یخچال فریزر

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

قابل درک است که شما چرا می خواهید علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن را بیابید. قبل از اینکه بخواهید هر نوع صدایی را در دستگاه حل کنید، مهم است که ابتدا منبع صدای تق تق را در یخچال و ساید بای ساید خود پیدا کنید. صدای وز وز می تواند نشانه ای از درست کار نکردن یا آسیب دیدن چیزی باشد.

یخچال ها می توانند پر سر و صدا باشند، اما این بدان معنا نیست صدای کمپرسور یخچال و ساید بای ساید شما هنگام روشن شدن زیاد و آزار دهنده باشد.

شما با مطالعه ادامه مقاله می توانید دلایل ایجاد صدای زیاد در کمپرسور یخچال و ساید بای ساید را هنگام اتومات کردن در تمامی مدل های قدیمی، اینورتر و … با برندهای الکترواستیل، اسنوا، هیمالیا، ال جی، سامسونگ، دوو، پارس، جنرال الکتریک و … بیابید.

دلیل صدای کمپرسور یخچال و ساید بای ساید هنگام اتومات کردن

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن در دستگاه های قدیمی تر می تواند به دلیل وجود اجزای بیشتر برای عایق بندی مناسب برای جلوگیری از خروج سرما باشد که با به راه افتادن کمپرسور اجزا شروع به لرزش و صدا بیش از حد می شود. این امر به ویژه در دستگاه هایی که ترکیبی از فریزر/یخچال هستند بیشتر صادق است.

از آنجایی که کار کمپرسور یخچال و ساید همراه با سر و صداست این قسمت می تواند منبع صدای وز وز تق تق و یا چکیدن باشد. کمپرسور از یک موتور و یک پمپ تشکیل شده است. کمپرسور پر سر و صدا گاز مبرد را از داخل یخچال پر سر و صدا حرکت می دهد و هوای گرم را از طریق فن به بیرون هدایت میکند. علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن می تواند از پاشش گاز مبرد به درون کندانسور باشد.

حتما بخوانید: علت صدا های یخچال چیست؟

 

 

دلیل صداهای کمپرسور هنگام اتومات کردن

دلیل صداهای کمپرسور هنگام اتومات کردن

 

صدای های طبیعی موتور یخچال هنگام روشن شدن

برخی صداهای کمپرسور یخچال و ساید بای ساید هنگام روشن شدن کاملاً عادی هستند و می توان آنها را به صورت وزوز به میزان کم نادیده گرفت. یخچال های کم مصرف در انرژی و مدرن دارای یک کمپرسور با صدای بلند تری هستند که برای دوام طولانی و کم طراحی شده است. اگر یخچال پر سر و صدا شما برای مدتی روشن بماند تعجب نکنید چون در انواع اینورتر طبیعی است.

قبل از هر گونه شک به خرابی کمپرسور دستگاه اگر صدای یخچال از پشت می آید فن کندانسور یا کمپرسور آن است.

اگر متوجه شدید که صداها ایجاد شده ناشی از فن کندانسور است، سعی کنید گرد و غبار و زباله‌هایی را که ممکن است بین پره‌های فن جمع شده‌اند را با استفاده از یک برس نرم تمیز کنید.

البته، اگر مشکل حل نشد و باز فکر میکنید که از فن یخچال شنیدید، حتما قبل از تمیز کردن مناطق دیگر با مرکز تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

یکی از آشکارترین علائم خراب شدن کمپرسور یخچال زمانی است که شروع به تولید صداهای غیرعادی هنگام روشن شدن می کند.

صدای کمپرسور یخچال چگونه باید باشد؟

در کمپرسور استاندارد و کارآمد، باید بتوانید فقط صدای آرام یا وزوز ملایمی را که از دستگاه می آید بشنوید.

شما به این صداها که می آیند و می روند گوش خواهید داد. علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن می تواند طبیعی باشد کمپرسور راه میافتد تا یخچال و ساید بای ساید خنک شود اما وقتی یخچال به دمای تنظیم شده خود برسد خاموش می شود.

بیشتر بخوانید: علت یکسره کار کردن موتور یخچال چیست؟

 

چرا کمپرسور یخچال صداهای بدی حین روشن شدن تولید می کند؟

در داخل کمپرسور، یک موتور الکتریکی روی فنرها نصب شده است.

غر غر یا وزوز بلند حین به راه افتادن کمپرسور ممکن است نشان دهنده مشکل در آن باشد.

ایراد در نصب دستگاه علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن است

از طرف دیگر، علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن می تواند به دلیل نصب معیوب باشد و باعث می شود موتور به دیواره های داخلی دستگاه برخورد کند.

چگونه مشکل را حل کنیم ؟ اگر مشکل از کمپرسور است، کار زیادی نمی توانید انجام دهید جز که آن را تعویض کنید. فقط تکنسین های متخصص می توانند این کار را انجام دهند، زیرا این کار شامل انتشار گاز مبرد است که می تواند برای شما خطرناک و در صورت نشت برای محیط زیست مضر باشد.

اگر دستگاه را تازه نصب کرده اید و بدون توجه به آن که باید در سر جای خود چند ساعت ثابت بماند و سپس آن را روشن کنید علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن میتواند از پس زدن روغن درون کمپرسور و با حالت جوشیدن باشد که باعث سوختن موتور می تواند شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال ال جی

 

خرابی پایه ها و نگهدارنده کمپرسور علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن است

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن می تواند بخاطر ایراد در قطعاتی که باعث حفظ کمپرسور در سر جای خود می شود باشد. با توجه به اینکه این قطعه که جز اصلی کار کرد یخچال ها و ساید بای ساید هاست در قسمت عقبی کابین و در پایین ترین نقطه روی بست ها و گیره هایی قرار میگیرد که کمپرسور را در برابر جابجایی و گرد و خاک محافظت می کند. با به راه افتادن کمپرسور این لرزش می تواند دلیل صدا های یخچال و ساید بای ساید شما باشد که معمولا در مدل های قدیمی تر رایج است.

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن می توانید بخاطر فرسودگی کمپرسور باشد که با آمپر کشیدن بیشتر و مصرف برق زیاد تر همراه است برای حل این مشکل و تعویض موتور با تعمیر 24 تماس بگیرید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.