یخچال فریزر

چکار کنیم که یخچال برفک نزند ؟

چکار کنیم که یخچال برفک نزند ؟

چنانچه در یخچال توده ی زیادی یخ یا برفک مشاهده کردید و از خود پرسیدید که چکار کنیم که یخچال برفک نزند باید به نکات و مواردی که در ادامه توسط کارشناسان تعمیر24 مطرح شده است توجه کنید. این مقاله برای جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر های قدیمی و جدید به تشریح راهکار های گوناگونی پرداخته است. وقوع این اتفاق ناخوشایند به طور حتم در گردش هوا در قسمت های مختلف دستگاه اختلال ایجاد میکند و کارایی آن را به طرزی شگرفی کاهش می دهد.

برای دانسن راهکار برفک نزدن یخچال چندین گام مورد نیاز است که با دنبال کردن آنها بدون نیاز به تعمیرکار می توانید از شر این مشکل خلاص شوید.

بررسی راهکار جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر

در صورت مشاهده برفک نیاز به راه حلی برای خلاص شدن و سپس مراحلی هستید که از وقوع این امر تا حد زیادی جلوگیری کنید. وقوع برفک در یخچال های نو دیفراست (بدون برفک) می تواند قابل تامل و از حچم پر شدن زیادی دستگاه باشد.

در نظر داشته باشید انسداد مسیر تهویه هوای درون یخچال می تواند باعث ایجاد برفک گردد.

معمولا هوای سرد از طریق فن بوسیله دریچه های ورودی به درون دستگاه هدایت می شود.

چنانچه این روزنه های ورودی هوا به دلایلی نظیر: کثیفی، مشکل در فن، چیدن نا مناسب مواد غذایی می توانند کیپ یا بسته شوند پس به شکل صحیح هوا را درون دستگاه به چرخش در نمی آید و با ایجاد برفک در قسمت هایی این ایراد نمایان می گردد.

در بعضی از موارد کثیفی فقط مختص به دریچه های هوا نیست و میبایست سیم پیچ های کندانسور که در پشت یخچال قرار گرفته اند بررسی و سرویس شوند.

اگر موارد فوق در بررسی کردید و می خواهید بدانید چکار کنیم که یخچال برفک نزند ؟ ابتدا درب دستگاه را باز کنید و لاستیک دور درب آن را به دقت بررسی کنید.

این لاستیک به شکل یک واشر عمل میکند و نمی گذارد هوای گرم و مرطوب به داخل بیاید پس باید فاقد پارگی و تغییر شکل باشد همچنین ویژگی آهنربایی خود را به خوبی داشته باشد.

بهتر است برای اطمینان از تمیزی، بهتر کردن ویژگی مگنتی و بازگرداندن شکل اولیه آن را به وسیله آب جوش بشویید.

در غیر این صورت برای عوض کردن لاستیک دور درب باید با مرکز تعمیرات یخچال در تماس باشید.

 

جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر

جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر

 

بیشتر بدانیم: علت یخ زدن داخل یخچال چیست؟

چرا باید برای جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر سریعا اقدام کرد؟

احتمالا یخ زدگی داخل فریزر شما به دلیل تماس رطوبت با کویل های داخل دستگاه است.

برفک ایجاد شده می تواند منجر به: ایجاد بوی نامطبوع، اشغال فضای درون دستگاه و باعث بسته نشدن (تغییر فرم و خرابی لاستیک) درب يخچال شما گردد.

وجود برفک همچنین می تواند بر روی طعم غذای شما تأثیر بگذارد و حتی منجر به شرایطی شود که غذای شما در یخچال دچار یخ زدگی شود.

برفک بروی مواد غذایی می تواند باعث کم آب شدن مواد در اثر تغییرات دمایی در فریزر زمانی که به مدت طولانی قرار میگیرند می شود. هنگامی که رطوبت از غذا تبخیر می شود، کریستال های یخ روی سطح آن تشکیل می شود. یخ بستن مواد غذایی طعم غذای شما را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است منجر به خراب شدن مواد غذایی شما شود.

بیشتر بدانیم: علت آبریزی یخچال چیست؟

چکار کنیم که یخچال به سرعت برفک نزند ؟

در برخی موارد علت پیچیده ای در پس این ایراد نیست که شما نتوانید در خانه از پس آن برآیید. در ابتدای امر بهتر است نحوه تنظیم دمای یخچال را بیاموزید گاها تنظیمات اشتباه دما توسط کاربر یا اشخاص دیگر باعث وقوع مشکل می گردد.

دمای تنظیم شده برای یخچال شما در مدل هایی که به صورت دیجیتال تنظیم می شوند 3 درجه سانتیگراد باید تنظیم گردد.

دمای تنظیم شده برای فریزر منفی 18 درجه سانتیگراد باید باشد.

تنظیم هر قسمت با درجه های گفته شده می تواند کمک بسزایی به حفظ و نگهداری مواد غذایی شما کند و باعث جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر می شود.

برای داشتن بازخوردی بهتر در تنظیمات دمایی یخچال یا فریزر خود می توانید از دفترچه راهنما دستگاه خود کمک بگیرید.

 

چکار کنیم که یخچال برفک نزند

چکار کنیم که یخچال برفک نزند

 

اگر این سئوال را همچنان می پرسید چکار کنیم که یخچال برفک نزد پس این 7 نکته ساده را رعایت کنید

توجه به بسته بودن درب یخچال

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر باید توجه بیشتری به بسته بودن کامل درب داشته باشید چون با باز کردن درب هوای سرد خارج می شود و رطوبت به درون آن هدایت می شود.

وارد شدن رطوبت علت برفک زدن می باشد هنگامی که دمای داخل یخچال فریزر افزایش می‌یابد، دستگاه باید سخت‌تر کار کند تا اقلام را سرد نگه دارد.

از باز و بسته کردن غیر ضروری درب خودداری کنید.

بیشتر بخوانیم: علت بسته نشدن درب یخچال چیست؟

مرتب قرار دادن مواد غذایی

مرتب قرار دادن مواد غذایی پاسخ ساده تعمیر 24 به این پرسش شماست که چکار کنیم که یخچال برفک نزند با مرتب بودن داخل دستگاه شما به سرعت می توانید مواد مورد نیاز خود را پیدا کنید و این احتمال را که برای چندین بار درب را باز کنید و مدت زمان بیشتری را به دنبال مواد مورد نظر خود را بیابید کاهش می دهید.

چینش صحیح

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال فریزر قدیمی و جدید به عنوان یک قانون کلی باید در فضای 30 سانتیمتر مربعی (1 فوتی) حداکثر 1.3 کیلوگرم (3 پوند) مواد غذایی قرار گیرد.

ایجاد برفک در فریزر هایی که خالی یا خیلی پر هستند اتفاقی عادی است.

چکار کنیم که یخچال برفک نزند ؟ از گذاشتن ظرف داغ خود داری کنید

از نگهداری اقلام داغ خودداری کنید، فقط غذاهای خنک یا سرد را در فریزر خود قرار دهید. نگهداری غذاهای گرم باعث ایجاد رطوبت می شود. اگر غذاهای گرمی دارید که باید فریز کنید، ابتدا بگذارید در یخچال خنک شوند.

نبود رطوبت در ظرف و یا مواد غذایی

قبل از نگهداری مواد غذایی را خشک کنید، زمانی که مواد غذایی را پس از خرید از فروشگاه خود به خانه خود می آورید، احتمالاً کمی شروع به یخ زدایی کرده است که منجر به رطوبت در بیرون بسته بندی می شود. قبل از اینکه این وسایل را درون فریزر بگذارید، آنها را با یک پارچه پاک کنید تا رطوبت آنها گرفته شود و جلوگیر از برفک زدن یخچال فریزر خود کنید.

استفاده از ظروف مناسب برای نگهداری مواد غذایی

یک راه حل آسان برای آنکه بدانیم چکار کنیم که یخچال برفک نزند استفاده از ظروف نگهداری مناسب است که دسترسی هوا به درون مواد غذایی به حداقل برسد.

چنانچه از ظروف پلاستیکی برای نگهداری غذای خود استفاده میکنید به یاد داشته باشید باید اندازه ظرف شما متناسب با مقدار غذای شما باشد.

اندازه متناسب یعنی نبود فضای خالی برای وجود هوا در داخل ظرف است.

برای فریز کردن مواد غذایی خود اگر از نایلون استفاده می کنید سعی کنید از کیسه های مخصوص فریزر استفاده کنید. زیرا این نوع نایلون ها عموما ضخیم تر از انواع معمولی کیسه هاست که برای فریزر کردن بهتر است.

عدم تغییر ناگهانی دمای یخچال فریزر برای جلوگیری از تولید برفک

دمای ثابت را حفظ کنید، مناسب دمای بیرونی و داخلی برای جلوگیری از یخ زدگی در فریزر شما کلید اصلی است. فریزر خود را داخل آن نگه دارید. قرار دادن دستگاه در فضای باز ممکن است به این معنی باشد که دستگاه باید در دما های بالا بیشتر کار کند، در شرایط سردتر نیز می‌تواند باعث یخ زدگی مواد غذایی شود. دمای داخلی فریزر باید حدود (صفر درجه فارنهایت) -18 درجه سانتیگراد باشد. برای نظارت بر دما می توانید از ترموستات فریزر استفاده کنید.

حتما بخوانید: علت بوی بد یخچال چیست؟

چکار کنیم یخچال فریزر اصلا برفک نزند؟

خرید فریزرهای نو دیفراست

فریزرهای بدون برفک یا نو دیفراست نوع جدیدتری از مدل های یخچال هستند که می توانند به شما کمک کنند تا با مسائل مربوط به برفک مقابله کنید.

این فریزرها نیازی به یخ زدایی دستی ندارند و می توانند از ایجاد برفک و یخ بستن مواد غذایی جلوگیری کنند.

آنها از تایمرهای یخ زدایی داخلی و هیتر های کوچک برای آب کردن یخ استفاده می کنند.

این هیتر ها با از بین رفتن برفک به طور خودکار خاموش می شوند. اگرچه امکانات مناسبی می دهند، اما ممکن است هزینه خرید بیشتری داشته باشند و اگر بیش از حد داخل آنها پر شوند، ممکن است به درستی یخ زدایی نکنند و برفک ایجاد شود.

کمی تلاش تا حد زیادی برای جلوگیری از برفک زدن یخچال به شما کمک می کند

با کمی تلاش و دقت بیشتر می توانید از یخ زدگی در فریزر خود جلوگیری کنید. نکات بالا را دنبال کنید تا غذاهای منجمد خود را تا حد امکان تازه نگه دارید و فریزر خود را در حالت نوک بالا نگه دارید.

منبع برخی از مطالب نگاشته شده:

keep frost from freezer

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد