شما آب را تخلیه می کند و سپس پمپ تخلیه را خاموش می کند. ممکن است شیلنگ سنسور فشار آب، خود سنسور و اتصالات آن یا برد فرمان اصلی دچار مشکل باشند.

بررسی برخی از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

 

کد جدید کد قدیمی علت راه حل رفع ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ
bE3 18E دکمه معیوب است معمولا با تعویض دکمه و در صورت تاچ بودن تعمیر فلت مشکل حل خواهد شد
CE 8E دمای غیر طبیعی آب بررسی کنید که شلنگ آب به منبع سرد وصل شده باشد نه منبع گرم. آب سرد معمولا با یک شیر آبی نشان داده می شود.
dE2 خطای دکمه روشن/خاموش دکمه به طور مداوم در حال کار است. لطفاً 5 دقیقه دستگاه را از برق جدا کنید و سپس دوباره امتحان کنید.
HE3 عملکرد بخار به درستی کار نمی کند این مشکل تخصصی است و نیاز به بررسی تکنسین خواهد داشت
t1

ee2/t2

tSt

دستگاه در حالت تست دستگاه را یک دقیقه از برق بکشید و سپس وصل کنید تا برنامه شستشو را شروع کنید
tE

tE1

tE2

tE3

EC مشکل سنسور دما اگر با خاموش روشن نشدن دستگاه مشکل رفع نشد برای اصلاح این مشکل با نمایندگی لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.
UC نوسانات بیش از حد در ولتاژ تغذیه (برق ورودی) با استفاده از یک محافظ برق میتوانید از بروز این ارور جلوگیری کنید در غیر این صورت برای رفع خرابی با تعمیر 24 تماس بگیرید.

 

بررسی خطای tE : سنسور گرمایش آب در اینجا معیوب شناخته شده است، اما این خطا می تواند ناشی از المنت گرمایش، اتصالات و سیم کشی به المنت یا ترمیستور و همچنین خود سنسور دما باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، برای تنظیم مجدد باید دستگاه را خاموش و روشن کنید.

بررسی ارور CE یا 8E در ماشین لباسشویی سامسونگ : اگر دمای آب غیرعادی باشد، بلافاصله از دستگاه شما تخلیه می شود. بررسی کنید که لوله(های) ورودی به درستی وصل شده باشد. اگر چنین است این خطا به احتمال زیاد ناشی از ترمیستور یا اتصالات آن است.

شما می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی در محل در هر کجای تهران که هستید از طریق تماس با نمایندگی تعمیر 24 از خدمات با کیفیت، سریع و به صرفه ی بهره مند شوید.

منبع مطالب نگاشته شده سایت رسمی Samsung می باشد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد