راهنمای خدمات ساید بای ساید

نمایندگی تعمیر ساید ویرپول

نمایندگی تعمیر ساید ویرپول

برای تعمیر ساید ویرپول در تهران می توانید از خدمات تعمیر24 در محل با اعزام سریع تعمیرکار به منزل استفاده کنید سرعت و استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید ویرپول می تواند نقطه ی تمایز شما از یک تعمیرات با کیفیت در خدمات پس از فروش WHIRLPOOL باشد.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

برخی از ایراد ها شاید بخاطر بی توجهی کاربر نسبت به حفظ دستگاه در جای مناسب عدم سرویس یا عدم تنظیم مناسب دمای یخچال یا فریزر ساید ویرپول باشد که در برخی موارد با تماس با مرکز خدمات پس از فروش ساید ویرپول قابل عیب یابی و رفع خواهد بود.

خدمات پس از فروش ساید ویرپول

خدمات پس از فروش ساید ویرپول

 

ویژگی تعمیرات ساید ویرپول در نمایندگی تهران

 1. اولویت تمرکز بر تعمیرات به جای تعویض هر یک از اجزای معیوب
 2. استفاده از قطعات اصلی حین تعمیر
 3. سرعت در اعزام تعمیرکار برای تعمیر ساید ویرپول در منزل
 4. پوشش شمال جنوب شرق غرب و مرکز تهران در نمایندگی ساید بای ساید ویرپول در تهران
 5. استفاده از متخصصین مجرب با بیش 10 سال سابقه
 6. ارائه گارانتی پس از تعمیرات از 3 تا 12 ماه
 7. انجام سرویس ساید ویرپول پس از تعمیرات در صورت نیاز
 8. ارائه راهکارها مفید پس از انجام خدمات برای بالا رفتن عمر دستگاه
 9. پشتیبانی از خدمات انجام شده

سرویس ساید بای ساید ویرپول در تهران

در صورت هرگونه مشکل پس از عیب یابی دستگاه و تعمیر ساید ویرپول ممکن است خرابی بوجود آمده به خاطر عدم توجه به نگهداری مناسب دستگاه باشد بخاطر همین سرویس ساید ویرپول می تواند دستگاه شما را در طی استفاده از تکرار خرابی مصون نگه دارد سرویس های سالانه می تواند متمرکز بر شستن کندانسور، سرویس سیکل سرمایش، شارژ گاز، نشت یابی، تنظیم تایمر، ترموستات و تعویض فیلتر تصفیه آب ساید بای ساید ویرپول باشد.

ارائه گارانتی بابت تعمیر ساید بای ساید ویرپول در تهران

اگر نگران وقوع مجدد خرابی دستگاه خود هستید اطمینان داشته باشید با استفاده از تیم با تجربه که تمامی دوره های لازم را گذرانده و با بهره گیری از قطعات اورجینال مشکل دستگاه به طور کل رفع خواهد شد پس از تعمیرات ساید بای ساید ویرپول به شما ضمانتی به مدت 3 تا 12 ماه تقدیم می شود.

 

تعمیرگاه ساید ویرپول

تعمیرگاه ساید ویرپول

 

نمایندگی ساید بای ساید ویرپول

نگهداری و تعمیر ساید ویرپول و سایر یخچال‌های ساید بای ساید اهمیت زیادی دارد.

امروزه انواع یخچال‌ها به بخش جدا نشدنی از آشپزخانه‌ها تبدیل شده‌اند.

این یخچال‌ها هستند که مواد غذایی ما را سالم و تازه نگه داشته و نبودن آنها می‌تواند دردسرهای زیادی را برای یک خانه ایجاد کند. یخچال‌های ساید بای ساید در سال‌هایی که به دنیای یخچال‌ها وارد شده‌اند، توانسته‌اند طرفداران زیادی را به خود جلب کنند و در بسیاری از خانه‌ها نمونه‌ای از آنها را می‌توان یافت. در بین برندهای متعددی که امروزه در دنیا یخچال ساید بای ساید تولید می‌کنند، شرکت ویرپول را می‌توان از موفق‌ترین آنها دانست. در این مطلب به نگهداری و تعمیر ساید ویرپول در نمایندگی تعمیر24 خواهیم پرداخت.

تاریخچه شرکت ویرپول

این شرکت در سال 1911 میلادی در میشیگان ایالات متحده راه اندازی شد. لوئیز آپتون و اموری آپتون که بنیانگذاران این شرکت هستند، آن را به نام آپتون ماشین نام گذاری کردند. کمتر از 30 سال پس از افتتاح کارخانه آپتون ماشین، این شرکت در سال 1949 به ویرپول (Whirlpool Corporation) تغییر نام داد و محصولات خود را در زمینه لوازم خانگی گسترش داد.

جالب است بدانید که در سال 2006 میلادی، ویرپول توانست تولیدات خود را افزایش داده و عنوان بزرگترین تولید کننده لوازم خانگی جهان را از شرکت سوئدی الکترولوکس گرفت. اما مهم‌تر از حجم تولیدات، کیفیت محصولات این شرکت لوازم خانگی است که در دنیا معروف شده است.

جالب است بدانید که این شرکت در سرتاسر دنیا کارخانجاتی دارد. در 70 کارخانه و مرکز تحقیق و توسعه شرکت ویرپول، محصولات بیش از 80 برند متعلق به این شرکت تولید و پشتیبانی می‌شود. بسیاری از نام‌های تجاری معروف در دنیا متعلق به این برند بین المللی است که در این زمینه می‌توان به آدمیرال، امانا، هوور، ایندزیت، می تگ و جان اینگلس اشاره کرد. البته باید گفت که بسیاری از این برندها مانند برند ایندزیت، سابقه‌ای بیشتر از شرکت اصلی دارند.

 

تعمیر ساید بای ساید ویرپول در منزل

تعمیر ساید بای ساید ویرپول در منزل

 

یکی از تولیدات موفق این شرکت ساید بای ساید بوده است که از جمله کشورهایی که با بازخورد مثبتی در عرضه و خرید آن مواجه شده ایران است و شما می توانید خدمات نصب، نگهداری، سرویس و تعمیر ساید بای ساید ویرپول را از نمایندگی تعمیر24 در تهران دریافت کنید.

نحوه عملکرد یخچال ساید ویرپول

نگهداری و تعمیر ساید ویرپول موضوع این مطلب است، اما اگر عملکرد این دستگاه را بهتر بشناسید، به شما کمک خواهد کرد تا از آن بهتر نگهداری کنید و در نتیجه احتمالا به تعمیر کمتری نیاز داشته باشید.

خنک کردن محیط یخچال ساید بای ساید

قطعاتی که سیستم خنک کننده یخچال را انجام می‌دهند، شامل سه قطعه اصلی کمپرسور، کندانسور و اواپراتور می‌شود. این سه قطعه اصلی با تجهیزات دیگری مانند لوله مویی و فیلتر درایر به یکدیگر متصل شده و سیستم سرمایش بسته‌ای را ایجاد می‌کنند که درون آن گاز خنک کننده و یا مبرد در جریان است. این گاز مبرد از خانواده فرئون است و با جذب گرمای محیط، تغییر فاز داده و هوای محیط اطراف خود را خنک می‌کند.

پس از اینکه گاز خنک کننده گرم شد، توسط کمپرسور مکش شده و فشرده می‌شود. گاز فشرده شده به داخل کندانسور رفته و در این محیط گرمای خود را به محیط بیرون از یخچال خواهد داد. لوله‌هایی که در پشت بعضی از یخچال‌ها دیده می‌شوند، در واقع لوله‌های کندانسور هستند. پس از اینکه گاز مبرد گرمای خود را از دست داد دوباره تبدیل به مایع شده و با عبور از فیلتر درایر ناخالصی‌های احتمالی گرفته شده و به داخل لوله‌های بسیار نازک که لوله مویین یا کاپیلاری تیوب خوانده می‌شوند، رانده خواهد شد.

پس از عبور مایع خنک کننده از لوله مویین وارد اواپراتور خواهد شد. اواپراتورها در داخل فضای یخچال یا فریزر قرار دارند. مبرد گرمای اواپراتور را گرفته و اواپراتور بسیار سرد خواهد شد. فن‌هایی که در محیط یخچال قرار داده شده‌اند، هوای داخل یخچال را از روی لوله‌های اواپراتور عبور داده و سرمای لازم برای فریزیر و یخچال تامین می‌گردد. این چرخه تا زمانی که دمای داخل یخچال به دمایی که تنظیم شده است کاهش پیدا کند، ادامه خواهد داشت.

برای نگهداری و تعمیر ساید ویرپول به یاد داشته باشید که تفاوت دمای قسمت فریزر و دمای یخچال با استفاده از یک دمپر که مسیر باد را باز یا بسته خواهد کرد، ایجاد می‌کند. در زمانی که دمای یخچال به میزان مشخص شده برسد، دمپر بسته شده و فقط محیط فریزر سردتر خواهد شد.

 

نمایندگی ساید بای ساید ویرپول

نمایندگی ساید بای ساید ویرپول

 

تعمیر ساید ویرپول و نقش برد الکترونیکی

برد الکترونیکی در واقع به عنوان مدیر و مغز ساید بای ساید عمل می‌کند. این برد الکترونیکی اطلاعات لازم را از شما و همچنین از نقاط متفاوت یخچال دریافت کرده و دستورات لازم را به قطعات مختلف یخچال اعلام می‌کند.

به همین دلیل اگر این برد آسیب ببیند، می‌تواند کارکرد تمام قسمت‌ها و یا بخشی از ساید بای ساید شما را از کار بیاندازد. بدیهی است که هر چقدر تنظیم‌ها و امکانات بیشتری در یک ساید بای ساید وجود داشته باشد، این برد الکترونیکی حساسیت بیشتری خواهد داشت.

هر گونه خرابی این قسمت ملزم به تعمیرات یخچال ساید بای ساید ویرپول خواهید داشت زیرا با خرابی برد ممکن دستگاه روشن نشود، کمپرسور خاموش نکند یا به راه نیوفتد و موارد دیگر که باید توسط تکنسین تعمیر ساید ویرپول مورد بررسی گردد.

تعمیر ساید بای ساید ویرپول و عملکرد سیستم یخ ساز

برای نگهداری و تعمیر ساید ویرپول بهتر است بدانید که یک شیر برقی در مسیر آب ورودی به یخچال نصب شده است، در زمانی که نیاز به ساخت یخ جدیدی باشد، این شیر به صورت اتوماتیک عمل کرده و آب به داخل دستگاه وارد می‌شود. اصولا در این مسیر یک فیلتر برای تصفیه آب وجود دارد.

شیر برقی تا زمانی که قالب‌های یخ پر شوند باز بوده و سپس بسته خواهد شد. قالب‌ها در سردترین نقطه داخل یخچال قرار دارند تا سرعت یخ‌سازی بیشتر باشد. پس از آماده شدن یخ‌ها، با رسیدن دستور از طریق پدال و یا دکمه دیجیتالی، موتور قالب عمل کرده و یخ‌ها را در مسیر خروج قرار خواهد داد.

در صورت خرابی شیر برقی یا سنسور یخ ساز به درستی کار نخواهد کرد و باید برای تعمیرات یخچال ساید بای ساید ویرپول اقدام کنید.

تعمیرات ساید بای ساید ویرپول نحوه عملکرد آب سرد کن

در سیستم آب سردکن یخچال نیز یک شیر برقی وجود دارد که به صورت اتومات، باز و بسته خواهد شد. فیلتر آبی که اصولا در این سیستم وجود دارد، کمک می‌کند تا کیفیت آب افزایش پیدا کند. آب از این مسیر به داخل مخزن داخلی یخچال وارد شده و با قرار گرفتن در محیط سرد یخچال، خنک خواهد شد.

نکات مهم برای اجتناب از تعمیرات ساید ویرپول

محصولات کارخانجات ویرپول از کیفیت بالایی برخوردار بوده و می‌توانند طول عمر مفید زیادی داشته باشند. اما هر دستگاهی حتی یخچال ساید بای ساید ویرپول نیز نیاز به تعمیرات پیدا میکند. اگر می‌خواهید که دیرتر نیاز به تعمیر ساید ویرپول داشته باشید، باید به خوبی از این دستگاه نگهداری کنید. جالب است بدانید که نگهداری از این دستگاه‌های گران قیمت پیچیده نیست و فقط نیاز به رعایت نکات ساده‌ای دارید که برخی از آنها را مرور خواهیم کرد.

 • هوای داخل ساید بای ساید خنک‌تر از هوای بیرون است و در زمانی که درب یخچال باز باشد، این دو هوا با دمای متفاوت به سرعت جابجا خواهند شد. به همین دلیل سعی کنید درب ساید خود را بیش از اندازه باز و بسته نکنید.
 • در زمانی که درب ساید باز باشد، دمای داخل افزایش پیدا کرده و کمپرسور شروع به کار خواهد کرد. اگر در یخچال به مدت طولانی باز باشد، سیستم خنک کننده یخچال شما به صورت مداوم تلاش خواهد کرد که هوا را خنک کند و در نتیجه فشار زیادی به این سیستم وارد خواهد شد.
 • فشار بیشتر به کمپرسور در نتیجه باعث کاهش عمر و سوختن کمپرسور می شود که احتیاج زود هنگام شما به تعمیر ساید بای ساید ویرپول را به دنبال خواهد داشت.
 • به یاد داشته باشید که هرچند استحکام بدنه و درهای ساید شما زیاد است، اما فشار آوردن به درها می‌تواند باعث افتادگی درها شود. درهای سنگین لاستیک درها را خراب کرده و ممکن است هوای سرد دستگاه به بیرون نفوذ کند. در نتیجه سعی کنید درون بخش‌های داخل در، وسایل سبک را قرار بدهید و وزن خود را هیچ وقت روی در نیانداخته و در را محکم باز و بسته نکنید.
 • طراحی ساید بای ساید ویرپول به گونه‌ای است که برای هر نوع از مواد غذایی و شرایط مورد نیاز نگهداری آن، فضای خاصی طراحی و ساخته شده است. پیشنهاد می‌کنیم که این موضوع را رعایت کرده و هر ماده غذایی را در محل مخصوص خود قرار بدهید.

آموزش نگهداری یخچال ساید ویرپول

بهتر است به این نکات نیز برای نیاز پیدا نکردن به تعمیر ساید ویرپول نیز توجه کنید:

 • سعی کنید تعادل مواد غذایی در ساید بای ساید را رعایت کنید و بار کشوها و قفسه‌ها را نزدیک به یکدیگر نگهداری کنید.
 • این سیستم خنک کننده قدرت زیادی داشته و فضای زیادی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که بار اضافی به یخچال و یا فریزر خود وارد نکنید و اندازه استاندارد را رعایت کنید. این موضوع کمک خواهد کرد تا سیستم خنک کننده ساید بای ساید، فشار اضافی تحمل نکند. این فشار می‌تواند پس از مدتی شما را مجبور به تعمیرات یخچال ساید ویرپول کند.
 • مواد غذایی داغ بیشترین عامل آسیب رسیدن به یخچال است، خنک کردن این مواد غذایی فشار زیادی به ساید شما وارد خواهد کرد. اجازه بدهید ابتدا مواد غذایی حرارت خود را از دست بدهند، سپس آنها را داخل یخچال قرار بدهید.
 • به یاد داشته باشید انجماد ممکن است باعث شکستن شیشه‌ها شود، در نتیجه از قرار دادن مواد غذایی با ظروف شیشه‌ای در داخل فریزر خودداری کنید.

برخی از مشتریان با تماس با نمایندگی یخچال ساید ویرپول در تهران اذعان داشته اند که دستگاه به خوبی خنک نمی کند و پس از حضور تکنسین تعمیر ساید ویرپول مشاهده شده است که دستگاه به مقدار زیادی پر شده و جلوی خروجی دریچه سرما گرفته شده است و مشکل با چیدمان صحیح بر طرف گردیده است.

 

تعویض فیلتر آب ساید بای ساید ویرپول

تعویض فیلتر آب ساید بای ساید ویرپول

 

نصب صحیح و جلوگیری از خرابی ساید ویرپول

نکات زیر می‌تواند به سلامت دستگاه شما کمک کند:

 • همانطور که گفته شد، گرمای گاز مبرد توسط کندانسور به هوای بیرون از یخچال منتقل می‌شود. برای اینکه این انتقال دما به خوبی انجام شود، فاصله‌ای بین ساید بای ساید خود و دیوارها قرار بدهید تا هوا به خوبی گردش داشته باشد.
 • یکی از راه هایی که برای اجتناب از خرابی و تعمیر ساید ویرپول پیشنهاد می‌کنیم تا دستگاه را از قرار دادن در کنار دستگاه‌هایی که گرما تولید می‌کنند، خودداری کنید. وسیله‌ای مانند اجاق گاز گرمای زیادی تولید خواهد کرد که می‌تواند راندمان دستگاه شما را کاهش داده و به کمپرسور ساید فشار بیشتری وارد شود.
 • نظافت داخلی و بیرونی ساید بای ساید خود را جدی بگیرید. این موضوع می‌تواند در عملکرد دستگاه شما تاثیر زیادی داشته باشد. البته نظافت ساید باید با شوینده‌های ملایم انجام شود تا آسیبی به قطعات وارد نکند. به یاد داشته باشید که قبل از انجام نظافت یخچال، حتما دوشاخ دستگاه را از پریز برق بکشید.

ریست کردن یخچال ویرپول

همانطور که گفته شد، در یخچال‌های پیشرفته یک برد الکترونیکی مدیریت این سیستم را بر عهده دارد. مانند هر وسیله دیگر الکترونیکی، امکان دارد که تنظیمات دستگاه بهم ریخته شده و خطاهایی ایجاد شود و نیاز به تعمیر ساید ویرپول باشد.

در برخی از مواقع این خطاها نشان دهنده یک مشکل جدی است. اما در بعضی از موارد نیز فقط یک خطای ساده است که می‌توانید با ریست کردن سیستم آن را برطرف کنید. اولین سوال این است که در چه مواقعی باید ساید بای ساید ویرپول خود را ریست کنید؟ خیلی از مشتریان مرکز خدمات پس از فروش یخچال ساید بای ساید ویرپول نحوه ریست کردن را از نمایندگی تعمیر24 پرسیده اند که در ادامه به آن می پردازیم.

چه زمانی باید از ریست ساید ویرپول استفاده کنیم؟

اگر یکی از چهار حالتی که در ادامه گفته خواهد شد را بر روی صفحه نمایشگر دیدید، باید با استفاده از ریست کردن، این مشکل را برطرف کنید.

 • در این صفحه نمایشگر، دمای داخل یخچال اعلام می‌شود. اما در بعضی از مواقع عددی که نمایش داده می‌شود، با دمای محسوس در داخل یخچال تفاوت زیادی دارد. به یاد داشته باشید که اختلاف کم این دو عدد عادی است، اما اگر این دو عدد با یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشد، لازم است تا از سیستم ریست ساید بای ساید خود استفاده کنید اگر با ریست موفق به رفع مشکل نشدید باید با نمایندگی ساید ویرپول تماس بگیرید.
 • علامت‌ها و اعدادی که بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود، علامت‌ها و اعداد مشخصی هستند. اگر بر روی نمایشگر یخچال خود با علامت عجیبی و یا با عدد غیر معمولی روبرو شدید، ریست کردن می‌تواند این مشکل را بر طرف کند برخی از این علامت ها می تواند نماینگر ایرادی خاص به عنوان ارور باشد که باید برای تعمیر ساید ویرپول اقدام کنید.
 • ال ای دی‌های دستگاه شما طول عمر مفیدی دارند و احتمال اینکه در کوتاه مدت خراب شوند کم است. در نتیجه اگر با اختلالی در آنها روبرو شدید و یا مشاهده کردید که بدون دلیل چشمک می‌زنند، می‌توانید با ریست کردن، این مشکل را حل کنید.
 • درباره نگهداری تعمیر ساید ویرپول به یاد داشته باشید که یخچال شما هوشمند است و از طریق پیام‌ها و آلارم‌ها، هشدارهایی کاربردی به شما خواهد داد. یکی از این هشدارها در رابطه با زمان تعویض فیلتر آب ساید بای ساید است. اگر فعلا قصد تعویض فیلتر آب ساید بای ساید ویرپول را ندارید، می‌توانید با ریست دادن، این آلارم را متوقف کنید. البته به یاد داشته باشید که بهتر است در زمان لازم، این تعویض را انجام بدهید.

مطالعه شود: علت کار نکردن یخچال

چگونه یخچال ویرپول را ریست کنیم؟

به یاد داشته باشید که ممکن است روش‌های متفاوتی در برخی از مدل‌های ساید ویرپول برای ریست وجود داشته باشد که در راهنمای دستگاه توضیح داده شده است.

اما در بیشتر مواقع یکی از دو روش زیر می‌تواند برای این موضوع استفاده شود:

 • اگر به شیر آب ساید بای ساید دقت کنید، در بالای آن دکمه‌ای وجود دارد که در رابطه با فیلتر به شما هشدار می‌دهد. اگر این دکمه را به مدت سه ثانیه نگه دارید، ریست انجام خواهد شد.
 • روش دیگری که در بعضی از ساید بای سایدها استفاده می‌شود، با فشردن دو دکمه است. در این روش به صورت هم‌زمان دو دکمه fast cool و energy saver را نگهدارید تا ریست انجام شود.

برخی از موارد گفته شده با ریست احتمال دارد درست نشده باشد که باید با حضور تکنسین تعمیرات ساید بای ساید ویرپول در منزل ایراد عیب یابی و رفع گردد.

تعمیر ساید ویرپول در منزل

باید گفت که ساید بای ساید ویرپول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است اما این دستگاه نیز ممکن است پس از مدتی نیاز به تعمیرات داشته باشد.

ه یاد داشته باشید که هرچقدر نکات نگهداری را بهتر رعایت کنید، نیاز به تعمیر ساید ویرپول را عقب خواهید انداخت. از سوی دیگر فراموش نکنید که تعمیر به موقع مشکلات کوچک کمک خواهد کرد تا از مشکلات بزرگ‌تر و نیاز به تعمیر اساسی نداشته باشید.

برای حضور سریع تر تعمیرکار با نزدیک ترین نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید ویرپول در تهران تماس بگیرید.

نکته دیگری که بهتر است به آن دقت کنید، جابجایی در زمان تعمیر ساید ویرپول است. همیشه پیشنهاد می‌شود که دستگاه‌های بزرگ و سنگین مانند یخچال ویرپول را برای تعمیر به محل دیگری منتقل نکنید و از تکنسین‌هایی که تعمیر را در محل دستگاه انجام می‌دهند، استفاده کنید. جابجایی دستگاه‌های حساس، بزرگ و سنگینی مانند یخچال درکنار اینکه هزینه‌های اضافی را به شما تحمیل خواهد کرد، ممکن است آسیب‌های جدید ناخواسته‌ای نیز به دستگاه شما وارد شود.

در نهایت این نکته را نیز در ذهن خود داشته باشید که تعمیرات ساید ویرپول نیاز به تکنسین متخصص این دستگاه دارد. اما در برخی مواقع اگر بدانید که دستگاه شما با چه مشکلی روبرو شده است، ممکن است بتوانید خودتان آن را برطرف کنید که به مواردی از آنها اشاره خواهیم کرد.

عیب یابی ساید ویرپول در نمایندگی تعمیر 24

برخی از ایراد های دستگاه را که به طور رایج تر از سایر خرابی ها احتمالا با آن روبرو شدید را بررسی میکنیم.

بررسی تعمیر ساید ویرپول در زمان خنک نکردن ساید بای ساید

اگر ساید شما مواد غذایی را به خوبی خنک نمی‌کند، ابتدا بررسی کنید که دریچه‌های پخش هوای سرد با مواد غذایی و یا بسته‌های بزرگ بسته نشده باشند. همچنین بررسی کنید که درهای ساید شما به خوبی بسته شوند. ممکن است لاستیک‌ها کثیف شده باشند و به خوبی عمل نکنند. اگر این دو مورد وجود ندارد، ممکن است یکی از موارد زیر ایجاد شده باشد که نیاز به تعمیر خواهند داشت:

 • فن دستگاه به خوبی کار نمی‌کند.
 • کمپرسور درست عمل نمی‌کند.
 • برد الکتریکی و یا سنسورها خراب شده‌اند.
 • لوله تخلیه مسدود شده است.

برای چک آپ بهتر محل خرابی نیاز به تماس با نمایندگی تعمیر ساید ویرپول خواهید داشت تا در کمترین زمان تعمیرکار در منزل شما حضور یابد.

حتما بخوانیم: علت خاموشی یخچال چیست

تعمیر برفک زدن یخچال ساید بای ساید ویرپول

اگر ساید شما برفک زد ابتدا این موارد را بررسی کنید:

 • محیطی که ساید قرار گرفته است بیش از اندازه گرم نباشد.
 • فاصله ساید با دیوارها حدود 10 تا 15 سانتی متر باشد.
 • لاستیک دور درهای یخچال خراب نباشند.

در غیر این صورت برفک ممکن است به دلیل کار نکردن درست ترموستات و یا مشکلات دیگری که برای برطرف شدن نیاز به تکنسین تعمیر ساید ویرپول دارد، باشد.

آموزش عیب یابی ساید بای ساید ویرپول وقتی کار نمیکند

این مشکل دو حالت دارد، ابتدا ممکن است چراغ‌های یخچال نیز خاموش باشد و روشن نشوند. این موضوع به دلیل قطع بودن جریان برق است، دو شاخه و پریز برق را بررسی کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید. سیم دستگاه و در نهایت ولتاژ خروجی برق را کنترل کنید تا مشکلی نداشته باشند. در بیشتر مواقع مشکل شما یکی از موارد گفته شده است و رفع خواهد شد.

اما گاهی در تعمیر ساید ویرپول، چراغ‌ها روشن می شوند اما همچنان یخچال کار نمی‌کند. در این زمان موارد زیر را بررسی کنید:

 • فاصله یخچال با دیوارها را بررسی کنید.
 • سیم پیچ‌های دستگاه را تمیز کنید.
 • دستگاه را به مدت دو ساعت از برق بکشید و دوباره امتحان کنید.

اگر موارد بالا مشکل را برطرف نکرد موارد زیر باید بررسی شود:

 • بررسی کردن دماسنج و ترموستات یخچال.
 • بررسی کردن رله کمپرسور و موتور کمپرسور.
 • تست کردن تایمر یخ زدایی.
 • بررسی فن اواپراتور که در پشت یخچال قرار دارد.

 

سرویس یخچال ساید بای ساید ویرپول

سرویس یخچال ساید بای ساید ویرپول

 

تعمیر ساید ویرپول در زمان سرو صدای اضافی

زمانی که فن و یا کمپرسور دستگاه کار می‌کنند، صدایی تولید می‌شود که عادی است. به یاد داشته باشید که در زمان یخ زدایی، صدای جدیدی می‌شنوید که آن صدا نیز عادی بوده و به دلیل ذوب شدن برفک و یخ است. اما اگر صدای متفاوتی شنیدید و یا صدای همیشگی ساید بای ساید بیشتر شده است، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • تراز بودن یخچال را بررسی کنید.
 • فن کندانسور و اواپراتور را چک کنید.
 • کمپرسور دارای پایه‌هایی است که با لاستیک‌هایی به عنوان ضربه گیر از تکان‌های اضافی کمپرسور جلوگیری می‌کنند، خراب شدن این لاستیک‌ها نیز می‌تواند صدا ایجاد کند.

برخی صدا ها ناشی از انقباض و انبساط گاز در لوله ها بوده و طبیعی است و نیازی به تماس با نمایندگی تعمیر ساید ویرپول نخواهید داشت.

مطالعه کنید: نمایندگی تعمیر ساید باید ساید ال جی

عیب یابی یکسره کار کردن کمپرسور ساید ویرپول

این موضوع می‌تواند به دلیل بیش از حد پر بودن یخچال و یا به دلیل تغییر تنظیم دمایی که انجام داده‌اید باشد. از سوی دیگر اگر در محیطی با رطوبت بالا از یخچال استفاده کنید، یخچال بیش از حالت عادی خود کار خواهد کرد و نیازی به تعمیر ساید ویرپول نخواهید داشت. اما در غیر این موارد، پیشنهاد می‌کنیم که موارد زیر را بررسی کنید:

 • سیستم دیفراست (یخ زدایی) نباید مشکل داشته باشد.
 • کندانسور را تمیز کنید.
 • بسته شدن کامل درها را چک کنید.

البته احتمال خرابی موتور هم هست که برای تعمیرات ساید ویرپول باید با تعمیرگاه مجاز تعمیر24 تماس بگیرید.

حتما بخوانید: علت خاموش نشدن کمپرسور یخچال

عیب یابی ساید ویرپول زمان خاموش روشن شدن پشت سر هم

اگر درهای یخچال خود را زیاد باز و بسته کنید، روشن و خاموش شدن سیستم خنک کننده یخچال عادی است. اما اگر یخچال شما خاموش و روشن شدن غیر عادی و پشت سر همی دارد، موارد زیر باید مورد بررسی قرار بگیرد:

 • ولتاژ خروجی بررسی شود.
 • سیم پیچ‌ها نظافت شوند.
 • فن کندانسور تست شود.
 • عملکرد صحیح رله و موتور کمپرسور بررسی شود.

برای رفع مشکل با نمایندگی ساید ویرپول در تهران تماس بگیرید تا تعمیرکار اعزام گردد.

تعمیر 24 نمایندگی مجاز تعمیرات انواع ساید در تهران می باشد.

هزینه تعمیر ساید بای ساید ویرپول

قیمت تعویض قطعات یا تعمیرات ساید ویرپول بستگی به مواردی نظیر نوع خرابی، عمق خرابی و قطعه ای که باعث ایراد شده است دارد. برای مشخص شدن قیمت تعمیرات نیاز به عیب یابی ساید بای ساید ویرپول در منزل توسط تعمیرکار زبده خواهید داشت که نمایندگی تعمیر 24 با اعزام تکنسین سریعا می تواند مشکل شما را برطرف کند.

هزینه تعمیر ساید ویرپول قیمت واحد هزار تومان
هزینه تعمیر کمپرسور یخچال ساید ویرپول 1400 الی 2000
هزینه تعویض کمپرسور یخچال ساید ویرپول 4500 الی 6000
قیمت تعویض ترموستات یخچال ویرپول 900 الی 1500
هزینه شارژ گاز وکیوم شستشو سیکل 1400 الی 2500
هزینه تعویض تایمر ساید ویرپول 1800 الی 2300
قیمت تعویض فیلتر ساید ویرپول 450 الی 800
قیمت تعمیر برد یخچال ساید ویرپول 1300 الی 2000

نتیجه گیری در تعمیرات ساید ویرپول

به یاد داشته باشید که ساید ویرپول اگر به درستی استفاده شده و نگهداری خوبی از آن انجام شود و در زمان کوچکترین خرابی هزینه کمی در تعمیر ساید ویرپول خواهید داشت.

اما در صورتی که با مشکلی روبرو شدید، با مطالبی که گفته شد، احتمالا بتوانید مشکلات اولیه را برطرف کنید. در صورتیکه این موارد به شما کمکی نکرد. پیشنهاد می‌کنیم تا با استفاده از تعمیرکار متخصص تعمیرات یخچال ساید ویرپول مشکل ایجاد شده را در اسرع وقت برطرف کنید تا نیاز به تعمیرات گسترده و پرهزینه نداشته باشید. برای رفع مشکل با تعمیرگار مجاز ویرپول در تهران تماس بگیرید یا با نزدیک ترین شعبه خدمات پس از فروش تهران تماس حاصل کنید.

سئوالات متداول شما در تعمیرات ساید بای ساید ویرپول

چنانچه سئوالات دیگری دارید در قسمت دیدگاه از متخصصین تعمیر24 بپرسید.

چرا ساید بای ساید ویرپول خنک نیست؟

ابتدا کندانسور را بررسی کنید تا اگر کویل های کندانسور کثیف هستند، آنها را تمیز کنید. موتور فن کندانسور هوا را از طریق سیم پیچ کندانسور و روی کمپرسور می کشد. اگر موتور فن کندانسور به درستی کار نکند، یخچال به درستی خنک نمی شود پس فن را هم چک کنید.

چرا یخچال سرد نیست اما فریزر سرد است؟

شایع ترین علت این وضعیت مشکل در سیستم یخ زدایی است. اگر یخچال فریزر سرد است اما یخچال گرم است، ممکن است موتور فن اواپراتور از کار افتاده باشد. ساید ویرپول دارای مجموعه ای از کویل هایی به نام اواپراتور است.

چرا یخچال ناگهان از کار می افتد؟

دلایل معمول عبارتند از: 1) درب مکرر باز می ماند، 2) کویل های کندانسور نیاز به تمیز کردن دارند، 3) درب یخچال را نمی بندید، 4) تنظیمات ترموستات یا درجه روی دمای بالایی است، یا 5) دریچه ورودی سرما مسدود شده است

منبع برخی از مطالب:

whirlpool side by side refrigerator repair

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد