راهنمای خدمات و ایراد های کولرگازی

تعمیر کولر گازی گرین

تعمیر کولر گازی گرین

این یک امر بدیهی است که با سرویس های دوره ای مناسب می توان بهره وری دستگاه های اسپیلت گرین را بالا برد و هزینه های مصرف انرژی را در آن ها کاهش داد. سپردن سرویس و تعمیر کولر گازی گرین GREEN به تعمیرکاران باتجربه تعمیر24 از این حیث قابل اهمیت است که شما دستگاه را با 180 روز گارانتی پس از انجام سرویس و تعمیرات با خیالی آسوده تحویل میگیرد و هزینه ی خدمات در مرکز تعمیرات کولر گازی گرین در تهران با توجه به تعرفه مشخص شده و منصفانه میباشد.

شما میتوانید از طریق تماس یا ثبت سفارش درخواست خود را ثبت کنید و با کارشناسان ما جهت عیب یابی به صورت تلفنی مشاوره رایگان کنید.

مراحل عیب یابی و تعمیر کولر گازی گرین

در بسیاری از مواقع فیلترهای کثیف می تواند مانع گردش هوایی مطبوع در محیط خانه شده و به کمپرسور اسپیلت فشار وارد می کنند.

همچنین باعث کار کردن مداوم کولر گازی در محیط شده بدون آن که بتواند سرمایش مناسبی را ایجاد کند این حالت باعث می شود دائما دما را تغییر دهید تا بتوانید عملکرد مناسبی از اسپیلت را مشاهده نمایید.

از طرفی کثیف بودن کویل کندانسور نیز باعث درست عمل نکردن آن می شود و مصرف برق زیادی را ایجاد می نماید.

بی توجهی به سرویس منظم باعث میشود هزینه برق زیادی را در زمان استفاده متحمل شوید این هزینه ها در مقابل هزینه های سرویس و کارشناسی بابت تعمیر کولرگازی گرین زیاد است.

از طرفی بی توجهی به ایراداتی جزئی می تواند شما را به سوی تعمیرات پیچیده تری در کولر گازی گرین سوق دهد.

کولر های گازی به شکلی دو تکه ساخته شده اند و برای آن که صدای کمتری را در محیط ایجاد نمایند موتور و یا همان کندانسور را در فضای بیرون نصب می نمایند.

گاهی بخاطر نصب بد و یا محکم نبودن اتصالات یا لقی فن اسپیلت، دستگاه سر و صدای زیادی تولید میکند.

واقع شدن کندانسور در محیط باز باعث می شود که کندانسور در مواجه با گردو خاک زودتر کثیف شده و عملکرد مناسبی در جهت ایجاد گردش هوا نداشته باشد به همین دلیل است که شستشو و سرویس دوره ای آن بسیار حائز اهمیت است.

برای این کار می توانید از کارشناسان مجرب و حرفه ای ما در تعمیر24 بهره بگیرید.

تاکید به انجام سرویس های دوره ای اسپیلت!

معمولا سرویس های کولرگازی گیرین به صورت سالیانه می باشد و قبل از آن که فصول گرما از راه برسند این کار انجام می شود.

با این کار به خوبی می توانید ضمن شستشو و تمیز نگاه داشتن دستگاه خود از انجام زودرس تعمیر کولر گازی گرین نیز ممانعت به عمل آورید!

در برخی از موارد هنگام سرویس اسپیلت گیرین با ایراداتی جزئی مواجه می شوید که به سادگی قابل رفع می باشد، در صورت بی توجهی به آن ممکن است هزینه های تعمیر و یا مصرف انرژی زیادی را کولرگازی گیرین به شما تحمیل نماید

به عنوان مثال با تمیز کردن کویل کندانسور، هزینه ی اندکی را پرداخت خواهید کرد که در صورتی که به آن توجهی نداشته باشید ممکن است دچار خرابی زودرس کمپرسور شده و مجبور باشید هزینه ی تعویض کمپرسور را بپردازید.

از طرفی در این سرویس ها دلایل نشتی آب از اسپیلت را نیز می توان به خوبی پیدا کرده و آن را رفع نمود.

توجه با تمیز بودن فیلتر داخلی پنل

برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به پنل داخلی، در کولر گازی گرین فیلتر هوایی با عنوان پیش فیلتر قرار داده شده است که شستشوی ماهانه آن در زمان های استفاده از اسپیلت می تواند در گردش هوایی مطبوع در محیط تاثیر بسزایی داشته باشد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی گرین در تهران

مرکز تعمیرات کولر گازی گرین در تهران

بررسی ایراداتی که در مرکز تعمیرات کولر گازی گرین ثبت شده است

 1. اگر کولرگازی روشن نمیشود باید اقداماتی را برای اطیمنان از رسیدن جریان برق به برد فرمان و کمپرسور انجام دهید. در صورتی که برق در دستگاه مشاهده نمی کنید ابتدا پریز برقی که کولر گازی گرین به آن متصل است را کنترل کنید ممکن است قطعی از کابل برق باشد.
 2. به این نکته دقت داشته باشید که فیلتر های پنل داخلی پیوسته تمیز باشد برای این کار درب پنل را باز کرده و فیلتر را کنترل کنید در صورتی که تمیز نباشد می توانید آن را شسته و مجدد در جای خود قرار دهید. اگر حجم گرد و غبار زیاد باشد در میزان پرتاب باد بسیار تاثیر گذار است.
 3. در صورتی که پره های موتور بیرون کثیف بود، هنگامی که اسپیلت گرین خاموش بود آن را با فشار آب بشویید یا از یک سرویس کار مجرب برای این کار بهره گیرید کارشناسان ما در مرکز تعمیرات کولر گازی گرین در تهران می توانند یاری گر شما باشند.
 4. به طور پیوسته نوع عملکرد کولر گازی را بررسی کرده و به عیب و ایرادات عمومی آن مانند نشت گاز به دلیل خوب خنک نکردن یا آبریزی و سر و صدای آن به خوبی توجه نمایید.

در صورت بروز خرابی در کولرگازی و نیاز به تهویه مناسب نیازمند سرویسکارانی متخصص خواهید بود در مرکزمجاز تعمیرات کولر گازی گرین فاصله ثبت سفارش از محل شما تا تعمیرکاران ما در مرکز شمال شرق غرب مرکز و جنوب تهران کمتر از یک ساعت است.

مسائلی که با مشاهده ی آن باید با تعمیر کار مجرب کولر گازی گرین تماس بگیرید

مواردی در اسپیلت گرین ممکن است پیش آید که نیاز است از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفته و دستگاه خود را برای تعمیر به ایشان بسپارید برای این کار می توانید با تعمیرکاران مرکز مجاز تعمیرات کولر گازی گرین در تهران تماس بگیرید. این موارد می تواند شامل ایرادات ذیل باشد :

 1. روشن نشدن کولر گازی
 2. کولر گازی روشن می شود اما خنک نمیکند
 3. کولرگازی به صورت دائم کار می کند
 4. سرمایش کولرگازی و پرتاب باد خنک ندارد
 5. صدای نامناسب و بلندی ایجاد می نماید
 6. بوی نا مطبوعی از کولرگازی به مشام می رسد
 7. لوله ها و کویل اسپیلت دارای برفک و یخ زدگی است
 8. اسپیلت نشتی آب دارد
 9. در برد دیسپلی ارور مشاهده می شود
 10. ریموت پنل اسپیلت کار نمی نماید و…

چه زمانی کولر گازی گرین نیاز به شارژ گاز دارد؟

کولر های گازی گرین برای آنکه بتوانند سرمایش تولید کنند از مبرد ها یا گازهای فریونی* استفاده می نمایند که نقش بسیار مهمی را در این دستگاه ایفا می کنند. به طوری که تخلیه گاز و یا نشتی آن می تواند به سادگی گردش و ایجاد خنکی و سرمایش را دچار اختلالات جدی نماید. به عبارتی تنها با ایجاد نشتی در کولر گازی گرین به آسانی کولر قابلیت ایجاد خنکی را از دست می دهد .

*گاز فریون: دی‌کلرودی‌فلوئورومتان با نام تجاری فرئون (Freon-12) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۶۳۹۱ است. شکل ظاهری این ترکیب، گاز بی‌رنگ است و در گذشته در سیستم‌های خنک‌کننده مانند یخچال و چیلر کاربرد زیادی داشت.

شرایطی که نیاز است تا کولر گازی گرین را شارژ گاز نمایید شامل موارد ذیل می شود:

 • هنگامی که دستگاه را تازه نصب کرده باشید.
 • نشتی گاز اسپیلت را متوجه شوید.
 • یا آنکه کولرگازی به کلی فاقد گاز شده باشد.

هنگامی که سرویس کار متوجه نشتی گاز می شود ابتدا می بایست محل و دلیل نشتی را شناسایی کرده آن را برطرف کند و سپس اقدام به شارژ تکمیلی گاز کولر گازی نماید.

اما در صورتی که کولر جابجا شده باشد و یا تازه نصب شده باشد نیاز است تا به طور تکمیلی اگر گاز قبلی در آن جمع شده باشد برای شارژ گاز کولر گازی گرین اقدام نمایید.

برای سرویس و تعمیر کولر گازی گرین توصیه می شود از متخصصین با تجربه و مجرب کمک بگیرید کارشناسان دوره دیده و با سابقه ی ما در مرکز تعمیرات کولر گازی گرین در (شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز) تهران با طی کردن دوره های فنی و تخصصی در این زمینه می توانند مجریان قابل اعتمادی باشند که به خوبی ایرادات کولر گازی گرین شما را عیب یابی کرده و در صدد رفع آن برآیند. برای این کار با بخش فنی و پشتیبانی سایت تماس گرفته و ایراد دستگاه خود را اعلام نمایید تا در اسرع وقت مشاوره ی لازم را دریافت نموده و از دستگاه شما بازدید به عمل آید .

نکاتی مهم در خصوص گاز کولر گازی گرین

دقت داشته باشید در صورتی که برای شارژ کولر گازی خود از روشی استاندارد استفاده ننمایید این احتمال وجود دارد که به دستگاه شما آسیب هایی جدی برسد که در این میان می توانیم به تعدادی از آن ها اشاره نماییم:

 • پایین آمدن راندمان و عدم کارآیی مناسب در جهت ایجاد سرما و گرمای مناسب در کولر گازی گرین.
 • بالارفتن جریان در کمپرسور و مصرف زیاد برق دراسپیلیت
 • صدمات وارده به قطعه های مکانیکی کمپرسور در اثر واکنش شیمیایی
 • به وجود آمدن صدای نامناسب در کول گازی گرین

این نکته را لازم است بدانید که به دلیل تحریم هایی که بر علیه ایران وجود دارد و کمبود قطعات و گاز استاندارد، برخی از مجموعه ها با استفاده از گازهای تقلبی و قطعات غیر اصل اقدام به سرویس و تعمیر کولر گازی گرین می نمایند.

برای رفع این موضوع توصیه می شود با شرکت های معتبر و با سابقه در این خصوص تماس گرفته و کار تعمیر اسپیلت خود را به ایشان بسپارید. مرکز تعمیرات کولر گازی گرین در تهران و با پشتیبانی مرکز تعمیر24 ثابت کرده است که می تواند اعتماد مشتریان خود را با کیفیت بالای خدماتش کسب نماید.

نکات مهم در سرویس و تعمیر کولر گازی گرین

در صورتی که می خواهید داکت اسپیلت یا کولر گازی گیرین را به یک تعمیر کار بسپارید خوب است که خود نیز مواردی را اطلاع داشته و با آن ها آشنا شوید:

 1. در سرویس ها معمولا شارژ گاز را کنترل می کنند و تنها در صورت بروز نشتی است که نیاز است شارژ مجدد انجام شود کولر گازی گرین در صورتی که به خوبی و در سلامت کار نماید نیاز است که سالانه شارژ گاز آن کنترل شده و یا تکمیل شود.
 2. در زمان سرویس کولر بایستی پنل های داخلی و خارجی و کندانسور کولر را شستشو دهند.
 3. فیلتر های هوا بایستی از هر گونه گرد و غبار پاک شود در صورت آلودگی هوای خنک و سرمایش کافی نخواهد داشت.

نقش اوپراتور و لوله مویی

شستشوی لوله مویی کولر گازی: گاهی پیش می آید که در لوله ی مویی گرفتگی ایجاد می شود.

این موضوع از طریق تست لوله مویی معلوم میشود. دلیل این گرفتگی وجود رسوب ذرات، روغن و رطوبت حاصل می شود که بر اثر جوشکاری ها در داخل لوله ها به وجود می آید این ذرات می تواند باعث کم شدن فشار گاز پیش از ورود به اوپراتور شود.

این امر باعث می شود که مبرد به مقدار زیاد تبخیر شده و لوله ی مویی خنک شود همچنین باعث سرد شدن فیلتر می شود برای رفع این ایراد می توان لوله مویی را با مواد مخصوصی شستشو داد که عمدتا سرویسکاران در زمان سرویس این کار را نیز انجام خواهند داد.

نقش اواپراتور: دو وظیفه ی مهم اوپراتور این است که هوا را خنک می کند و رطوبت مازاد فضا را جذب می نماید عبور هوا از کنار اوپراتور باعث خنکای آن شده و رطوبت اضافی به شکل شبنم ظاهر می شود و بر روی کلاف به شکل تقطیر در می آید این موضوع در روزهایی که هوا رطوبت بیشتری دارد به وضوح قابل مشاهده است این کار باعث می شود که کمپرسور خنک شود.

چنانچه لوله مویی داکت اسپیلت گیرین کیپ شود اواپراتور نیز به خوبی عمل نمیکند و کمپرسور نمیتواند مبرد را در سیکل به خوبی به حرکت در بیاورد. برای عیب یابی این مورد و تعمیر کولر گازی گرین میتوانید با مرکز تعمیرات کولر گازی در شمال جنوب شرق غرب و مرکز تهران تماس بگیرید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان خود را به محل برای عیب یابی و رفع آن برسانند.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

 • سلام وقت بخیر. من گرین 24 اینورتر دارم. وقتی کمپرسور شروع به کار می کنه از یونیت داخل خونه صدای جیرجیر میاد. صدا از فن نیست و چند ثانیه بعد از خاموش کردن دستگاه هم ادامه پیدا می کنه. البته صداش زیاد نیست ولی تا حالا همچین صدایی از کولرهای که قبلا کار کردم نشنیدم. تکنیسین مراجعه کرد گفت سخت نگیر صدای گاز توی لوله هاست، اما صدا اونقدر هم کم نیست. لطفا راهنمایی کنید. شما می‌تونید رفعش کنید؟