راهنمای خدمات و مشکلات ظرفشویی

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

چنانچه بعد از اتمام کار ظرفشویی، ظروف هنوز خیس هستند باید گفت علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما میتواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد، شاید پس از انجام برنامه در دفعات اخیر و استفاده از ظرفشويي درب دستگاه را باز کرده اید و متوجه خشک بودن تمام ظروف شده اید، اما تضمینی نیست که دستگاه شما اخیراً دچار این ایراد نشده باشد، اینکه چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند میتواند نشان دهنده وجود مشکلی است که به دست شما در اکثر موارد قابل رفع میباشد.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

پس در یافتن علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی خبر خوب این است که ممکن است مشکل آنقدر که شما گمان میکنید جدی نباشد. با این حال، اگر عیب یابی ظرفشویی از طرف شما انجام نگیرد، احتمالاً کمکان مشکل ادامه داشته باشد، اگر شما می‌خواهید علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بررسی کنید تا به سرعت به ریشه‌یابی مشکل و رفع آن کمک کنید و بتوانید ظروف تمیز همچنین خشک را در پس از برنامه داشته باشید در ادامه دلایل و راه حل های کاربردی بررسی میشود.

اگر ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمیکند ممکن است راه حل ساده ای مانند اضافه کردن مایع کمک آبکشی یا کارهای پیچیده تری برای تعمیر ماشین ظرفشویی مانند تعویض المنت گرمایشی نیاز داشته باشید. برای کمک به شما در تعیین مشکل، ما 12 دلیل اصلی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما را همراه با دستورالعمل هایی برای چگونگی رفع هر مشکل گردآوری کرده ایم.

نحوه خشک کردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی

برای کمک به یافتن علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی و رفع آن، دانستن اینکه ظرفشویی چگونه ظروف شما را خشک میکند مفید است.

ماشین ظرفشویی دو روش خشک کردن اصلی دارد، یا دستگاه دارای خشک کردن حرارتی است یا از خشک کردن تراکمی استفاده میکند.

به طور معمول، دستگاه از خشک کردن با المنت گرمایشی و ایجاد هوای بسیار گرم استفاده میکند از طریق فن کوچکی هوا را از دریچه ها به سمت داخل هدایت کند و در داخل ماشین ظرفشویی به گردش دربیاید و از طریق دریچه ای این رطوبت و هوا خارج میشود اگر ماشین ظرفشویی شما دارای المنت گرمایشی است، علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی میتواند بخاطر ایراد المنت باشد.

بعلاوه، برد کنترل ماشین ظرفشویی جریان الکتریکی را به سمت ترموستات و به المنت گرمایشی میفرستد. اگر ترموستات، سیم‌کشی و اجزای گرمایشی را که به هم وصل می‌کند آسیب ببیند، ماشین ظرفشویی ظروف را بدرستی خشک نمیکند.

خشک کردن تراکمی، که ماشین های ظرفشویی بوش به آن معروف هستند، با استفاده از چندین المنت که باعث ایجاد هوای متراکم در ماشین ظرفشویی برای خشک کردن ظروف میشوند، کار میکند. ماشین ظرفشویی با این سیستم در خشک کردن دارای محفظه از جنس استیل مخصوصی است باعث میشود به سرعت داخل دستگاه خنک گردد.

 

علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی

علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی

 

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند ؟

زمانی که ماشین ظرفشویی خود را بعد از اتمام یک چرخه باز میکنید و متوجه میشوید که ظروف شما هنوز خیس هستند، احساس ناامید کننده ای است. به طور طبیعی، ممکن است تعجب کنید که چرا ماشین ظرفشویی خشک نمیکند ؟ زمان آن فرا رسیده است که این مشکل را بررسی کنیم و بفهمیم چه اتفاقی میتواند بیفتد.

1. عدم استفاده از مایع کمک آبکشی (جلا دهنده)

از آنجایی که این علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی واقعاً مشکلی نیست که نیاز به تعمیر داشته باشد، اما باید حتما به عنوان یک مشکل بررسی شود.

جلا دهنده در ماشین ظرفشویی شما کمک میکند تا آب به طور طبیعی از ظروف شما خارج شود تا در وهله اول نیازی به خشک شدن بیش از حد توسط گرمای المنت نداشته باشند.

این محلول به جلوگیری از خیس ماندن ظروف و همچنین گریز لکه های آب روی ظروف شیشه ای شما کمک میکند. با گذشت زمان، مایع آبکشی تمام میشود و باید پر شود. وقتی دوباره مایع جلادهنده شارژ شد، متوجه نتایج خواهید شد.

مایغ کمک آبکشی به ظروف کمک میکند تا آب از آن خارج شود و به سرعت خشک شوند. اکثر تولیدکنندگان بزرگ استفاده از مایع آبکشی ظرفشویی را توصیه میکنند و برخی آن را اجباری توصیف میکنند اگر میخواهید ماشین ظرفشویی شما به درستی کار کند.

برخی از ماشین های ظرفشویی دارای یک جا مایعی کمک آبکشی هستند که در زمان مناسب در طول چرخه آبکشی آن را پخش میکند. اگر مخزن کمک آبکشی آسیب دیده است، اگر جا مایعی تغییر رنگ یا تاب برداشته است، باید تعویض شود.

 

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند

 

2. علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی بخاطر باز کردن سریع درب

اگر فقط گاهی اوقات متوجه خیس ماندن ظروف در ظرفشویی میشوید، ممکن است عجله خودتان برای دسترسی به ظروف تمیز باشد که باعث این اتفاق می‌شود. اگر چرخه شستشو به تازگی متوقف شده است، باز کردن درب ماشین ظرفشویی، در مدت خیلی سریع برای برداشتن ظرف مورد نیازتان، میتواند علت خیس ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد.

اتفاقی که می افتد این است که با باز کردن سریع درب ماشین ظرفشویی اجازه میدهد تا هوای خنک به سرعت وارد دستگاه شود. هنگامی که این هوای خنک همراه رطوبتی که دارد با هوای گرم داخل مواجه میشود، باعث ایجاد بخار شده و متراکم میشود نتیجه این تراکم بخار به شکل قطرات آب روی ظروف شما می‌نشیند. این مشکلی نیست که برای رفع علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیر داشته باشید. شما فقط باید در دفعه بعد صبورتر باشید یا در صورت نیاز به باز کردن سریع درب منتظر ظروف خیس داخل باشید.

3. عیب یابی المنت در خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

وجود المنت گرمایشی در ماشین ظرفشویی شما دو هدف دارد:

  1. برای گرم کردن آب ورودی تا دمای مناسب برای شستشو ایجاد شود.
  2. همچنین برای کمک به چرخه خشک شدن پس از اتمام شستشو استفاده میشود.

گرمای ایجاد شده توسط المنت حرارتی کمک میکند تا آب به سرعت روی ظرف خشک شود تا آبی جمع نشود و لکه ای باقی نماند.

شما میتوانید به سادگی اگر علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی المنت باشد این ایراد را بدون داشتن دانش فنی خاص یا بدون کمک مولتی متر پیدا کنید، سعی کنید درب را بعد از چرخه خشک شدن ظرفشویی باز کنید، ظروف شما باید هم خشک و هم گرم باشند.

اگر خیس و سرد باشند، پس علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی بخاطر معیوب بودن المنت گرمایشی است.

 

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 

همچنین باید توجه داشته باشید یکی دیگر از نشانه های خرابی هیتر (المنت) به غیر از خیس و سرد بودن، ظروف در ظرفشویی بخوبی شسته نشده اند.

از آنجایی که آب به دمای مناسب گرم نشده باشد، به این معنی است که گرمای مناسب برای تمیز شدن ظرف ها به خوبی تامین نشده باشد. برای تعویض المنت نیاز به سرویسکار خواهید داشت.

المنت یک لوله بلند به شکل نعل اسبی (یو شکل) است که در دو طرف آن ترمینال اتصال سیم قرار دارد. اگر سیم آسیب دیده یا اتصال شل شده است ایراد از همین جا است.

راهنمای تست المنت با مولتی متر

المنت گرمایشی در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد، چه در مدل های توکار و چه در مدل های رومیزی به همین شکل قرار میگیرد. برای یافتن علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باید کاور دستگاه را باز کنید.

المنت حرارتی را میتوان با یک مولتی متر برای تداوم (یک مسیر الکتریکی پیوسته) آزمایش کرد. قرائت مولتی متر که نشان میدهد عنصر گرمایش شما معیوب نیست میتواند بسته به ماشین ظرفشویی شما میزان اهم دریافتی نیز متفاوت باشد.

ممکنه عدد اهمی نمایش داده شده برای هر برند مثل اسنوا، پاکشوما، جنرال الکتریک، مجیک، دوو، زیمنس و … متفاوت باشد پس بهتره برای خواندن عدد صحیح به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. با این حال، اندازه گیری مقاومت نامتناهی و صفر به این معنی است که المنت گرمایش معیوب است و باید تعویض شود.

4. علت خیس ماندن ظروف در ظرفشویی با خرابی ترموستات

اگر به نظر میرسد که المنت گرمایشی سالم و اتصالات آن درست است، قسمت بعدی که باید برای یافتن علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بررسی کنید ترموستات است.

ترموستات شکل استوانه ای دارد که در دو طرف آن براکت هایی برای نصب دارد. عملکرد آن خاموش کردن المنت گرمایشی در زمانی است که آب به دمای معینی میرسد، که بسته به سازنده دمای قطع کردن متفاوت است. اینکار برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی ضروری است.

 

علت خیس ماندن ظروف در ظرفشویی

علت خیس ماندن ظروف در ظرفشویی

 

اگر ترموستات از کار بیفتد، میتواند منجر به کارکرد دستگاه در دمای سرد باشد، زیرا المنت گرمایش در اینصورت در چرخه شستشو خیلی سریع خاموش میشود.

بنابراین، بد عمل کردن المنت گرمایشی ناشی از ترموستات معیوب می واند علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی میباشد.

راهنمای تست ترموستات

مانند المنت حرارتی، برای یافتن علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی ترموستات را میتوان با یک مولتی متر بررسی کرد تا مشخص شود که آیا از کار افتاده است یا خیر؟ اگر ترموستات با حد بالا دارای مقاومت صفر یا بی نهایت باشد، از کار افتاده است و باید تعویض شود.

تنها راه موثر برای تست ترموستات، استفاده از مولتی متر است. از طریق پروب ها با دو سر ترمینال ترموستات ببینید آیا جریان از قطعه عبور میکند یا خیر. اگر اینطور نیست، باید آن را جایگزین کنید؛ اگر چنین است، باید به دنبال دیگر علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشید.

مقاومت مناسب میتواند در ماشین ظرفشویی در برندهایی نظیر سامسونگ، ال جی، بوش، کنوود و … متفاوت است، بنابراین دفترچه راهنمای خود را برای دانستن میزان مقاومت صحیح ترموستات، بخوانید. ترموستات را میتوان در زیر وان ماشین ظرفشویی پیدا کرد که با برداشتن کاور زیرین دستگاه قابل دسترسی است.

5. ایراد در فن و دریچه هوا

مرحله مهم دیگر فرآیند خشک کردن ظروف زمانی رخ میدهد که دریچه باز میشود و فن شروع به کار میکند.

فن هوای گرم را داخل قفسه به گردش در میاورد و رطوبت ماشین ظرفشویی را از طریق دریچه خارج میکند و اجازه میدهد ظروف خشک شوند. اگر یکی از این اجزا خراب شود، میتواند علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی شما با هر مارکی نظیر ال جی، بوش، ایندزیت، ویرپول، سامسونگ و … باشد.

بررسی این قطعات شاید برای شما دشوار باشد، ممکن است لازم باشد بعد از توقف چرخه شستشو به داخل ماشین ظرفشویی خود نگاه کنید تا ببینید آیا دریچه که معمولاً در جلوی دستگاه قرار دارد باز میشود و بخار به درستی خارج شده است یا خیر؟

اگر نه، ممکن است مشکل تهویه و باز نبودن دریچه باشد. اگر دستگاه بعد از چرخه شستشو خاموش میشود اما دریچه آن باز است، ممکن است فن ایراد داشته باشد.

 

معیوب بودن دریچه ها و فن باعث خیس بودن ظرف ها است

معیوب بودن دریچه ها و فن باعث خیس بودن ظرف ها است

 

در صورت ایراد در هر یک برای تعویض آن ها نیاز به حضور تعمیرکار در منزل خواهید داشت.

تست (موتور) دریچه و فن

فن و موتور معمولا در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارند. موتور را میتوان از نظر تداوم با مولتی متر تست کرد اگر موتور تداوم نداشته باشد، باید تعویض شود. هر تیغه فن که آسیب دیده باشد نیاز به تعویض پروانه یا به صورت کامل عوض کردن فن است.

6. مشکلات جا قرصی علت خیس ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر مخزن مواد شوینده شما ترک خورده یا آسیب دیده است، میتواند علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد.

اگرچه به نظر نمیرسد که مواد شوینده با خشک شدن ظروف شما ارتباطی داشته باشد، اما واقعیت این است که همه چیز باید به درستی عمل کند تا برنامه شستشو آنطور که باید اجرا شود.

اگر مخزن مواد شوینده نشتی به دلیل ترک  یا شکستگی داشته باشد یا در طول چرخه باز نشود، ممکن است دستگاه قبل از خاموش شدن، تمام مراحل فرآیند ظرفشویی را طی نکند به همین دلیل ظروف خشک نخواهند شد، با تعویض جا قرصی مشکل حل خواهد شد.

7. چینش اشتباه ظروف در ظرفشویی (چیدن بیش از حد ظرف داخل دستگاه)

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند روش چیدن ظروف شما باشد.

باید مقداری فاصله بین ظروف بگذارید تا فن خشک کن بتواند هوای داغ را در کل سطح آن ها پخش کند. اگر فضای کافی بین ظروف باقی نگذارید، ممکن است هوا به سطوح خاصی نرسد و رطوبت به دام بیفتد. اگر تمایل دارید ماشین ظرفشویی خود را پر از ظروف کنید، سعی کنید برای امتحان چرخه ای را با اقلام کمتر اجرا کنید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد میکند یا خیر.

8. شیلنگ تخلیه مسدود شده است

اگر ظروف شما خیس بیرون می‌آیند و متوجه می‌شوید که هنوز آب در کف وان وجود دارد، این می‌تواند نشانه‌ای از مشکل در شلنگ تخلیه باشد. شیلنگ تخلیه ممکن است مسدود شده باشد یا خم شده باشد.

همچنین این امکان وجود دارد که آب موجود در دستگاه از فاضلاب به درستی خارج نشود و به داخل دستگاه برگشت خورده باشد. می توانید به راحتی با باز کردن کابنتی که سینک در آن وجود دارد شیلنگ تخلیه ظرفشویی را بیابید تا برای رفع انسداد مشکل را بررسی کنید.

اگر متوجه شدید علت خیس ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی این مورد است، پس رفع انسداد شلنگ باید ظروف را مجددا بشویید تا مطمئن شوید که هیچ گونه آلودگی ناشی از جریان برگشتی آب فاضلاب به داخل دستگاه وجود ندارد.

9. خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بخاطر کیپی فیلتر

مانند انسداد در شیلنگ خروجی فاضلاب، انسداد در فیلتر تخلیه نیز میتواند علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی به شکلی مشابه ظاهر شود.

رهایی ذرات غذا از ظروف شما اغلب به این فیلتر تخلیه ختم میشود و میتواند باعث کیپی این قسمت شود.

فیلتر به طور خاص برای جلوگیری از گرفتگی بیشتر در سیستم تخلیه در ظرفشويي تعبیه شده است. شما باید حداقل یک بار در ماه تمیز بودن و عدم گرفتگی فیلتر را چک کنید اگر مسدود شده باشد میتواند علت تخلیه نکردن آب ظرفشویی باشد.

همچنین در صورت تمیز کردن مکرر فیلتر از بوی بد ماشین ظرفشویی شما جلوگیری میکند. از آنجایی که فیلتر به در کف دستگاه در دسترس است، به راحتی قابل باز و بسته کردن است. با این حال، اگر متوجه شدید آب راکد ماند یا به آرامی پایین می‌رود، فیلتر را چک کنید چون میتواند یک علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی شما باشد.

 

بررسی کثیفی فیلتر دستگاه

بررسی کثیفی فیلتر دستگاه

 

10. اگر پمپ تخلیه کار نکند ظروف خیس میماند

دیگر علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی این است که پمپ تخلیه از کار افتاده است.

این پمپ نیرویی تولید میکند که آب پس از شستشو را از بین میبرد و از طریق شلنگ راهی فاضلاب میکند، با این حال، اگر کار نکند، ممکن است مقداری از آب تخلیه شود یا به کل خارج شدن آب با مشکل روبرو باشد همین مورد میتواند علت خیس ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد.

همچنین گاهی اوقات ممکن است پمپ مسدود شود و گاهی اوقات ممکن است پمپ خراب شده باشد. خرابی پمپ تخلیه معمولاً چیزی است که هنگام مشکل دچار صدای زیاد است، اگر آن را نمیشنوید یا صداهای خیلی عجیب تری میشنوید، باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

متأسفانه، خرابی پمپ تخلیه چیزی است که برای بررسی آن نیاز به جداسازی قطعات و تست توسط متخصص دارد.

 

بررسی ایراد پمپ تخلیه در خشک نکردن ظرفشویی

بررسی ایراد پمپ تخلیه در خشک نکردن ظرفشویی

 

11. ایراد در برد یا مشکل در تنظیمات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ها در برندهای گوناگون معمولا با ویژگی ها و تنظیمات مختلفی عرضه میشود، برخی از آنها در هنگام خشک کردن ظروف بهتر عمل میکنند. به عنوان مثال، در تنظیم برنامه صرفه جویی در انرژی (Save Energy) یا (Eco) علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی میباشد و رطوبت همچنان روی ظرف باقی بماند.

اگر تنظیمات خشک کردن در دسترس است، انتخاب آن باید توانایی خشک کردن ماشین ظرفشویی را بهبود بخشد. تنظیمات دیگر، مانند “دمای بالا” ممکن است توانایی خشک کردن ماشین ظرفشویی را افزایش دهد. با مراجعه به دفترچه راهنمای برند دستگاه خود برای اطمینان و بررسی تنظیماتی که استفاده میکنید بهترین نتیجه را در خشک کردن ظروف دارد یا خیر!؟ همین کار ساده میتواند مشکل و علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی شما را حل کند.

12. پایین بودن دمای ورودی آب علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی دکمه خشک کن ندارد، دمای آب باید حداقل 50 درجه سانتیگراد باشد. از آنجایی که ماشین ظرفشویی آب گرم را از همان منبعی که شیر آب گرم آشپزخانه شما دریافت میکند، میتواند با تست آب داغ در آشپزخانه به مدت 1 دقیقه و سپس بررسی دمای آب شیر میزان حرارت را اندازه گیری کرد.

اگر دما کمتر از 50 درجه سانتیگراد باشد، دمای آبگرمکن یا پکیج خانه شما باید تنظیم شود. هنگام تنظیم دمای آبگرمکن یا پکیج، نباید از 50 درجه سانتیگراد بالاتر بروید تا هنگام استفاده از آب گرم برای مقاصد دیگر دچار سوختگی نشوید.

اگر دمای آب زیر 50 درجه باشد علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما سرد بودن آب برای شستشو است.

بررسی سئوالات پر تکرار شما در خشک نکردن ظرفشویی

چنانچه سئوال دیگری برای پرسش دارید در بخش دیدگاه مطرح کنید.

چگونه متوجه خرابی المنت گرمایشی شویم؟

اگر فکر می‌کنید المنت گرمایش ظرفشویی خراب است، به دنبال نشانه‌هایی نظیر سرد و خیس بودن ظروف و همچنین کثیف شستن آنها بوسیله ظرفشویی بعد از اجرای برنامه باشید. تست تداوم جریان المنت بوسیله مولتی متر بوسیله تعمیرکار انجام میشود.

چرا ظروف من بعد از یک چرخه هنوز خیس هستند؟

12 علت مختلف وجود دارد، ظروف در ماشین‌های ظرفشویی با آب داغ تمیز می‌شوند و پس از اتمام دوره‌های شستشو، بخار باقی‌مانده از این آب در داخل دستگاه محبوس می‌شود. اگر این بخار نتواند از طریق دریچه خارج شود، رطوبت روی ظروف شما مینشیند و آنها را خیس و مرطوب میکند.

چگونه دریچه ماشین ظرفشویی خود را تست کنم؟

فن دریچه هوای بخار را خارج کنید. اگر درب هواکش دریچه به درستی باز شود اما موتور فن از کار افتاده باشد، بیشتر هوای بخار در ماشین ظرفشویی محبوس میشود. موتور فن را بردارید و از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر تداومی وجود ندارد، موتور فن را تعویض کنید.

نتیجه گیری در یافتن علت خشک نکردن ظرفشویی

آیا همه این دلایل بالقوه را بررسی کرده اید؟ یا قادر نیستید که مشکل را به تنهایی حل کنید؟ ما می توانیم به شما در یافتن ایراد و رفع آن کمک کنیم. اگر می خواهید ظرفشویی خود را سریع و بدون هیچ زحمتی تعمیر کنید، هم اکنون با تعمیر24 تماس بگیرید.

اما قبل از تماس کارهایی که میتوانید برای حل مشکل انجام دهید را در جدول زیر مورد بررسی قرار میدهیم.

علت خشک نکردن ظرفشویی راه حل
تموم شدن مایع کمک آبکشی شارژ مجدد مایع کمک آبکشی
باز کردن بلافاصله درب پس از شستشو صبر کردن به مدت 5 دقیقه و باز کردن درب
پر کردن ظرفشویی با مقدار زیادی ظروف با چیدن اشتباه سعی کنید بین ظروف فضای خالی باشد و بیش از حد پر نکنید.
گرفتگی یا خمیدگی شلنگی تخلیه ابتدا ببینید شلنگ در جایی تا نخورده و سپس از لحاظ گرفتگی بررسی شود.
گرفتگی فیلتر تخلیه فیلتر را در بیاورید و اگر با ذرات غذا پوشیده شده است آن را بشویید.
استفاده از برنامه های نامناسب برای آبکشی عدم استفاده از برنامه های اقتصادی
آب سرد در شستشو اگر دستگاه آب گرم را از خارج تامین میکند این آب باید بالای 50 درجه سانتیگراد باشد.

منابع استفاده شده در این مطلب

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد