مقالات ماکروفر, مقالات

ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو

ضدعفونی کردن غذا با مایکروویو
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

گاهی به دلیل مشغله های کاری همراه با نداشتن وقت یا عدم دسترسی به مواد برای طبخ غذا ممکن است در منزل یا محل کار اقدام به خرید غذاهای بیرون بر یا فست فود کنید با اینکه ممکن است به صورت کاملا بهداشتی با رعایت موارد استاندارد این غذا طبخ و بسته بندی شود پس از طی مسیر توسط پیک در خدمت شما قرار گیرد. بهتر است برای رعایت ایمنی و بهداشت فردی مسیری برای ضد عفونی کردن غذا پیدا کنید تا تمامی باکتری ها و ویروس ها از جمله کرونا ویروس را از بین ببرد مسیر پیشنهاد تعمیر24 استفاده از مایکروفر های خانگی است که غذا بر اثر قرار گیری در زیر تابش اشعه با طول موج کوتاه و با گرم شدن با درجه حرارت بیش از 75 سانتیگراد (167 فارنهایت) کاملا غذا را ضدعفونی کند، اما آیا ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو امکان پذیر است ؟

آیا دمای بالا و حرارت ویروس ها از جمله کرونا را از بین میبرد ؟

همانند باکتری ها اکثریت ویروس ها از جمله کرونا بر اثر گرمای زیاد میمیرند.

مرکز جهانی کنترل بیماریها (CDC) در مورد ویروس های مربوط به آنفولانزا تاکید داشته است که دمای بالای 75 سانتیگراد آنها را نابود میکند. (منبع)

سازمان بهداشت جهانی(WHO) نیز نسبت به کشته شدن ویروس آنفولانزای مرغی به درجه حرارت بالای 70 سانتیگراد اشاره میکند. (منبع)

پروفسور استنلی پرلمن کارشناس ویروس کرونا اظهار داشت که پختن گوشت تا دمای 65 سانتیگراد به شکل کامل ویروس کرونا را از بین میبرد. (منبع)

کشتن ویروس و باکتریهای در غذا

کشتن ویروس و باکتریهای در غذا

آیا ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو (مایکروفر) ممکن است ؟

در حالیکه بسیاری از مردم تعجب می کنند که مایکروویو (ماکروفر) میکروب ها و ویروس ها را می کشد یا خیر! به بررسی آن در ادامه این مقاله میپردازیم با اینکه تحقیقات ویژه ای در این باره وجود ندارد. اما اکثر دانشمندان، کارشناسان امنیت غذایی و کارشناسان بهداشت موافق هستند که مایکروویوهای خانگی استاندارد می توانند برخی از میکروب ها مانند باکتری ها و ویروس ها از جمله کرونا را در دمای خاص از بین ببرند. با این حال هیچ دستورالعمل استانداردی در نحوه کشتن انواع مختلف میکروب هایی که ممکن است در غذاها ، وسائل پزشکی و اشیاء دیگر وجود داشته باشد و در مورد آن نگران هستید به شکل دقیق در دسترس نیست.

چگونه مایکروویوها روی میکروب های غذایی تأثیر می گذارند ؟

روشهای معمول طبخ، مانند پخت، سرخ کردن یا پخت توسط اشعه مایکروفر باعث می شود باکتری های موجود در مواد غذایی هنگام رسیدن به دمای خاص آنها را بکشند. به طور کلی، پختن غذاها تا حداقل 60 درجه سانتیگراد، باعث کشتن باکتری های مضر در داخل غذا می شود. برای از بین بردن بعضی از انواع باکتری ها به دمای بالاتری احتیاج داریم، مانند میکروب سالمونلا که تنها پس از رسیدن به 65 درجه سانتیگراد از بین می رود. ضد عفونی کردن غذا با مایکروویو می تواند به شما کمک کند تا اطمینان داشته باشید که وعده غذایی مایکروویو شما از ویروس هایی مثل کرنا و انواع میکروب ها در امان بمانید.

تماس مستقیم

مقالات مرتبط:

  1. چرا مایکروویو گرم نمیکند ؟
  2. چرا مایکروفر روشن نمیشود ؟
  3. دلیل جرقه زدن مایکروفر چیست ؟
  4. علت سر و صدای مایکروفر
  5. چگونه مایکروفر را تمیز کنیم ؟

 

 

دیگر خدمات تعمیر24:

هزینه و قیمت تعمیرات ماکروفر سامسونگ

بررسی هزینه و قیمت تعمیر ماکروفر سامسونگ به عوامل گوناگونی بستگی دارد که نیاز به عیب یابی دقیق توسط تعمیرکار، قطعات استفاده شده، مدل های دستگاه (سولاردام، سامی و …) دارد از این رو با حضور تکنسین اعزام شده توسط نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ در محل دستگاه توسط ایشان تست میشود.

 

خدمات متمایز نمایندگی تعمیرات مایکرووفر پاناسونیک در تهران شامل:

  • تعمیر مایکروفر پاناسونیک در محل انجام می گیرد این بدان معناست که مشکلات جابجایی از منزل و اتلاف زمان برای ماندن دستگاه در نمایندگی را نخواهید داشت.
  • تعمیرات مایکرووبو Panasonic شامل 3 تا 9 ماه گارانتی کتبی می باشد.

 

خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو:

خدمات تعمیر ماکروفر دوو به شرح زیر است:

  • انجام سرویس نصب و تعمیرات ماکروفر دوو در محل بدون جابجایی
  • استفاده از قطعات اصلی
  • 3 الی 12  ماه ضمانت تعمیرات میباشد.
author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد