راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا

نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا

برای مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا در تهران نیازی به حضور خود یا دستگاه به وسیله تعمیرکار در تعمیرگاه نخواهید داشت شما از طریق تماس با مرکز و شرح ایراد به کارشناسان تعمیر24 میتوانید از خدمات تعمیرات مایکروفر الکتا در منزل بهره ببرید. این پایان کار نخواهد بود و تعمیرکاران مجموعه با استفاده از قطعات اصلی و گارانتی به بهترین نحو  از خدمات پس از فروش در نمایندگی مایکروویو ELEKTA بهره ببرید.

حضور سریع سرویسکار برای عیب یابی و رفع مشکل در تمامی مدل های توکار و رومیزی در محل با هزینه های طبق تعرفه اصناف میتواند باعث کاهش چشم گیری قیمتی تعمیرات خواهد بود.

چرا نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا را انتخاب کنیم؟

برای دانستن جواب فوق بهتر است المان های مهم در نظر مشتری را بررسی کنیم.

تعمیرات مایکروفر الکتا در منزل

این نمایندگی برای راحت تر  کردن کار و آسودگی مشتری از خدمات استفاده شده همچنین مسائلی مثل نظارت بر نوع تعمیر که حق مشتری میباشد انجام خدمات پس از فروش را در محل و بی آنکه دستگاه از منزل یا شرکت خارج شود انجام میگیرد.

یکی دیگر از نکاتی که نمیتوان به راحتی از آن گذر کرد آسیب به دستگاه بابت جابجایی است که این امر با شکستن شیشه جلو یا بشقاب داخل دستگاه با ضربات ناگهانی همراه میشود.

انجام تعمیر ماکروفر الکتا به همراه گارانتی

از دیگر مواردی که شایع است تغییر بینش مشتری نسبت به ایرادیست که در مایکروفر ایشان پدیدار آمده و عدم اعتماد استفاده دوباره از آن میتواند به طور کل دستگاه را برای همیشه بلا استفاده کند اما وقتی تضمین هایی بابت عدم وقوع خرابی با صرف یکبار هزینه میتوانید از خدمات نمایندگی مایکروفر الکتا در تهران استفاده کنید و مشکل را تا 1 سال گارانتی رفع کنید.

مدت زمان شروع این گارانتی نیز 90 روز میباشد تا بتوانیم باعث آسودگی خیال شما بابت تعمیر ماکروفر الکتا در نمایندگی تعمیر24 شویم.

قطعات اصلی را در نمایندگی مایکروفر الکتا بخواهید

لازمه ی بحث گارانتی استفاده از اجزاییست که بتوان این مدت 3 ماه تا 1 سال را تحقق ببخشد پس نیازی به قطعاتی از جنس اصلی است تا بتوانیم تعمیرات مایکروفر الکتا را به شکلی صحیح انجام دهیم تا دستگاه به حالت اولیه برگشته و مثل سابق برای شما درست کار کند.

عیب یابی صحیح توسط متخصصین با تجربه

شاید تمامی عواملی که در بالا نسبت به مزایای آن اشاره کردیم را بدون در نظر گرفتن علم، دانش و تجربه لازم بابت صورت گرفتن درست کار را در نظر بگیریم عملا تمامیه آن ویژگی ها نقش بر آب خواهد شد این یک پیکره بندی مهم است که آخرین دانه پازل باید به درستی در کنار یکدیگر قرار بگیرد تا خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا بتواند راهگشای مشکل دستگاهتان باشد.

تعمیرکاران مرکز تعمیر24 همگی دوره های آموزشی اعم از: تئوری، عملی را گذرانده و دارای تجربه ای با میانگین زمانی 9 ساله میباشند.

قیمتی منصفانه در تعمیر ماکروفر الکتا

حال باید به عنوان یک پکیج مناسب خدمات پس از فروش مایکروفر الکتا را در تهران دید اما آیا برخورداری از این پکیج با این سطح کیفیت صرفه اقتصادی برای انجام تعمیرات دارد یا با تعویض دستگاه هزینه شما را در طولانی مدت کمتر میکند؟ با توجه به تهیه مایکروفر جدید و قیمت های سرسام آور و هزینه تعمیر ماکروفر الکتا در نمایندگی تهران بدون شک توصیه بر رفع ایراد را به شما عزیزان داریم.

تنها در صورتی شما را از انجام این کار نهی و توصیه به خرید دستگاهی جدید خواهیم کرد که چند قطعه از دستگاه سوخته باشد و مشکلاتی نظیر پوسیدگی بدنه وجود داشته باشد که تمامی این ها را متخصصین ما با شما با حضور در محل و کارشناسی دستگاه با شما در میان خواهند گذاشت.

به صورت شفاف هزینه های تعمیرات را برای شما روشن میکنیم:

قیمت ایاب ذهاب برای حضور در محل: 50 تا 70 هزارتومان

قیمت عیب یابی و کارشناسی: 60 تا 80 هزارتومان

اجرت انجام کار: 150 الی 350 هزارتومان (در صورت انجام کار هزینه عیب یابی کسر شده و فقط اجرت اخذ میگردد.)

خدمات تعمیرگاه ماکروفر الکتا قیمت : واحد هزار تومان
هزینه تعمیر برد ماکروفر الکتا 700 الی 1200
هزینه تعمیرات مگنترون الکتا 450 الی 500
هزینه تعویض ترانس اصلی 1400 الی 1900
تعویض خازن 400 الی 550
تعویض دیود 150 الی 240
تعویض فیلتر نسوز 80 الی 110
تعویض کامل مگنترون 1100 الی 1300
تعویض سنسور درب (هر عدد) 130 الی 150

بررسی برخی از ایرادهای رایج و عیب یابی مایکروفر الکتا

تعدادی از ایراد ها هستند که ممکن است پس از چند سال نمایان شوند البته به روش کار با دستگاه بوسیله شما هم این موضوع ربط خواهد داشت و تنها مدت زمان کارکرد اهمیت ندارد.

از بیشترین ایراد هایی که برای رفع آن به نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا تماس میگیرند:

 1. مایکروفر روشن میشود اما گرم نمیکند.
 2. ماکروفر روشن نمیشود.
 3. مایکروویو زمان کار جرقه تولید میکند.
 4. ماکروفر با صدای زیادی کار میکند.
 5. در زمان کار بوی سوختگی یا دود از مایکروفر می آید.
 6. بدنه ماکروویو بسیار داغ میشود.
 7. ماکروفر حین کار خاموش میشود.
 8. مایکروفر فیوز میپراند
 9. درب دستگاه باز نمیشود
 10. سینی مایکروفر نمیچرخد.
 11. لامپ دستگاه روشن نمیشود.

بخشی از ایراد هایی است که هریک نیاز به بررسی دارند و در برخی مواقع نیاز به تعمیر ماکروفر الکتا وجود خواهد داشت.

عیب یابی گرم نشدن مایکروویو

شاید بتوان کار اصلی ماکروفر  را گرم کردن، یخ زدایی و پخت دانست که تمامی موارد باید با اشعه رادیویی قوی انجام شود حالا اگر این اشعه تابیده نشود در نتیجه دستگاه گرم نمیکند.

اینکه چرا اشعه تولید نمیشود ممکن است به مواردی مثل خرابی برد ربط داشته باشد.

برد معمولا برق لازم را برای سایر اعضا دستگاه تامین میکند اگر برق لازم وجود نداشته باشد در نتیجه دستگاه کار نمیکند یا اگر ولتاژ به میزان لازم نرسیده باشد یا بسیار دیر دستگاه گرم میکند یا کلا داغ نمیکند.

راه حل افت ولتاژ منطقه

اگر در محله ای زندگی میکنید که ولتاژ ورودی زیر 190 ولت است تنها کار تماس با مرکز اداره برق مشرف به شماست اما کار دیگری استفاده از مگنترون هایی با توان پایین تر است مثلا به جای استفاده از مگنترونی با توان 1200 وات از مگنترون با توان 600 وات استفاده کنید تا بتوانید بر اساس ولتاژی که منطقه شما دارد از دستگاه خود به درستی استفاده کنید برای انجام این کار نیاز به حضور تکنسین تعمیر ماکروفر الکتا در محل خواهید داشت و نباید به هیچ عنوان دستگاه را خودتان باز کنید.

سایر اعضا دخیل در عیب یابی داغ نشدن

اگر دستگاه را یک پیکر بدانیم تمامی اعضا در تلاش برای به ثمر رسیدن یک هدف یعنی گرم کردن هستند پس اگر ثمره آن چیزی نیست که شما میخواهید میتواند بخاطر یکی از اجزایی باشد که در انجام کار خود به مشکل خورده باشد که شامل خرابی:

 1. مگنترون
 2. ترانس
 3. دیود
 4. خازن
 5. کلیدهای درب
 6. زبانه درب
 7. سنسورهای گرمایشی باشد.

برای بررسی هر کدام و باز کردن دستگاه تخصص لازم خواهد بود پس با نمایندگی تعمیرات مایکروفر الکتا تماس بگیرید تا مشکل شما را به سریع ترین حالت رفع کنیم.

عیب یابی و تعمیر ماکروفر الکتا در زمان خاموشی

ایراد متفاوت نسبت به ایرادی قبلی است اما پرتکرار است، معمولا بخاطر افزایش یا کاهش ناگهانی ولتاژ این اتفاق میتواند به فیوز ورودی یا برد دستگاه آسیب برساند.

برای جلوگیری از این امر تا حد امکان از محافظ های برق استفاده کنید.

اما اگر با باز و بسته شدن درب فیوز پرید و دستگاه خاموش شد حتما سنسورهای درب باید بررسی شوند.

اگر دستگاه بین کار خاموش شد خرابی از مگنترون یا مشکل از ترموستات میتواند باشد.

برای بررسی بهتر این مشکل نیاز به عیب یابی دقیق توسط تکنسین تعمیرات مایکروفر الکتا خواهید داشت.

بررسی اتصالات که شاید لق یا درآمده باشند میتواند ساده ترین کار توسط یک سرویسکار باشد.

اما قبل از تماس با نمایندگی مایکروفر الکتا باید ببینید که آیا پریز سالم است یا دو شاخه به درستی در برق قرار گرفته پس از کسب اطمینان میتواند با مرکز خدمات پس از فروش تماس بگیرید تا مشکل را بدست متخصص بسپارید.

علت تولید جرقه در مایکروفر

این خرابی میتواند ناشی از گذاشتن ظروف فلزی باشد برخی از مشتریان اذعان دارند که طی استفاده از دستگاه از ظروف فویل دار مثل ظرف های آلومینومی کباب استفاده کردند و مشکلی پیش نیامده اما در صورتی که یا شاهد ایراد نبوده اند یا لبه های فویل به قدر کافی تیز نبوده تا باعث تخلیه امواج برروی نقطعه ای خاص شود در تعمیر مایکروفر شاهد این خرابی به تعداد بالایی نیز هستیم.

بهترین راه برای عیب یابی قبل از تماس با نمایندگی تعمیر ماکروفر الکتا انجام کارهای مثل:

 1. استفاده از ظروف مخصوص مایکروفر
 2. تمیز نگاه داشتن داخل دستگاه
 3. سرویس های دوره ای برای چک کردن فیلتر نسوز، نبود سوختگی در کانال امواج و گسگت اشعه
 4. خالی روشن نکردن
 5. نگذاشتن مواد غذایی سوخته یا با چربی بالا

اگر این موارد را رعایت کرده اید هنوز جرقه ها از بین نرفته اند باید سریعا اقدام به تعمیرات ماکروفر الکتا خود کنید تا با اقدام سریع تر هم دستگاه راحت تر تعمیر خواهد شد هم هزینه شما بابت رفع عیب کمتر میگردد.

تعمیر ماکروفر الکتا وقتی نمیچرخد

این خرابی ممکن است بخاطر درست قرار نگرفتن بشقاب برروی کوبل یا کثیفی قرار گرفته در راه چرخ های ریل باشد این امر بدلیل بد جا گذاشتن سینی است و احتیاج به اقدام برای تعمیرات مایکروفر الکتا نخواهید داشت سعی کنید در سر جای خود قرار دهید و کف مایکروویو را تمیز کنید.

چنانچه مشکل پیچیده تر از آن چه گمان کرده ایم بود برای رفع مشکل احتمالا مشکل از:

 1. خرابی موتور چرخشی
 2. خرابی برد
 3. ایراد در سوییچ درب
 4. مشکل در سیستم قفل درب
 5. خرابی کوبل
 6. خرابی ریل

در زمانی که این خرابی ایجاد میشود اگر نسبت به تعمیر ماکروفر الکتا در منزل بی توجه باشید 1/2 غذای شما نخواهد پخت یا گرم نخواهد شد.

این مشکل سریعا در محل به وسیله متخصصان تعمیر24 در محل رفع خواهد شد.

سوالات متداول:

گرم نشدن مایکروویو الکتا به چه علت است؟!

در زمان خاموشی ماکروفر الکتا را چگونه عیب یابی کنیم؟!

علت تولید جرقه در مایکروفر الکتا چیست؟!

چرا ماکروفر الکتا نمیچرخد؟!

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.