راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

راهنمای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی به شکل درست و صحیح به شما کمک می کند، قبل از اینکه با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس حاصل کنید، منشا مشکل را تا حدودی متوجه شوید. به طور کلی با توجه به کیفیت ماشین های لباسشویی ال جی که به این دلیل در بین مردم بسیار محبوب هستند و به طور معمول دارای خرابی بسیار پایین می باشند با میانگین طول عمر میانگین 7 تا 10 سال را دارد. دستگاه های ال جی نه تنها ماندگار و با دوام هستند، بلکه طیف وسیعی از انواع عملکردها و برنامه های شستشو را هم شامل می شوند.

با این که ال جی، فروش دستگاه های خود را همراه با گارانتی انجام می دهد، اما بدین معنا نیست که اصلا خراب نشوند. به هر حال بروز مشکل در ماشین های لباسشویی اجتناب ناپذیر است. با مطالعه این مقاله می توانید، برخی از مشکلات متداول مانند روشن نشدن دستگاه و یا لرزش را در لباسشویی LG خودتان ریشه یابی کنید.

برخی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی ایرادهایی که می تواند برای دستگاه شما اتفاق بیافتد می تواند شامل:

 1. روشن نشدن لباسشویی LG
 2. نچرخیدن دیگ دستگاه
 3. آبگیری نکردن دیگ
 4. تخلیه نشدن آب
 5. قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی
 6. داشتن بوی و یا تمیز نشستن لباس های
 7. ایجاد صدای شدید هنگام کار
 8. لرزش های زیاد در زمان کار کردن
 9. خاموش شدن حین کار
 10. کار نکردن دکمه ها و …

در صورت بروز هر یک از این موارد می توانید برای تسهیل در عیب یابی مشکل و تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی خود در تهران با تعمیرگاه تعمیر 24 تماس بگیرید تا بتوانید از خدمات ویژه ی این نمایندگی بهره ببرید.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی دستگاه روشن نمی شود

برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی دستگاه روشن نمی شود، موارد زیر را بررسی کنید:

 • از بسته بودن درب دستگاه مطمئن شوید. درب در هنگام بسته شدن باید صدای کلیک بدهد.
 • پریز برق را بررسی کنید. شاید ولتاژ برق شبکه، خیلی کم است. بنابراین دستگاه را به پریز دیگری وصل کنید. اگر با اتصال به پریز دوم، شروع به کار کرد، ایراد از برق شبکه نیست و احتمالا سیم کشی پریز دچار مشکل است.
 • سیم و دوشاخه دستگاه را از نظر آسیب و خرابی بررسی کرده و در صورت وجود مشکل سیم را تعویض نمایید.
 • شیر آب را بچرخانید. اگر آبی وارد دستگاه نشود، ماشین لباسشویی چرخه شستشو را آغاز نمی کند.
 • در نهایت سیم کشی دستگاه را بررسی کنید. بدین منظور پنل بالایی دستگاه را باز کرده و اتصالات را تست کنید.
 • محافظ برق داخل دستگاه را در صورت ایراد تعویض نمایید.
 • برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی روشن نمی شود می توانید فیوزهای ورودی برق را بررسی کنید.
 • اگر تمامی موارد فوق سالم است مشکل از برد دستگاه است

 

علت روشن نشدن لباسشویی ال جی عیب یابی و رفع مشکل
خرابی پریز پریز مربوطه را با یک دستگاه کوچکتر مثل سشوار امتحان کنید اگر سشوار روشن شد یعنی پریز سالم است.
خرابی سیم برق معمولا سیم برق بخاطر له شدی یا آمپر بالا و گرمای زیاد ممکن است دچار قطع شدگی شود.
مشکلات سیم کشی و فیوز اگر سیم کشی داخلی به برد فرمان دچار اتصالی شود یا در میان راه فیوزی بسوزد دستگاه روشن نمی شود.
خرابی برد الکترونیکی در صورت نوسانات احتمال سوختن برد تغذیه وجود دارد که برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی در زمان روشن نشدن باید با تعمیرگاه LG در تماس باشید.

آب در لباسشويي LG پر شده است اما چرخه و برنامه شستشو اجرا نمی شود

برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی چرخه شستشو شروع نمی شود، مشکلات زیر را بررسی کنید:

 • گرم کن دستگاه ایراد دارد، بنابراین آب، گرم نشده و چرخه شستشو شروع نمی شود. بدین منظور اگر عجله به شستشوی لباس های خود دارید، برنامه شستشو بدون نیاز به آب گرم را انتخاب کنید.
 • سوئیچ فشار یا ترمیستور معیوب است. سوئیچ معیوب، سطح بهینه آب را در لگن لباسشویی نشان نمی دهد. خرابی ترمیستور نیز منجر به این موضوع می شود که برد کنترل، اطلاعاتی در مورد دما دریافت نکند.
 • خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی ال جی نیز باعث عدم شروع شدن چرخه شستشو در دستگاه می شود.
 • اگر موتور ماشین لباسشویی ال جی نیز بسوزد یا خراب شود، چرخه شستشو آغاز نخواهد شد.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی آب وارد دستگاه نمی شود

برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی در شرایطی که جریان آب کمی وارد دستگاه شده یا اصلا وارد نمی شود، موارد زیر را بررسی کنید:

 • شیر آب را تا آخر باز کنید. ممکن است، بسته شده و یا به اندازه کافی باز نشده باشد.
 • شلنگ ورودی آب را از نظر خم شدگی و آسیب بررسی کنید.
 • کثیفی فیلتر موجود بین شیر ورودی دستگاه و شیر آب آشپزخانه نیز می تواند، دلیل این امر باشد.
 • خرابی سوپاپ شیر ورودی را نیز بررسی کنید. برای بررسی لازم است، پنل بالایی را برداشته و با مولتی متر اتصالات را چک کنید. در صورت آشکار شدن عیب، قطعه را تعویض کنید.
 • در صورت خرابی سوئیچ فشار آب باید با یک سوئیچ جدید جایگزین شود.

 

ماشین لباسشویی ال جی در حین شستشو، صدا می دهد

برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی وقتی سر و صدای زیادی می شنوید، ابتدا بررسی کنید، میزان لباس کافی است یا خیر. بدین منظور مقداری لباس به درام اضافه کنید.

اجسام فلزی مانند سکه و غیره که به همراه لباس وارد ماشین لباسشویی شده اند نیز منجر به گیر کردن در درام شده و تولید سر و صدا می کنند.

اگر ماشین لباسشویی شما نو بوده و دچار سر و صدا است، شاید در فرآیند نصب مشکلی داشته باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی در هنگام نصب به درستی تراز نشود، کمک فنرها عملکرد صحیحی نداشته و سر و صدا و لرزش زیادی وجود خواهد داشت. بدین منظور پیچ پایه های دستگاه را طوری تنظیم کنید که دستگاه کاملا در سطح آشپزخانه تراز شود.

سایش یاتاقان ها و یا خرابی مهر و موم دستگاه نیز علت جدی تر این مشکل هستند. برای حل این مشکل نیاز است با یک متخصص تماس حاصل کنید.

 

ماشین لباسشویی ال جی تخلیه نمی شود

علت این مشکل، انتخاب برنامه شستشوی اشتباه یا گرفتگی سیستم تخلیه از جمله فیلتر، لوله انشعاب و پمپ است. برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی در این شرایط، باید پمپ تخلیه به روش زیر بررسی شود:

 • درب را باز کرده و واشر لاستیکی را جدا کنید، سپس گیره ها را بردارید.
 • سیم کشی مربوط به قفل درب را جدا کرده و درب را ببندید.
 • آب باقیمانده را به کمک فیلتر تخلیه بردارید.
 • پیچ و مهره ها را باز کرده و پوشش فیلتر را خارج کنید.
 • پنل بالایی را برداشته و کشوی مواد شوینده را بیرون بکشید.
 • پیچ ها را باز کرده و پنل جلویی را جدا کنید.
 • گیره های شلنگ گردش آب و تخلیه را شل کرده و شلنگ ها را بردارید.
 • گیره ها و پیچ های پمپ را شل کرده و پمپ را بردارید.
 • در صورت بروز ایراد در پمپ تخلیه و پروانه ها آن ها را تعویض نمایید.

درب ماشین لباسشویی ال جی باز نمی شود

برای رفع مشکل و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی، آب را به صورت دستی با فیلتر تخلیه خارج کنید. معمولا در صورت باقی ماندن آب در لگن لباسشویی ال جی، این مشکل به وجود می آید.

علت دیگر نیز می تواند، ادامه داشتن چرخه شستشو باشد. در صورتی که چرخه شستشو تمام نشده باشد، درب دستگاه باز نمی شود. بنابراین صبر کنید تا برنامه شستشو به پایان برسد.

خرابی قفل درب نیز از دیگر علت های این مشکل است. بدین منظور باید مکانیزم و قطعات مربوط به قفل درب تعویض یا تعمیر شوند.

خرابی برد و ماژول کنترلی دستگاه نیز منجر به این مشکل می شود. برای رفع این مشکل با یک فرد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید زیرا برد، یک قطعه پیچیده و همچنین گران در لباسشویی ال جی است.

بررسی مشکلات رایج و عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

خرابی المنت

در صورتی که در طول چرخه شستشو متوجه سردی آب شدید، باید بدانید پودر به خوبی حل نمی شود و لکه هایی روی لباس باقی می ماند. ممکن است خرابی از المنت باشد و باید میزان مقاومت آن را با اهم سنج اندازه گیری کنید.

خرابی سنسور فشار

سنسور فشار آب میزان آب داخل دیگ را کنترل می کند.

وقتی به خوبی آب تخلیه نمی شود یا دیگ پر از آب نمی شود ممکن است برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی باید ابتدا این سنسور بررسی شود، پس در صورتی که متوجه شوید که ماشین لباسشویی بلافاصله پر شده و تخلیه می شود یا کد خطا نشان دهنده جریان بیش از حد آب است. می توانید سنسور فشار را تعویض کنید.

ایراد در گیره ها و بلبرینگ ها

برخی در حین استفاده از دستگاه متوجه لرزش و سر و صدای غیر عادی می شوند که افراد را نسبت به کار کرد دستگاه نگران می کند تا ایشان برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی و رفع مشکل با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرند.

هنگامی که عناصر محرک فرسوده می شوند، می توانید صدای تق تق و سر و صدا را در طول چرخه بشنوید. با چرخاندن دستی دیگ می توانید مشکل را تشخیص دهید. اگر صدای خرخر می شنوید، این بلبرینگ ها هستند که از کار افتاده اند.

مشکلات مربوط به پمپ تخلیه

به دلیل نوع طراحی لباسشویی های ال جی، سیستم خروجی فاضلاب اغلب مسدود می شود. بنابراین، اگر متوجه شدید که دستگاه آب را به درستی تخلیه نمی کند، باید پمپ آن را بررسی کنید.
ممکن است دریچه ورودی نیز دچار مشکل شود. می توانید با تعویض پمپ مشکل را یافته و بخوبی عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی را انجام دهید و آنرا تعمیر کنید.

منبع برخی از مطالب نگاشته شده all-errors می باشد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

 • ببخشید لباسشویی الجی اتومات درب جلو ۸ کیلویی تمامی کلید ها و و کارکرد دستگاه عالی میباشد فقط کلید چرخش تغییر وضعیت ( مثلا از شستشوی البسه کتان به نخی یا ...) خوب کار نمیکند باید چند دور بچرخانیم تا از یک حالت شستشو به حالت دیگر تغییر ‌کنه مشکل از چی میتونه باشه