جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

از مهم‌ترین وسائل منزل می‌توان به جاروبرقی اشاره کرد، چرا که رابطه مستقیم با سلامت و نظافت محل زندگی ما دارد. یکی از بهترین و خوشنام‌ترین برندهای جاروبرقي که می‌توان از آن نام برد، پاناسونیک است؛ جاروبرقي پاناسونيك در میان مردم از شهرت خوبی برخوردار است، در بسیاری از منازل از آن استفاده می‌کنند. این وسیله کیفیت و عمر بالایی دارد، شاید مهم‌ترین دلیل پرطرفدار بودن آن همین است. اگر جاروبرقي پاناسونيك شما خوب کار نمی‌کند و یا از کار افتاده است با مرکز تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک در تهران تماس بگیرید این مرکز با استفاده از متخصصان حرفه ای، تعميرات خود را همراه با 6 ماه گارانتی که شامل سرویس و تعمیر جاروبرقی پاناسونیک است را در کوتاهترین زمان انجام میدهد.

شما میتوانید درخواست تعمیر خود را به شکل آنلاین در سایت تعمیر24 ثبت کنید.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک

خرابی‌های شایع ، نحوه عیب یابی و تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

ابتدا باید بدانید که جاروبرقی باید مدت مشخصی (20 تا 30 دقیقه) روشن بماند و بعضی از مدل جاروبرقي هاي پاناسونيك اگر به طور مداوم و بیشتر از حد مجاز روشن باشند به صورت خودکار خاموش می‌شوند تا به موتور آسیب وارد نشود، این نشانگر خرابی نیست و نیاز به تعمیر جاروبرقی پاناسونیک نیست. در ادامه شما را با مشکلاتی که ممکن است برای این وسیله پیش بیاید آشنا می‌کنیم.

ضعیف شدن موتور

اگر موتور ضعیف کار می‌کند، ابتدا کیسه آن باید چک شود، چون پر شدن آن می‌تواند موجب ضعیف کار کردن مکش دستگاه میشود با تعويض كيسه جاروبرقي پاناسونيك مشکل حل میشود. در مرحله بعدی تمام قطعات داخلی که با گرد و غبار و خاک در ارتباط است باید چک شود تا گرفته نباشند، مانند: لوله، خرطومی، غلتک ، واشر و… امّا اگر موتور ضعیف شده باشد، نیاز به تعمیر جاروبرقی پاناسونیک داشتید حتما باید برای تعویض یا تعمیر موتور آن با یک تماس از متخصصان مرکز تعميرات جاروبرقي پاناسونيك کمک بگیرید.

دلایل ضعف موتور در این نوع جاروبرقی متفاوت است؛ به عنوان مثال کلکتور میتواند کثیف شده باشد، زغال جارو خراب شده باشد و یا دچار خرابی یاتاقان باشد یا موتور نیم‌سوز شده که در هر صورت باید با تعمیرکاران مجاز و مجرّب تماس گرفت. تعمیر24 مرکز تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک در تهران است.

خاموش شدن

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقي پاناسونيك شما اتفاق بیفتد، خاموش شدن و بعد از دقایقی روشن شدن آن است که در صورت تکرار این مسئله می‌توانید از تعمیرکاران باتجربه تعمیر24 برای تعمیر جاروبرقی پاناسونیک یاری بگیرید. گاهی هم ممکن است به دلیل عمر بالا یا درست استفاده نکردن از این وسیله با خاموش شدن آن مواجه شوید که این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی از جمله قطعی کلید، قطعی کابل و خرابی‌های موتور داشته باشد؛ در هر کدام از این موارد دقت داشته باشید که باید به مرکز تعمیرات تماس بگیرید تا از وجود متخصصان و استفاده از لوازم یدکی اصلی اطمینان داشته باشید.

خرابی ناشی از کثیفی فیلتر

فیلتر یکی از قطعات حیاتی جاروبرقی است که وظیفة آن جدا سازی گرد و غبار است تا هوای سالم به داخل موتور کشیده شود. اگر فیلتر گرفته باشد ممکن است موجب ضعیف کار کردن جاروبرقی پاناسونیک شود و یا حتی منجر به سوختن موتور گردد. بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل چک کردن و تعویض کردن آن در فواصل زمانی معیّن است. در صورت کاهش قدرت مکش قبل از هرگونه اقدام برای تعمیر جاروبرقی پاناسونیک فیلترها باید بررسی شوند تا در صورت نیاز تعویض شوند.

بررسی روشن نشدن در تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

از خرابی‌های متداولی که بر اثر عمر بالای جاروبرقی پاناسونیک ممکن است پیش بیاید، روشن نشدن آن است که می‌تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله: عیب در دوشاخه کابل برق یا سیم رابط، خرابی سیم‌جمع‌کن، خراب شدن کلید قطع و وصل، سوختن رله دستگاه، وجود قطعی در سیم در مدار سری موتور و حتّی سوختن کامل موتور.

برای تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در صورت بروز این مشکل، ابتدا نیاز به عیب‌یابی دقیق دارید که در صورت وجود تخصص و تجربه کافی امکان‌پذیر است. در مرحله دوم باید با استفاده از لوازم اصلی و دارای ضمانت اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه مورد نظر کرد. البته لازم به ذکر است که پیش از هر اقدامی ابتدا باید از وجود جریان برق در پریز مطمئن شوید، چرا که ممکن است روشن نشدن جاروبرقی ناشی از آن باشد.

خراب شدن لوازم جانبی

جاروبرقی پاناسونیک به دلیل کیفیت بالا و عمر زیادی که معمولا در خانه‌های ما دارد، ممکن است با فرسودگی و خرابی لوازم جانبی مانند: خرابی سیم‌جمع‌کن، پارگی خرطومی، شکستگی بُرس و… روبه‌رو شود. برای تعمیر جاروبرقی پاناسونیک خود و اطمینان از اینکه با لوازم یدکی اصلی و دارای ضمانت تعمیر می‌شود، می‌توانید با مراکز مطمئن که دارای مجوز و کادر مجرّب تماس بگیرید.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.