مقالات ظرفشویی

تعمیر ظرفشویی دوو

تعمیر ظرفشویی دوو
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آیا ظروف قرار داده‌شده در ماشین ظرفشویی دوو به خوبی تمیز نمی‌شوند؟ آیا ماشین ظرفشویی دوو شما به درستی کار نمی‌کند و شاهد نشتی آب از آن هستید؟ نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا راهکارهایی برای تعمیر ظرفشویی دوو را در اختیار شما قرار دهیم. بیشتر مشکلات کوچک در تعمیرات موردنیاز ماشین ظرفشویی دوو کارهای ساده‌ای هستند که نیاز به ابزار و مهارت خاصی ندارند. علاوه بر این با تعمیر این دستگاه در خانه توسط مرکز تعمیرات ظرفشویی دوو در هزینه‌ها و وقت شما صرفه‌جویی میشود. تمامی خدمات با 180 روز گارانتی و با قطعات اصلی صورت میگیرد در مقاله پیش رو قصد داریم برخی از رایج‌ترین علل خرابی ماشین ظرفشویی را مطرح کنیم و راهکار رفع آنها را موردبررسی قرار دهیم.

چنانچه ظرفشویی دوو شما دچار مشکل شده است میتوانید با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید یا از طریق ثبت سفارش آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.

 

سوالات متداول:

عدم تمیز شدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی دوو به چه علت است؟

عدم کارکرد ماشین ظرفشویی دوو به چه علت است؟

عدم تخلیه آب در تعمیر ظرفشویی دوو به چه علت است؟

مملو شدن دستگاه از آب به چه علت است؟

 

 

بررسی عیوب رایج در تعمیر ظرفشویی دوو

مشکلات عمده ای که میبایست مورد بررسی قرار بگیرند:

عدم تمیز شدن ظرف‌ها

تمیز نشدن ظرف‌ها به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

پایین بودن دمای آب: اما به طور کلی توصیه می‌کنیم که دمای آب را به دو دلیل، بیشتر از ۵۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم نکنید:

 • جلوگیری از افزایش کارکرد دستگاه
 • حفظ راندمان انرژی

برخی از ماشين های ظرفشويي، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که عناصر گرمایشی در آنها تعبیه‌شده است و برخی دیگر از آب گرم خانگی استفاده می‌کنند. بنابراین پیش از تنظیم دمای آب، دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید.

خرابی بازوی پخش‌کننده آب: وسیله‌ای که وظیفه اسپری کردن آب را برعهده دارد، بچرخانید تا مطمئن شوید که به درستی حرکت می‌کند. باز بودن سوراخ‌ها را ارزیابی کنید و در صورت مشاهده هرگونه لکه، بازو را تمیز کنید.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

عدم کارکرد ماشین ظرفشویی دوو

در صورتی که با روشن کردن دستگاه، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، این امکان وجود دارد که دستگاه انرژی الکتریکی لازم را دریافت نکرده باشد. برای تعمیر ظرفشویی دوو در چنین حالتی راهکارهای زیر را پیاده کنید:

 • در مورد روشن بودن و اتصال دستگاه به برق و بسته بودن درب آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه با روشن کردن دستگاه، مجدداً تغییری را مشاهده نکردید، دکمه روشن بودن دستگاه که معمولاً در پشت آن تعبیه‌شده است را چک کنید.
 • فیوز دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که فیوز سوخته بود، نیاز به تعویض آن است.
 • سوئیچ ها و تایمر دستگاه را بررسی کنید. در صورت وصل بودن جریان برق، به احتمال زیاد، سوئیچ درب یا تایمر دستگاه به درستی کار نمی‌کند. تنظیم سوئیچ صورت دستی و با چند ضربه آرام امکان پذیر است.
 • از وصل بودن برق به وسیله یک فازمتر اطمینان حاصل کنید و در صورتی که دستگاه مجدداً روشن نشد، با مرکز تعمیرات ظرفشویی دوو در تهران تماس بگیرید.

عدم آبرسانی

چنانچه ماشین ظرفشویی دوو کار می‌کند اما فضای داخلی آن از آب پر نمی‌شود، احتمالاً مشکلی در سیستم آبرسانی وجود دارد یا دستگاه آب را سریع تخلیه نمی‌کند. برای تعمیر ظرفشویی دوو راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

 • در مورد وصل بودن دستگاه به منبع آب اطمینان حاصل کنید، شیر آب گرم و سرد را که معمولاً در زیر سینک قرار دارند، بررسی کنید و آنها را خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.
 • برق دستگاه را قطع کنید و به دنبال شناور در ماشین ظرفشویی دوو باشید. شناور یک وسیله کوچک گرد است که معمولاً در قسمت جلویی دستگاه وصل می‌شود. در صورت امکان شناور را از دستگاه جدا و آن را تمیز کنید. در هنگام قرار دادن آن در موقعیت اولیه، مطمئن شوید که این وسیله آزادانه و رو به پایین حرکت می‌کند.
 • شیر ورودی آب را بررسی کنید. در صورت خرابی، با مرکز تعمیرات ظرفشویی دوو تماس بگیرید زیرا شیر باید تعویض شود.

مملو شدن دستگاه از آب

چنانچه جریان آب ورودی به داخل ماشین ظرفشويي، به طور خودکار تنظیم نشود، علت را باید در بخش‌های زیر جست:

 • خرابی سوئیچ شناور
 • تایمر روی Fill تنظیم‌شده است
 • باز شدن شیر ورودی آب
تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو

تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو

راهکارهای پیش رو برای تعمیر ظرفشویی دوو عبارتند از:

 • ماشين ظرفشويي را از برق بکشید. به قسمت داخلی دستگاه مراجعه کنید و شناور پلاستیکی را جدا کنید. در صورتی که شناور جدا نشود، اطراف آن را تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که شناور به صورت آزادانه حرکت می‌کند.
 • از اتصال سیم‌ها به پایانه شناور مطمئن شوید در صورت مشاهده قطعی، از نوار چسب های مخصوص استفاده کنید. در اولین فرصت نیز نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

عدم تخلیه آب در تعمیر ظرفشویی دوو

وجود جریان کوچکی از آب تمیز در داخل دستگاه طبیعی است اما وجود آب بیش از حد استاندارد در داخل دستگاه، نشانگر عدم کارکرد پمپ یا شلنگ تخلیه مسدود شده است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو پمپ یا شیلنگ خرابی‌های تخلیه آب را بررسی کنید.

در نهایت از راهکاری بالا برای نگهداری از دستگاه ظرفشویی خود استفاده کنید و با رعایت این اصول، طول عمر دستگاه خود و عملکرد آن را ارتقا دهید.

در صورت برطرف نشدن مشکل با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

 

دیگر خدمات تعمیر 24:

هزینه و قیمت تعمیرات ماکروفر سامسونگ

بررسی هزینه و قیمت تعمیر ماکروفر سامسونگ به عوامل گوناگونی بستگی دارد که نیاز به عیب یابی دقیق توسط تعمیرکار، قطعات استفاده شده، مدل های دستگاه (سولاردام، سامی و …) دارد از این رو با حضور تکنسین اعزام شده توسط نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ در محل دستگاه توسط ایشان تست میشود.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

2 نظرات