مقالات

انواع سیستم های برودتی

انواع سیستم های برودتی
زمان مطالعه : 3 دقیقه

در این مقاله به بررسی انواع سیستم های برودتی مورد استفاده در مکان های گوناگون را در تعمیر24 مورد بررسی قرار می دهیم:

اسپیلت های کانالی

اسپیلت های کانالی اکثرا در مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند که راندمان سرماسازی بسیار بالایی دارند ولی احتیاج به کانال کشی طولانی دارند. معمولا از این سیستم به دلیل داشتن فن قوی در مکان های مختلف مانند رستوران ها، مجتمع های تجاری، آمفی تئاترها، سوله ها و … به کار گرفته می شوند.

اسپیلت های سقفی

اسپیلت های سقفی

در سال های اخیر در انواع سیستم های برودتی اسپیلت های کانالی سقفی بیشتر از سایر دستگاه ها مورد استقبال قرار گرفته اند. معمولا در سقف های کاذب نصب می گردند و روی آنها پوشیده میگردد. از نظر ابعادی در کف قرار نمیگیرد و صرفه جویی در مکان مورد استفاده می شود و به خوبی هوا را از طریق کانار تهویه می کند.

این دستگاه از نظر هزینه ها نیز به صرفه است که در انبوه سازی ها و شهرکها به بسیار به کار می روند.

پکیج های یکپارچه

پکیج یک پارچه

این سیستم برای مکان های بزرگ با گنجایش زیاد به کار گرفته می شوند. پکیج های یکپارچه معمولا بر روی پشت بام سازه ها به راحت و بدون نیاز به دستکاری نمای سازه قابل نصب هستند. از این رو کانال ها را می توان به صورت افقی و عمودی قرار داد. از انواع سیستم برودتی است که می توان در سازه هایی نظیر کارخانجات، آمفی تائتر ها، رستوران ها و … استفاده کرد.

سیستم های MPS

ام پی اس

سیستم های قدرت چندگانه MPS سازگاز با هر نوع آب و هوایی می باشد. این دستگاه توان به کار گیری در پنل های مختلف با یک پنل خارجی واحد انجام می گردد. در گنجایش های متفاوت و متراژ استفاده از لوله کشی بلند از ویژگی های این دستگاه محسوب می گردد. کندانسور دارای پوششی ضد خوردگی است که عمر و راندمان کاری این دستگاه را در مناطق گرم و مرطوب بسیار بالا می برد. معمولا سیستم های قدرت چند گانه MPS دارای 4 کمپرسور هستند که بسته به نوع استفاده از پنل ها داخلی شروع یا خاموش می گردند. با روشن کردن یک پنل و خاموش کردن دیگری یک کمپرسور روشن و دیگری از مدار حذف می شود. از نظر الگوی مصرف نیز بیشتر ازسی و پنج درصد به طور معمول باعث کاهش انرژی در انواع سیستم های برودتی می گردد.

مولتی V

مولتی وی

نوع جدید کولر گازی ها مولتیV هستند. از فناوری اینورتر و توانایی به روز رسانی با مقدار بار سرمایش و گرمایش مورد احتیاچ در مولتی V باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی آن در مکان ها بزرگ بشود. گاز سرماساز استفاده شده در این دستگاه از نوع گاز R410A می باشد این گاز دوست طبیعت شناخته می شود. مولتی وی جزو انتخاب های عالی از حیث طراحی و تنظیم تهویه مطبوع در انواع سیستم های برودتی در سازه های عظیم بخصوص برجهایی که ارتفاع بالایی دارند.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

هیچ نظری وجود ندارد