راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

از طریق ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو از مریضی های ویروسی چون آنفولانزا، کرونا و سرما خوردگی پیش گیری کنید انجام این کار ساده باعث جلوگیری از بروز بیماری های ویروسی بخصوص در غذا های بیرون بر می شود.

گاهی به دلیل مشغله های کاری همراه با نداشتن وقت یا عدم دسترسی به مواد برای طبخ غذا ممکن است در منزل یا محل کار اقدام به خرید غذاهای بیرون بر یا فست فود کنید.

با اینکه ممکن است به صورت کاملا بهداشتی با رعایت موارد استاندارد غذا طبخ و بسته بندی شود و پس از طی مسیر توسط پیک در خدمت شما قرار گیرد. بهتر است برای رعایت ایمنی و بهداشت فردی مسیری برای ضد عفونی کردن غذا پیدا کنید، تا تمامی باکتری ها و ویروس ها از جمله آنفولانزا و کرونا را از بین ببرد مسیر پیشنهادی تعمیر24 استفاده از مایکروفر های خانگی است که غذا بر اثر قرار گیری در زیر تابش اشعه با طول موج کوتاه و با گرم شدن با درجه حرارت بیش از 75 سانتیگراد (167 فارنهایت) کاملا غذا را ضدعفونی کند، اما آیا ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو امکان پذیر است ؟

تاثیر دما در ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

همانند باکتری ها اکثریت ویروس ها از جمله آنفولانزا و کرونا بر اثر گرمای زیاد میمیرند.

مرکز جهانی کنترل بیماریها (CDC) در مورد ویروس های مربوط به آنفولانزا تاکید داشته است که دمای بالای 75 سانتیگراد آنها را نابود میکند. (منبع)

سازمان بهداشت جهانی(WHO) نیز نسبت به کشته شدن ویروس آنفولانزای مرغی به درجه حرارت بالای 70 سانتیگراد اشاره میکند.

پروفسور استنلی پرلمن کارشناس ویروس کرونا اظهار داشت که پختن گوشت تا دمای 65 سانتیگراد به شکل کامل ویروس کرونا را از بین میبرد. (منبع)

 

ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

آیا ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو (مایکروفر) ممکن است ؟

در حالیکه بسیاری از مردم تعجب می کنند که مایکروویو (ماکروفر) میکروب ها و ویروس ها را می کشد یا خیر!؟ به بررسی آن در ادامه این مقاله میپردازیم با اینکه تحقیقات ویژه ای در این باره وجود ندارد.

اما اکثر دانشمندان، کارشناسان امنیت غذایی و کارشناسان بهداشت موافق هستند که مایکروویوهای خانگی استاندارد می توانند برخی از میکروب ها مانند باکتری ها و ویروس ها از جمله آنفولانزا و کرونا را در دمای خاص از بین ببرند. با این حال هیچ دستورالعمل استانداردی در نحوه کشتن انواع مختلف میکروب هایی که ممکن است در غذاها ، وسائل پزشکی و اشیاء دیگر وجود داشته باشد و در مورد آن نگران هستید به شکل دقیق در دسترس نیست.

چگونه مایکروویوها روی میکروب های غذایی تأثیر می گذارند ؟

روشهای معمول طبخ، مانند پخت، سرخ کردن یا پخت توسط اشعه مایکروفر باعث می شود باکتری های موجود در مواد غذایی هنگام رسیدن به دمای خاص آنها را بکشند.

به طور کلی، پختن غذاها تا حداقل 60 درجه سانتیگراد، باعث کشتن باکتری های مضر در داخل غذا می شود. برای از بین بردن بعضی از انواع باکتری ها به دمای بالاتری احتیاج داریم، مانند میکروب سالمونلا که تنها پس از رسیدن به 65 درجه سانتیگراد از بین می رود. ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو می تواند به شما کمک کند تا اطمینان داشته باشید که وعده غذایی مایکروویو شما از ویروس هایی مثل آنفولانزا، کرونا و انواع میکروب ها در امان بمانید.

 

آموزش ضدعفونی کردن غذا با مایکروویو

آموزش ضدعفونی کردن غذا با مایکروویو

 

راهنمای آموزش ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

سعی کنید غذا را به جای ریختن در یک ظرف عمیق آن را در یک ظرف پهن بریزید، سپس آن را روی سینی مایکروفر قرار دهید، درب را ببنید، سپس دکمه Quick Start را بزنید با فشردن هر بار این دکمه دستگاه به طور خودکار 1 دقیقه یا 30 ثانیه برنامه افزوده می شود.

بسته به نوع و مقدار ماده غذایی که داخل دستگاه میگذارید برای گرم کردن و ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو زمان تقریبی 2 تا 4 دقیقه کافی می باشد.

اگر از ظرف عمیق استفاده میکنید و غذایتان آش یا شعله زرد است در حین کار ( حداقل نیمی از زمان برنامه گذشته باشد) برای یکبار دکمه استاپ را فشار دهید.

غذا را با قاشق هم بزنید تا سایر محتویات نیز بخوبی گرم و با برخورد مستقیم اشعه باعث ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو شوند.

به یاد داشته باشید قاشق پس از هم زدن بیرون بیاورید مگرنه وجود شی فلزی منجر به علت جرقه زدن ماکروفر و خراب شدن آن می شود، در صورت مشاهد جرقه نیز سریعا دستگاه از برق بکشید و برای تعمیر ماکروفر اقدام کنید.

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد