ساید بای ساید, یخچال فریزر

15 علت یکسره کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال
زمان مطالعه : 13 دقیقه

علت یکسره کار کردن یخچال و فریزر یا ساید بای ساید شما می تواند وابسته به عواملی مختلف باشد، در حالت طبیعی اگر پیکره بندی کامل اجزای سیستم و تمامی قطعات یخچال بدون مشکل با یکدیگر کار کنند باید در زمان های خاصی که دما به میزان لازم می رسد کمپرسور آف کند در غیر اینصورت کار کردن کمپرسور در زمان طولانی نشان دهنده مشکل است و باید دلایل آن را بررسی کنیم، راستی! می دانید از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند ؟ پس با مرجع آموزش تعمیرات لوازم خانگی تعمیر 24 همراه باشید.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

تشخیص خرابی یخچال، چندان دشوار نیست، چرا که هر مشکلی در عملکرد یخچال، سیگنال مخصوص خود را دارد که به این تشخیص کمک می‌کند. قصد داریم در این صفحه، درباره علت یکسره کار کردن یخچال صحبت کنیم:

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند؟

قبل از اینکه بخواهیم علت یکسره کار کردن یخچال را بیابیم باید بدانیم موتور آف کرده است یا خیر! دلایل زیادی وجود دارد که به شما پاسخ این سئوال را خواهد داد که از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند، عواملی مثل:

 1. گرم بودن بدنه یخچال
 2. بالا رفتن قیمت قبض
 3. قطع نشدن و سرو صدای موتور
 4. یخ زدن مواد داخل دستگاه (بعضی مواقع)
 5. خنک نشدن فضای داخل یخچال (بعضی مواقع)
 6. اتومات کردن با باز کردن درب

 

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند

می توانید برای یافتن علت یکسره کارکردن یخچال فریزر و ساید تمامی برندها نظیر: دوو، اسنوا، پاکشوما، سامسونگ، ال جی، ویرپول، جنرال الکتریک، الکترولوکس، هایسنس، پاناسونیک، بوش، امرسان، هیمالیا، دیپوینت و … استفاده کنید.

چگونه علت یکسره کار کردن یخچال را بیابیم؟

برخی دلایل یکسره کار کردن با انجام تغییرات و کار های ساده ای به دست شما قابل عیب یابی و برطرف شدن است.

اگر کمپرسور یخچال شما یکسره به کار خود ادامه می دهد و زمانی که باید خاموش نمی شود، ممکن است موارد مختلفی باعث شود که از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند . اگر هر یک از دلایل احتمالی زیر را بررسی کنید، باید بتوانید دلایل را پیدا کنید و سپس آن را برطرف کنید.

حتما بخوانید :
چرا یخچال آب میدهد ؟

برخی از دلایل می تواند شامل:

 1. محیط قرار گرفتن یخچال گرم یا زیر نور آفتاب است.
 2. درب یخچال باز می ماند (خرابی درب یا لاستیک درب)
 3. گذاشتن غذا داغ درون یخچال
 4. کثیفی کندانسور
 5. خرابی تایمر یخ زدایی
 6. خرابی المنت یخ زدایی
 7. خرابی ترموستات
 8. باز و بستن مکرر درب یخچال (خصوصا توسط بچه ها)
 9. خرابی موتور فن کندانسور
 10. خرابی موتور فن اوپراتور
 11. جابجایی در محل جدید می تواند علت یکسره کار کردن یخچال باشد.
 12. تنظیم حالت QUICK FREEZE یا SUPERFREEZING یا RAPID COOLING
 13. خرابی برد الکترونیکی
 14. خرابی کمپرسور
 15. خالی شدن گاز مبرد

در ادامه موارد فوق را به طور کامل بررسی می کنیم.

مشتاق شنیدن سئوالات و نظرات شما هستیم!

چنانچه هر نوع سئوال و تجربه ای خاص در یافتن علت یکسره کار کردن یخچال فریزر یا ساید بای ساید خود دارید می توانید آن را با تکنسین های تعمیر24 و سایر کاربران به اشتراک بگذارید، تجربیات شما نقشه و چراغ راه ماست!

نصب دستگاه در محیط گرم علت یکسره کار کردن یخچال است

یکی از اولین مسائلی که با آن دست و پنجه نرم می کنید این است که موتور یخچال شما چرا آف نمیکند. این معمولا در ماه های گرم سال بیشتر این اتفاق برای دستگاه شما می افتد؟ به ویژه در اتاق های آفتابی یا گرم یخچال خود را قرار دادی.

دلیل این امر این است که برای حفظ دمای داخلی مناسب باید بیشتر کار کند.

اما، اگر این موضوع وجود ندارد، دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است یخچال شما دائما کار میکند.

به طور متوسط کمپرسور یخچال باید 35% تا 85% از روز کار کند. اگر کمپرسور یخچال زیاد تر از این عدد کار میکند شما فراتر از این مقدار کار میکند، یکی از دلایل گرم بودن محیط یا برخورد آفتاب مستقیم به دستگاه است.

معمولاً پس از 6 تا 8 ساعت از شروع چرخه خنک کننده (سیکل سرمایش)، یخچال باید برای چرخه یخ زدایی (سیکل دیفراست) به مدت 20 دقیقه انجام شود آف کند. اجازه می دهد تا تمام یخ زدگی، که ممکن است روی کویل های اواپراتور ایجاد شود، ذوب شود.

کثیفی کندانسور علت یکسره کار کردن یخچال و ساید

اولین قدم این است که کویل های کندانسور را بررسی کنید تا ببینید کثیف هستند یا خیر. هنگامی که آنها کثیف می شوند، باید بیشتر از حد معمول کار کنند تا گرمای آن گرفته شود و این می تواند باعث می شود علت یکسره کار کردن یخچال باشد تا به خنک شدن آن کمک کند.

 

چرا یخچال یکسره کار میکند ؟ کندانسور کثیف است

چرا یخچال یکسره کار میکند ؟ کندانسور کثیف است

 

آموزش بررسی کثیفی کندانسور و نحوه تمیز کردن آن

برق یخچال را قطع کنید و آن را از جای خود بیرون بیاورید.

سیم پیچ های کندانسور را پیدا کنید، می توانید آنها را در قسمت پشتی و پایین یخچال پیدا کنید.

کویل ها را بررسی کنید تا ببینید کثیف یا یخ زده هستند یا خیر، و اگر چنین است، آنها را به طور کامل تمیز کنید. اگر آنها کثیف نیستند، برای یافتن علت یکسره کار کردن یخچال فریزر باید به مرحله بعدی تست برویم.

اما اگر کندانسور کثیف بود و سپس تمیز کردید، یخچال را دوباره روشن کنید و ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

چرا یخچال یکسره کار می کند ؟ تایمر دیفراست خراب است

یکی از رایج ترین دلایلی که کمپرسور یخچال دائم کار می کند ، معیوب بودن تایمر یخ زدایی است. پس از اینکه کمپرسور در یخچال به مدت 8 تا 10 ساعت در یک دوره مشخص کار کرد، تایمر یخ زدایی یک چرخه یخ زدایی را شروع می کند که کمپرسور را خاموش می کند تا اساساً به آن زمان برای یخ زدایی داده شود. هنگامی که تایمر یخ زدایی معیوب شود، کمپرسور به طور مشخص آف نمی کند.

تست سالم بودن تایمر دیفراست

مطمئن شوید که برق یخچال خاموش است.

تایمر یخ زدایی را پیدا کنید.

مکان تایمر به نوع و مدل خاص یخچال بستگی دارد، بنابراین دفترچه راهنما دستگاه را بررسی کنید.

حتما بخوانید :
نمایندگی تعمیرات ساید جنرال الکتریک

متداول‌ترین مکان‌ تایمر:

 1. پایین یخچال و پشت صفحه
 2. در کنار صفحه کنترل
 3. پشت یخچال است.

پس از پیدا کردن تایمر، بررسی کنید که آیا تایمر الکتریکی یا مکانیکی است.

اگر یک تایمر الکتریکی است، باید با استفاده از یک مولتی متر، تایمر را برای تداوم بررسی کنید. اگر تداوم نداشته باشد، معیوب است و علت یکسره کار کردن یخچال است پس باید تعویض شود.

اگر تایمر مکانیکی است، می توانید از یک پیچ گوشتی برای چرخاندن دستی تایمر استفاده کنید تا زمانی که صدای کلیک را بشنوید، و این باید کلید المنت هیتر را فعال کند. اگر کلید هیتر را فعال نکرد، تایمر معیوب است و باید تعویض شود چون علت خاموش نشدن یخچال است.

ایراد در المنت دیفراست باعث یکسره کار کردن کمپرسور یخچال

اگر تایمر یخ زدایی دلیل مشکل نباشد، جزء بعدی که باید بررسی شود المنت هیتر یخ زدایی است. المنت دیفراست باعث آب شدن یخ از روی از سیم پیچ های اواپراتور در طول چرخه یخ زدایی کمک می کند.

تست المنت

اطمینان حاصل کنید یخچال در برق نباشد.

برای دسترسی به المنت یخ زدایی، باید کاور اواپراتور را در پشت محفظه دستگاه را باز کنید.

لوله(های) المنت هیتر را پیدا کنید و از مولتی متر برای تست تداوم آنها استفاده کنید.

اگر در جریان دو سر تداوم ندارند، باید آنها را جایگزین کنید زیرا علت یکسره کار کردن یخچال شما خرابی المنت گرمایشی است.

اگر تداوم داشته باشند، دیگر دلیل مشکل نیستند و می توانید به بررسی علت احتمالی بعدی بروید.

فقط قبل از تست ولتاژ ورودی به سر ترمینال های المنت را اندازه بگیرید اگر ولتاژ 220 نبود احتمالا مشکل از برد می تواند باشد.

چرا یخچال یکسره کار می کند ؟ ترموستات معیوب است

یکی دیگر از دلایل احتمالی یکسره کار کردن کمپرسور یخچال، خرابی ترموستات یخ زدایی است. این ترموستات خاص سیگنالی را به المنت یخ زدایی می فرستد تا پس از یک چرخه یخ زدایی خاموش شود. وقتی معیوب شود، به درستی کار نمی کند و یخچال شما به کار خود ادامه می دهد.

تست ترموستات دیفراست (سنسور بی متال)

برای عیب یابی نباید یخچال به برق باشد.

ترموستات دیفراست را بیابید آن را روی لوله اواپراتور پیدا خواهید کرد.

از یک مولتی متر برای بررسی تداوم آن استفاده کنید. اگر جریان پیوستگی داشته باشد، پس درست کار می کند و می توانید اجزای بعدی را بررسی کنید. با این حال، اگر تداوم را نشان نمی دهد، باید جایگزین شود.

 

خرابی ترمسوتات

خرابی ترمسوتات

 

پارگی لاستیک درب علت یکسره کار کردن یخچال

اینکه تمامی قطعات را تست کردید و سالم است و هنوز نمی دانید چرا یخچال یکسره کار میکند باید به دقت لاستیک درب را بررسی کنید، این قسمت لاستیکی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که درب های قسمت یخچال و قسمت فریزر دستگاه به درستی بسته شده و هوای سرد بیرون نمی آید. هنگامی که آنها خراب می شوند، یخچال شما ممکن است بیش از حد گرم شود، که باعث می شود کمپرسور یخچال شما به شکل یکسره به کار خود ادامه دهد تا دما را کاهش دهد.

یکی دیگر از دلایل وقوع این مشکل باز و بسته شدن مکرر دستگاه است در این حالت هم دما خنک خارج شده و برای جبران کاهش دما کمپرسور مجبور است بیشتر کار کند.

بررسی مشکلات لاستیک درب

قفسه‌های فریزر، اطراف لبه‌های درها و مجرای خروجی هوا را برای هر گونه نشانه‌ای از رطوبت بررسی کنید. اگر رطوبت وجود داشته باشد، نشانه خوبی است که ممکن است لاستیک خاصیت خود را از دست داده و نیاز به تعویض داشته باشد.

هر گونه علائم نظیر ساییدگی و پارگی و اینکه هنوز شکل صحیح خود را دارند بررسی کنید.

با قرار دادن یک تکه کاغذ نازک در لای درب و لاستیک و بستن درب، هوابندی یخچال و فریزر خود را بررسی کنید، اگر می خواهید بدانید خرابی لاستیک علت یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید شما نیست، نباید به راحتی کاغذ را بیرون بکشید.

حتما بخوانید :
علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

اگر هر یک از تست های فوق ناموفق بود، لاستیک را تعویض کنید. پس از تعویض، یخچال خود را دوباره روشن کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است.

خرابی موتور فن کندانسور

تمامی مدل های جدید یخچال دارای سیستم (نو فراست) بدون برفک هستند، یخچال های نوفراست دارای کویل کندانسور هستند که با فن خنک می شود. هدف از فن این است که حرارت را از کویل ها خارج کند و وقتی فن از کار بیفتد، گاز مبرد یخچال شما به اندازه کافی خنک نمی شود، بنابراین کمپرسور بیشتر از آنچه باید کار می کند تا دمای مبرد را پایین بیاورد به همین علت یخچال یکسره کار میکند .

تست فن کندانسور وقتی یخچال یکسره کار میکند.

یخچال را از برق جدا کنید.

قاب دسترسی پشتی یخچال خود را باز کنید و فن موتور کندانسور را پیدا کنید معمولا به کمپرسور نزدیک است.

سعی کنید به صورت دستی فن را به اطراف حرکت دهید و بررسی کنید که آیا چیزی مانع آن شده است یا خیر، و اگر وجود دارد، زباله ها را پاک کنید (می توانید از جاروبرقی برای تمیز کردن گرد و غبار و سایر زباله ها از پروانه فن استفاده کنید).

هر گونه علائم ساییدگی و پارگی سیم روی موتور، تیغه های فن و پایه های نصب را بررسی کنید. اگر آسیب دیدید، آن قطعه باید تعویض شود.

از یک مولتی متر برای بررسی تداوم پایانه های موتور فن استفاده کنید. اگر تداوم داشته باشند، خوب کار می کنند، اما اگر نداشتند، موتور باید تعویض شود.

 

عیب یابی فن کندانسور

عیب یابی فن کندانسور

 

علت یکسره کار کردن یخچال از خرابی موتور فن اواپراتور است

یک دلیل دیگر ممکن برای بررسی، موتور فن اواپراتور است.

این موتور فن به کارکرد اواپراتور کمک می کند و معمولاً می توانید صدای عملکرد آن را از قسمت فریزر بشنوید.

برای تست عملکرد موتور فن اواپراتور باید:

برق یخچال را قطع کنید.

فن اواپراتور را در پشت محفظه فریزر خود قرار دهید.

قابی که روی فن اواپراتور را می پوشاند را بردارید.

بررسی کنید که آیا فن با یخ مسدود شده است یا خیر، و اگر چنین است، فریزر را یخ زدایی کنید.

فن را برای هر گونه آسیب دیدگی بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه آسیبی مانند تیغه فن شکسته، فن باید تعویض شود.

شفت فن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فن می تواند به درستی بچرخد، اگر نمی تواند، باید فن را تعویض کنید.

موتور فن را از نظر تداوم با یک مولتی متر بررسی کنید. اگر تداوم داشته باشد، باز هم به درستی کار می کند، اما اگر نه، باید تعویض شود.

اگر موتور فن اواپراتور یا هر یک از قطعات آن را تعویض کردید، باید یخچال خود را دوباره به برق وصل کنید و تست کنید که مشکل یکسره کار کردن یخچال حل شده است.

گذاشتن غذای گرم داخل دستگاه

با گذاشتن غذای داغ درون دستگاه دما خنک دستگاه تا حد زیادی توسط ظرف و غذای داخل آن گرفته میشود و دمای محیط داخل دستگاه به سرعت افزایش پیدا میکند برای کاهش دما کمپرسور مجبور است مدت زمان بیشتری بدون آنکه آف کند به کار خود ادامه دهد.

حالت QUICK FREEZE یا SUPERFREEZING یا RAPID COOLING

یکی از برنامه های حالت فوق انجماد یا خنک کننده سریع روشن است (معمولا با دست زدن کودکان برروی صفحه دیجیتال دستگاه این اتفاق می افتد.

با فعال شدن این حالت، کمپرسور معمولاً پس از 8 ساعت به طور خودکار خاموش می شود.

در غیر اینصورت باید این حالت را برروی صفحه دیجیتال غیر فعال کنید.

معمولا با فعال شدن این حالت عکس برف یا یخ بستن روی صفحه دیجیتال ظاهر می شود.

خرابی برد اصلی علت یکسره کار کردن یخچال است

برد کنترل یخچال نمی تواند سیگنال های دریافتی از سنسور دما و ترموستات را به درستی پردازش کند.

حتما بخوانید :
علت خاموش بودن یخچال

پس فرمان قطع شدن کمپرسور را نمی دهد پس یخچال دائم کار می کند و آف نمی شود.

تکنسین می تواند در اولین بازدید با تعویض برد کنترل یخچال را به حالت اولیه برگرداند.

خرابی کمپرسور می تواند دلیل کارکردن یکسره یخچال فریزر شود

گاهی اوقات یک کمپرسور نیم سوز و فرسوده قادر به ایجاد فشار کافی در لوله ها نیست.

در نتیجه درجه دمایی که تنظیم شده به دست نمی‌آید پس دلیلی برای کارکرد بی‌وقفه کمپرسور وجود دارد.

تعویض کمپرسور معمولاً گران ترین قطعه در تعمیر یخچال است. ولی ارزشش را دارد. به خصوص اگر یخچال قبلاً بدون هیچ مشکلی کار می کرد. با تعویض کمپرسور، تعویض فیلتر درایر، بنابراین وکیوم و شارژ مجدد فریون مورد نیاز است.

 

علت یکسره کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال

 

نشت گاز مبرد (فریون)

فریون گازی مبرد است که داخل یخچال توسط گردش آن در سیکل سرد و منجمد می شود.

فریون تحت فشار وارد لوله ها می شود و حتی یک سوراخ کوچک یا آسیب در لوله های سیستم خنک کننده ممکن است دلیل نشت فریون باشد.

تعمیرکار باید محل نشتی را پیدا کند، آن را رفع می کند، هوا را با وکیوم خارج کند و مقدار لازم مبرد خنک کننده را وارد سیستم می کند.

وقتی مقدار گاز یخچال کم میشود کمپرسور برای جبران این مقدار مجبور است بیشتر کار کند.

نصب یا جابجایی یخچال در محل جدید

اگر دستگاه خود را تازه جابجا کرده اید و یا تازه خریده اید پس استقرار در جای خود 12 ساعت مهلت دهید تا روغن به داخل دستگاه برگردد اگر در وانت یا کامیون دستگاه روبروی نور خورشید بوده و بیش از حد گرم شده اجازه دهید به اندازه دمای منزل برسد.

برای خنک شدن یخچال از دمای محیط و رسیدن به دمای دلخواه تا 24 ساعت زمان دهید چون علت یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید شما وقتی تازه روشن کرده اید بخاطر خنک کردن کامل فضای یخچال استت.

چرا یخچال یکسره کار می کند و خاموش نمیشود اما داخل آن خنک نیست؟

دلایل متعددی نیز وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد.

 1. ابتدا برای ساده ترین راه حل با جدا کردن و وصل مجدد یخچال پس از چند دقیقه ببنید شرایط متفاوتی رقم می خورد.
 2. اگر اواپراتور یخ زده است و فن گیر کرده است باید یخ ها را آب کنید.
 3. درجه ترموستات را بررسی کنید؛ اگر در تنظیم دمای مناسب نباشد، یخچال کار خود را به درستی انجام نمی دهد.
 4. دریچه های پشت محفظه فریزر را بررسی کنید. اگر توسط غذا مسدود شده باشند، اجازه نمی دهند هوای خنک جریان یابد. این باعث می شود یخچال شما کار کند، اما در داخل تا دمای تنظیم شده خنک نمی شود.
 5. مطمئن شوید که فن کندانسور مسدود نشده است، باید آزادانه بچرخد.
 6. ممکن است دمای فریزر به درستی تنظیم نشده باشد. اگر دمای بالای 11- تا 17- درجه سانتیگراد باشد، این کار از سرد شدن یخچال شما تا دمای مناسب نیز جلوگیری می کند.
 7. ممکن است تایمر یخ زدایی، برد کنترل، یا بردهای کنترل اصلی خراب شده باشد. در این صورت، باید تعمیر یا تعویض قطعات انجام شود.
 8. اما در بیشتر موارد علت یکسره کار کردن یخچال وقتی خنک هم نمیکند ناشی از نشت گاز فریون یا خرابی کمپرسور است و نمی تواند فریون را در سیستم سرمایش پمپاژ کند.

پس از نصب یا جابجایی یخچال چه مدتی کمپرسور یکسره کار میکند و آف نمیشود؟

معمولا مدت زمان یکسره کار کردن یخچال و خاموش نشدن آن پس از تعویض و نصب دستگاه در جای جدید به پارامترهای مختلفی نظیر:

 1. مدل و برند یخچال
 2. اندازه یخچال و فریزر
 3. کیفیت قطعات

اگر یخچال نو است و تازه آن را راه اندازی کردید معمولا 8 تا 12 ساعت زمان می برد تا دما را به مقدار لازم برساند پس تا آن زمان یکسره کار می کند.

معمولا در یخچال های قدیمی تر این زمان تا 24 ساعت افزایش پیدا می کند اگر یخچال فریزر و ساید خود را تازه نصب کردید و پس از یکروز کمپرسور هنوز آف نکرده و می خواهید بدانید چرا یخچال یکسره کار میکند یکبار دیگر شرایطی که نصب کردید را مرور کنید.

حتما بخوانید :
تعمیر24 تعمیرات انواع لوازم منزل

اگر علت یکسره کار کردن یخچال جایی باشد که دستگاه را قرار دادید این دلایل می تواند بخاطر:

 1. گرما محیط
 2. نور خورشید
 3. فضای ناکافی برای جریان هوای فن و خارج کردن گرما
 4. قرار دادن غذاهای گرم پس از به برق زدن

نکته: یخچال هایی که خالی روشن می کنید احتمال دارد طولانی تر یخچالی که غذا در آن وجود دارد یکسره کار کند.

با افزودن مواد غذایی به یخچال، از نظر فنی مقدار فضایی که برای خنک شدن دارد را کاهش می دهد. بنابراین، وقتی یخچال خالی است، باید سخت‌تر کار کند تا کل فضا خنک بماند.

نکته: غذاهای داغ یا باعث می شنود یخچال تا چند ساعت پس از وصل شدن به برق کار کند.

بیشتر بدانید: علت اتومات نکردن یخچال چیست

یخچال دائم کار می کند و مواد غذایی یخ می زنند

اگر می بینید یخچال یکسره کار می کند و خاموش نمیشود مواد غذایی مثل شیر نیمه یخ زده است برای یافتن مشکل باید ببینید چه دلیلی باعث یخ زدن غذاهای شما در یخچال می شود؟ برخی از مشکلات که علت یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید شما خواهد بود:

دمای یخچال به طور ناخواسته خیلی پایین تنظیم شده است.

کثیفی یا گرد و غبار روی کندانسور باعث می شود کمپرسور یخچال شما دائما کار کند و این می تواند باعث یخ زدگی در برخی از قسمت های یخچال شود.

خرابی لاستیک روی درب فریزر باعث کار کردن دائم کمپرسور و یخ زدن غذایی درون یخچال می شود.

قرار دادن مواد غذایی و بستن درچه هوا در یخچال های جدید باعث بسیار سرد شدن مواد غذایی که در آن قسمت قرار دادید می شود.

اگر همه موارد را برای بررسی علت یکسره کار کردن یخچال و فریزر بررسی کردید و هنوز مشکل را عیب یابی و برطرف نکردید وقت آن است تکنسین تعمیرات یخچال ساید مشکل را عیب یابی و رفع کند.

آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستیم!

چنانچه پرسش، تجربه یا پیشینه ای در برخورد با هر نوع خرابی و عیب یابی آف نکردن و خاموش نشدن موتور یخچال فریزر خود دارید می توانید با کارشناسان مجموعه تعمیر 24 در میان بگذارید.

سئوالات متداول شما در مورد علت یکسره کار کردن یخچال

چنانچه شما سئوال دیگری دارید در قسمت دیدگاه مطرح کنید.

آیا یکسره کار کردن یخچال برای کمپرسور خطرناک است؟

هنگامی که موتور یا کمپرسور یخچال به طور مداوم کار می کند و خاموش نمیشود، در این حالت بیش از حد گرم می شود و کمپرسور بسیار سریعتر از حالت عادی فرسوده می شود. بسته به مدل یخچال، کیفیت قطعات و مونتاژ، عمر کمپرسور در صورت دائما کار کردن نهایت حدود 6 ماه خواهد بود.

بنابراین توصیه می کنیم تعمیر یخچال را به تاخیر نیندازید. منتظر تعمیرات مشکلات جزئی نباشید که می تواند منجر به مشکلات بزرگتر شود.

تکنسین قبل از شروع کار، عیب یابی صحیح را انجام می دهد و تخمین هزینه ای به صرفه و صادقانه ای را برای تعمیر ارائه می دهد.

یخچال قبل از آف کردن چقدر باید کار کند؟

این سوالی است که بسیاری از افراد دارند و پاسخ آن بسته به نوع و اندازه یخچال می تواند متفاوت باشد. با این حال، به عنوان یک قانون کلی، اکثر یخچال ها باید حدود چهار تا هشت ساعت ساعت قبل از خاموش شدن کار کنند. این به سرد و تازه نگه داشتن غذا کمک می کند.

آیا فریزر باید به طور مداوم کار کند؟

شاید فکر کردن به آن عجیب به نظر برسد، اما فریزر نباید همیشه یکسره کار کند زیرا اگر این کار را انجام دهد در واقع یخ زیادی جمع می‌شود. این کار می تواند فریزر شما را بیش از حد سرد کند پس باز کردن و سپس بستن درب آن را با مشکل مواجه کند، همچنین مطمئناً فشار بیشتری به موتور وارد می کند.

منبع: How to Fix a Refrigerator That Keeps Running

بازگشت به لیست

هیچ نظری وجود ندارد