جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه

همه ما جاروبرقي را به عنوان وسیله برقی مهم و پرکاربرد می‌شناسیم. با توجه به مصارف زیاد این وسیله، امکان بروز اختلالات و مشکلات زیادی در دستگاه از جمله داغ شدن بیش از حد بدنه و موتور آن وجود دارد. البته گرم شدن جارو برقی در حد معمول امری طبیعی است که بسیار رخ می‌دهد اما علت داغ شدن جاروبرقی در دو وضعیت یعنی به‌ سرعت و به‌ صورت طولانی ‌مدت باید مورد توجه کاربر قرار بگیرند. پس برای یافتن پاسخ این سئوال که چرا جاروبرقی داغ میکنه ؟ بهتر است نحوه عیب یابی و تعمیر آن را در ادامه مطلب دنبال کنید.

هیچ رخدادی در وسایل برقی بی‌علت نیست و اگر دستگاه را به یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد تعمیر جاروبرقی بسپارید؛ در کوتاه‌ترین زمان ممکن، معایب دستگاه را تشخیص می‌دهد و قادر به برطرف‌کردن آن‌ها است. تشخیص داغ شدن کار چندان سختی نیست و شما به‌راحتی قادر به احساس آن هستید. در این ‌صورت مهم‌ترین اقدام جهت جلوگیری از بروز اختلالات جدی، آن را سریعاً خاموش کنید و سپس با ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

عواملی که باعث بیش از حد داغ شدن جاروبرقی میشود

  • تأثیر ترموستات بر دمای جاروبرقي
  • بررسی کامل موتور
  • فن خراب؛ قاتل موتور جاروبرقي
  • معایب برد اصلی
  • اعمال فشارهای زیاد به دستگاه

چنانچه عوامل فوق علت داغ شدن جاروبرقی باشد برای برطرف کردن آن از متخصصان حرفه ای بهره گیرید.

قابل توجه است خدمات تخصصی مرکز تعمیرات جاروبرقی تعمیر24 دارای 6 ماه ضمانت میباشد.

در صورت نیاز به تعویض هریک از قطعات غیر قابل تعمیر، قطعه ارجینال جدید با تضمین کیفیت توسط مجموعه، جایگزین میگردد.

ارتباط با کارشناسان از طریق تماس مستقیم

ثبت سفارش آنلاین تعمیرات

مقالات مرتبط

علت کم شدن مکش جاروبرقی

دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

ترموستات معیوب؛ علت داغ شدن جاروبرقی

از آن جایی که علائم این نوع از خرابی در مدل های گوناگون جاروبرقی یکسان است؛ بنابراین در توضیح علل مختلف از بازگوکردن مجدد آن صرف‌نظر می‌کنیم. ترموستات قطعه‌ای است که در عمده لوازم‌ خانگی برقی به‌کار می‌رود و وظیفه دارد از بالا رفتن دما در موتور جلوگیری کند. اگر ترموستات سالم باشد؛ با زیادشدن گرما، موتور و به تبع آن در نهایت دستگاه را خاموش می‌کند.

ترموستات جاروبرقي

ترموستات جاروبرقي

چرا با خرابی ترموستات جاروبرقی داغ میکنه ؟

چنانچه مدت ‌زمان استفاده از جاروبرقی افزایش یابد و ترموستات معیوب باشد؛ مدیریت گرمای موتور خارج از کنترل می‌شود. این مسئله اگرچه به‌ ظاهر بسیار ساده است؛ اما اگر مورد بی‌توجهی قرار بگیرد منجر به سوختن موتور می‌شود. در نتیجه پس از تشخیص اولیه گرمای بیش از حد موتور هرچه سریع‌تر دستگاه را خاموش کنید و برای جلوگیری از آسیب به موتور با خدمات پشتیبانی تعمیر24 تماس بگیرید و از امکاناتی نظیر سرویس در محل به همراه 180 روز گارانتی استفاده کنید.

موتور نیم‌سوز، جاروبرقي را داغ می‌کند!

اگر نیم سوز بودن موتور علت گرم شدن جاروبرقی باشد این مسئله چیزی نیست که شما قادر به تشخیص آن باشید و تنها در حوزه تخصصی تکنسین‌های حرفه‌ای مراکز و تعمیرگاه‌های معتبر است.

تعمیرکار با مشاهده دستگاه، پس از نگاه اجمالی سیستم و بررسی کامل دیگر علل، به ‌سراغ باز کردن موتور می‌رود. در این روش باید سیم‌پیچی‌ها به ‌صورت کامل باز شوند و سوختگی یا نیم‌سوز شدن موتور مشخص شود. در صورت عیب ‌یابی صحیح توسط تکنسین مجرب، در صورتی ‌که امکان داشته باشد تعمیر موتور در محل یا در مراکز و تعمیرگاه توسط تجهیزات پیشرفته‌ای انجام می‌شود. اما گاهی ممکن‌ است، تشخیص علت داغ شدن جاروبرقی دیر انجام شود و در نهایت منجر به خرابی‌های بیشتری شود.

بنابراین پس از شناسایی گرمای بیش‌از حد جاروبرقی با تماس با خدمات مشتریان جاروبرقي تعمیر آن را بدست تعمیرکاران مجرب بسپارید.

گرمای بیش از حد باعث سوختن موتور جاروبرقی خواهد شد

گرمای بیش از حد باعث سوختن موتور جاروبرقی خواهد شد

الزام بررسی فن موتور

اگر کمی در نحوه عملکرد سیستم جاروبرقي دقیق شوید؛ خواهید دانست که فرایند مکش جارو برقی بر اساس عملکرد فن موتور پایه‌ریزی شده ‌است. در نتیجه فن با کارکرد دائمی باعث ایجاد یک خلا مناسب در بخش داخلی می‌شود که در نهایت جاروکشی را مهیا می‌سازد. از کار افتادن فن موتور در دستگاه کاملاً مشهود است و خود را در کاهش بهره‌وری سیستم و داغ شدن به‌ خوبی نشان می‌دهد.

توصیه می‌کنیم اگر اطلاعات و مهارتی در این حوزه ندارید؛ به‌هیچ عنوان سراغ باز کردن دستگاه و بررسی فن نروید. بهتر است از کادر مجرب تعمیر ۲۴ جهت عیب‌ یابی و تعمیر، راهنمایی بخواهید. معمولاً طریقه تعمیر به‌گونه‌ای است پس از تایید خرابی فن موتور باید حتماً تعویض شود.

مشکل در برد اصلی می تواند علت داغ شدن جاروبرقی باشد!

تمام وسایل برقی خانگی دارای بردهای داخلی هستند که وظایف مختلفی را برعهده دارند.

فرمان‌های مختلفی که در دستگاه ارسال و دریافت می‌شود؛ توسط بردها منتقل می‌شوند.

درنتیجه زمانی ‌که برد اصلی یا مین‌برد دچار خرابی و اختلال شده باشد؛ دستوراتی که ترموستات جهت خاموشی دستگاه صادر می‌کند؛ بی‌ثمر می‌شوند.

در نتیجه دستگاه در زمان‌های طولانی کار می‌کند و در نهایت باعث گرم شدن بیش از حد جاروبرقی و در نتیجه سوختن موتور می‌شود.

گاهی اختلال در برد اصلی سیستم با استشمام بوی سوختگی به همراه احساس داغی موتور درک می‌شود.

در این صورت هرچه سریع‌تر دستگاه را خاموش کنید و تا زمان تعمیر کامل آن، اقدام به روشن‌کردن مجدد آن نکنید. بررسی خرابی برد نیز از عهده شما خارج است و نیاز به نظرات کارشناسی دارد.

تنها اقدام مؤثر از سوی کاربر تشخیص خرابی از طریق تماس یا مراجعه حضوری به تعمیرکاران حرفه‌ای است.

موتور دستگاه قادر به تحمل فشارهای زیاد نیست

توجه داشته باشید که جاروبرقی های خانگی جهت مصارف کوتاه‌ مدت طراحی شده‌ اند. حتی موتورهایی با حداکثر توان ممکن نیز پس از یک زمان طولانی، دچار اختلالات و خرابی‌هایی می‌شوند. بنابراین اگر قصد استفاده طولانی ‌مدت از دستگاه را دارید؛ حتماً مدت ‌زمان آن را به زمان‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. در این ‌صورت از بروز خرابی در موتور، فن، ترموستات و بردها جلوگیری می‌شود.

علت داغ شدن جاروبرقی در یک کلام!

داغ شدن جاروبرقی ممکن ‌است به دلایل بسیاری از جمله خرابی فن موتور، بروز عیب در قطعاتی مانند ترموستات و برد اصلی یا نیم‌سوز شدن موتور رخ دهد حال به جواب این سئوال رسیدیم که چرا جاروبرقی داغ میکنه ؟ همین حالا جهت عیب ‌یابی و تعمیر صفر تا صد جاروبرقی و سایر لوازم برقی خود با کارشناسان تعمیر۲۴ تماس بگیرید تا از خدمات پشتیبانی تلفنی، سرویس و تعمیر در محل بهره‌مند شوید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.