راهنمای خدمات و ایراد های کولرگازی

حداقل و حداکثر دمای کولر گازی

حداقل و حداکثر دمای کولر گازی

حداقل و حداکثر دمای کولر گازی در تابستان و زمستان را مورد بررسی قرار میدهیم تا با اطلاع از آن بتوانید بتوانید نسبت به راندمان اسپیلت خود مطلع باشید. دستگاه های تهویه مطبوع نظیر کولر گازی و داکت اسپیلت ها که تقریبا با مکانیزم همسانی برای تنظیم دمای محیط شما استفاده میشوند بسیار پرطرفدار هستند.

قبل از ورود به بحث این نکته را باید بدانید برای اینکه به حداقل و حداکثر دمای کولر گازی خود در تابستان و زمستان برسید احتمالا نیاز به مصرف برق بیشتری خواهید بود چون در این پایین ترین و بالاترین درجه اسپلت کمپرسور (موتور) نیاز به کار کردن بیشتر برای رسیدن به آن دما بیشینه و کمینه خواهد داشت.

بیشترین و کمترین درجه برای تنظیم کولر گازی چقدر است؟

از پرسش های پرتکراری که با آن مواجه شده ایم و اکنون به آن می پردازیم حداقل و حداکثر دمای کولر گازی چقذر است ما 4 نوع دما را میتوانیم در این قسمت راجبش صحبت کنیم.

  1. بالاترین و پایین ترین دمای اواپراتور قبل از پرتاب باد به محیط
  2. مقدار دمای خروجی از دهانه اسپیلت
  3. میزان دمای محیط
  4. میزان دما نمایش بر روی دیسپلی

هر یک از این موارد می تواند محاسبات و درجات مختلفی برای ما به همراه داشته باشد.

دمای اواپراتور

دمای اواپراتور در کمترین میزان تا منفی پنج درجه هم میتواند برود و زمانی که بلوور فن کار نمیکند پنل کولرگازی یخ میزند شاهد تایید این مورد هستیم. بیشترین درجه حرارت هم تا 65 درجه بروی این سیم پیچ بالا میرود.

اما دما روی اواپراتور نمیتواند سنجش صحیحی از میزان بیشنه و کمینه محیط بدهد این موضوع می تواند به عوامل مختلفی وابسته باشد.

دما خروجی از دهانه

ابتدا باید بدانید دمایی که توسط مبرد به اواپراتور منتقل شده و سیم پیچ های آن خیلی سرد و یا خیلی گرم شده چگونه به محیط منتقل میشود وقتی بلوور فن به چرخش در می آید هوای محیط را با دبی خاصی از دهانه به سمت داخل و بر روی اواپراتور میچرخاند حال اگر اواپراتور سرد یا گرم باشد سرما و گرمای خود را به هوا منتقل کرده و خود دمای متعادل تری پیدا می کند.

حداقل و حداکثر دمای کولر گازی در تابستان و زمستان و بادی که از دهانه توسط بلوور فن میتوانید اندازه گیر کنیم 2 درجه تا 55 درجه سانتیگراد باشد اما این موضوع نیز نمیتواند بر میزان دمای محیط تاثیر بگذارد.

 

بیشترین و کمترین دمای کولر گازی

بیشترین و کمترین دمای کولر گازی

 

بیشترین و کمترین درجه کولر گازی در محیط

این موضوع وابسته به چند پارامتر خواهد بود:

  1. ظرفیت سرما دهی کولرگازی
  2. متراژ محیطی که در آن پنل نصب شده است.
  3. نوع مبرد
  4. محل قرار گیری کندانسور
  5. محل قرار گیری سنسور
  6. شرایط محیطی (افتاب گیر باشد یا نباشد)

حداکثر و حداقل درجه کولر گازی میتواند با توجه به میزان متراژ و ظرفیت سرمادهی مشخص شود به طور مثال استفاده از کولرگازی 24000 برای متراژ 30 متری میتواند باعث سرمای زیاد و علت خاموش شدن کولر گازی باشد و سریعا کمپرسور آف کند زیرا سنسور محیطی سریعا به این دما واکنش نشان میدهد، دما میتواند بالاترین و پایین ترین درجه محیط بر اساس موارد بالا میتواند از 15 درجه تا 33 درجه باشد که کمتر از این مقدار را معمولا سنسور اجازه کار کردن به کمپرسور را نخواهد داد.

حداقل و حداکثر دمای نمایش داده شده برروی کولر گازی

معمولا روی صفحه نمایش هم ریموت کنترل و هم روی پنل خود باید شاهد یک عدد خاص باشید که نمایش دهنده درجه حرارتی است که وقتی دستگاه به آن برسد باید آف کند این درجه میتواند در انواع اسپیلت ها مختلف باشد به طور معمول از 16 تا 32 درجه قابل تنظیم است.

اگر فکر میکنید دمای نمایش داده شده با میزان خروجی هماهنگی ندارد میتوانید برای تعمیرات کولر گازی خود از نمایندگی تعمیر24 اقدام کنید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد