راهنمای خدمات ساید بای ساید, راهنمای مشکلات و خدمات یخچال فریزر

نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر

نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر

در صورت خرابی یخچال Frigidaire ساید خود نگران هزینه ها، فرآیند عیب یابی و رفع مشکل نباشید با تماس با نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در تهران تعمیرکار در زمان کمی برای مراجعه بابت تعمیرات یخچال ساید فریجیدر شما در منزل حضور پیدا میکند تمامی پروسه یافتن خرابی و جایگزینی قطعات اصلی در منزل توسط تکنسین اعزام شده از خدمات پس از فروش ساید فریجیدر انجام می شود.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

با تماس با تعمیرگاه ساید فریجیدر در تهران می توانید در هزینه تعمیرات و قیمت تمام شده قطعات در عیب یابی و تعویض آنها را تا حد زیادی کاهش دهید.

 

نمایندگی ساید فریجیدر در تهران

نمایندگی ساید فریجیدر در تهران

 

چرا نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فرجیدر را انتخاب می کنیم؟

همواره سالم کار کردن یخچال ساید فریجیدر می تواند باعث دلگرمی شما باشد اما وای از زمانی که در دستگاه مشکلی بوجود آید شاید بزرگترین دغدغه شما پیدا کردن نمایندگی یخچال ساید فریجیدر در تهران بابت تعمیرات و عیب یابی باشد. به شما این نوید را می دهیم  با انتخاب مناسب مرکز خدمات پس از فروش ساید فریجیدر از مزایایی نظیر:

 1. اعزام تکنسین تعمیرات ساید فرجیدر در منزل کمتر از 1 ساعت
 2. پیدا کردن مشکل به شکل دقیق و اصولی و رفع
 3. استفاده از تعمیرکاران دوره دیده و با تجربه
 4. سعی بر تعمیرات قطعات معیوب تا تعویض آن ها
 5. در صورت ناکامی در تعمیر اجزا قطعات تعویض شده در نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فرجیدر اصلی می باشد.
 6. ارائه گارانتی تا 365 روز پس از انجام سرویس، عیب یابی و تعمیرات ساید فرجیدر
 7. رعایت پروتکل های بهداشتی
 8. سرویس ساید بای ساید فرجیدر در صورت نیاز

خدماتی سریع بابت تعمیر ساید بای ساید فرجیدر

یخچال از دارای قطعات پیچیده ای است در صورت ایراد در اجزایی که حتی تعویض آنها هزینه ای ندارد می تواند باعث آسیب به سایر قطعات نظیر کمپرسور باشد همین موضوع اهمیت تسریع در عیب یابی و تعمیرات ساید فریجیدر را تا حد زیادی برجسته می کند.

اگر در دستگاه روندی عادی در حین کار مشاهده نمی کنید با نزدیک ترین شعبه و مرکز خدمات پس از فروش ساید فرجیدر در تهران تماس بگیرید تا با حضور تعمیرکار مشکل سریعا عیب یابی و رفع شود.

استفاده از اجزای اصلی حین تعمیرات یخچال ساید بای ساید فرجیدر

برای حفظ راندمان در خنک نگهداشتن و الگوی مصرف انرژی مهم است چه زمانی کمپرسور در مدار می آید چقدر آمپر می کشد و … تعویض هر یک از اجزا می تواند در این فرایند تاثیر بسزایی داشته باشد پس عیب یابی و رفع مشکل توسط تعمیرکاران نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر این امکان را به شما می دهد تا بتوانید ساختار اصلی دستگاه را حفظ کنید و با خیال راحت چندین سال بدون مشکل از یخچال خود استفاده کنید.

 

تعمیرگاه ساید فریجیدر

تعمیرگاه ساید فریجیدر

 

تعمیرات ساید فرجیدر

راه اندازی، سرویس، نگهداری و تعمیرات ساید فریجیدر و یا انواع معمولی آن یک زنجیره به هم پیوسته است. اگر شما از ساید خود به درستی استفاده کنید و سرویس یخچال فرجیدر را به موقع انجام دهید و از ابتدا به فکر نگهداری صحیح از آن باشید، نیاز به تعمیرهای اساسی در کوتاه مدت نخواهید داشت و مشکلات ایجاد شده را با صرف هزینه و زمان کمتری برطرف خواهید کرد.

در بسیاری از مواقع، خانواده‌ها وقتی قصد خرید یخچال دارند، به موضوعات زیادی توجه کرده و با حساسیت بالایی خرید خود را انجام می‌دهند، اما پس از راه اندازی، این وسیله مهم در آشپزخانه را رها می‌کنند. باید گفت هر دستگاهی و مخصوصا دستگاه‌های پیچیده‌ای مانند یخچال‌ها و ساید بای سایدهای فرجیدر که امکانات زیادی دارند، نیازمند توجه و رسیدگی هستند. در این مطلب راه اندازی، نگهداری و تعمیر ساید فریجیدر را بررسی کرده و نکاتی در خصوص عیب‌یابی این دستگاه را توضیح خواهیم داد.

نگاهی بر برند یخچال ساید Frigidaire

فریجیدر (Frigidaire) یکی از نام‌های تجاری بزرگ و معروف در سرتاسر دنیا است.

این شرکت در سال 1918 میلادی در ایالت ایندیانای ایالات متحده راه اندازی شد.

این شرکت با محصولات تبریدی و خنک کننده خود به سرعت در کشور آمریکا معروف شد.

جالب است بدانید که بسیاری از آمریکایی‌ها حتی امروزه نیز اسم این برند را به عنوان نام یخچال استفاده می‌کنند.

تا سال 1979 میلادی، این شرکت بخشی از شرکت جنرال موتورز بود. اما پس از مدتی شرکت الکترولوکس سوئدی که سال‌ها به عنوان بزرگتری تولید کننده لوازم خانگی در دنیا شناخته می‌شد، این شرکت را خریداری کرد و هنوز نیز فریجیدر بخشی از شرکت الکترولوکس است.

نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در تمامی شهر های دنیا که این دستگاه مرغوب وجود دارد به ارائه خدمات می پردازد.

امروزه این کارخانه بزرگ محصولات متعددی تولید می‌کند که یخچال فریزر و ساید همچنان به عنوان یکی از بخش‌های اصلی آن شناخته می‌شود. انواع یخچال‌ها و فریزرهای ساده در فرانسوی و ساید بای سایدها از محصولات متنوع این شرکت است. باید گفت که برند فریجیدر امروزه به عنوان یکی از تولیدکنندگان با کیفیت ساید بای سایدها در دنیا شناخته شده است.

معرفی قطعات مهم در تعميرات سيد فريجيدر

قطعات بسیار زیادی در یک ساید بای ساید وجود دارد که تک تک آنها باید مورد توجه قرار گرفته و از آسیب دیدن آنها باید جلوگیری کرد.

اما بعضی از قطعات، عملکرد اصلی را برعهده دارند و نیاز به توجه بیشتری دارند تا به تعمیر ساید بای ساید فریجیدر نیاز نباشد. در ادامه به مهم‌ترین آنها نیز اشاره خواهیم کرد.

 

تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در منزل

تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در منزل

 

بررسی وظیفه سیستم خنک کننده

هدف اصلی از یک یخچال خنک کردن و سرد نگه داشتن مواد غذایی است. پس در نتیجه سیستم خنک کننده، اصلی‌ترین سیستمی است که در یک ساید وجود دارد.

این سیستم یک مدار بسته تبریدی است که شامل قطعاتی همچون کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، شیرها و فن‌های خنک کننده می‌شود.

منظور از بسته این است که یک سیکل داخلی دارد.

گاز خنک کننده یا مبرد که از خانواده گازهای فرئون است، در این مدار بسته حرکت کرده و با جذب کردن دمای هوای داخل محفظه یخچال توسط اواپراتور و فن، عمل تبرید را انجام می‌دهد.

اگر فن درست کار نکند نمی تواند هوای گرم را رو اواپراتور بیاورد و باعث سرمای درونی دستگاه شود که معمولا در این صورت اواپراتور یخ می زند و تکنسین تعمیر ساید بای ساید فرجیدر باید مشکل فن را عیب یابی و حل کند.

گاز در اواپراتور که از لوله‌هایی با قدرت انتقال دمای بالایی ساخته شده است، با هوای داخل یخچال تبادل دمایی را انجام داده و سپس توسط کمپرسور مکش شده و پس از افزایش فشار برای خنک شدن به کندانسور منتقل می‌شود. لوله‌های کندانسور که در پشت ساید بای ساید و در تماس با هوای بیرونی هستند، گاز را خنک کرده و دوباره گاز که پس از خنک شدن تبدیل به مایع شده است را به داخل مدار تبرید هدایت می‌کند.

حرکت گاز در مدار برای خنک کردن با استفاده از سنسورها و ترموستات‌هایی که تحت مدیریت یک برد الکترونیکی هستند انجام می‌شود. در زمانی که تعمیر یخچال ساید فریجیدر به دلیل خنک نکردن یخچال را نیاز دارید، احتمالا یکی از این قطعات این سیستم با مشکل مواجه شده است.

سیستم یخ‌ساز و آب سرد کن

سیستم یخ‌ساز در حقیقت یک سیستم مجزا از سیستم آب سرد کن است. در یخ‌ساز یک شیر برقی جریان ورود و خروج آب به داخل یخچال را مدیریت می‌کند.

با جریان پیدا کردن آب، قالب یخ‌ها که در قسمتی از فریزر قرار دارند، پر شده و شیر برقی جریان آب را قطع خواهد کرد. پس از اینکه پدال یخ‌ساز و یا دکمه مخصوص آن را فشار بدهید، یک غلطک یخ‌ها را به مسیر خروج آنها منتقل کرده و یخ‌ها بیرون ریخته می‌شوند.

اگر شیر برقی دچار مشکل شود یا غلتک به درستی کار نکند یخساز دچار مشکل می شود و باید برای تعمیر ساید بای ساید فریجیدر به نزدیکترین شعبه نمایندگی تهران مراجعه کنید.

در سیستم آب سرد کن، شیر برقی تا زمانی که منبع آب پر شود باز بوده و سپس بسته خواهد شد. منبع آب با جذب سرمای داخل یخچال آب را خنک کرده و با فشردن پدال یا دکمه مربوط به آن، مسیر آب برای خروج از منبع و یخچال باز خواهد شد.

 

تعمیرات ساید فریجیدر

تعمیرات ساید فریجیدر

 

اجزای الکترونیکی

تمام قطعات و سیستم‌هایی که در بالا توضیح داده شد، تحت فرمان یک برد الکترونیکی اصلی هستند.

نیاز شما به تعمیر ساید بای ساید فریجیدر ممکن است به دلیل ایجاد خرابی در این برد لازم شود.

این برد در واقع مدیریت ساید بای ساید شما را در اختیار دارد. دستوراتی که شما با تنظیم دما و یا موارد دیگر به یخچال خود می‌دهید، از طریق این برد الکترونیکی برای سایر قطعات تعریف می‌شود.

این برد به سنسورها و حسگرهای متفاوتی در داخل یخچال و فریزر متصل است و شرایطی همچون دمای محیط داخلی یخچال و فریزر را از طریق آنها متوجه می‌شود. می‌توان گفت که خاموش و روشن کردن کمپرسور و یا باز و بسته شدن شیرهای برقی با دستور این بورد انجام می‌شود.

تفاوت ساید فریجیدر با یخچال فریزر دو قلو

در یخچال و فریزر دوقلو دو سیستم تبرید مجزا برای هر یک از دستگاه‌ها استفاده می‌شود. اما در ساید بای ساید یک سیستم تبرید هر دو قسمت را سرد می‌کند. هوایی که توسط لوله‌های اواپراتور سرد شده است به داخل یخچال و فریزر دمیده می‌شود. در زمانی که یخچال به سرمای مورد نظر رسید، یک دریچه که به آن دمپر گفته می‌شود، ورود هوای سرد را به قسمت یخچال بسته و هوای سرد فقط به محفظه فریزر پرتاب خواهد شد تا دمای این محفظه نیز به اندازه کافی سرد شود. پس از آن کمپرسور متوقف شده و جریان گاز خنک کننده متوقف خواهد شد.

اهمیت نصب و راه اندازی ساید بای ساید فریجیدر

شما می‌توانید راه اندازی یخچال فریجیدر خود را هم توسط  نمایندگی ساید بای ساید فریجیدر انجام بدهید. اما در صورتی‌که خودتان قصد دارید این کار را انجام بدهید، از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

 • ابتدا تمامی قطعاتی که مجزا هستند را از پلاستیک و بسته بندی درآورده و محل نصب آنها را مشخص کنید. دفترچه راهنما در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.
 • نصب قطعات را با طبقات یخچال آغاز کنید که اصولا کشویی در محل خود قرار می‌گیرند.
 • قطعاتی که برای طبقه بندی درها طراحی شده‌اند را نیز با دقت در محل خود نصب کرده و محکم کنید.
 • در مرحله آخر نیز کشوها و قطعات فریزر را نصب کنید.
 • شلنگی که در پشت ساید بای ساید شما قرار دارد را باید به آب شهری متصل کنید. اگر آب لوله کشی شما کیفیت کافی را ندارد، حتما از یک فیلتر آب در این مسیر استفاده کنید.
 • حالا می‌توانید یخچال خود را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید. سعی کنید که از سیم‌های رابط طولانی در صورت امکان استفاده نکنید.
 • تعمیر ساید بای ساید فریجیدر به صورت اساسی ممکن است به دلیل خرابی کمپرسور باشد بخاطر نصب نادرست باشد. برای این که طول عمر کمپرسور دستگاه شما بیشتر باشد، نکاتی را بهتر است رعایت کنید یکی از این موارد در زمان راه اندازی است.
 • پس از روشن کردن ساید بای ساید خود، قبل از اینکه وسایل خود را داخل یخچال و یا در قسمت فریزر قرار بدهید، پیشنهاد می‌شود که به دستگاه اجازه بدهید محیط داخلی خود را خنک کند. برای این کار بهتر است حدود 3 ساعت، یخچال در حالی که خالی است کار کند.

 

خدمات پس از فروش ساید فریجیدر

خدمات پس از فروش ساید فریجیدر

 

محل قرارگیری ساید بای ساید

یخچال‌ها با اینکه دستگاه‌های سنگین هستند ولی محل قرار گیری آن ها حائز اهمیت می باشد.

در نتیجه اولین پیشنهادی که در رابطه با محل قرارگیری این نوع از لوازم خانگی وجود دارد، قرار دادن آن در محلی است که ثابت باقی‌مانده و نیاز به جابجایی آن نباشد.

جابجایی زیاد یخچال باعث بیرون زدن روغن کمپرسور و سوختن آن می شود پس از جابجایی چند ساعت از دستگاه استفاده نکنید یا از نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر برای نصب یا سرویس کمک بگیرید.

پس از این مورد، بهتر است نکات زیر را در رابطه با این موضوع مورد توجه قرار بدهید.

 • به یاد داشته باشید که محل قرارگیری یخچال کاملا صاف و همچنین یک‌دست باشد. تراز نبودن این محل می‌تواند به سیستم خنک کننده ساید آسیب وارد کند. همچنین وجود شیب حداقلی نیز می‌تواند از بسته شدن کامل درها جلوگیری کرده و یا به آنها فشار وارد کند.
 • فراموش نکنید که یخچال ساید بای ساید Frigidaire باید در محلی با فاصله مناسب از سایر لوازم خانگی که گرما تولید می‌کنند، قرار بگیرد. اجاق گاز، بخاری و یا شوفاژ می‌تواند موجب شود تا راندمان دستگاه شما کاهش پیدا کرده و نیازمند تعمیر ساید فریجیدر بشوید.
 • تابش مستقیم نور خورشید نیز می‌تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند. سعی کنید یخچال خود را دور از پنجره قرار بدهید.
 • هوای خنک کولرهای آبی با رطوبت بالایی همراه هستند. این رطوبت می‌تواند به قطعات دستگاه شما آسیب وارد کند. در نتیجه یخچال خود را در مسیر باد کولر قرار ندهید.
 • نکته مهم دیگری که وجود دارد، مرتبط با گردش هوا در اطراف یخچال است. همانطور که توضیح داده شد، گرمای جذب شده از درون یخچال توسط کندانسور به هوای بیرون از یخچال منتقل می‌شود. برای انجام این کار نیاز است تا اطراف یخچال خالی بوده و گردش هوا به خوبی انجام شود. در نتیجه سعی کنید یخچال از کناره‌ها و همینطور از بالا با دیوارها، سقف و وسایل دیگر فاصله داشته باشد. پیشنهاد می‌شود که این فاصله حدود 15 سانتی متر در نظر گرفته شود.

اهمیت تراز مناسب برای جلوگیری از خرابی ساید فریجیدر

همانطور که گفته شد، مهم است که یخچال شما کاملا تراز باشد. با توجه به اینکه اصولا آشپزخانه‌ها کمی شیب دارند تا شستشوی کف آشپزخانه راحت‌تر انجام شود، پایه‌های یخچال به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بتوانید این شیب را با بالا پایین کردن پایه‌ها انجام بدهید.

یکی از سئوالات متعدد از نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر بسته نشدن درب و یا باز ماندن آن است باید پایه های جلو دستگاه نسبت به پایه های پشتی بالاتر باشد.

در مدل‌های قدیمی اصولا از پایه‌های پیچی برای این کار استفاده می‌شد.

اما با سنگین‌تر شدن یخچال‌ها پایه‌ها به صورت اهرمی تغییر ارتفاع می‌دهند. برای اینکه مطمئین شوید یخچال تراز است، در یخچال را در زمانی که چیزی داخل آن قرار ندارد کمی باز کنید، باید درب به آرامی بسته شود این نحوه صحیح تراز در مرکز خدمات پس از فروش یخچال ساید فریجیدر است.

بررسی اهمیت تنظیم دما در نمایندگی تعمیرات ساید فرجیدر

یکی از اقداماتی که می‌تواند نیاز به تعمیر ساید فریجیدر را کاهش بدهد، تنظیم دمای صحیح است. در ساید بای سایدهای جدید فریجیدر، تنظیم دما دارای قفل است. ابتدا دکمه Unlock را سه ثانیه نگهدارید تا قفل تغییر دما باز شود. حالا یخچال را بر روی دمای مورد نظر خود قرار بدهید. برای افزایش و کاهش این مقدار در بیشتر مدل‌ها می‌توانید از دو کلید Cooling temperature یا Refrigerator temperature بهره ببرید.

اما سوال اینجاست که بهترین دما برای داخل یخچال و فریزر چقدر است؟ پیشنهاد این است که دما را یکی از اعداد 3 تا 6 درجه انتخاب کنید. باید گفت که عدد 5 به عنوان مناسب‌ترین عدد مخصوصا در فصل زمستان شناخته می‌شود. اما اگر در روزهای بسیار گرم سال قرار دارید، می‌توانید حتی عدد 3 را با خیال راحت انتخاب کنید.

اما بهتر است در تمام طول سال، دمای دستگاه بر روی این عدد باقی نماند تا به کمپرسور فشار اضافی وارد نشود تا نیازی به تعمیر ساید بای ساید فرجیدر خود پیدا نکنید.

در خصوص دمای فریزر نیز برای زمستان و یا فصل‌های خنک، عدد منفی 16 می‌تواند دمای مناسبی برای مواد غذای فریزری شما ایجاد کند. در فصل گرم سال می‌توانید دمای داخل فریزیر را منفی 20 انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که کمتر بودن بیش از حد دما نیز می‌تواند باعث آف نشدن کمپرسور و داغی بیش از حد شود که باعث مستهلک شدن سریع آن و در نهایت خرابی دستگاه شود در این صورت باید برای تعویض کمپرسور به نمایندگی یخچال ساید بای ساید فریجیدر تماس بگیرید.

نظافت راهکاری برای جلوگیری از تعمیر ساید فریجیدر

نظافت یخچال به سه بخش سرویس داخل، نظافت کندانسور و سیستم خنک کننده و در نهایت نظافت سیستم تخلیه آب تقسیم می‌شود.

این موارد می‌توانند در طول عمر مفید بیشتر یخچال و همچنین نیاز کمتر به تعمیر ساید بای ساید فریجیدر موثر باشند. نظافت داخل یخچال و فریزر علاوه بر اینکه در کارکرد بهتر دستگاه شما تاثیر خواهد داشت، سلامت شما را نیز تضمین خواهد کرد. باقیماندن خرده‌های مواد غذایی ممکن است دچار فساد و کپک شده و فضای داخلی یخچال و مواد غذایی داخل آن را آلوده کند.

از بین بردن بوی بد داخل یخچال فرجیدر با نظافت صحیح

برای شروع نظافت داخل یخچال بهتر است زمانی را انتخاب کنید که حجم موادی که داخل دستگاه وجود دارد کم باشد.

یکی از مواردی که بخاطر آن به تعمیرگاه مرکزی یا نمایندگی تعمیرات ساید فرجیدر تماس می گیرند بوی زننده داخل یخچال است که بخاطر وجود کثیفی درون محفظه ها و قفسه ها می باشد.

مواد غذایی را خارج کنید و یخچال خود را از برق بکشید تا احتمال اتصالی و یا برق گرفتگی از بین برود. سپس نظافت را به دقت انجام بدهید:

 • طبقات و کشوها را به آرامی خارج کنید و با استفاده از یک دستمال نرم و ماده شوینده، آنها را تمیز کنید.
 • به یاد داشته باشید که ماده شوینده شما باید ملایمی باشد تا به قطعات یخچال آسیبی وارد نکند.
 • جوش شیرین و آب ولرم می‌تواند ترکیب خوبی برای تمیز کردن بخش‌های بیرونی و بدنه یخچال شما باشد.
 • اگر آبسرد کن قابل جدا کردن است، پیشنهاد می‌کنیم که این قسمت را نیز جدا کرده و چند بار با آب ولرم آن را بشویید.
 • گاهی اوقات به دلیل ذرات غذاهای مانده در یخچال و یا فساد مواد غذایی، بوی بدی در داخل یخچال ایجاد می‌شود. برای اینکه بوی بد ساید بای ساید از بین برود، پس از نظافت کامل یخچال و فریزر، می‌توانید یک قاشق غذاخوری وانیل را به نصف فنجان جوش شیرین اضافه کنید و سپس آن را چند ساعتی در داخل یخچال قرار دهید. با این کار بوی بد از بین رفته و داخل یخچال خوشبو خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: علت بوی بد یخچال

نظافت سیستم کندانسور سیستم خنک کننده

لوله‌های سیاه رنگ کندانسور را می‌توانید در پشت ساید بای ساید خود پیدا کنید.

این لوله‌ها آلودگی را به خود جذب کرده و در نهایت تبادل حرارت به خوبی انجام نمی‌شود.

احتیاج شما به تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در بیشتر مواقع به دلیل وارد شدن فشار اضافی به دستگاه است که انجام نشدن تبادل حرارت، عاملی برای این فشار اضافی خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم آنها را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را نظافت کنید. به یاد داشته باشید که در زمان نظافت به آنها فشار وارد نکرده و از ضربه زدن به آنها خودداری کنید.

برای نظافت این بخش از یخچال، در زمانی که یخچال به برق متصل نیست، با یک دستمال خاک آنها را بگیرید. می‌توانید با جاروی برقی و یا جاروهای شارژی کوچک نیز این کار را به آرامی و با دقت انجام بدهید.

 

تعمیر یخچال ساید بای ساید فریجیدر

تعمیر یخچال ساید بای ساید فریجیدر

 

نظافت سیستم درین و تخلیه آب ساید فریجیدر

فریزرهایی که قابلیت یخ زدایی دارند، آب حاصل از یخ زدایی و یا دیفراست را به خارج از یخچال انتقال می‌دهند. در برخی از مواقع که لوله تخلیه گرفته شده باشد، تخلیه به خوبی انجام نشده و ممکن است سیستم دیفراست به خوبی عمل نکند. یک سیخ نازک و یا یک میله بافتنی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

میله را به آرامی و بدون فشار زیاد به داخل لوله وارد کنید تا ذراتی که در لوله گیر کرده‌اند رها شده و بیرون بیایند. سپس برای اینکه چسبندگی احتمالی لوله بر طرف شود، با استفاده از یک قیف، مقداری آب جوش را به داخل لوله تخلیه هدایت کنید تا حالت چسبندگی با حرارت آب جوش از بین رفته و لوله تخلیه کاملا تمیز شود.

بیشتر بخوانید: باز کردن گرفتگی شلنگ تخلیه یخچال

عیب یابی و راهکارهای تعمیر ساید با ساید فریجیدر

تمام نکاتی که تا اینجا به شما گفته شد، به شما کمک خواهند کرد تا نیاز به تعمیرات ساید فریجیدر به صورت گسترده نداشته باشید و موارد جزئی را خودتان برطرف کنید. اما در مواردی حتی اگر به خوبی از ساید بای ساید خود نگهداری کرده باشید نیز ممکن است مشکلات ناخواسته‌ای برای یخچال شما به وجود بیاید. در ادامه شایع‌ترین مشکلات را بررسی کرده و عیب‌یابی و راهکارهای بر طرف کردن این موارد نیز توضیح داده خواهد شد.

خنک نکردن ساید بای ساید فریجیدر

ابتدا بررسی کنید که جلوی دریچه‌های دمنده هوا با مواد غذایی بزرگ را نگرفته باشند. در غیر این صورت موارد زیر باید کنترل شوند:

 • فن پشت یخچال به درستی کار کند.
 • کمپرسور به درستی گاز را فشرده کند.
 • احتمالا سنسورها و یا برد الکترونیکی آسیب دیده است.

برای بررسی بهتر اول ببینید دمایی که تنظیم کردید صحیح است برای ریست دستگاه آن را برای 1 دقیقه از برق بکشید اگر مشکل حل نشد با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید فرجیدر تماس بگیرید.

خاموش و روش شدن مکرر یخچال فریجیدر

ابتدا ولتاژ خروجی و سیم برق را بررسی کنید تا مشکلی در آنها وجود نداشته باشد، پس از آن موارد زیر باید بررسی شود:

 • سیم‌پیچ‌های دستگاه ممکن است نیاز به نظافت داشته باشند.
 • فن کندانسور چک شود.
 • رله کمپرسور و یا موتور آن به درستی کار نمی‌کند.

برای اینکه مشکل حل شود سریعا برای تعمیر ساید بای ساید فریجیدر اقدام کنید.

زیاد از حد کار کردن ساید بای ساید

ابتدا این موضوع را بررسی کنید که آیا یخچال بیش از ظرفیت خود پر نشده باشد. سپس تنظیمات دمایی را کنترل کنید تا در دمای درستی قرار داشته باشد. پس از آن پیشنهاد می‌شود راهکارهای زیر را امتحان کنید:

 • لوله‌های کندانسور را بازبینی و در صورت نیاز نظافت کنید.
 • تایمر دیفراست را بررسی کنید.
 • از بسته شدن درها به صورت کامل و خارج نشدن هوای داخل یخچال مطمئن شوید.

ممکن است کمپرسور آسیب دیده باشد برای عیب یابی و تعمیرات یخچال ساید بای ساید فرجیدر با نزدیک ترین نمایندگی تماس بگیرید.

سایر مشکلات و راهکارهای تعمیر ساید فریجیدر

از دیگر دلایل شایع نیاز به تعمیر ساید فریجیدر شامل موارد زیر می‌شود:

 • شنیدن صدای اضافی از یخچال

فراموش نکنید که دو صدا از یخچال اگر شنیده شود عادی است. ابتدا زمانی که یخچال کار می‌کند، کمپرسور و فن‌های دستگاه صدایی را تولید می‌کنند که طبیعی است. همچنین در زمان یخ‌زدایی احتمال دارد ذوب شدن برفک یخچال و خروج آنها صدایی تولید کند. اما اگر صدای جدیدی شنیده شد و یا صدای همیشگی افزایش زیادی داشت، باید این موارد مورد بررسی قرار گیرد:

 • یخچال اگر از حالت تراز خود خارج شود، ممکن است صدای اضافی ایجاد شود.
 • فن‌های دستگاه اگر از بالانس خارج شوند، صدای بیشتری خواهند داشت.
 • ضربه‌گیرهای کمپرسور پس از مدتی ممکن است خراب شده و صدا ایجاد کنند.
 • روشن نشدن یخچال

اگر چراغ‌های دستگاه نیز روشن نشوند، مشکل روشن نشدن یخچال مربوط به برق رسانی است. در این موارد باید ولتاژ خروجی، سیم‌ها، دو شاخه و پریز را بررسی کنید. اما اگر چراغ‌های یخچال ساید بای ساید روشن شده اما یخچال همچنان کار نمی‌کند، احتمالا یکی از مشکلات زیر وجود دارد:

 • ترموستات و یا سنسورهای دما ایراد دارند.
 • رله و یا موتور کمپرسور با مشکل روبرو شده است.
 • بورد اصلی ایراد پیدا کرده است.
 • فن دستگاه به درستی کار نمی‌کند.

تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در منزل

برای سپردن دستگاه به تعمیرگاه ساید فریجیدر باید این نکته را در نظر بگیرید به هیچ وجه احتیاجی به جابجایی دستگاه و انتقال آن به مرکز خدمات پس از فروش ساید فرجیدر نیست و پس از ثبت سفارش و تشریح ایراد سرویسکار برای تعمیر ساید بای ساید فرجیدر در منزل حضور می باید تا در زمان کم به علاوه تجهیزات کامل مشکل یخچال را عیب یابی و در محل تشخیص دهد.

هزینه تعمیرات ساید فریجیدر در نمایندگی

همانطور که گفته شد برند فریجیدر از برندهای محبوب در سطح جهان و از کیفیت مطلوبی برخوردار است و در صورت خرابی به دلیل وجود تحریم های قطعات شاید دغدغه خرابی آن را بخاطر هزینه های عیب یابی و تامین قطعات در تعمیر یخچال فریجیدر داشته باشید.

چیزی که باید بدانید این است که هزینه تعمیر یخچال ساید فرجیدر در نمایندگی تهران منصفانه و بر اساس یافتن خرابی به شکل 100 درصد تضمین شده است برخی قیمت ها را در جدول ذیل مرور می کنیم.

هزینه تعمیرات ساید فرجیدر قیمت واحد
هزینه تعویض کمپرسور ساید فریجیدر 4.500.000 الی 7.000.000
هزینه تعویض ترموستات 800.000 الی 1.200.000
هزینه تعویض تایمر 900.000 الی 1.500.000
قیمت تعمیر برد ساید بای ساید فریجیدر 1.000.000 الی 1.800.000
هزینه تعویض فن کندانسور 1.300.000 الی 1.800.000
هزینه شارژ گاز ساید FRIGIDAIRE 1.800.000 الی 2.700.000

نتیجه گیری در تعمیر ساید بای ساید فریجیدر

اگر نکاتی که در این مطلب گفته شد را به خوبی رعایت کنید، ساید بای ساید فریجیدر شما احتمالا در کوتاه مدت نیاز به تعمیر یخچال ساید بای ساید فرجیدر به طور اساسی نخواهد داشت و می‌توانید چندین سال به راحتی از این دستگاه استفاده کنید.

در نهایت فراموش نکنید که تعمیر ساید بای ساید فریجیدر نیاز به تکنسین ماهر دارد. ممکن است تعمیر این دستگاه گران قیمت حتی توسط تعمیرکاران معمولی برای شما هزینه‌های زیادی را به همراه داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید همانطور که گفته شد بهتر است برای تعمیرات ساید فریجیدر، یخچال خود را جا به جا نکرده و از تکنسین‌های ماهری که برای عیب یابی خرابی و رفع مشکل به منزل شما مراجعه می‌کنند استفاده کنید.

پرسش های پر تکرار شما در تعمیرات ساید فریجیدر

ایا قطعات استفاده شده در نمایندگی ساید فریجیدر اصلی است؟

به دلیل اعمال تحریم ها برخی از قطعات در تعمیر ساید فریجیدر نایاب است و باید از قطعات با کیفیت جایگزین استفاده شود.

چگونه از کیفیت مناسب قطعات در تعمیرات ساید فریجیدر اطمینان کسب کنم؟

کیفیت قطعات هم پای قطعات اصلی خواهد بود و بابت این مورد از 3 تا 12 ماه گارانتی ارائه می دهیم.

تکنسین بعد از ثبت سفارش چه زمانی برای تعمیر ساید بای ساید فرجیدر در منزل می آید؟

عمدتا این زمان کمتر از 1 ساعت طول خواهد کشید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد