راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

علت سوختن و پف نکردن کیک در مایکروفر و سولاردام

چرا کیک در مایکروفر میسوزد

حتما تا به حال از خود پرسیده اید چرا کیک در مایکروفر میسوزد یا علت پف نکردن کیک در سولاردام چیست؟ حتی زمانی که تمام دستورالعمل های داده شده را به درستی دنبال می کنید پس از اجرای برنامه توسط مایکروویو یا سولاردم خود متوجه سوختن یا پف نکردن کیک پخته شده می شوید.

در ابتدا به علت سوختن کیک در مایکروفر و سولاردام و سپس به بررسی دلیل پف نکردن آن می پردازیم.

لازم به ذکر است سوختن کیک شما در مایکروفر و سولاردام ارتباطی به خرابی آن و مراجعه به نمایندگی تعمیرات مایکروفر ندارد.

چرا کیک در مایکروفر میسوزد ؟

تنظیمات (دما/سطح قدرت) Power Level/Temp مایکروویو خود را بررسی کنید.

گاهی اوقات این تنها دلیل سوختن کیک شما در ماکروفر است.

نکته: اگر دور المنت ها چربی و کثیفی باشد مایکروفر دود میکند.

به ظرفی که برای پخت کیک استفاده می کنید توجه کنید.

در ظروف سرامیکی دمای ظرف گرمتر از هوای محیط گرم می شود و به نوبه خود کیک شما را می سوزاند. به جای آن از ظروف سیلیکون یا شیشه های مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید.

نکته: به یاد داشته باشید در حالت اشعه از ظرف فلزی استفاده نکنید در اینصورت ماکروفر جرقه می زند.

آیا مایکروویو شما معمولی است یا کانوکشن؟

در نوع بدون کاونکشن فنی برای گردش جریان هوا وجود ندارد، که باعث می‌شود هوای در بخشی از دستگاه دمای کمتر و در بخش دیگر خیلی گرم باشد، پس کیک به‌ طور ناهموار پخته می‌شود و سپس قسمت‌های خاصی از کیک ممکن است بسوزد.

اگر مایکروویو شما دارای حالت کانوکشن است و در داخل هوای در حال گردش یک فن دارید، اگر دستگاه داخل دستگاه بسیار داغ شده است دمای خود کمی کاهش دهید.

در مورد نمایندگی تعمیر مایکروفر فلر بیشتر بدانید.

تفاوت در دستور پخت های انواع کیک در مایکروفر

همچنین می تواند از هر نوع کیکی که استفاده می کنید باشد. دستور پخت متفاوتی را امتحان کنید. دستور العمل های کاپ کیک که به سرعت پخته می شوند با سایر مدل های تفاوت دارد.

استفاده از مواد نامناسب در پخت کیک

ممکن است روغن زیادی برای چرب کردن ظرف استفاده شده باشد.

دیگر مواردی که می تواند جواب شما به سئوال چرا کیک در مایکروفر میسوزد باشد می تواند:

قالب کیک به اندازه کافی پر نشده باشد. درجه دمای فر خیلی داغ باشد؛ کیک به مدت طولانی در فر مانده یا از روغن نامناسب برای پخت استفاده شده است.

آیا می دانید علت کار نکردن دکمه ماکروفر چیست؟

چه دمایی برای پخت کیک و نسوختن آن در مایکروفر و سولاردام مناسب است؟

برای جلوگیری از سوختن کیک در ماکروفر و سولاردام ها، دما را کاهش دهید و زمان پخت را افزایش دهید.

یک نکته کلیدی را به خاطر بسپارید: برای پخت غذای ترد (خشک) از دمای بالا استفاده کنید، برای پخت غذای نرم (مانند کیک)، از دمای پایین تر استفاده کنید (مثلاً 140-160 درجه سانتیگراد به مدت 15 تا 20 دقیقه. دما و زمان بستگی به میزان پخت و مقدار آن دارد. هر چه مقدار بیشتر باشد، مدت زمان طولانی‌تر است، اگر با این نسبت پخت به شکل کامل انجام نگرفت سعی کنید هر بار دامنه 2 تا 3 دقیقه را افزایش دهید.

دمای بالاتر، زمان کمتر غذای ترد
دمای پایین تر، زمان طولانی تر پخت کیک و موارد مشابه

نمونه هایی از تجربه پخت در مایکروویو

ناگت های خانگی 6 تکه را با دمای 190 درجه سانتیگراد به مدت 10 دقیقه آماده کردم، سپس برگرداندم و به مدت 8 دقیقه در دمای 220 درجه سانتیگراد پختم تا ترد شود.

  1. کوکی مایدا: کلوچه گندم کامل – 170 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه
  2. فنجان کیک: 140 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه
  3. کیک: 140c برای 20 دقیقه، 160c برای 5 دقیقه
  4. کیک چاکو گدازه: 140 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه.
  5. پیتزا می توانید از حالت پیتزا استفاده کنید. اما زمان را به 8 دقیقه کاهش دهید.

لطفاً توجه داشته باشید: همانطور که قبلاً ذکر شد، این زمان‌بندی‌ها ممکن است به دلیل تفاوت در مقدار و مواد تشکیل دهنده، برای پخت مواد شما به خوبی اعمال نشود.

توجه: همچنین، اگر از فویل آلومینیومی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آن را در اطراف ظرف محکم است. فن در فر می تواند آن را جابجا کند. اگر در هنگام کار فویل شل شود، ممکن است باعث ایجاد خراش روی شیشه شود و حتی ممکن است به المنت آسیب برساند.

نکات مهم در علت سوختن کیک در ماکروفر

مرطوب بودن کیک در وسط و قهوه ای بودن لبه ها زمانی که مقدار خمیر زیاد باشد ممکن است. یا زمانی که به جای قالب بزرگ (شعاع) از قالب کیک عمیق (ارتفاعی) استفاده می کنید. وقتی کیک را در قالب بزرگی می پزیم، از لبه ها و همچنین کناره ها به طور یکنواخت می پزد. در حالی که در یک قالب عمیق، کیک روی و لبه ها پوسته و قهوه ای می شود اما در مرکز به درستی پخته نمی شود.

من به شما پیشنهاد می کنم از ظرف کوچکتر استفاده کنید. یا اگر می خواهید در یک ظرف بزرگ بپزید، سعی کنید دما را به 160 درجه کاهش دهید و مدت زمان بیشتری بپزید.

همچنین هرگز از قفسه بلند برای پخت کیک استفاده نکنید. آن را یا در طبقه بالا یا پایین قفسه نگه دارید. همچنین نوع خمیر هم در سوختن و پف نکردن کیک در ماکروفر و سولاردام نقش مهمی دارد. خمیر نباید روان باشد و هنگام ریختن آن نباید آزادانه بیفتد. باید مانند یک گلوب پایین بیاید (اگر منظورم را بدانید). خمیر آبدار به درستی پخته نمی شود.

 

 

علت پف نکردن کیک در سولاردام

علت پف نکردن کیک در سولاردام

 

علت پف نکردن کیک در سولاردام و مایکروفر

مطمئن شوید که از آرد و همچنین تخم مرغ هایی که در دمای اتاق هستند استفاده کنید. دمای گرم، بهتر است تا بتوانید آن را به راحتی مخلوط کنید. اگر از تخم مرغی که از یخچال بوده است استفاده کنید، ممکن است خنکی آن را به خود خمیر منتقل کند. این می تواند کیک شما را سفت و باعث نشود پف کند.

اکثر کیک ها با خامه زدن کره و شکر با هم شروع می شوند. کره قادر به نگه داشتن هوا است و فرآیند خامه شدن زمانی است که کره آن هوا را به دام می اندازد. در حین پخت، آن هوای محبوس شده منبسط می شود و یک کیک سفت ایجاد می کند.

در مورد نمایندگی تعمیر مایکروویو ال جی بیشتر بدانیم

چگونه کیک خود را در مایکروویو و سولاردام پف دهم؟

کیک را به مدت 3-4 دقیقه در مایکروویو با قدرت کامل بپزید. کیک مانند فر در مایکروویو حباب می‌زند و پف می‌کند. درست همانطور که شروع به تنظیم می کند (هنوز لرزان است)، تمام شد. با چسباندن یک خلال دندان به مرکز، بررسی کنید که آیا کیک پخته شده است.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد