راهنمای خدمات و مشکلات ظرفشویی

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی نف

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی نف

برای استفاده از نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی نف در شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکز تهران از خدمات حرفه ای و تعمیرکاران ماهر تعمیرگاه مجهز تعمیر24 استفاده کنید زیرا با سپردن تعمیرات ظرفشویی نف NEFF به این مرکز خدمات پس از فروش شما از مزایای مختلف نظیر: قیمت بهینه، سرعت بالا، بهترین کیفیت قطعات، سال ها تجربه و گارانتی تعمیرات استفاده خواهید کرد.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

همواره انتخاب نمایندگی ماشین ظرفشویی نف بابت تعمیرات می تواند سطح زیادی از هزینه ها را کاهش دهد.

تعمیرات ظرفشویی نف

تعمیرات ظرفشویی نف

 

درباره مزایای تعمیرات ماشین ظرفشویی نف در نمایندگی بدانید

قطعا مجموعه های زیادی نظیر تعمیرگاه های محلی و نمایندگی مجاز گوناگونی وجود دارند که به طور رسمی متمرکز یا غیر متمرکز دست به تعمیر ظرفشویی نف بزنند اما استفاده از خدمات تعمیر24 به نوعی میتواند پکیجی از مزایای یک مجموعه برای رفع هر گونه مشکل و نقصی در دستگاه شما باشد.

از موضوعات مهم در تعمیرات ماشین ظرفشویی نف نوع، شرایط و هزینه خدماتی است که بابت آن به نمایندگی تماس خواهیم گرفت.

 1. هزینه مناسب: طبق چارت تعریف شده و بر منبای تعرفه مشخص گردیده در تعمیر24 میباشد.
 2. خدمات سریع: پس از تایید سفارش تعمیرات توسط مشتری تعمیرکار سریعا در محل حاضر می شود.
 3. تعمیر ماشین ظرفشویی نف در منزل : تمامی خدمات توسط سرویسکار در محل بی آنکه دستگاه از خانه جابجا شود انجام میگیرد.
 4. بهترین قطعات: برای نتیجه بخش بودن و عملا برآورده شدن رضایت مشتری و سالم کار کردن دستگاه تا سالیان سال از اجزای اصلی حین تعميرات ماشين ظرفشويي نف استفاده میشود.
 5. استفاده از تیمی با تجربه: تمامی متخصصین نمایندگی ظرفشویی نف دوره های لازم را گذرانده و با تمامی فناوری های جدید دستگاه مسلط میباشند.
 6. ضمانت پس از تعمیر: استفاده از تعمیرات همراه با ضمانت باعث اطمینان از خدمات تحویل گرفته شده میشود اگر دستگاه بهر علتی دوباره دچار آن ایراد شود رایگان عیب یابی و تعمیر خواهد شد.

0 تا 100 تعمیرات ماشین ظرفشویی نف در منزل

از مزیت هایی که در قسمت بالا بر شمردیم انجام کار در محل بدون احتیاج به حضور فیزیکی مشتری و دستگاه در تعمیرگاه است این باعث راحتی شما در رفع مشکل میشود البته از خسارت های ناشی از آوردن دستگاه به تعمیرگاه نیز اجتناب میکنید معمولا دستگاه های ظرفشویی توکار نف نیز نسبت به رومیزی آن سنگینتر و به طبع جابجایی آن نیز سخت تر میباشد.

با انجام تعمیرات ظرفشویی توکار نف در منزل شما شاهد نحوه عیب یابی و رفع مشکل خواهید بود و مستقیما در جریان تعویض قطعات خواهید بود.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی نف طبق چارت مصوب

برای مشخص شدن دقیق قیمت نیاز به عیب یابی توسط تعمیرکار ظرفشویی نف خواهد بود اما بخشی از ایراد ها بازه ای از قطعات را در برمیگیرد پس میتوانید محدوده ای از قیمت را برای رفع ایراد دستگاه خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال شما نیاز به عیب یابی دقیق خواهید داشت تا میزان هزینه ای که باید برای دستگاه پرداخت کنید تا به شکل اولیه و قابل استفاده دربیاید برآورد شود. این مبلغ با میزان ایاب ذهاب از 50 تا 70 هزار تومان و کارشناسی ایراد از 80 تا 100 هزار تومان میباشد.

مبلغ کارشناسی در صورتیکه کار انجام نگردد اخذ میشود در صورت تمایل شما بابت انجام کار با مبلغ اجرت ادغام خواهد شد که هزینه اجرت از 150 تا 350 هزار تومان میباشد تنها قطعات میماند که طبق جدول زیر برای تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی نف و توکار این مدل بازه های قیمتی مختلف دارد.

خدمات تعمیرگاه ظرفشویی نف قیمت قطعات و خدمات (واحد هزار تومان)
هزینه تعمیر موتور ظرفشویی نف 650 الی 800
هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی مف 1100 الی 1500
تعویض موتور ظرفشویی 1600 الی 2200
تعویض پمپ تخلیه 800 الی 1200
تعویض آکوا استاپ 760 الی 1190
تعویض موتور مقسم 640 الی 780
تعویض واتر پمپ 1200 الی 1500
سرویس و جرم گیری ظرفشویی نف 300 الی 350

 

خدمات پس از فروش ظرفشویی نف

خدمات پس از فروش ظرفشویی نف

 

خدمات پس از فروش ظرفشویی نف در تهران

از دستگاه هایی که نیاز به آن بیش از پیش در خانه وقتی دچار مشکل میشود قابل احساس میباشد ماشین ظرفشویی است. این دستگاه با استفاده از نیروی آب و برق کار می‌کند. استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی نف (Neff) و بی توجهی به نوع استفاده و سرویس های آن می‌تواند مشکلات جزئی را به همراه داشته باشد. تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از خدماتی که توسط تکنسین‌های فنی یا متخصصین تعمیر24 انجام می‌گیرد. در واقع ماشین ظرفشویی دارای قطعاتی است که به مرور زمان مستهلک شده و در نهایت نیاز به تعمیرات جز لاینفکی برای استفاده مجدد از دستگاه است. در ادامه به بررسی ایراد ها و ارورهای ماشین ظرفشویی نف و راه‌حل‌های لازم برای برطرف کردن آن‌ها پرداخته می‌شود.

عیب یابی ماشین ظرفشویی نف

بعضی از مشکلات رایج را در ادامه شرح و راهکارهایی را برای رفع ایراد برای شما شرح میدهیم.

علت خوب نشستن ظروف

اگر ظرف ها بعد از اتمام کار هنوز دچار لک یا کثیفی میباشند، از چند منظر باید بررسی شوند:

 1. جنس شوینده باید با کیفیت باشد
 2. سختی آب باید پایین باشد
 3. چیدمان در قفسه ها باید صحیح باشد
 4. بیش از مقدار خاصی نباید پر شود
 5. حدالمکان پسماندهای بزرگ باید خالی شوند
 6. فشار آب ورودی بالا باشد
 7. لاستیک ها و داخل دستگاه جرمگیری شود.

اگر تمامی موارد بالا بدون مشکل بود از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی نف ایراد را برای بررسی بهتر توسط سرویسکار ثبت کنید.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی نف در منزل تعمیرکار باید مواردی مثل:

 1. سالم چرخیدن بازوهای آبپاش
 2. نداشتن گرفتگی در بازوهای آبپاش
 3. درست کار کردن پمپ آب
 4. سالم بودن تخلیه و مسدود نبودن فیلتر تخلیه را بررسی کند.

عیب یابی روشن نشدن ظرفشویی نف

اگر چراغ های دستگاه روشن می شود و کار نمیکند احتمالا مشکل از:

ایراد در میکروسوییچ درب باشد تا زمانی که این سوییچ فعال نشود اجازه کار را به دستگاه شما نمیدهد، البته مشکل در پیکره بندی قفل برای فعال کردن سوییچ نیز بی تاثیر نیست هر دو مورد باید توسط تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی نف بررسی شود و در صورت نیاز قطعات معیوب عوض شوند.

یکی دیگر  از موارد میتواند خرابی برد باشد که دستگاه به راه نمی افتد و رله مربوط به موتور یا سیگنال راه اندازی از سوییچ را دریافت نمیکند.

اگر موتور دچار خرابی باشد دستگاه کار نمیکند از سایر موارد میتوان به مشکلات شیر برقی و خرابی پمپ هم اشاره کرد.

اما اگر برق داخل دستگاه نمی آید باید قبل تماس با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی نف ابتدا چک کنید دستگاه در برق است یا خیر، فیوز مربوط را چک کنید.

اگر تمامی موارد خارج از دستگاه را بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که ظرفشویی خراب است وقت آن است با تعمیرگاه ظرفشویی نف در تهران تماس بگیرید چون احتمال برد دستگاه دچار خرابی شده است.

 

تعمیرگاه ظرفشویی نف

تعمیرگاه ظرفشویی نف

 

باقی ماندن آب در محفظه پس از پایان برنامه شستشو

کثیف بودن فیلترها یا شیلنگ تخلیه، بسته بودن مجرای شیلنگ تخلیه، باز کردن دستگاه قبل از پایان شستشو از دلایل بروز این اتفاق است.

بهتر است فیلتر را باز و سپس تمیز کنید دوباره در سر جای خود قرار دهید و یکبار تست کنید اگر مشکل رفع نشد برای تعمیر ماشین ظرفشویی نف اقدام کنید.

خشک نکردن مناسب ظروف

کافی نبودن مایع کمک آبکشی، انتخاب برنامه بدون خشک کردن، آب گرفتگی در فرورفتگی‌های ظروف، فعال نبودن وضعیت Extra dry، دراوردن ظرف ها قبل از پایان برنامه دستگاه می تواند باعث وقوع این اتفاق باشد.

انباشته شدن مواد شوینده در مخزن مخصوص

مسدود شدن درپوش مخزن توسط ظروف، مسدود شدن درپوش مخزن توسط قرص شوینده، کهنه بودن مواد شوینده مصرفی

به جا ماندن رد و خطوط بر روی ظروف

استفاده بیش از اندازه یا عدم استفاده از مایع کمک آبکشی، باقی ماندن مواد شوینده در انتهای مرحله آبکشی، عدم تمیز کردن ظروف قبل از جاگذاری در دستگاه، سختی زیاد آب

باز نشدن درب ماشین ظرفشویی نف

تنظیم نادرست درب دستگاه، فعال بودن قفل کودک، کثیف بودن درب و سیلینگ اطراف آن

معنی ارور ها و راه حل کدهای خطای ظرفشویی نف

در ادامه اطلاعات کاملی در رابطه با ارورهای ماشین ظرفشویی نف اشاره می‌شود. آشنایی با این کدهای خطا، می‌تواند در تعمیر ماشین ظرفشویی نف و حل مشکلات آن بسیار کمک‌کننده باشد.

تعمیر ظرفشویی نف بر اساس ارور E7

اصلی‌ترین دلیل نمایش ارور E7 در ماشین ظرفشویی نف، مربوط به اشکال در بخش ورود آب به محفظه شستشوی دستگاه خواهد بود. گاها این دریچه ورودی که در سمت راست داخل دستگاه قرار دارد، توسط ظروف کیپ شده است.

راه‌حل: برای رفع این کد خطا در ماشین ظرفشویی برند نف، کافی است ظروف طوری قرار بگیرند که دریچه بسته نشود.

تعمیر ظرفشویی نف بر اساس ارور E12

این ارور در ماشین‌های ظرفشویی برند نف زمانی نمایش داده می‌شود که در هیتر دستگاه (المنت) مشکلی مثل کثیفی یا اتصالی بوجود بیاید.

راه‌حل: برای حل کردن کد خطای E12 و تعمیرات ظرفشویی نف، باید دستگاه را به شکل کامل با مواد شوینده مخصوص تمیز کرد.

عیب یابی ظرفشویی نف و کدها خطای E14 و E15

علت اصلی نمایش کد خطای E14 و E15 در این برند ماشین ظرفشویی، بروز بیرون آمدن آب یا آبریزی دستگاه است. دلیل این امر می‌تواند وجود ترک در مخزن یا مشکلی در بخش سنسورهای فلوتر و دتکتورهای آن می باشد.

راه‌حل: در همان ابتدای رفع خطای E14 و E15 باید به دنبال محل نشتی آب بود. در نهایت بعد از پیدا کردن منبع، قطعه معیوب باید تعمیر یا فوراً تعویض گردد. در صورتی که افراد به تنهایی قادر به انجام چنین کاری نیستند، باید از تکنسین‌ها و کارشناسان باتجربه در این زمینه کمک بخواهند.

بررسی و رفع کد خطا E16

بروز مشکل بخاطر قطع نشدن پرشدن آب، دلیل نمایش کد خطای E16 در ماشین ظرفشویی نف است. در واقع این کد خطا به شما هشدار می‌دهد که شیر برقی دستگاه دچار نقص و مشکل شده و باید اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی نف کرد.

راه‌حل: بابت انجام تعمیرات خطای E16 در قدم ابتدایی باید شیر برقی تست شود. اگر مشکلی در شیر برقی وجود نداشت و همچنین بعد عوض کردن این قطعه هنوز خرابی وجود دارد، باید دستگاه از برق کشیده شود و با مرکز خدمات پس از فروش محصول تماس گرفته و از کارشناسان این حوزه کمک گرفت.

تعمیر ماشین ظرفشویی نف و عیب یابی ارور E22

نمایش ارور E22 در ماشین ظرفشویی نف، به علت وجود گرفتگی یا بسته شدن فیلترهای دستگاه خواهد بود.

راه‌حل: برای رفع کردن این کد خطا در قدم اول میبایست فیلترها را خارج کنید و بعد از آن، تمامی زباله ها و اشغال ها تخلیه می‌شوند. بعد از پاک کردن دقیق فیلتر، باید با آب داغ بشویید و مجدداً درون دستگاه قرار بدهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی نف در منزل

تعمیر ماشین ظرفشویی نف در منزل

بررسی ارور E24 در ظرفشویی نف

مشکلی که موجب نمایش ارور E24 در ماشین ظرفشویی نف می‌شود، در واقع می تواند از خمیدگی یا له شدگی شنلگ فاضلاب دستگاه باشد البته ممکن است درپوش پمپ تخلیه نیز شل شدگی داشته و در اینصور نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی نف باشد.

راه‌حل: برای برطرف شدن ارور E24 کافی است راه شیلنگ فاضلاب را بررسی کنید و در هرجا تاخوردگی و یا پیچ‌خوردگی وجود داشت، حل شود. بعد از باز کردن تاخوردگی‌ها، باید گرفتگی مجرای شیلنگ تخلیه گردد. در نهایت باید درب پمپ تخلیه نیز بررسی شده و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کرد.

البته بعد از صاف کردن شلنگ باید در نظر داشته باشید که به سر جای خود برنگردد.

بررسی کد خطا E25

در صورت کیپ شدگی پمپ تخلیه، ارور E25 بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. همچنین این کد خطا در زمان چفت نشدن درپوش روی پمپ در موقعیت خود نیز هشدار می‌دهد.

راه‌حل: برای رفع ارور E25، باید در ابتدای امر، پمپ تخلیه به طور کامل تمیز شده و درپوش نیز در جای خود محکم شود.

نحوه رفع کد خطای E27

علت اصلی نمایش ارور E27 در این دستگاه، کم آمدن ولتاژ ورودی است ولتاژ بایستی از 210 تا 230 باشد.

راه‌حل: در واقع باید توجه داشت که ارور E27 بخاطر ایراد در داخل دستگاه شما نیست و نیازی به تماس با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی نف نخواهد داشت. در واقع برای رفع این کد خطا، بخاطر پایین بودن ولتاژ برق ورودی است و باید توسط برقکار مورد بررسی قرار گیرد.

رفع ارور E1 تا E30

در صورت مواجه شدن کاربر با خطای E1 تا E30 در ماشین ظرفشویی نف، ممکن مکانیکی رخ داده باشد.

راه‌حل: برای برطرف کردن این سری از ارورهای ظرفشویی نف، در ابتدا باید کلید ON/OFF، خاموش شده و بعد از مدتی دوباره راه‌اندازی شود. در صورت تکرار مجدد کد خطا، شیر ورودی آب نیز باید بسته و دو شاخه دستگاه از پریز کشیده شود. در نهایت اگر ارور رفع نشد، باشد با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی نف تماس گرفته تا تعمیرکار در محل برای رفع آن حاضر شود.

تعمیر ظرفشویی نف بر اساس ارور L و H

دلیل اصلی نمایش ارورهای L و H در ماشین ظرفشویی برند نف، مربوط به قطعه توربو اسپید است.

راه‌حل: در واقع این دور ارور، کد خطا به حساب نمی‌آیند و نقصی را در سیستم دستگاه نشان نمی‌دهند. بنابراین راه‌حلی برای برطرف کردن آن‌ها وجود ندارد.

فعال شدن چراغ منبع آب

پیچ خوردن شیلنگ تأمین آب، گرفتگی در فیلتر شیلنگ ورودی باعث بروز این خطا میگردد.

سئوالات متداول شما درباره تعمیرات ظرفشویی نف

چنانچه نیاز به مطرح کردن سئوالات بیشتری دارید در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

متخصصین حرفه ای ما در تعمیر24 آماده پاسخگویی به سئوالات شما در مورد تعمیرات ظرفشویی میباشند.

آیا در صورت نیاز به تعویض قطعات از اجناس اصلی ظرفشویی نف استفاده میشود؟

بله تمامی قطعات استفاده شده در انجام تعمیرات ظرفشویی نف اصلی یا بهترین کیفیت نوع آن در ایران است.

چه مدت گارانتی پس از خدمات دریافت میکنم؟

از 90 روز تا 365 روز کلیه خدمات شامل ضمانت است.

چه زمانی تعمیرکار در محل بعد از ثبت سفارش می آید؟

معمولا این زمان بین 30 تا 90 دقیقه با هماهنگی کامل قبل از حضور میباشد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد