ماکروفر

علت ارور h97 مایکروفر پاناسونیک

ارور h97 مایکروفر پاناسونیک

چنانچه با ارور h97 مایکروفر پاناسونیک اینورتر روبرو شده اید پس بدین معناست که دستگاه شما پس از چند ثانیه خاموش می شود یا پس از شروع خطای h97 مایکروفر پاناسونیک در صفحه نمایش شما ظاهر می شود.

اگر دستگاه شما دارای گارانتی است برای حل مشکل با شماره ثبت شده روی کارت گارانتی و یا خدمات پس از فروش پاناسونیک تماس بگیرید زیرا بروز این مشکل و حل آن نیاز به تعمیر و تعویض قطعات گران قیمت را دارد. در ادامه به عیب یابی این کد خطا و نحوه تعمیر این ارور می پردازیم.

برخورد با این کد خطا می تواند تجربه ی بدی در استفاده شما از ماکروفر باشد با این حال شما می توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک و اعزام تعمیرکار به محل مشکل را به طور کامل برطرف کنید.

علت ارور h97 مایکروفر پاناسونیک اینورتر چیست؟

خرابی لامپ اشعه یا مگنترون

یکی از شایع ترین موارد نمایش ارور h97 در مایکروفر پاناسونیک خرابی مگنترون می باشد که این خرابی می تواند بخاطر دلایل زیر رخ داده باشد.

 

خطای h97 مایکروفر پاناسونیک

خطای h97 مایکروفر پاناسونیک

 

قیمت مگنترون چقدر است؟

 

ظروف نا مناسب

چنانچه با این کد خطا روبرو شدید این احتمال وجود دارد که ظرف های غیر ماکروفری را درون دستگاه قرار دادید چون با گذاشتن ظرف های فلزی ماکروفر شروع به جرقه زدن می کند بی توجهی به این موضوع باعث سوختن لامپ اشعه شما میشود به همین خاطر ارور h97 مایکروفر پاناسونیک بر روی صفحه نمایش داده می شود.

حتما بخوانید: راهنمای استفاده از ماکروفر پاناسونیک

پایان رسیدن عمر مگنترون

آیا بیش از 10 سال است که از ماکروفر استفاده می کنید؟ اگر جواب شما بله است مدت زمان عمر مگنترون مایکروویو شما به پایان رسیده است و حدود 2 تا 3 هزار ساعت عمر مفید دارد.

عدم توجه به تمیزی درون دستگاه

آیا درون ماکروفر پاناسونیک اینورتر شما تمیز است؟ در طول زمان و انجام پخت ها و گرم کردن ها متعدد باعث پاشیدن غذا به سقف و دیواره های دستگاه می شود. این کثیفی منجر به جرقه و سوختن مگنترون می شود.

حتما بخوانید: آموزش تمیز کردن ماکروفر

عدم سرویس به موقع مایکروویو پاناسونیک

آیا مایکروفر شما تا به حال توسط تعمیرکار سرویس شده است؟ اگر دقت کرده باشید در قسمت دیواره سمت راست دستگاه فیلتر میکا وجود دارد که در طی گذشت زمان با پرت شدن غذا و بخار چربی از حالت نقره ای روشن به حالت کدر و سیاه تبدیل می شود عدم توجه به تعویض آن منجر به سوختن مگنترون و نمایش خطای h97 مایکروفر پاناسونیک می شود.

با توجه به فناوری اینورتر بکار رفته برد های ولتاژ و جایگزینی آن بجای ترانس های ولتاژ مایکروفر برای کاهش چشم گیر مصرف برق هم خوانی داشتن مگنترون با برد حائز اهمیت است و باید از انواع مگنترون اینورتر بر روی دستگاه استفاده شود.

توصیه ما این است که در صورت مشاهده ارور h97 مایکروفر پاناسونیک به صورت خودسرانه اقدام به تعویض لامپ اشعه نکنید به این خاطر باید علت خرابی را تکنسین بیابد و با سرویس مناسب مناطق سوخته شده درون کابین اشعه و محفظه ماکروفر با تعویض فیلتر اشعه مشکل را حل کند.

بیشتر بخوانیم: علت گرم نکردن ماکروفر چیست؟

خطای h97 مایکروفر پاناسونیک

این خرابی فقط منوط به لامپ اشعه شما نمی شود یک مشکل ایجاد شده دیگر که باعث ارور h97 مایکروفر پاناسونیک می شود بروز مشکل بخاطر نوسانات داخلی دستگاه و آمپر اضافی روی برد های ولتاژ شما می باشد.

عیب یابی و تعویض برد اینورتر نیز بر عهده تکنسین است، بررسی این ایراد می تواند خطر های ناشی از برق گرفتگی شدید را به دنبال داشته باشد زیرا ولتاژ خروجی از این برد تا 4000 ولت می تواند باشد.

نوسانات ایجاد شده می تواند بخاطر اتصال کوتاه ناگهانی در برد باشد که به طور کل قسمت های تغدیه، آی جی بی تی و حتی دیود ها را آسیب برساند.

در برخی مواقع تعمیر برد اینورتر های ولتاژ ماکروفر پاناسونیک برای رفع ارور h97 امکان پذیر است.

 

ارور h97 در مایکروفر پاناسونیک

ارور h97 در مایکروفر پاناسونیک

 

بیشتر بخوانیم: تعمیر برد مایکروفر

خرابی سنسور های درب

بنابراین ارور h97 مایکروفر پاناسونیک یک کد خطای بسیار بدی است که روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود.

همانطور که گفته شدH97 در این مایکروویو می تواند از عوامل مختلفی ایجاد شود، اما همه به یک معنا هستند.

این ارور به این خاطر ظاهر می شود که مگنترون مقدار نیروی مورد نیاز را نمی کشد.

همانطور که گفته شد ممکن است مگنترون و برد اینورتر معیوب باشد و یا در اوج بد شانسی شما با احتمال بسیار کم هر دوی این موارد دچار خرابی باشد.

اما دلیل سوم این است که یکی از سنسور های درب شما به درستی فعال نمی شود.

شما بخاطر ولتاژ بالا و ریسک زیاد نمی توانید مگنترون یا برد اینورتر را آزمایش کنید، بنابراین بهترین کار این است که سنسور های درب را بررسی کنید.

حتما بخوانید: علت خاموش شدن ماکروفر چیست؟

تست سوییچ های درب

دستگاه را از برق بکشید و تمام پیچ های اطراف کاور مایکروویو پاناسونیک را باز کنید و قاب فلزی مایکروویو مستقیماً به عقب و بالا بکشید تا خارج می شود.

این به شما امکان دسترسی به سوئیچ های درب که سمت راست برد فرمان است دسترسی داشته باشید.

باید 3 سنسور سوییچی وجود داشته باشد که می توانید آنها را جدا کنید و مطمئن شوید که سالم هستند.

شاسی های کوچک محرک را فشار دهید و ببینید آیا سوئیچ ها همچنان کلیک می کنند یا خیر.

اگر چنین است، کلیدها را مجدداً نصب کنید و درب را ببندید تا مطمئن شوید که در هنگام بسته شدن درب، همه سوئیچ ها به وسیله زبانه درب فعال می شوند.

بیشتر بخوانیم: فرق ماکروفر با سولاردام چیست؟

برای تعمیر خطای h97 مایکروفر پاناسونیک چه باید کرد؟

اگر تمامی سنسور های درب درست کار میکنند چنین است، وقت آن است که حدس بزنید که ارور h97 مایکروفر پاناسونیک از کدام قسمت را ناشی می شود (مگنترون یا برد اینورتر). سازنده به شما می گوید که ابتدا برد اینورتر را تعویض کنید، اما این واقعاً یک اشتباه است چون بیشترین مشکل در بروز h97 خرابی مگنترون است و باید برای تعمیرات مایکروویو اقدام کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها