جاروبرقی

علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار

علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

اگر با خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی روبرو شدید، نگران نباشید مجموعه تخصصی تعمیر 24 نکات مفیدی برای حل مشکل و برای یافتن علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار مطرح میکند. این احتمال وجود دارد با گذشت زمان، قطعات دستگاه خراب و فرسوده شوند یا ممکن است شما به موارد مهم در نگهداری یا سرویس دستگاه که در ادامه مطرح میکنیم بی توجه باشید، مسائل ساده ای که میتواند علت خاموش شدن جاروبرقی ال جی، سامسونگ، دوو، پاناسونیک، بوش، پارس خزر و هر برند دیگری باشد چون تمامی نکاتی که خواهیم گفت برای تمامی مدل ها کاربرد دارد.

کاربران عزیز قبل از پاسخ به این سئوال که چرا جاروبرقی یهو خاموش شد ؟ باید بگوییم به غیر از خرابی بخشی از قطعات ممکن است علت خاموش شدن جاروبرقی در حین کار از کیپ شدن مسیر مکش بخاطر جمع کردن بیش از حد زباله بخش های مهمی از جاروبرقی مسدود شود.

دانستن اینکه به کدام قسمت ها نگاه کنید و چگونه می توانید دستگاه را باز کنید، میتوانید پروژه ای بزرگ را به یک کار ساده تبدیل کنید که اصلاً وقت شما را نخواهد گرفت.

اگر با خواند مقاله و انجام توصیه های تعمیر 24 نتوانستید مشکل را عیب یابی یا برطرف کنید از رفع ایراد دلسرد نشید کافیه رفع مشکل را از طریق تکنسین های حرفه ای در کوتاه ترین زمان و با 6 ماه گارانتی توسط متخصصین تعمیرات جاروبرقی انجام بدید. همچنین به غیر از تماس مستقیم میتوانید درخواست تعمیرات خود را به شکل آنلاین ثبت و ارسال کنید. این را هم بدانید که قطعات جایگزین، اصلی است و دارای تضمین اصالت و کیفیت میباشد.

شما با مطالعه این مقاله میتوانید علت خاموش شدن ناگهانی در حین کار یا پس از چند دقیقه کار را در مدل های مختلف جاروبرقی از جمله: بوش، ال جی، ناسیونال، سامسونگ، الکترولوکس، دوو، پارس خزر و… را بیابید.

بررسی خرابی دکمه (سوییچ) روشن و خاموش (آموزش تصویری تست، تعویض سوییچ و شاسی)

یکی از عواملی که باعث میشود جاروبرقی پس از روشن شدن بعد از چند ثانیه یا زمان کمی خاموش شود خرابی سوئیچ (کلید) روشن و خاموش آن است چنانچه پس از روشن کردن دستگاه شاسی بیرون میپرد و جارو برقی خاموش میگردد توصیه میشود ویدیو زیر را دنبال کنید.

 

بررسی گرم شدن بیش از حد موتور به عنوان علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار

موتور جاروبرقي قطعه ای قدرتمند است که نیاز به استراحت و خنک شدن در حین کار دارد. ممکن است لوله دستگاه دچار انسداد باشد که انجام مکش به سختی صورت بپزیرد این مسئله فشار زیادی به موتور میاورد که باعث گرمای بیش از حد آن و علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار میشود.

یکی از راه هایی که ما را متوجه میکند که آیا لوله جاروبرقي دچار گرفتگی شده است یا خیر! خاموش شدن ناگهانی جارو برقی در مدت زمان مشخصی در هر بار استفاده از آن است.

مثلا اگر هر بار پس از روشن کردن با گذشت 3 دقیقه (در یک بازه زمانی مشخص) جاروبرقی حین کار کردن خاموش میشود این نشان دهنده مسدود شدن مسیر است که به همین دلیل موتور به شکل پیوسته به گرمای بیش از حد میرسد. چنانچه در بازه های زمانی مختلف پس از روشن کردن دستگاه، پس از شروع به کار ناگهان از کار بیافتد به احتمال قوی علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار ، از خرابی برد الکتریکی ناشی باشد.

بخوانیم: مرکز تعمیرات جاروبرقی بوش در تهران

پس از خاموش شدن یکباره چرا جاروبرقی روشن نمیشود ؟

در داخل جاروبرقي برای جلوگیری از ذوب شدن اجزا و سوختن موتور یک محافظ حرارتی وجود دارد که در صورت داغ کردن بیش از حد برای اجتناب از آسیب به اجزا جریان ورودی به موتور را قطع میکند و تا خنک شدن آن اجازه روشن شدن جاروبرقی را نمیدهد.

چرا جارو برقی روشن نمیشه

چگونه مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را برطرف کنیم ؟

باید اطمینان حاصل کنید که تمامی اجزایی که در مکش تاثیر گذار هستند نظیر لوله ها، ورودی ، فیلترها و کیسه دچار گرفتگی نباشند چون علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار است. وقتی دستگاه دچار گرفتگی شده باشد صدای مکش تغییر خواهد کرد.

اگر لوله دچار گرفتکی باشد آن را برای تمیز کردن جدا کنید. در اکثر موارد گرفتگی ها جزیی اجازه میدهد هوا به آرامی رد شود و این مسئله باعث گرم شدن موتور در زمان استفاده میشود. اما گاهی کرک ها و کثیف ها به شکل توپ بزرگی مسیر هوا را به طور کامل میبندند.

پس از باز کردن لوله جاروبرقي، میتوانید از دسته تی استفاده کنید تا با فشار دادن آن به داخل لوله هرگونه زباله را خارج کنید. ممکن است چیزهای بزرگی مانند درب های بطری و یا پلاستیک های فشرده لوله های جاروبرقي کیپ کرده باشند.

چنانچه بیش از 6 ماه از عمر فیلتر دستگاه میگذرد میبایست تعویض گردد. وقتی فیلتر بیش از حد کثیف باشد گرمای موتور نیز شدت میابد و میتواند دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی باشد.

اگر آخرین باری که فیلتر جاروبرقي را عوض کرده اید به یاد نمی آورید وقت آن است که اکنون برای اینکار اقدام کنید.

در مرکز تعمیر24 فیلتر و کیسه جاروبرقی شما عرضه میگردد برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

بخوانیم: مرکز تعمیرات جاروبرقی ال جی در تهران

مشکلات الکتریکی در روشن نشدن جاروبرقی

وقتی شما نشانه ای از گرفتگی در قطعات دستگاه پیدا نمیکنید این بدان معناست که مشکلات مکانیکی وجود ندارد و باید به ایراد های الکتریکی توجه کنید.

اولین موضوعی که میبایست برای یافتن علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار مورد بررسی قرار گیرد که آیا جارو به درستی به پریز برق وصل شده است و در داخل آن لق نمیزند. لق زدن و سست بودن دوشاخه در پریز میتواند خطراتی مانند اتصالی و آسیب به دستگاه حتی در مواردی آتش سوزی پیش بیاورد.

چنانچه پریز برق مشکلی نداشته باشد موردی بعدی عیب یابی از کلید و موتور دستگاه است. اگر نمیدانید به چه شکل این موارد را چک کنید، بهتر است با تعمیرگاه جاروبرقي تماس بگیرید.

یکی از راه های مناسب برای اینکه بفهمیم چرا جاروبرقی روشن نمیشود وارسی مشکلات اتصال پریز و سیم دستگاه است با لمس کردن سیم چنانچه بیش از حد گرم شده باشد میتواند مشکل از پریز برق باشد.

بخوانیم: مرکز تعمیرات جاروبرقی سامسونگ در تهران

آیا استفاده طولانی مدت هم میتواند علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار باشد ؟

جواب به سئوال فوق مثبت است مورد دیگری که باعث طرح این سئوال باشد که چرا جارو برقی روشن نمیشود :

کار با دستگاه در مدت زمان بالا میتواند دلیل این ایراد باشد. با اینکه احتمال دارد جاروبرقی خانگی خود را از فروشگاه معتبر و با برند معروفی تهیه کرده باشید این بدان معنا نیست که بتوانید از آن برای چند ساعت استفاده کنید.

تعمیر24 برای استفاده از جارو برقی مدت زمان خاصی نزدیک به 30 دقیقه را پیشنهاد میدهد و در ادامه 15 دقیقه توقف برای اینکه موتور خنک شود و بعد شروع مجدد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

36 نظرات

 • سلام ی جاروبرقی تیوا سطلی دارم حین کار خاموش شد موتورش داغ شده سیمش داغ شده بود نگاه کردم کیسش پر بود خالی کردم اومدم امتحان کنم زدم ب برق روشن شد اما خیلی زود همون موقع خاموش شد و دیگه روشن نشد مشکل چیه یعنی سوخته!؟؟؟
 • سلام جارو برقی ما Ackiliss مدل ۳۶۰۰ هست داشتم جارو برقی می کردم که یک دفعه خاموش شد وقتی دوباره روشنش کردم فقط علامت قسمت درجه کم زیاد روشن می شه موتور روشن نمی شه ولی موتور هم داغ کرده جارو برقی چون داغ هست چیزی هم داخل لوله ی جارو برقی نیست علت روشن نشدنش چیه؟
  • سلام موتور که خیلی داغ بشه این احتمال هست که ترموستات جریان برق رو قطع کنه اگر در مسیر لوله گرفتگی ندارید بهتره فیلترها و کیسه رو هم نگاه کنید و در صورت نیاز تعویضش کنید. در غیر اینصورت ممکنه مشکل از موتور باشه
   • سلام جارو برقی ما دلمونتی 2200 هستش. زیاد کار نکرده اما 5 دقیقه که جارو کنم باهاش خودبه خود خاموش میشه و بعد یه ربع بیست دقیقه باز میتونم روشنش کنم. میشه راهنمایی کنید چیکار باید کنم
 • سلام جارو برقی‌فیلیس دارم خواستم‌باهاش جارو کنم زدم برق خاموش شد و هردفعه میزنم بعد کمتر ۵ثانیه خاموش میشه فیلترش از اول تا این ۴ سال تعویض نکردم مشکل چی میتونه باشه فیلتر پشت تقریبا پاره و فیلتر جلو تقریبا خیس می باشد
  • سلام فیلتر هارو باید مرتبا تمیز کتید و سالی یکبار تعویض کنید پاره بودن فیلتر به معنی عبور گرد و خاک و رسیدن اون به موتور احتمالا موتور جاروبرقی شما دچار خرابی شده است
  • با سلام یک جاروبرقی مدل ال جی دارم که بعد از آخرین باری که استفاده کردم دیگر روشن نشده کیسه جارو خالیه فیلتر ها رو هم تمیز کردم روشن نشده درب آن رو هم باز کردم ذقطعی سیم نداشته در ضمن فیلتر آن را هم عوض نکردم
 • من جارو برقی مایدیا دارم امروز یهو صدای مکشش تغییر کرد احساس کردم ضعیف شد و چیزی نمیکشه یهو موقع جارو کردن خاموش شد داغ هم بود خیلی لطفا راهنمایی کنید
 • سلام من جاروبرقی سامسونگ مدل کینگ دارم که در حین کار خاموش میشه،تعمیرکار موتورش رو هم عوض کرده و سنسور حرارتی رو هم قطع کرده اما باز هم موتورش در حین کار خاموش میشه حتی این بار ۲دقیقه هم کار نکرد آیا قابل تعمیر و ایرادش از چی میتونه باشه؟
 • جاروبرقی را وقتی روشن میکنم صدای ناهنجاری می‌دهد وقتی روی جاروبرقی یه هوا کش هست را برمی آرم صدا قطع می‌شود و جارو هی روشن خاموش میشود
 • سلام جارو برقی من سونیا۲۲۰۰wهستش جارو میکشیدم ک خود ب خود خاموش شد دیگم روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید مشکلش چی میتونه باشه
 • سلام من امروزباجاروبرقی کارمیکردم یهو قطع شدفکرکردم برق رفت دیدم نه برق نرفته دوباره رشن کردم خاموش شدعلتش چی میتونه باشه
 • باسلام. یه جارو برقی ال جی تربو۱۵٠٠وات دارم که برق میزنی بعد پنج دقیقه کار خود به خود صداش کم وزیاد میشه وخاموش میشه. فیلتر ها سالم. کیسه خالی. علت رو توضیح بدید ممنونم
 • سلام ، جارو برقی پاناسونیک mc-7650 حین کار خاموش شد و خیلی داغ شده بود اما بوی سوختگی نمی‌داد چه مشکلی داره ؟
  • سلام احتمال داغ شدن بیش از حد موتور وجود داره باید بررسی کنید که لوله ها، خرطومی، فیلتر های ورودی و خروجی گرفتگی نداشته باشد و بررسی کنید که پاکت بیش از حد پر نشده باشد.