کولرگازی

تعمیر کولر گازی سامسونگ

تعمیر کولر گازی سامسونگ
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

تعمیرات لوازم خانگی به خصوص دستگاه هایی که نقشی مهم در منازل دارند همیشه از اولویت هایی بوده اند که می بایست در اولین فرصت انجام شود در این میان تعمیر کولر گازی سامسونگ که وظیفه ی خنک نمودن محیط خانه را به عهده دارد بسیار مهم بوده و گاهی در فصول گرم سال، می توان گفت حیاتی است. به طور معمول اسپیلت قبل از شروع فصول گرم، نیاز به یک سرویس دوره ای کامل دارند که توسط کارشناسان با تجربه در حوزه تعميرات كولر گازي انجام می گیرد زیرا در صورتی که این امر به خوبی صورت نپذیرد می توان هزینه های مازادی را بر عهده ی شما بگذارد در صورتی که کولرگازی سامسونگ شما نیاز به تعمير یا سرویس دارد می توانید با مرکز تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تهران با پشتیبانی تعمیر24 تماس گرفته و اجرای خدمات خود را به کارشناسانی مجرب بسپارید.

برای بررسی بهتر و عیب یابی تخصصی توسط تیم حرفه ای تعمیر24 با بیش از یک دهه سابقه در نصب، سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تهران میتوانید سفارش تعمیر خود را به شکل آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان مان در کوتاهترین زمان برای رفع ایراد اسپیلت، با شما تماس گیرند.

توجه به نگهداری درست، سرویس به موقع و تعمیر کولر گازی سامسونگ

از زمانی که اسپیلت سامسونگ در محل نصب می شود ممکن است عوامل بسیاری پیش آید که دستگاه دچار خرابی شده و یا ارور دهد این عوامل می تواند ناشی از عدم انجام به موقع سرویس و یا نصب نا مناسب دستگاه و یا مستهلک شدن آن باشد همچنین نوسانات برق نیز در این مساله تاثیر گذار است .

در این میان کولر گازی سامسونگ به جهت مرغوبیتی که دارد توانسته است جایگاه خوبی برای خود رقم زند و برخی از افراد تصور می کنند به همین دلیل این گونه دستگاه ها نیاز به سرویس نداشته و برای آن هزینه نمی کنند اما این نکته را باید بدانید رسیدگی و سرویس های دوره ای سالانه برای کولر ها بسیار ضروری بوده و عدم انجام آن باعث می شود که خسارات زیادی به سایر قسمت های دستگاه وارد شود که هزینه های بیشتری برای تعمیر کولر گازی سامسونگ بپردازید.

چرا کولرگازی نیاز به شارژ گاز دارد؟

از مهم ترین فرآیند تعمیرات کولرگازی سامسونگ شارژ گاز صحیح آن می باشد که می توان گفت برای اجرای درست فعالیت كولر گازي نیز ضروری می باشد به طور کلی اسپیلت ها از گاز فریون برای کارکردشان بهره می گیرند در صورتی که میزان این گاز از حد مجازش کمتر باشد و یا به کل تخلیه شده باشد عملکرد کولرگازی سامسونگ متوقف شده و در برخی از مواقع به دیگر قسمت های آن نظیر کمپرسور آسیب وارد می نماید.

نکته ای که این جا مطرح است آن است که شارژ گاز اسپیلت سامسونگ می بایست به روشی اصولی و استاندارد شده انجام شود. میبایست از ابزارهای مناسبی برای این کار استفاده گردد در غیر این صورت ممکن است سطح کیفی این کار را به شدت پایین آورد.

این مهم است که متناسب با حجم کمپرسور و نوع گاز اسپیلت سامسونگ، روش شارژ انتخاب شده و از مبردی با کیفیت بالا استفاده شود تا بتواند عملکرد كولر گازي را نیز بالا ببرد. به همین دلیل است که به شما توصیه می شود در صورت بروز خرابی برای دستگاه خود حتما با یک کارشناس مجرب تعمیر کولر گازی سامسونگ تماس بگیرید تا با اعتماد به عملکرد ایشان، سلامت دستگاه خود را تضمین نمایید.

زمان مناسب برای سرویس اسپیلت

درحالت کلی زمان مناسب برای سرویس کولرگازی سامسونگ به صورت سالانه بوده و بهتر است که قبل از شروع گرما باشد این زمان بندی برای کولرهایی است که نشانه هایی از خرابی را ندارند.

در میان قطعات مهم كولر گازي، کمپرسور مهم ترین آن ها می باشد، که باعث می شود گاز از اوپراتور اسپیلت مکش شده و به سوی کندانسور حرکت کند این کار باعث می شود که كولرگازي بتواند هوا را خنک نماید.

کمپرسور باعث می شود تا فشار گاز افزایش یافته و حجم کمتری داشته باشد در صورتی که در دستگاه ایرادی در ایجاد سرمایش به وجود آید اولین کاری که نیاز است بررسی عملکرد کمپرسور می باشد در حالت کلی کمپرسور در کولر گازی سامسونگ قابل تعمیر است اما در صورتی که نتوان آن را تعمیر نمود بایستی با کمپرسور جدید جایگزین شود.

چنانچه کمپرسور خراب باشد اسپیلت خنک نمیکند و برای بررسی بیشتر نیاز به تعمیر کولر گازی سامسونگ میباشد.

چگونه نشتی کولر گازی سامسونگ رفع می شود

زمانی که کولر گازی مشغول به کار است ممکن است دارای نشتی شود این می تواند به دلیل خارج شدن گاز از ترک های یا روزنه های کوچک لوله های کولر باشد در صورتی که میزان نشتی زیاد باشد می تواند برای سلامتی افراد نیز مضر باشد از طرفی باعث نداشتن سرمایش دستگاه می شود البته خرابی خازن و فن اسپیلت نیز باعث بوجود این مشکل شود، در صورتی که تعمیرات اسپیلت سامسونگ نگیرد می تواند باقی قطعات را نیز آسیب برساند.

همچنین کم شدن مبرد دستگاه نیز باعث استفاده بیش از حد برق دستگاه می شود در چنین شرایطی بایستی برای تعمیرات کولرگازی و اسپیلت از یک کارشناس کمک بگیرید، اجازه دهید تا علت یا محل نشتی را شناسایی کرده تا عیوب را بر طرف سازد هنگامی که محل مشخص شود می توان با اصلاح آن، نشتی را برطرف نمود.

بررسی خرابی ترموستات در تعمیر کولر گازی سامسونگ

از دیگر قسمت های بسیار مهم در کولر گازی سامسونگ ترموستات است که می تواند دما را تنظیم نماید این قطعه با کمک کمپرسور می تواند دما را پایین یا بالا نگاه دارد تا به دمای مناسب محیط برسد.

در صورتی که دما کاهش داشته باشد و هوا سرد شود به صورت خودکار برقی که به سوی کمپرسور می رود را قطع نموده تا دما بیش از آن کاهش نیابد.

این کار در حالت عکس نیز امکان پذیر است به عبارتی با بالا رفتن دما در محیط، ترموستات برق را به داخل کمپرسور هدایت می کند تا پروسه ی خنک شدن محیط شروع شود.

حال اگر ترموستات به خوبی عمل نکند می تواند بر نحوه ی عملکرد کمپرسور نیز میتواند تاثیر بگذارد و با به راه نیافتادن کمپرسور، کولر گازی سامسونگ خنک نمیکند.

چنانچه متوجه شدید ترموستات خراب است برای تعمیر کولر گازی سامسونگ در تهران با مرکز خدمات تعمیر24 تماس بگیرید.

تعمیرات صحیح نیاز به مهارت و تخصص داشته باید به دست تنها کسانی که با سیستم اسپیلت سامسونگ آشنایی دارند انجام شود از کارشناسان خبره و فنی ما در Tamir24 یاری بگیرید همکاران ما به خوبی مطابق با آموزش هایی که در مرکز تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تهران آموخته اند و بر اساس استاندارد های لازم کارهای مربوط به بازیابی و تعميرات كولر گازي را به انجام می رسانند.

عواملی که شما را به سرویس و تعمیر کولر گازی سامسونگ را ملزم می کند

مواردی پیش می آید که می توانید تشخیص دهید زمان سرویس یا وقت تعمير كولر گازي سامسونگ فرا رسیده است این موارد می تواند شامل یخ زدن اواپراتور لوله های متصل شده و کندانسور، پرتاب باد گرم از اسپيلت در تابستان، صدای زیاد از داخل کولرگازی، آبریزش از پنل، روشن نشدن نشدن دستگاه و نداشتن گرمایش در زمستان باشد برای سرویس های دوره ای در تهران با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید و یا انجام موارد ذیل را دنبال کنید.

سالم بودن درب کولر گازی، کنترل شارژ کولر گازی سامسونگ و در صورت نیاز انجام آن، گرد و خاک روبی از اواپراتور و کندانسور، کنترل فشار گاز، کنترل کندانسور، تعمیرات کمپرسور، کنترل عملکرد ترموستات، سیستم برق رسانی و برد الکترونیکی،بررسی ریزش آب از اسپیلت، تعمیر برد اینورتر اسپیلت که تماما در زمان سرویس و تعمیر کولر گازی سامسونگ قابل انجام است.

مزایای سرویس دوره ای

در صورتی که به صورت دوره ای اقدام به سرویس کولرگازی خود نمایید می توانید از خرابی زود رس کمپرسور دستگاه جلوگیری کنید همچنین در حین انجام سرویس می توان متوجه نشتی گاز شده و آن را به موقع رفع ایراد نمود تمیز بودن فیلتر ها نیز می تواند در ایجاد هوایی مطبوع و پرتاب صحیح باد موثر باشد از طرفی این سرویس ها باعث کمتر شدن مصرف برق اسپیلت خواهد بود.

مفاهیم ارور های بوجود آمدع در تعمیر کولر گازی سامسونگ

گاهی اوقات به دلیل اختلال در کارکرد بین اجزای الکتریکی اسپیلت و برد فرمان مشکلاتی بوجود می آید در صورتی که روی برد دیسپلی کولر گازی سامسونگ و صفحه نمایش آن اروری را مشاهده نمودید می توانید بر اساس کدهای خطای دستگاه متوجه نوع خرابی شوید این کدهای خطا را می توان چنین شرح داد:

کد ارور E475 که نشانه ی خطای فنی است.

کد خطا E154 نشان از خطای فن درون دستگاه دارد.

کد ارور E554 نشتی گاز کولر را هشدار می دهد.

کد خطا E221 سنسور دمای خارجی دچار ایراد شده است.

کد خطا E121 حسگر دمای داخلی دچار اشکال است.

کد خطای E201 هشدار عدم اتصال یونیت داخلی.

کد ارور E201 بین یونیت داخلی و پنل خطا ایجاد شده است.

کد ارور E122 سنسور اوپراتور ورودی در قسمت یونیت داخلی ایراد دارد.

کد خطای E123 سنسور اوپراتور خروجی در قسمت یونیت داخلی ایراد دارد.

در صورت بروز ارور و خطا در کولر گازی سامسونگ کارکرد دچار ایراد شده و ممکن است حین کار خاموش یا پس از مدتی خنک نکند.

عدم توجه به انجام سرویس دوره ای

حال این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورتی که سرویس دوره ای به موقع انجام نشود، هنگام تعمیر کولر گازی سامسونگ زمان و هزینه ی بیشتری باید پرداخت شود همچنین باعث مصرف بیشتری از برق خواهد شد گاهی عدم توجه به خرابی قسمت ساده ای از اسپیلت می تواند باعث شود تا به دیگر بخش های كولر گازي نیز آسیب وارد شود همچنین فیلترهای دستگاه در صورت کثیفی باعث می شوند تا هوا به خوبی گردش نداشته باشد.

تعمیر24 مرکز تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تهران

این یک امر اجتناب ناپذیر است که هنگام استفاده از کولر گازی سامسونگ و دیگر لوازم سرمایشی و گرمایشی، سرویس های دوره ای را به خاطر سپرده و یا هنگام بروز کمترین ایرادی در کمترین زمان ممکن با یک کارشناس خبره مشورت نمایید.

برای این کار می توانید با Tamir24 تماس گرفته و درخواست سرویس یا تعمیر اسپیلت سامسونگ خود را در تهران با کارشناسان مجرب ما مطرح نمایید همچنین همکاران ما در جهت مشاوره ی اولیه در خدمت شما خواهند بود سابقه ی طولانی و خوش نامی اجرایی ما می تواند شما را آسوده خاطر نماید تا تعمیرات خود را به ما بسپارید.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد