راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

تعمیر ماکروفر بلک اند دکر

تعمیر ماکروفر بلک اند دکر

خراب شدن مایکروفر بلک اند دکر بعد از جرقه زدن یا گرم نکردن غذا در یک بازه زمانی خاص یک اتفاق معمول می باشد و اصلا نگران کننده نیست زیرا بسیاری از مشکلات توسط خود شما قابل رفع و یا حداکثر در مدت زمان 30 دقیقه توسط تکنسین های تعمیرات مایکروویو ما انجام می پذیرد. برای انجام تعمیر ماکروفر بلک اند دکر کافیست با مرکز تعمیرات (در شمال جنوب شرق غرب) تهران با پشتیبانی تعمیر24 تماس بگیرید تا از خدمات ارائه شده در این مرکز با 6 ماه گارانتی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که گروه متخصص تعمیرات در مرکز تعمیر 24 تمامی مشکلات مربوط به ماکروفر بلک اند دکر شما را در محل به همراه قطعات اصلی و ضمانت انجام می دهد.

ثبت سفارش آنلاین تعمیرات در مرکز تعمیر24

عیب یابی و تعمیر ماکروفر بلک اند دکر در محل

در زیر به برخی از این علائم و ایرادات اشاره می کنیم که با مطالعه آنها تا حدودی با خرابی ها و نحوه عیب یابی مایکروفر آشنا می شوید.

دقت داشته باشید که در حین عیب یابی بسیار مراقب باشید زیرا مایکروویو با ولتاژ بسیار بالا کار می کند و بسیار خطرناک می باشد بنابراین در زمان تعمیر ماکروفر بلک اند دکر تمامی اقدامات احتیاطی را رعایت نمایید.

چرا مایکروویو گرم نمیکند؟

گرم نکردن ماکروفر می تواند دلایل مختلفی مانند خرابی مگنترون،ترانس ولتاژ،خازن،دیود و… داشته باشد. در زیر هرکدام از این قطعات و خرابی آنها را توضیح می دهیم.

گام اول: آموزش تعمیر ماکروفر بلک اند دکر وقتی مگنترون خراب است:

مگنترون قطعه اصلی برای گرم کردن ماکروفر می باشد که به وسیله تولید اشعه و پرتاب ان از طریق کالیبر پرتاب به داخل محفظه دستگاه باعث گرم شدن مواد غذایی می شود.

به دلیل کارکرد مداوم این قطعه بیشتر خرابی ها در این قطعه مشاهده می شود زیرا بیشترین فشار در حین کار بر مگنترون دستگاه وارد می شود.

مشخص شدن خراب بودن این قطعه از روی علائم ظاهری بسیار کم پیش می آید ولی گاها ممکن است رادیاتور های خنک کننده شل شده باشند و حتی 2 عدد آهن ربای داخل مگنترون شکسته باشند و برای تست با مولتی متر دو پایه مگنترون باید بین 1 تا 3 اهم نشان دهد و با تست بیزر دو پایه به یکدیگر راه بدهند.

با تمامی این توضیحات مگنترون ممکن است تمامی این مشخصات را داشته باشد ولی کماکان خراب باشد که توسط تکنسین مجرب باید بازدید و در صورت نیاز تعویض شود.

مگنترون معیوب قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

چنانچه از خراب بودن مگنترون اطمینان دارید برای تعمیر ماکروفر بلک اند دکر نیاز به تهیه قطعه اصلی از مرکز تعمیرات در تهران خواهید داشت.

پس از تهیه مگنترون با رعایت نکات ایمنی میبایست تعویض گردد تا مشکل به طور کامل مرتفع شود.

گام دوم: آموزش تعمیر ماکروفر بلک اند دکر وقتی ترانس ولتاژ بالا خراب است.

در دستگاههای ماکروفر به منظور افزایش برق ورودی و فراهم کردن ولتاژ مورد نیاز لامپ مگنترون برای شروع به کار ترانسی تعبیه شده است که خرابی آن بسیار کم دیده میشود.

وظیفه ترانس تبدیل برق 220 ورودی به بیش از 2000 ولت و رساندن آن به خازن دستگاه می باشد و در صورت خرابی مشاهده می کنیم که ماکروفر عمل گرم کردن را انجام نمی دهد.

علائم خرابی ترانس دود کردن دستگاه در حین کار و پخش شدن بوی سیم سوخته می باشد . این قطعه به دلیل اینکه های ولتاژ می باشد قابلیت سیم پیچی مجدد را ندارد و در صورت خراب شدن باید تعویض شود.

ترانس ولتاژ بالا معیوب نیز قابل تعمیر نیست باید و در صورت خرابی باید تعویض گردد.

گام سوم: بررسی خرابی خازن وقتی مایکروفر گرم نمیکند

خازن قطعه ای است است که برق تقویت شده خروجی از ترانس را یک بار دیگر تقویت کرده و به دیود منتقل می کند.

خرابی این قطعه باید به وسیله مولتی متر چک شود به این صورت که مولتی متر را بر روی تست خازن قرار می دهیم و مقدار 1 میکروفاراد را باید مشاهده کنیم البته مقداری بالا و پایینتر نیز نشان از خرابی خازن نیست.

از علائم ظاهری نیز باد کردن خازن و ریختن روغن در زیر خازن نیز می باشد.

گام چهارم: سالم بودن دیود چک شود

دیود دستگاه وظیفه این را دارد که ولتاژ خروجی از خازن را یکسو کند، مثبت و منفی ها را جدا کرده و به لامپ اشعه انتقال دهد.

نحوه تست این قطعه به وسیله مولتی متر می باشد که بر

روی تست دیود قرار داده و باید از یک طرف راه بدهد در غیر این صورت دیود نیز خراب می باشد.

دیود خراب علائم ظاهری ندارد.

برای تعمیر ماکروفر بلک اند دکر قطعات خراب نظیر دیود خازن و مگنترون با 6 ماه ضمانت در مرکز تعمیرات (در شمال جنوب شرق و غرب) تهران تعویض می گردد.

گام پنجم: چک کردن فیوزها

در بین راه ترانس و خازن یک فیوز 5 کیلوولت وجود دارد که برای محافظت از عبور جریان بیش از حد تعبیه شده است.

اگر دستگاه عمل گرم نکردن را انجام نداد اولین قطعه ای که باید چک شود این فیوز می باشد و در صورت خرابی باید جایگزین شود.

نکته: دقت داشته باشید که به هیچ عنوان سیم جایگزین فیوز نکنید.

گام ششم: ممکن است برد ماکروفر بلک اند دکر خراب باشد

در برخی موارد کم برق مورد نیاز برای شروع به کار ترانس از برد اصلی دستگاه منتقل نمی شود و با چک کردن فیش های ورودی ترانس در زمان فرمان دادن به دستگاه باید ولتاژ 220 را داشته باشیم در غیر این صورت برد دستگاه خراب است و باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر بلک اند دکر بازدید و رفع غیب شود.

تعمیر برد مایکروویو

نحوه عیب یابی و تعمیرات ماکروفر بلک اند دکر وقتی روشن نمیشود

اول از همه باید پریز برق ورودی را تست کنید ممکن است ممکن است ایراد از پریز برق باشد دستگاه را با پریز دیگری تست کرده و در صورت روشن شدن دستگاه پریز برق را تعمیر کنید.

در قدم دوم فیوز ورودی دستگاه را چک کنید زیرا ممکن است فیوز سوخته باشد و با توجه به اینکه ممکن است فیوز 12 15 و یا 10 آمپر باشد.

در این حالت برای تعمیر ماکروفر بلک اند دکر کافیست فیوز خراب پیدا شود و سپس جایگزین گردد.

گاهی ممکن است کابل برق ورودی دستگاه خراب باشد که باید کابل تعویض شود در بیشتر موارد نول کابل قطع می شود.

قدم سوم که بیشتر در نوسانات برق شهری اتفاق می افتد خرابی برد اصلی دستگاه می باشد که برد اصلی سوخته و باید توسط تعمیرکار برد بازدید و تعمیر شود.

در بیشتر موارد بردها قابل تعمیر هستند ولی اگر آسیب به قسمت آی سی پروگرم دستگاه وارد شده باشد قابل تعمیر نمی باشند. در صورت موجودی باید برد دستگاه تعویض شود.

به دلیل حساسیت بالا در برد های الکترونیکی بهتر است توسط مرکز تعمیرات ماکروفر بلک اند دکر در تهران اینکار صورت پذیرد.

علت روشن نشدن مایکروویو چیست؟

تعمیر ماکروفر بلک اند دکر زمانی که صفحه گردان نمیچرخد

یکی دیگر از ایرادات رایج در مایکروفر ها نچرخیدن سینی دستگاه است که می تواند خرابی در کوپل گرداننده موتور کف و یا ریل زیر سینی باشد.

در این موارد اکثرا کوپل پلاستیکی زیر سینی شکسته و یا یکی از چرخ های ریل شکسته باشد.

موتور کف دستگاه نیز دچار خرابی شده و چرخ دنده های ان خورده می شوند و سینی دستگاه نمیچرخد. بسته به نوع هر دستگاه 3 عدد موتور کف با ولتاژهای 30، 21، و 220 می باشند.

یکی دیگر از عوامل نچرخیدن دستگاه خرابی برد می باشد که ولتاژ مورد نیاز به موتور کف ارسال نمیشود.

در این مورد موتور کف شفت و ریل سالم هستند و ولتاژ مورد نیاز به موتور کف نمی رسد.

به وسیله مولتی متر فیش های موتور کف را ولتاژ گرفته و در صورت نرسیدن ولتاژ باید برای تعمیر ماکروفر بلک اند دکر باید اقدام کنید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.