راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

راهنمای نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ

نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ

نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ و طرز استفاده از برنامه های مختلف آن نظیر برنامه های یخ زدایی (دیفراست)، پخت و … را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. مایکروویو سامسونگ با تمام ویژگی‌های خاص خود، مانند سنسور های پخت، بسیاری از کارهای مربوط به آشپزی را آسان‌تر می‌کنند. مثلا توسط سنسور اتوماتیک که در برخی از دستگاه های Samsung نظیر مدل های Sami (سامی) تعبیه شده می توانید برنامه آنچه را که می خواهید بپزید را انتخاب کنید و محاسبات را به مایکروویو خود بسپارید و بدون دغدغه به بقیه کارهای خود رسیدگی کنید.

اما شما میتوانید برای آموزش نحوه استفاده از مایکروفر سامسونگ در تعمیر 24 با بررسی مدل های mg402madxbb ، 5133 ، سامی 12 ، Ge401 و همچنین تمامی مدل های مایکروویو Samsung را مورد مطالعه و برنامه های پخت یخ زدایی و پخت را فرا بگیرید.

توجه: ویژگی های پخت و نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ در مدل های گوناگون کمی متفاوت است.

در صورت بروز مشکل و اجرا نشدن برنامه گرم کردن یا پخت می توانید با نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ تماس بگیرید.

نحوه استفاده از یخ زدایی خود کار Auto Defrost در ماکروفر (مایکروویو) سامسونگ

 

نحوه استفاده از یخ زدایی ماکروفر سامسونگ

نحوه استفاده از یخ زدایی ماکروفر سامسونگ

 

چرخه دیفراست خودکار بهترین روش یخ زدایی را برای غذاهای منجمد در اختیار شما قرار می دهد. مایکروویو به طور خودکار زمان یخ زدایی را با توجه به وزنی که وارد می کنید تنظیم می کند. همچنین می توانید برای اطلاع از برخی نکات یخ زدایی به دفترچه راهنمای راهنمای خود مراجعه کنید. البته این ویژگی در مدل های سامی که دارای سنسور وزن هستند کارایی بالایی دارد.

راهنمای استفاده از یخ زدایی مایکروفر سامسونگ

 1. غذای خود را روی سینی گردان بگذارید و درب را ببندید. با فشار دادن یک یا چند بار دکمه یخ زدایی خودکار، نوع غذایی را که در حال یخ زدایی هستید انتخاب کنید. دفترچه راهنمای ماکروفر به توضیح مشخصات دکمه ها و تعداد باری که باید آنها را استفاده کنید برای انواع مختلف غذا پرداخته است.
 2. سپس با فشار دادن دکمه های شماره دار وزن غذا را تنظیم کنید. به عنوان مثال، برای تنظیم 1.5 پوند (هر پوند تقریبا 500 گرم)، 1 را فشار دهید و سپس 5 را فشار دهید. سپس، START را فشار دهید تا یخ زدایی شروع شود.
 3. مایکروویو در نیمه برنامه یخ زدایی بوق می‌زند تا به شما یادآوری کند که غذا را برگردانید، اما متوقف نمی‌شود و منتظر شما می‌ماند، بنابراین مطمئن شوید که آن را مکث کرده و غذا را برگردانید. سپس، START را فشار دهید تا کار یخ زدایی مایکروفر سامسونگ تمام شود.

توجه داشته باشید در نحوه استفاده از ماکروفر ساموسنگ در حالت دیفراست می توانید یک بار STOP/CLEAR را برای مکث و دو بار برای لغو فشار دهید.

 

بیشتر بدانیم: علت جرقه زدن ماکروفر چیست

 

طرز استفاده از پخت خودکار Auto Cock در مایکروفر سامسونگ

 

طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ

طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ

 

تا به حال فکر کرده اید که چه مدت باید مواد غذایی خود را در مایکروویو قرار دهید؟ از بیرون آمدن غذا در وضعیت خیلی گرم یا سرد خسته شده اید؟ آشپزی خودکار یا Auto Cock این جرقه را در فکر شما روشن می‌کند: فقط به مایکروویو Samsung خود بگویید غذای شما چه چیزی است (و چه مقدار) پس زمان مورد نیاز از قبل در تنظیماتی دستگاه، برنامه‌ریزی شده است.

دفترچه راهنمای در طرز استفاده ماکروفر ساموسنگ شما در مدل های مختلف مثل mg402madxbb ، mg32j5133a ، سامی 12 ، ce3260f و … گزینه های دقیق مدل شما را به تفکیک ارائه می دهد، اما فرآیند اصلی استفاده از این ویژگی یکسان است که به بررسی آن می پردازیم.

 

بیشتر بدانیم: علت روشن نشدن ماکروفر چیست؟

 

مراحل پخت خود کار در مایکروویو Samsung

 1. غذای خود را روی سینی گردان قرار دهید، در را ببندید و سپس Auto Cook را فشار دهید.
 2. از دکمه های بالا/پایین ( Up/Down) یا دکمه های عدد دار برای انتخاب دسته ای که با نظر شما مطابقت دارد (مانند گرم کردن، پختن و غیره) استفاده کنید.
 3. OK را فشار دهید و سپس عددی را انتخاب کنید که با نوع غذایی که داخل دستگاه گذاشته اید (مانند پاستا، نوشیدنی و غیره) مطابقت دارد.
 4. پس از انتخاب غذا، در صورت عدم نیاز به تنظیم مقدار، START را فشار دهید. اگر نیاز به تنظیم مقدار دارید، پس از انتخاب دسته و نوع غذا، OK را فشار دهید. مقدار غذا را وارد کرده و سپس START را فشار دهید.
 5. مایکروویو به طور خودکار از زمان و تنظیمات که به عنوان پیش فرض برنامه ریزی شده استفاده می کند.

نحوه استفاده از سنسور پخت در ماکروفر سامسونگ

 

نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ

نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ

 

برنامه سنسور پخت با تشخیص اینکه چه زمانی پخت غذای شما تمام شده است، فناوری مایکروویوهای Samsung را یک قدم جلوتر می برد. این کار را با اندازه گیری میزان رطوبت و بخار آزاد شده توسط غذا انجام می دهد.

گزینه های موجود در نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ بسته به مدل متفاوت خواهد بود. می توانید طرز استفاده از سنسور پخت را در دفترچه راهنمای مایکروفر Samsung برای بررسی جزئیات بیشتر بررسی کنید.

مراحل استفاده از سنسور پخت Sensor Cocking

 1. غذای خود را روی بشقاب گردان بگذارید و درب را ببندید.
 2. سپس، برنامه مورد نظر خود را با فشار دادن دکمه مربوطه انتخاب کنید: پاپ کورن، سیب زمینی، پیتزا، سبزیجات، نوشیدنی یا گرم کردن مجدد.
 3. در صورت نیاز، دوباره دکمه انتخاب شده یا دکمه های شماره را فشار دهید تا یک برنامه خاص (مثلاً شام منجمد) را انتخاب کنید و سپس START را فشار دهید.
 4. همانطور که گفتیم، زمان پخت و درجه حرارت به طور خودکار طبق دستور پخت انتخاب شده تنظیم می شود. وقتی مایکروویو تشخیص داد که غذا تمام شده است، متوقف می شود و 4 بار بوق می زند.

طرز استفاده از پخت سریع Speed Cock در مایکروفر سامسونگ

 

طرز پخت سریع در مایکروفر Samsung

طرز پخت سریع در مایکروفر Samsung

 

منوی Speed Cook از برنامه های پخت از پیش تعیین شده استفاده می کند تا به شما کمک کند غذاها را سریعتر بپزید. شما نیازی به تنظیم زمان پخت یا سطح قدرت ندارید. فقط نوع غذا و مقدار آن را انتخاب کنید.

می توانید برای تشخیص شماره مربوطه در نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ در حالت پخت سریع به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید. اعداد و گزینه ها بر اساس مدل me201 ، ge401، سامی 7 ، سامی 4 ، Ge280s و … متفاوت خواهد بود.

آموزش مراحل استفاده از برنامه پخت سریع مایکروویو سامسونگ

 1. غذای خود را روی صفحه گردان قرار دهید، درب را ببندید و سپس Speed Cook را فشار دهید.
 2. از دکمه های بالا/پایین (Up/Down) یا عدد های قرار گرفته روی برد برای انتخاب تعداد مربوط به دسته (به عنوان مثال صبحانه، غذاهای دریایی و غیره) استفاده کنید.
 3. OK را فشار دهید و سپس عددی را انتخاب کنید که با نوع غذایی که می‌پزید (مانند میگو، ماهی آزاد و غیره) مطابقت دارد.
 4. پس از انتخاب غذا، در صورت عدم نیاز به تنظیم مقدار، START را فشار دهید. اگر نیاز به تنظیم مقدار دارید، پس از انتخاب دسته و نوع غذا، OK را فشار دهید. مقدار غذا را وارد کرده و فشار دهید START را فشار دهید.
 5. مایکروویو به طور خودکار از زمان و مکان از پیش برنامه ریزی شده استفاده می کند.

 

حتما بخوانیم: آموزش تمیز کردن ماکروفر

 

طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ برای گرم کردن چگونه است؟

 

طرز تعیین سطح قدرت در مایکروویو Samsung

طرز تعیین سطح قدرت در مایکروویو Samsung

 

توجه: در نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ به یاد داشته باشید که همیشه سطح توان Power Level به طور پیش فرض روی High تنظیم شده است. اگر سطح توان را به تنظیم پایین‌تری تغییر دهید، برای استفاده های بعدی دوباره به حالت High برمی‌گردد. Power Level را فشار دهید و سپس قدرت مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

این عملکرد کلاسیک مایکروویو است. فقط غذای خود را در مایکروویو قرار دهید و زمان پخت دلخواه خود را وارد کنید.

در صورت گرم نکردن ماکروفر برای اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

راهنمای نحوه استفاده از تنظیمات دستی برای روشن کردن مایکروفر سامسونگ

 1. غذای خود را روی صفحه چرخان قرار دهید و درب را ببندید.
 2. سپس، از دکمه های شماره برای تنظیم زمان پخت (حداکثر: 99 دقیقه، 99 ثانیه) استفاده کنید. به عنوان مثال، برای تنظیم زمان روی 10 دقیقه، 1 و 0 را برای دقیقه و 0 و 0 را برای ثانیه (10:00) فشار دهید.
 3. برای شروع پختن غذا، START را فشار دهید. وقتی پخت کامل شد، مایکروویو 4 بار بوق می‌زند.

منبع مطالب نگاشته شده:

Samsung

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

 • بسیار عالی و خوب توضیح داده شد. مدتی من این مدل ماکروویو را خریدم بدلیل اشنا نبودن با دستگاه بدون استفاده مانده بود حتی تو ذوقم خورد. اما پس از آشنایی با سایت شما خدارا شکر تا حدودی با دستگاه خود آشنا شد. امیدوارم که توضیحات بیشتر در مورد این دستگاه بگذارید.
 • ميشه لطفاً من رو راهنمايي كنيد ماكرو فر من سامسونگ هستش ولي درجه auto defrastنداره نميدونم يخ زدايي رو جطري انجام بدم 
  • سلام معمولا دیفراست با علامت برف یا قطره آب رو صفحه کلید شما وجود دارد اما شما میتوانید به صورت دستی با تنظیم قدرت دستگاه روی حالت یخ زدایی قرار بدید برای انجام اینکار میتوانید گزینه مایکروویو (علامت موج) را رو صفحه کلید انتخاب و قدرت دستگاه را از 900 وات به 560 وات یا حدود 50 تا 60 درصد توان خروجی دستگاه استفاده کنید برای هر 100 گرم گوشت میتونید 2:00 دقیقه زمان بدید