مقالات لباسشویی

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

اگر نمیدانید چرا با اینکه لباسشویی را هنوز روشن نکرده اید آب درون دیگ جمع میشود؟ علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش شما تحت هر عنوان و برند نظیر سامسونگ، ال جی، ایندزیت، پاکشوما، اسنوا، دوو و … را مورد بررسی قرار میدهیم. خراب شدن ماشين لباسشويي میتواند تمامی برنامه های زندگی شما را تحت شعاع قرار دهد پس بهتر است با عیب یابی گام و صحیح به این پرسش که چرا ماشین لباسشویی پر از آب می شود ؟ پاسخ دهیم.

چرا در ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود ؟

برای شستشو مناسب در لباسشویی وجود آب و شوینده نیاز اولیه است از این رو دستگاه شیری ورودی آب دارد پس از انتخاب برنامه مورد نظر بابت شستشو و شروع کار باید آب داخل دیگ پر شده و برنامه شستن انجام گیرد.

پس در حالت عادی در حالت روشن و اجرای برنامه آبگیری انجام میگیرد اما اگر در جمع شدن آب در حالتی اجرا شود که اصلا دستگاه را روشن نکرده اید می تواند بخاطر پارامترهای مختلفی باشد، علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی معمولا بخاطر ایراد در:

  1. شیر برقی
  2. هیدروستات

مشتاق شنیدن سئوالات شما هستیم!

چنانچه هر نوع سئوال و تجربه ای خاص در یافتن علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خود دارید می توانید آن را با تکنسین های تعمیر24 و سایر کاربران به اشتراک بگذارید، تجربیات شما نقشه و چراغ راه ماست! (برای انتقال به قسمت بحث و دیدگاه روی آیکون ارسال دیدگاه کلیک کنید)

معیوب بودن شیر برقی

شیر برقی ماشین لباسشویی از اجزای الکترو مکانیکی هستند که برای قطع کردن و کنترل جریان آب استفاده می شوند. در شیرهای برقی ورودی آب، اهرمی وجود دارد که از طریق محرک الکترومغناطیسی (سلونوئید) انجام میشود سیگنالی میگیرد که باعث باز شدن اهرم و خروج آب میشود.

پس از پر شدن آب سنسور سطح آب سیگنالی را به برد میدهد و باعث بسته شدن دریچه خروجی آب شیر الکتریکی شما میشود اینکه چرا در ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود ؟ میتواند مشکلاتی در در شیر برقی شما رخ داده باشد.

شیرهای برقی ورودی آب تک یا چند قلو در ماشین های لباسشویی خانگی و صنعتی استفاده میشوند.

حال اگر شیر برقی خراب شود علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش میباشد.

به طور عمده باز ماندن دریچه و دلیل اصلی ایراد در شیر الکتریکی بخاطر تجمع کلسیم و رسوب داخل آن است این مشکل بخاطر پاره شدن فیلتر ورودی شیر برقی، سخت بودن آب ورودی به داخل دستگاه، فرسودگی قطعه، سوختن بوببین ها اتفاق افتد. اگر این قطعه خراب شود باید سریعا توسط متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی تعویض شود.

 

چرا در ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود ؟

چرا در ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود ؟

 

راه حل تعمیر مشکل پر شدن خود به خود دیگ لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما در وضعیت استند بای یا بدون اینکه روشن کنید آب در آن جمع شود راه حل هایی را بررسی خواهیم کرد.

تعویض شیر برقی

این شیر جریان آب را که برای شستشو به داخل ماشین لباسشویی شما کنترل می کند.

اگر بعد از اتمام چرخه شستشو متوجه آب اضافی در دیگ هستید، فرض کنید بعد از چند ساعت، ممکن است به دلیل گیرکردن شیر برقی در ورودی آب توسط رسوبات در حالت باز مانده باشد که پر تکرارترین علت جمع شدن آب در لباسشویی خاموش شما میباشد.

از کجا بفهمم که شیر برقی علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش است؟

یک آزمایش ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا ببینید آیا شیر برقی از کار افتاده است یا خیر.

به داخل دیگ نگاه کنید زمانی که آبگیری برای شستشو انجام شد آن را از برق بکشید تا لباسشویی به طور کامل خاموش شود.

چنانچه  دیگ با اینکه لباسشویی را از برق کشیده اید هنوز در حال پر شدن از آب است پس معیوب بودن شیر برقی علت جمع شدن آب در لباسشویی خاموش شما است.

برای رفع مشکل باید با تعمیرکار لباسشویی در محل حاضر و این قطعه را تعویض کند.

محل شیربرقی در پشت لباسشویی است و با باز کردن کاور دسترسی مناسبی برای تعویض خواهید داشت.

راهکاری موقتی برای جلوگیری از جمع شدن اب در لباسشویی خاموش میتواند بستن شیر (های) ورودی اب به دستگاه باشد.

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود

راه تست شیر برقی وقتی ماشین لباسشویی در حالت خاموش پر از اب میشود

برق دستگاه را قطع کنید.

کاور بالایی دستگاه را باز کنید.

سوکت سیم های متصل به شیر برقی را در آورید اما با شلنگ ها کاری نداشته باشید.

یک بازرسی بصری از شیر انجام دهید تا علائم قابل مشاهده آسیب یا سایش را پیدا کنید.

سپس با مولتی متر شروع به آزمایش کنید.

با استفاده از یک مولتی متر، آن را روی تابع مقاومت قرار دهید.

پروب ها را به پایانه های داخل شیر لمس کنید.

خواندن بین مدل‌ها متفاوت است، بنابراین برای تعیین میزان مقاومت که باید بخوانید، به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

اگر دریچه آسیب دیده است یا نتایج آزمایش با آنچه باید باشد مطابقت ندارد برای تعمیر علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش باید شیر الکتریکی را تعویض کنید.

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی

تعویض هیدروستات

در ماشین لباسشویی، سطح آب توسط هیدروستات اندازه گیری می شود. خرابی هیدروستات میتواند باعث عدم سیگنال دهی به برد یا تایمر باشد که میتواند علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش باشد.

همانطور که آب دیگ را پر می کند، فشار در لوله هیدروستات فشرده می شود. هنگامی که دیگ آب کافی داشته باشد، هوای داخل لوله به دیافراگم روی هیدروستات فشار داده میشود.

سپس هیدروستات با دادن پیام به برد یا تایمر شیر ورودی را میبندد و جریان آب را متوقف می کند.

اگر لوله هیدروستات انسداد یا نشتی داشته باشد، از طی شدن این فرآیند جلوگیری می کند زیرا فشار هوا به اندازه کافی قوی نمی شود که دیافراگم را فشار دهد.

اگر سنسور سطح آب (هیدروستات) از کار بیفتد، می تواند از قطع شدن شیر ورودی آب نیز جلوگیری کند.

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیرات لباسشویی زیرووات

سپردن خدمات به مرکز تعمیر24

اگر قادر به تشخیص ایراد نیستید برای رفع مشکل میتوانید از خدمات تخصصی مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیر24 در تهران بهره ببرید کارشناسان ما در کمترین زمان علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش خواهند یافت با استفاده از قطعات اصلی و به شکل تخصصی مشکل را برطرف خواهند کرد.

آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستیم!

آیا تا به حال ماشین لباسشویی داشته اید که حتی در زمان خاموشی مدام با آب پر شود؟ مشکل چی بود و در نهایت چطور رفعش کردید؟ در قسمت دیدگاه نظر دهید و بیایید راجب این مشکل بحث کنیم! (برای انتقال به قسمت بحث و دیدگاه روی آیکون ارسال دیدگاه کلیک کنید)

منبع برخی از مطالب:

How to Fix a Washing Machine Where the Water Won’t Stop Running

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد