راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر های مختلف چگونه است؟ می خواهید بدانید چطور به وسیله مایکروفر یا سولاردام، پیتزایی عالی و خوش طعم درست کنیم؟ این مقاله را تا پایان دنبال کنید تا با فوت و فن های پخت پیتزا در ماکروفر آشنا شوید. اکثر ما با گرم کردن پیتزای منجمد در مایکروویو آشنایی داریم، اما نتیجه نهایی کار، چندان لذت بخش نیست. پختن پیتزای خانگی در مایکروویو و سولاردام به ما این اجازه را می دهد که از مواد، پنیر و سس با کیفیت بر روی پیتزا استفاده کنیم.

پخت پیتزا در ماکروفر و سولاردام همواره چالش برانگیز است، زیرا در حالی که روی پیتزا کاملا گرم شده و پنیر ذوب می شود، خمیر خوب از آب در نمی آید. به دست آوردن یک خمیر خوب در مایکروفر به دلیل عدم برشته شدن آن، معمولا کار دشواری است. بدین منظور توصیه ما قرار دادن خمیر در ماکروفر قبل از اضافه کردن مواد به پیتزا و یا استفاده از خمیرهای آماده پیتزا است.

در ادامه به بررسی طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده و دستور العمل پخت عالی پیتزا در انواع سولاردام و مایکروفر های ال جی، سامسونگ، پاناسونیک، فلر، مدیا، کنوود، دوو و … در تعمیر 24 خواهیم پرداخت.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر و فوت و فن های آن

در ادامه به میزان مواد مورد نیاز، راهنمای اماده سازی خمیر و برخی فوت و فن های مورد نیاز برای تهیه پیتزای با کیفیت در مایکروویو خواهیم پرداخت.

مواد اولیه طرز تهیه پیتزا در ماکروفر سامسونگ ال جی و …

پیتزا از آن دست غذاها است که با مواد گوناگون تولید می شود. شما می توانید، بسته به سلیقه خود مواد را کم یا زیاد کرده و یا تغییر دهید. مواد لازم برای طرز تهیه پیتزا در ماکروفر را به شرح ذیل نیاز خواهیم داشت:

 • کالباس خرد شده 100 گرم
 • سوسیس خرد شده 100 گرم
 • قارچ خرد شده 200 گرم
 • فلفل دلمه ای به میزان لازم
 • ذرت به میزان لازم
 • سس کچاپ 1 قاشق غذاخوری
 • نمک، فلفل و آویشن به دلخواه
 • پنیر پیتزا به میزان لازم

خمیر و مواد خود را آماده کنید

مرحله ابتدایی در طرز تهیه پیتزا در ماکروفر، تهیه خمیر است. اگر علاقه مند به خمیرهای آماده نیستید، ابتدا با رسپی مورد علاقه خود، خمیر خانگی را آماده کنید. سپس به کمک دست خمیر را ورز داده و کاملا باز کنید تا به قطر 25 تا 30 سانتی متر و به ضخامت دلخواه برسد. در این مرحله روی خمیر را با یک حوله و یا دستمال پوشانده و سپس بقیه مواد را آماده کنید.

بیشتر بدانیم: راهنمای نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ

 

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر با خمیر اماده

بعد از تهیه خمیر، تمامی مواد را در اندازه های دلخواه خرد کرده و آماده کنید. اگر ترجیح می دهید، از پیاز نیز داخل پیتزا استفاده کنید، بهتر است، آن را نیم پز کرده و استفاده نمایید. بعد از آماده کردن مواد، نوبت به روش کار و طرز تهیه پیتزا در ماکروفر می رسد. مراحل آماده سازی خمیر اماده شده در مایکروفر لازم است:

 • از یک سینی پیتزا استفاده کرده و کمی روغن بر روی آن اسپری کنید تا چرب شود.
 • سپس به مدت 2 تا 3 دقیقه سینی پیتزا را در مایکروفر گرم کنید.
 • در این مرحله خمیر پیتزای آماده شده را به آرامی در سینی قرار دهید.
 • اگر خمیر شما دارای ضخامت کمی است، به مدت 2 دقیقه و اگر دارای ضخامت بیشتری است، بین 3 تا 4 دقیقه خمیر را در ماکروفر حرارت دهید.
 • سینی را از ماکروفر خارج کرده و به کمک انبر خمیر را برگردانید.

حتما بخوانیم: آموزش نحوه استفاده از ماکروفر و سولاردام

پس از آماده شدن خمیر برای تهیه پیتزا در ماکروفر و سولاردام های ال جی ، سامسونگ و …

 • سطح خمیر را با سس کچاپ به طور کامل پوشش دهید.
 • مواد پیتزا را که شامل سوسیس، کالباس، قارچ، فلفل دلمه و ذرت است، در سطح خمیر پخش کنید.
 • سطح مواد را به طور کامل با پنیر پیتزا پوشش دهید.
 • سپس پیتزا را به مایکروفر برگردانید.
 • مایکروویو را با قدرت بالا به مدت 5 تا 8 دقیقه روشن کنید تا زمانی که خمیر پیتزا شروع به طلایی شدن کرده و پنیر کاملا ذوب شود.
 • اگر مشاهده کردید که خمیر به سرعت در حال برشته شدن است، مدت زمان باقیمانده را به مدت 70 تا 80 درصد کاهش دهید.
 • در این مرحله سه پایه را در داخل مایکروفر گذاشته و پیتزا را بر روی آن قرار دهید.
 • گریل را با قدرت 60 درصد روشن کنید، تا به مدت 2 الی 3 دقیقه پنیر پیتزا طلایی شود.
 • پیتزا را بیرون آورده و چند دقیقه به آن فرصت دهید تا خنک شود، سپس برش بزنید.

 

دلیل خشک شدن پیتزا در ماکروفر

دلیل خشک شدن پیتزا در ماکروفر

 

نکته: به یاد داشته باشید بعد از استفاده از برنامه های پخت درون دستگاه را به خوبی تمیز کنید تا باعث جرقه زدن مایکروفر و سولاردام خود نشوید.

حتما بخوانید: راهنما و آموزش تمیز کردن ماکروفر در منزل

فوت و فن های مهم در طرز تهیه پیتزا در ماکروفر پاناسونیک ، فلر و …

حال که با طرز تهیه پیتزا در مایکروفر و سولاردام آشنا شدید، بد نیست که فوت و فن های پخت پیتزا در ماکروفر را بدانید.

 • حتما سینی فر را روغن زده و چرب کنید. این کار نه تنها باعث جلوگیری از چسبیدن پیتزا به ظرف می شود، بلکه برای انتقال یکنواخت حرارت، عالی است. لایه روغنی زیر خمیر، حرارت را به صورت یکنواخت در خمیر پخش کرده و از سوختگی و خام ماندن قسمت های مختلف خمیر جلوگیری می کند.
 • اگر علاقه مند به خمیر ترد و برشته هستید، چرخاندن خمیر بعد از حرارت ضروری است. اما اگر خمیر نرم دوست دارید، می توانید، از این مرحله صرف نظر کنید.
 • آیا می دانید علت خشک شدن پنیر در پیتزای پخته شده در ماکروفر چیست؟ به دلیل ماهیت امواج مایکروویو، آب موجود در پنیر تبخیر شده و خشک می شود. برای جلوگیری از این مشکل حتما مقداری آب قبل از پخت بر روی پنیر اسپری کنید.
 • پنیر، رکن اصلی پخت پیتزا است. همواره پنیر پیتزا یا موزارلا را از مارک های باکیفیت خریداری کنید. این پنیرها مرطوب بوده و به خوبی کش می آیند.
 • اگر ماکروفر شما دارای دکمه کانوکشن است. مراحل پخت پیتزا در ماکروفر مانند فر خواهد بود. قبل از پخت پیتزا در ماکروفر کانوکشن دار، به مدت 10 دقیقه با حرارت 180 درجه ماکروفر را گرم کنید.

بیشتر بدانید: علت دود کردن و بوی سوختگی در ماکروفر چیست

مزایای ماکروفر کانوکشن دار برای درست کردن پیتزا

پخت سریع تر

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر و سولاردام های کانوکشن دار ساموسنگ ، ال جی ، فلر ، دوو ، پاناسونیک ، مدیا و … بسیار سریع و آسان است. ماکروفرهای کانوکشن دار قدرت انرژی مایکروویو را با پخت همرفت کانوکشن ترکیب می کنند. همچنین شما می توانید، این مایکروفر را از قبل گرم کنید، بنابراین دارای سرعت پخت بالاتری است.

بازدهی بالاتر

به دلیل سرعت پخت و ابعاد بزرگتر می تواند، چندین غذا را در مدت زمان کوتاه تری بپزد. بنابراین در هزینه های برق شما صرفه جویی خواهد کرد.

پیتزای خوشمزه تر

این نوع ماکروفر از فرکانس رادیویی به همراه فن استفاده می کند. فن، هوای داغ موجود در ماکروفر را برای پخت پیتزا کنترل می کند. بنابراین پیتزای خوشمزه تر با حفظ رطوبت و طعم اصیل مواد خواهیم داشت.

برنامه های ترکیبی

بسیاری از ماکروفرهای کانوکشن دار از برنامه های ترکیبی نیز برخوردار هستند. به طور مثال شما می توانید، برای طرز تهیه پیتزا در ماکروفر برنامه ای را انتخاب کنید که شامل عملکرد Micro و Grill (گریل) می باشد. برنامه کانوکشن به همراه Grill (گریل) نیز در برخی از ماکروفرها موجود است که با انتخاب آن با یک تیر دو نشان خواهید زد. پیتزا به این روش به سرعت پخته شده و همزمان پنیر نیز طلایی خواهد شد.

 

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر سامسونگ

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر سامسونگ

 

تعمیر 24 بزرگترین مرکز تعمیرات ماکروفر در تهران تمامی خدمات خود را با 6 ماه گارانتی و با استفاده از قطعات اصلی ارائه میدهد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

 • ممنون بابت معرفی این مدل که حتما گریل هم داشته باشه فقط کاش نام مدل رو هم بیان واضح بفرمایید که در خرید سردرگم نشیم با تشکر
  • سلام مدل های زیاد هستند شما باید ببینید چه برنامه پختی بیشتر مورد نیازتون هستش و بر اساس اون خرید رو انجام بدید اگر نیاز به تمامی برنامه های پخت دارید باید توجه کنید مایکروفر که می خرید حالت های گریل ، کانوکشتن و پخت ها ترکیبی داشته باشد در برخی دستگاه Stream Cock بخار پز و Auto Cock برنامه های پخت اتوماتیک وجود داره که بر اساس نیاز و بودجه خودتون مدل های مختلف در برندهای گوناگونی وجود دارد.