مقالات لباسشویی

تعمیر لباسشویی کنوود

تعمیر لباسشویی کنوود
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

بوجود آمدن هر نوع مشکلی برای ماشین لباسشویی و سایر وسایل برقی که در رفع نیازهای روزمره کاربردی زیادی دارد، می تواند موضوعی نگران کننده باشد. در صورت وقوع چنین موردی ممکن است بتوانید در ابتدا تلاش تان را کرده و بخواهید خودتان عیب یابی نمایید. عیب یابی صحیح از خرابی ماشين لباسشويي كنوود ، مسیر تعميرات را به شکل قابل توجهی هموار میکند. تعمیرات تخصصی ماشین لباسشويي كنوود در محل توسط مرکز تخصصی آن در تهران با 6 ماه گارانتی دستگاه و تامین قطعات اصلی همراه با ضمانت در مرکز تعمیر24 صورت میگیرد. در ما در این مقاله به مشکلات متداول و نحوه تعمیر لباسشویی کنوود و بررسی کدهای ارورر (خطا) آن پرداخته ایم.

شما میتوانید درخواست تعمیر لباسشویی کنوود را به صورت آنلاین در مرکز تعمیر24 ثبت کنید.

در غیر اینصورت برای ثبت درخواست خود برای انجام تعمیرات با کارشناسان ما تماس مستقیم برقرار کنید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود

 

سوالات متداول در رابطه با تعمبر لباسشویی کنوود:

چرا ماشین لباسشویی کنوود شروع به کار نمیکند؟

چرا در مخزن لباسشویی کنوود آب وجود ندارد؟

چرا ماشین لباسشویی کنوود آب را تخلیه نمی کند؟

چرا این ماشین لرزش دارد؟

 

عیب یابی خرابی ها متداول و تعمیر لباسشویی کنوود

در موارد زیر عواملی که بیشترین تاثیر در خرابی دستگاه دارند را به صورت مختصر بررسی میشود، نحوه عیب یابی و تعمیر آن نیز بررسی شده است.

ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند

در این شرایط ممکن است اتصال بین دستگاه و برق به درستی برقرار نشده باشد. قدرت جریان برق در سیم کشی داخلی منزل و پریز برق را بررسی نمایید. بوجود آمدن مشکلی در فیوز نیز باعث روشن نشدن دستگاه خواهد شد که در اینصورت باید فیوز تعویض شود. در این شرایط از بسته شدن کامل درب ماشین لباسشويي كنوود نیز مطمئن شوید. اگر تمام موارد سالم است ممکن است مشکل از برد اصلی باشد برای تعمیر لباسشویی کنوود کافیست با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

در مخزن ماشین لباسشویی آب وجود ندارد

در ابتدا از باز بودن شیرآب اصلی و بسته بودن کامل درب دستگاه مطمئن شوید. چنانچه شلنگ ورودی آب دچار مشکلی مثل پیچ خوردگی باشد، آب به داخل دستگاه نمی آید. مسدود شدن شلنگ ورودی و مسدود شدن فیلتر ورودی آب نیز می توانند منجر به عدم ورود آب به آن شود. فیلتر شیلنگ ورودی و فیلترهای ورودی شیرآب را تمیز کنید. اگر هم چنان مشکل وجود داشت جهت تعمیر لباسشویی کنوود با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید.

ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند

چنانچه ماشین لباسشویی شما آب را تخلیه نمی کند، ابتدا شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید. ممکن است شلنگ تخلیه دچار گرفتگی و یا پیچ خوردگی شده باشد. در این شرایط داخل و ورودی شلنگ را کملا تمیز کرده و درحالتی قرار دهید که بدون پیچ و تاب باشد. مسدود شدن فیلتر پمپ نیز منجر به این موضوع می شود.

به یاد داشته باشید فیلتر پمپ ماشین لباسشویی باید به تناوب تمیز گردد.

خرابی پمپ تخلیه دستگاه نیز از مواردیست که باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.

در صورت خراب بودن آن میبایست تعویض شود.

ماشین لباسشویی لرزش دارد

قرار داشتن ماشین لباسشویی در موقعیتی که تراز نیست، می تواند باعث لرزش دستگاه در حین شستشو شود. سطح آن را بررسی و دستگاه را تراز نمایید.

پیچ های ترنسلیت پشت دستگاه می توانند باعث لرزش ماشین لباسشویی شوند. پشت دستگاه را بررسی کرده و چنانچه پیچ های ترنسلیت هنوز هم هستند، آن ها را باز نمایید.

عدم تعادل میزان بار ماشین لباسشویی نیز باعث لرزش آن خواهد شد. چک کنید وزن لباس ها بیش تر و یا کمتر از اندازه استاندارد نباشد.

در غیر اینصورت برای تعمیر لباسشویی کنوود تکنسین میبایست مواردی مثل خرابی کمک فنر، بالانس نبودن وزنه های تعادلی، خرابی بلبرینگ و فولی باید مورد بررسی قرار گیرد.

ارائه خدمات و تعمیر لباسشویی کنوود با 6 ماه گارانتی و تضمین کیفیت قطعات انجام میگردد.

تشکیل کف در کشوی مواد شوینده ماشین لباسشویی

استفاده بیش از حد مواد شوینده می تواند تولید کف در کشوی آن شود. در این شرایط دکمه توقف را فشار داده و یک قاشق نرم کننده را با نیم لیتر آب مخلوط نمایید. مخلوط را داخل جا پودری ریخته و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه مجددا دکمه استارت را فشار دهید. اگر مشکل باز هم باقی بود باید با مرکز تعمیرات لباسشویی کنوود تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید از مواد شوینده ای استفاده کنید که استاندار و مناسب ماشين لباسشويي اتوماتیک باشد.

بررسی کدهای خطا (ارورر) لباسشویی کنوود

چراغ هشدار و کد خطای مربوطه یکی از آسان ترین روش ها برای شناختن برخی از مشکلات بوجود آمده است. در اینجا کدهای خطاي ماشين لباسشويي کنوود را با یکدیگر مرور می کنیم:

ارور E1 لباسشویی کنوود

چراغ هشدار کد E1 نشان می دهد درب دستگاه به درستی بسته نشده است. چنانچه درب را کاملا بسته اید و چراغ هشدار هم چنان روشن است، دستگاه را خاموش و از اتصال برق جدا نمایید و با مرکز تعمیرات لباسشویی کنوود تماس بگیرید.

کد خطا E2 ماشين لباسشويي كنوود

ارور E2 نشان می دهد فشار آب یا سطح آب داخل دستگاه کم است. از باز بودن کامل شیر مطمئن شوید. اگر شیرآب اصلی دچار مشکل شده باشد، دستگاه شما پس از مدتی به طور خودکار متوقف می شود.

کد خطا E3 ماشين لباسشويي كنوود

پیام خطا E3 نشان می دهد در پمپ تخلیه دستگاه نقصی وجود دارد. ممکن است فیلتر پمپ مسدود و یا اتصال الکتریکی پمپ خراب شده باشد. در ابتدا فیلتر پمپ را تمیز نمایید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت برای تعمیر لباسشویی کنوود با متخصصان قابل اعتماد تعمیر24 تماس بگیرید.

کد ارور E4 لباسشويي كنوود

چراغ هشدار E4 نشان می دهد آب داخل مخزن بیش از حد مجاز است. لباسشويي باید به طور خودکار آب اضافی را از آن خارج کند. در غیر این صورت ماشين لباسشويي كنوود نیاز به تعمير خواهد داشت.

کد خطا E10 لباسشويي كنوود

چراغ هشدار E10 نشان می دهد در حین شستشو، مشکلی در ورودی آب دستگاه وجود دارد. در این شرایط شیرآب را باز کرده و مواردی مثل، مسدود نبودن فیلتر شیر ورودی، سالم بودن شلنگ ورودی و فشار آب را بررسی نمایید.

کد ارور E21 ماشین لباسشویی کنوود

چراغ هشدار E21 نشان می دهد تخلیه آب ماشین لباسشویی کنوود شما در طول جستجو با مشکل روبرو شده است. پمپ تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید مسدود نشده باشد.

کد ارور E30 ماشين لباسشويي كنوود

چراغ هشدار E30 نشان می دهد قفل درب دستگاه با مشکل مواجه شده است. ممکن است درب درست بسته نشده و یا لباس ها به درب گیر کرده باشند.

 

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد