کولرگازی

تعمیر کولر گازی دوو

تعمیر کولر گازی دوو
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

توجه به این نکته که تعمیر کولر گازی دوو امری تخصصیست و میبیایست توسط افرادی حرفه ای در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد. بسیاری از افراد در مورد عدم خنک‌کنندگی کولرگازی خود شکایت دارند یا حتی نمی‌دانند که چه زمانی باید فیلتر کولر خود را عوض کنند. به طور کلی اسپیلت های دوو به کمک گازهای مبرد کار می‌کنند. در مواقعی پیش می‌آید که گازهای خنک‌کننده شروع به نشت می‌کنند و مشکلات دیگر را به وجود می‌آورند. وقتی چنین مشکلی بروز پیدا میکند باید نشت یابی دقیق و سپس شارژ گاز کولر گازی دوو انجام گیرد. میتوانید برای اطمینان از خدمات و سرویس های دریافتی از مرکز تعمیرات کولرگازی دوو در تهران بهره بگیرید، تمام خدمات شامل 6 ماه گارانتی اسپیلت همرا با تضمین اصالت کیفیت قطعات و اجزای مورد استفاده است.

برای انجام نصب، سرویس و تعمیر کولرگازی دوو با کارشناسان مربوطه در تعمیر24 تماس بگیرید.

میتوانید برای ثبت سفارش تعمیرات اسپیلت دوو در تهران درخواست خود را به شکل آنلاین ثبت کنید.

اطلاع در مورد مشکلات فنی کولرگازی منجر به عیب‌یابی ساده‌تر خواهد شد.

با ما همراه باشید تا برخی از مشکلات رایج در کولرهای گازی دوو که نیاز به عیب یابی و تعمیر دارند را معرفی کنیم و راهکارهای رفع آنها را در اختیار شما قرار دهیم.

بررسی عیب یابی و تعمیر کولر گازی دوو

خرابی‌های کولر گازی ممکن است که به دلایل مختلفی رخ دهد و ریشه در مشکلات فنی به خصوصی داشته باشد. اما به طور معمول خرابی کولرگازی دوو در قسمت‌های زیر بیشتر رایج است:

 • مبرد
 • کمپرسور
 • کنداسور
 • شیر انبساط
 • سیم‌پیچ اپراتور

یکی از مهم‌ترین قسمت های اسپیلت، ترموستات آن است که بسیاری از خرابی‌ها نیز به دلیل عدم کارکرد صحیح این قسمت رخ می‌دهد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی دوو

مرکز تعمیرات کولر گازی دوو

خرابی‌های رایج در کولر گازی دوو و راهکارهای پیش رو

عدم کارکرد کولرگازی

چنانچه کولرگازی شما به هیچ وجه روشن نمی‌شود، این احتمال وجود دارد که با یکی از مشکلات زیر مواجه باشید:

 • قطع برق
 • خراب شدن فیوز
 • عدم تنظیم ترموستات
 • خرابی برد داخلی

در مرحله اول توجه کنید که ترموستات در حالت COOL تنظیم‌ است روی خاموش یا گرم نباشد. در غیر اینصورت برای تنظیم ترموستات متناسب با دمای فعلی اتاق نیاز به تعویض آن است که برای انجام آن نیاز به عیب یابی و تعمیر کولر گازی دوو میباشد.

چنانچه فیوز دستگاه سوخته باشد، فیوز جدیدی را جایگزین کنید. در صورتی که با تعویض فیوز، دستگاه مجدداً کار نکرد، با مرکز تعمیرات اسپیلت دوو در تهران تماس بگیرید، زیرا این امکان وجود دارد که خرابی دستگاه بخاطر یک مشکل جدی‌تر مانند اتصال کوتاه باشد.

اطمینان حاصل کنید که سوئیچ داخلی یا دکمه‌های روی دستگاه در حالت روشن (ON) قرار داشته باشند.

جریان هوای ضعیف

جریان هوای ضعیف معمولاً به دلیل فیلتر هوای کثیف یا آلوده رخ می‌دهد. همچنین این امکان وجود دارد که فیلتر هوا مسدود شده باشد یا در جای خود قرار نداشته باشد.

راهکار

فیلتر هوا را چک کنید و در صورتی که آلوده یا کثیف است، نسبت به تعویض آن اقدام کنید. به صورت چشمی مجراهای دستگاه را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که مجرای هوا قطع نشده باشد. البته این چک کردن مخصوص بخش‌هایی از دستگاه است که خارج از محیط خانه نگهداری می‌شود.

عدم خنک کنندگی

عدم خنک کنندگی کولر گازی دوو ممکن است که به دلیل قرار گرفتن در فضایی بزرگ باشد. در واقع کولرهای گازی برای خنک کردن محدوده‌ای مشخص مورداستفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این نشت گاز مبرد یا باز بودن پنجره‌ها نیز از دیگر دلایل احتمالی این مشکل است.

راهکار

 • از بسته بودن تمام پنجره‌ها اطمینان حاصل کنید تا هوای گرم و مرطوب بیرون، وارد محیط منزل نشود.
 • در مورد گاز مبرد و عدم نشت مجراهای آن اطمینان حاصل کنید و در صورت مشاهده هرگونه نشتی، نشت یابی، شارژ گاز و تعمیر کولر گازی دوو را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.
تعمیر کولر گازی پرتابل دوو

تعمیر کولر گازی پرتابل دوو

خنک کردن فضا در بازه زمانی طولانی

افراد بسیاری از عدم خنک کنندگی دستگاه خود در مدت زمان کوتاه شکایت دارند. این نوع خرابی احتمالاً به دلیل کمپرسور فرسوده رخ می‌دهد. در چنین حالتی کمپرسور، قابلیت فشرده سازی گاز مبرد را از دست داده است.

کمپرسور معمولاً در خارج از فضای داخلی خانه قرار دارد و در صورتی که مشاهده کردید با وجود عملکرد بالا، هوای داخل خانه خنک نمی‌شود، بهتر است که از یک تکنسین تعمیر کولر گازی دوو کمک بخواهید.

البته باید توجه داشته باشید در هنگام خرید کولرگازي حجم کمپرسور اسپیلت متناسب با فضای اتاق باشد در غیر این صورت میتواند قدرت خنک کنندگی در فضای گسترده کاهش یاد.

خاموش شدن ناگهانی اسپیلت دوو

این امکان وجود دارد که کولر گازی به دلیل نشت مبرد، کثیفی کندانسور، خرابی برد فرمان، خرابی فن کندانسور، انسداد ترموستات و مشکلات دیگر، چرخه خنک کنندگی کوتاهی داشته باشند و به طور مکرر فعالیت آن متوقف شود.

راهکار تعمیر کولر گازی دوو در زمان خاموشی حین کار

 • در مورد عدم انسداد ترموستات اطمینان حاصل کنید.
 • پره های کندانسور را از نظر آلودگی و کثیفی بیش از حد یا عدم خم شدن پره ها چک کنید. پره های خم شده را تعمیر کنید.
 • در صورت آلوده بودن فیلتر هوا، آن را تمیز و در سرجای خود قرار دهید.

در نهایت تعمیر کولر گازی دوو ، با نظر گرفتن علت خرابی و راهکارهای مطرح‌شده، امکان پذیر است. نگهداری صحیح از این دستگاه موجب افزایش طول عمر و کارکرد بهتر آن می‌شود. لذا نکات مطرح‌شده را رعایت کنید و هوای مطبوع ایجاد شده توسط کولرگازی دوو ببرید.

برای بهتره گیری از خدمات نصب، سرویس و تعمیرات کولر گازی دوو با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

 

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد