کولرگازی

کولر گازی باد گرم نمی زند

کولر گازی باد گرم نمی زند
زمان مطالعه : 4 دقیقه

برخی از کولرهای گازی علاوه بر سیستم برودتی در فصول گرم دارای سیستم گرمایشی هستند که قابلیت استفاده در فصول سرد را دارا می باشند. وجود شیر برقی در کولر گازی این تفاوت را در نحوه شکل تهویه آن ها رقم می زند. چنانچه از داشتن قابلیت گرمایش اسپیلت خود اطمینان دارید و می خواهید بدانید چرا کولر گازی گرم نمیکند بهتر است سالم بودن شیر برقی، وجود گاز در کمپسور و … مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به صورت کامل به بررسی عواملی که کولر گازی باد گرم نمی زند ، خواهیم پرداخت.

عیب یابی و بررسی این مشکل نیاز به تخصص و تجربه دارد که سرویسکاران تعمیر24 با داشتن سابقه و دانش فنی بالا در حوزه ی تعمیرات کولر گازی واجد شرایط می باشند.

می توانید با ثبت سفارش آنلاین درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید یا با تماس مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است هر گونه ارائه خدمات اسپیلت در این مرکز تعمیراتی با 6 ماه گارانتی ارائه می گردد.

اطمینان از داشتن حالت گرمایش در کولر گازی

از 3 طریق می توان مطمئن شد که اسپیلت شما دارای حالت گرمایشی می باشد:

 • در برخی دستگاه با بررسی MODE ریموت و پیدا کردن حالت گرمایشی که با شکلک خورشید یا نوشته HEAT مشخص می گردد.
 • در صورت وجود این قابلیت به طور حتم در دفترچه راهنمای کولر گازی اشاره شده است.
 • بررسی مشخصات فنی درج شده بر روی کمپرسور کولر گازی و مشاهده عبارت HEATING
حتما بخوانید :
نمایندگی تعمیر کولر گازی زانتی

با اطمینان از این موضوع حال می توانیم به ادامه مطالعه عواملی که چرا کولر گازی باد گرم نمی زند ، بپردازیم.

نکته: مقدار جریانی که کمپرسور در حالت گرمایش برای انجام کار دریافت می کند از حالت سرمایش کمتر است و به از نظر مصرف برق به صرفه تر است.

بررسی عوامل و دلایلی که کولر گازی باد گرم نمی زند

پس از اطمینان از قابلیت گرمایشی اسپیلت خود از طریق ریموت گزینه MODE را بزنید و حالت گرمایشی را که عموما با شکلک خورشید نمایش داده می شود را انتخاب کنید. با تنظیم دمای مورد نظر خود (24 الی 32 سانتیگراد) منتظر به کار افتادن کمپرسور کولر گازی باشید، ممکن است حدودا تا 5 دقیقه زمان لازم باشد. چنانچه زمان بیشتری صرف به راه افتادن کمپرسور و شروع به گرم کردن محیط شد ممکن است گاز دستگاه کم شده باشد.

چنانچه کمپرسور به طور کلی شروع به کار نکرد یا باد سرد به محیط منتقل نکرد باید به بررسی اجزا یا نشتی گاز در لوله های کندانسور پرداخت.

توجه: توصیه می شود با ورود به فصل سرد و قبل از استفاده از حالت گرمای کولر گازی توسط تکنسین سرویس و تعمیر اسپیلت اجزا مرتبط و میزان گاز داخل دستگاه به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. سهل انگاری نسبت به این موضوع آسیب های جبران ناپذیری به کمپرسور شما وارد می کند. تماس مستقیم با کارشناسان

چرا کولر گازی گرم نمیکند

عواملی نظیر سنسور دمایی و فانوسک پنل قبل از استفاده از اسپیلت میبایست چک شوند تا سنسور دمایی روی وضعیت خاموش یا سرمایش تنظیم نباشد.

حتما بخوانید :
نصب کولر گازی

اجزای مرتبط با عمل نکردن حالت گرمایش اسپیلت

پیش از آن که به بحث اصلی یعنی چرا کولر گازی باد گرم نمی زند ورود کنیم باید بدانیم سیکل برودتی در اسپیلت با سیکل گرمایشی فرق دارد، یعنی وقتی اسپیلت را برای گرم کردن روشن می کنید ابتدا همه اجزا مانند کمپرسور، آکوملاتور و … شروع به فعالیت می کنند اما فن بلوور داخلی پنل پیش از گرم شدن لوله های اواپراتور به مقدار لازم کار نمی کند، حدودا 5 دقیقه زمان مورد نیاز است.

زمانی که کولر گازی باد گرم نمی زند یکی از این قطعات دچار خرابی هستند:

 • شیر برقی کولرگازی
 • برد الکتریکی فرمان
 • فن بلوور داخلی پنل
 • فن کندانسور
 • مجموعه موتور کولر گازی
 • اواپراتور
 • کندانسور
 • لوله مویی
 • کنتاکتور کولر گازی
 • خازن اسپیلت

در صورت بروز خرابی هر یک از قطعات ذکر شده کولر گازی گرم نمیکند، میبایست توسط تعمیرکار تعمیر24 به دقت تمامی قطعات تست شوند تا با بروز خرابی در هر یک اسپیلت تعمیر شود.

بررسی جز به جز قطعات و عوامل تاثیر گذار وقتی کولر گازی باد گرم نمی زند

خرابی شیر برقی: قطعه ای اصلی برای تغییر حالت کولر از سرمایش به گرمایش، تکنسین پس از انجام آزمایش چنانچه متوجه شود فشار موجود در شیر برقی خیلی زیاد و یا خیلی کم است از خرابی این قطعه اطمینان حاصل میکند.

مقدار شارژ زیادتر از استاندارد کمپرسور: بهترین بازه برای راندمان مناسب در سیستم گرمایشی اسپیلت فشاری مابین 300 الی 320 psi است. چنانچه زیاد تر باشد پس به خوبی کولر گازی باد گرم نمی زند .

کندانسور اسپیلت برفک بزند: چنانچه برد الکتریکی فرمان یا ترموستات دچار خرابی باشد، زمانی که کندانسور شروع به برفک زدن می کند پیام فرمان برای به راه افتادن فن دچار اختلال می شود.

حتما بخوانید :
تعمیر کولر گازی ایستاده

از دلایل دیگر برفک زدن کندانسور می توان به کم بودن گاز در کمپرسور یا خرابی بلوور فن پنل داخلی اشاره کرد.

اگر زمانی که اسپیلت را روی وضعیت حرارتی تنظیم می کنید ولی فن بلوور پنل شروع به چرخش نمی کند اما در وضعیت سرماسازی نقصی ندارد این احتمال می رود که رخدادی به شرح زیر پیش آمده باشد:

 • خراب شدن سنسور داخلی اواپراتور
 • خرابی شیر برقی
 • نشت گاز و خالی شدن آن
 • خرابی برد فرمان الکتریکی

اکنون متوجه شدیم چرا کولر گازی گرم نمیکند برای تعمیرات اسپیلت در وضعیت گرمایش نیازمند ابزار تخصصی و علم کافی خواهید بود.

اگر کولر گازی باد گرم نمی زند بهتر است به مرکز تعمیر24 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان و به بهترین نحو مشکلات دستگاه شما با 6 ماه گارانتی برطرف گردد.

مقالات مرتبط

بررسی یخ زدن کولر گازی

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

هیچ نظری وجود ندارد