لباسشویی

تعمیر لباسشویی ایندزیت

تعمیر لباسشویی ایندزیت
زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر یک ماشین لباسشویی ایندزیت دارید و به هر دلیلی کار نمی کند، قبل از تماس با کارشناسان نمایندگي برای تعمير آن، ممکن است بخواهید در ابتدا، خودتان بدانید مشکل از کجا است! ما در این جا به بررسی شایع ترین مشکلات و چگونگی تعمیر لباسشویی ایندزیت و نحوه عیب یابی آن پرداخته ایم. چنانچه قصد دارید تعمیرات ماشين لباسشويي خود به دست متخصصین آن در مرکز ايندزيت در شعب تهران بسپارید، میتوانید با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

تمامی خدمات ارائه شده در تعميرات لباسشويي ايندزيت شامل 180 روز گارانتی و تضمین کیفیت قطعات اصلی استفاده شده در فرآیند تعمير است.

میتوانید درخواست خود را از طریق سفارش آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان تعميرات با شما تماس گیرند.

کدهای خطا و چراغ چشمک زن در تعمیر لباسشویی ایندزیت

شناختن و فهمیدن کدهای خطای ماشین لباسشویی ایندزیت بسیار ساده است. ۵ چراغ چشمک زن LED روی صفحه این ماشین لباسشویی قرار دارد. بسته به نوع مشکل، یک یا چند چراغ چشمک می زند که نشان می دهد دلیل اخطار چیست. چراغ های چشمک زن خطاها را در هنگام شستشوی اولیه برای خیس کردن لباس ها (pre-wash)، شستشو (Wash)، خشک کردن (Spin) و پایان یافتن کار ماشین لباسشویی پوشش می دهد.

حتما بخوانید :
علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

کدها از F01 تا F18 دسته بندی شده اند. به عنوان مثال خطای ماشین لباسشویی ایندزیت با کد F05 بیانگر گرفتگی شلنگ تخلیه یا مشکلی در پمپ است که در این شرایط احتمالا در باز نخواهد شد. ممکن است آب نیز درون مخزن بماند. متخصصان در این موقعیت، گرفتگی های موجود در فیلتر پمپ، شلنگ تخلیه و کلیه لوله کشی های زیر سینک را چک خواهند کرد.

برای دانستن لیست جامعی از کد خطاها، کتابچه راهنمای خود را بررسی نمایید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ایندزیت

مرکز تعمیرات لباسشویی ایندزیت

خرابی هایی متداولی که باعث روشن شدن چراغ های چشمک زن و ارور لباسشويي ايندزيت میگردد

چنانچه در مراحل شستشو چراغ های چشمک زن ماشین لباسشويي ايندزيت روشن شوند نشان دهنده ایراد در یکی از آن مراحل است.

هر یک از مشکلات نیاز به بررسی دقیق و جز به جز متخصص تعمیر لباسشویی ایندزیت دارد که به شرح ذیل است:

خشک نکردن لباس ها

علت خشک نکردن لباس ها می تواند به دلیل سنسورهای تعادل موجود در آن باشد. اگر درحال شستن لباس های کمی هستید، سنسورها ممکن است از خشک کردن لباس ها جلوگیری کنند. این کار احتمال بروز خطرات بالقوه را کاهش می دهد. لرزش زیاد ناشی از کم بودن بار ماشین لباسشویی ایندزیت، به دستگاه آسیب رسانده و فشار مضاعفی بر مخزن و بلبرینگ آن وارد می شود.

تخلیه نشدن آب لباسشویی

در این شرایط احتمال دارد یک پمپ یا شلنگ مسدود شده باشد. لباس ها ممکن است در سیستم زهکشی گیر کرده و شیلنگ های منتهی به پمپ و گاهی خود پمپ را مسدود کنند.

حتما بخوانید :
13 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی

علت این مسئله می تواند مربوط به موتور یا کنترلر معیوب باشد. در صورتیکه مخزن یا همان دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد، فرسودگی برس ها یا مشکلی در تسمه، همه باید توسط کارشناسان حرفه ای در تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت بررسی شوند.

ماشین لباسشویی ایندزیت پر سر و صدا است

بلبرینگ های ناکارآمد می توانند باعث ایجاد سر و صدا شوند. همانطور که گیر کردن یک جسم خارجی مانند سکه نیز، منجر به این اتفاق خواهد شد. فیلتر یا پمپ تخلیه مسدود شده نیز، باعث می شود ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی از خود ایجاد کند.

حرکت ماشین لباسشویی در حین شستشو

زمانیکه ماشین لباسشویی ایندزیت در حین شستشو حرکت می کند، ممکن است مشکل از خرابی ضربه گیرهایی که مخزن را به دستگاه متصل می کنند، باشد. کف غیر هم سطح عامل دیگری است که باعث حرکت ماشين لباسشويي می شود.

نشتی آب و کف از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی شما ممکن است در قسمت جلویی، پشتی یا زیری نشتی داشته باشد. در این شرایط متخصصان شیلنگ های آبرسانی، مهر و موم مخزن یا پمپ آب را جهت تعمیر لباسشویی ایندزیت چک خواهند کرد. سر ریز شدن بیش از حد کف نیز ممکن است به دلیل استفاده زیادی از مواد شوینده باشد.

بو دادن ماشین لباسشویی

ایجاد باکتری در کشوی مواد شوینده و درزهای مخزن، باعث بوی نامطبوع می شود. شستشو در دمای پایین و مخزن های پلاستیکی مدرن ممکن است باعث ایجاد باکتری و کپک شود که برای سلامتی شما مضر است. متخصصان مرکز تعمیرات لباسشویی ایندزیت در این شرایط تمامی این موارد را بررسی خواهند کرد.

حتما بخوانید :
علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

ناتمام ماندن چرخه شستشو

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ماشین لباسشویی شما چرخه شستشوی خود را تمام نکرده و نیاز به تعمیر لباسشویی ایندزیت داشته باشید. این دلایل شامل؛ برس های کربنی معیوب و هم چنین مشکلاتی در ترموستات ها، المنت هیترها و زهکشی می باشد. سنسورهای ماشین لباسشویی ایندزیت بلافاصله گرمای بیش از حد را شناسایی کرده و به طور خودکار چرخه میانی را متوقف می کنند.

گیر کردن درب لباسشویی

هنگامی که دستگاه، وجود آب در داخل مخزن را تشخیص دهد، قفل درب برای جلوگیری از جاری شدن آب باز نمی شود. اگر اینگونه نباشد، مکانیسم قفل درب ممکن است معیوب شده باشد. در این شرایط تلاش نکنید که قفل را باز کنید، زیرا این امر باعث آسیب رسیدن به درب، قفل و خود دستگاه می شود.

به خاطر داشته باشد هنگامی که به تعمیر لباسشویی ایندزیت نیاز دارید، باید با متخصصین مجرب تماس بگیرید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

هیچ نظری وجود ندارد