راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟

ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

اقدام برای شستن لباس ها در طول هفته امری طبیعی است اما وقتی لباس ها را داخل دیگ میریزیم با اینکه برق داخل دستگاه است اما شروع به کار نمیکند اینجاست که حتما از خود میپرسید چرا لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ باید بگوییم جای نگرانی نیست ممکنه اتفاقایی رخ داده باشد که بتوانید از پس آن به راحتی برآیید.

متخصصان تعمیر24 در مورد تعمیرات لوازم خانگی آموزش های لازم را خواهند داد در اینجا برای تعمیر لباسشویی به شما کمک خواهند کرد تا متوجه شوید علت روشن شدن و کار نکردن لباسشوییتان چه چیزی است.

علت روشن شدن و کار نکردن لباسشویی

چه هر روز یا هفته ای یکبار لباس های خود را بشویید، سالم بودن ماشین لباسشویی در منزل ضروری است. خراب شدن ناگهانی میتواند باعث ناامیدی شما از استفاده مجدد شود به خصوص زمانی که واقعاً به لباس مورد علاقه ی خود نیاز دارید.

ممکن است از قبل چندین نکته در مورد نگهداری لباسشویی خود بدانید. شما میدانید که چگونه از مواد شوینده مناسب استفاده کنید، لاستیک دور درب را بعد شستشو پاک کنید و شاید حتی چطور پایه ها را تراز کنید. اما وقتی ماشین لباسشویی اصلا روشن نمی شود، چه کار می کنید؟ به طور طبیعی، راه حل شما بستگی به این دارد که چه چیزی اشتباه پیش رفته است.

بنابراین امروز، ما به شما کمک می‌کنیم تا دلایل متداولی که چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ را در تمامی برندها نظیر ال جی سامسونگ بوش دوو ایندزیت زیرووات و … را بررسی کنید و خواهیم گفت در مورد آن چه کاری انجام دهید.

نکته: بررسی ما بر این است که لباسشویی شما روشن است اما شستشو را انجام نمیدهد یعنی مشکل برقی ناشی از خرابی پریز، فیوز، دو شاخه و چک کردن خرابی منبع تغذیه برد را نیاز به بررسی نداریم، زیرا این موارد علت روشن نشدن لباسشویی شما خواهد بود بحث ما اینجا این است دستگاه روشن میشود اما کاری انجام نمیدهد.

 

علت روشن شدن و کار نکردن ماشین لباسشویی

علت روشن شدن و کار نکردن ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی بیش از حد داغ شده است

اگر مدت زمان زیادی از ماشین لباسشویی خود استفاده میکنید و نمیدانید که چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ ممکن است دستگاه شما بیش از حد داغ شده باشد، راه کار ساده این است که نیاز به خنک شدن داشته باشد. چند ساعت به آن فرصت دهید، سپس دوباره امتحان کنید.

شما به طور تصادفی تنظیمات اشتباه را وارد کردید

گاهی اوقات، هنگام استفاده از دستگاه، افراد به طور تصادفی دکمه قفل کنترل را می زنند یا دکمه شروع با تاخیر را استفاده میکنند. سعی کنید درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید و سپس برنامه دیگری را امتحان کنید. اگر کار نکرد، ممکن است بخواهید چرخه شستشو را کاملاً مجدداً راه اندازی و دستگاه را ریست کنید.

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ قفل یا سوییچ خراب است!

بسیاری از ماشین های لباسشویی حتی زمانی که روشن هستند فقط زمانی کار می کنند که درب آن بسته باشد. ابتدا بررسی کنید که درب به درستی بسته و قفل شده باشد.

اگر مشکلی در میکروسوئیچ درب وجود داشته باشد، ممکن است ماشین لباسشویی شما با اینکه روشن است ولی کار نکند. حتی زمانی که درب آن به درستی بسته شده باشد.

اگر مهارت برقی دارید، می توانید از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید و تداوم جریان میکروسوییچ را در حالت بسته شدن امتحان کنید.

اگر تست منفی است یا سوئیچ درب شما به درستی درگیر نمی شود، باید سوئیچ را تعویض کنید.

برای تعویض میکروسوییچ زمانی که ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا، پاکشوما و … روشن میشه ولی کار نمیکنه ابتدا دفترچه راهنمای مربوط به برند رو مطالعه کنید، یا با نزدیک ترین تعمیرگاه برای عیب یابی سریع لباسشویی تماس بگیرید.

 

خرابی سلکتور برنامه یا تایمر

خرابی سلکتور برنامه یا تایمر

 

خرابی تایمر یا سلکتور ولوم برنامه

فرسودگی و خرابی تایمر یا سلکتور باعث شود که تایمر به درستی با شفت درگیر نشوند و نتوانید زمان یا سایر عملکردها را در ماشین لباسشویی خود تنظیم کنید. می توانید پشت تایمر کنترل را بررسی کنید تا ببینید آیا این مورد است یا خیر. همچنین ممکن است که خود دکمه سلکتور دچار مشکل شده باشد. میتوانید مشکلات را به صورت بصری بررسی کنید و آن را با یک مولتی متر تست کنید. در صورتی ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه و تایمر خراب میباشد باید عوض شود.

با خرابی برد فرمان ماشین لباسشویی ال جی سامسونگ بوش و … روشن میشه ولی کار نمیکنه

در مدل های مدرن به جای استفاده از تایمر از برد الکترونیکی استفاده میشود این قطعه تمام برنامه های ماشین لباسشویی شما را کنترل می کند. اگر مشکلی در برد فرمان شما وجود داشته باشد، ممکن است نتواند فرمان لازم را به موتور یا سایر قطعات ارسال کند. لازمه حل این مشکل تخصص در تعمیرات برد میباشد که باید توسط تعمیرکاران واجد شرایط انجام گیرد.

اگر قطعات آسیب دیده یا سوخته روی برد وجود دارد، باید تعمیر گردد. تعویض برد فرمان می‌تواند چالش‌برانگیز و گران باشد.

بیشتر بخوانیم: تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران

 

زیاد ریختن لباس

زیاد ریختن لباس

 

خرابی موتور علت روشن شدن و کار نکردن لباسشویی است

اگر موتور خراب باشد، بعید است که ماشین لباسشویی شما کاری انجام دهد در عوض، سناریوی محتمل تر این است که چرخه شستشو شروع شود و سپس در نقطه ای از آن گیر کند. یکی دیگر از نشانه های خرابی موتور، صدای وزوز یا تق تق است که از دستگاه می آید. اگر فکر میکنید موتور لباسشویی خراب است با تعمیرگاه تعمیر24 تماس بگیرید.

چنانچه ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه زمانی که دکمه ها عمل کرده دلایل گوناگونی برای ثابت ماندن دیگ و حرکت نکردن وجود دارد مثل:

  1. مشکل در تخلیه
  2. ریختن لباس بیش از حد در دیگ
  3. پارگی تسمه موتور
  4. خرابی یا کج شدن فولی موتور و دیگ
  5. معیوب شدن روتور و استاتور
  6. تغییر شکل سبد دیگ
  7. فرسودگی و خرابی بلبرینگ
  8. ایراد در کلاچ
  9. معیوب شدن کوپلینگ موتور

که تمامی موارد فوق را در نچرخیدن لباسشویی بررسی کرده ایم.

 

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ موتور خراب است

چرا ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه ؟ موتور خراب است

گرفتگی تخلیه

اگر ماشین لباسشویی روشن میشود اما کار نمیکند فقط صدای تق میدهد، ممکن است زباله هایی در تخلیه ماشین لباسشویی وجود داشته باشد. فیلتر تخلیه و لوله فاضلاب را بررسی کنید تا ببینید آیا زباله (مخصوصاً وسایل بزرگ، مانند سکه) ممکن است داخل آن گیر کرده باشد. برای رفع این موضوع میتوانید خودتان گرفتگی را رفع کنید اما اگر کار ساز نبود برای تعمیرات اقدام کنید.

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیرات لباسشویی مدیا

سخن آخر در بررسی علت روشن شدن لباسشویی و کار نکردن آن

چنانچه هنوز این اتفاق که چرا ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، پاکشوما و هر برند دیگری که دارید روشن میشه ولی کار نمیکنه برایتان مبهم است باید برخی دیگر از شرایط را در نظر بگیرید آیا پس از روشن شدن آیا دکمه ها کار مکنند آیا دستگاه برنامه را میگیرد؟ ممکن است اصلا آبگیری انجام ندهد.

اگر در زمانی که ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه مشکل از ورود آب بود ابتدا باز بودن شیرهای آب را بررسی کنید. توجه کنید فیلتر شلنگ مسدود نشده باشد شلنگ ورودی خم نباشد در غیر اینصورت میتوان گفت مشکل از شیر برقی لباسشویی یا هیدروستات آن خواهد بود.

برخی از سئوال های شما در مورد روشن شدن اما کار نکردن لباسشویی

چنانچه سئوال های دیگری دارید در قسمت دیدگاه آن را بیان کنید.

آیا میتوانم این مشکل لباسشویی را حل کنم؟

برخی کارهایی که از دست شما ساخته است، اگر لباس زیاد در دستگاه ریختید میزان آن را کم کنید، پمپ و فیلتر تخلیه را نیز چک کنید تا مسدود نباشد.

در صورتی که مشکل از قطعات اصلی باشد چه باید کرد؟

معمولا با خرابی تایمر، موتور، برد فرمان، تسمه و مشکلات مربوط به دیگ چنین مشکلی ظاهر میشود برای رفع مشکل میتوانید با نمایندگی تعمیر24 تماس بگیرید.

این مشکل در کدام از برندها بیشتر اتفاق می افتد؟

بطور کلی وقتی ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه مشکلات از قطعات رایجی است که در تمام برندهای ال جی، سامسونگ، حایر، دوو، بوش، پاکشوما، اسنوا، ایندزیت، ویرپول، زیرووات، کنوود، باکنشت و تمامی برندهای دیگر دیده شده است پس مشکل از نوع برند و مدل دستگاه شما نمیباشد.

منبع بخشی از مطالب فوق How to fix a washer that won’t start

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد