راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

راهنمای کامل معنی ارور ماکروفر ال جی و راه حل آن

ارور ماکروفر ال جی

ارور ماکروفر ال جی زمانی بر روی صفحه نمایش داده می شود که قسمتی از دستگاه کار خودش را بدرستی انجام ندهد معمولا کد خطای مایکروفر و سولاردام الجی دارای یک حرف به همراه یک یا دو عدد است هر یک از این ارور ها نمایش دهنده مشکلی در قطعه ای خاص است و برای تعمیر آن ها راه حلی بخصوص وجود دارد.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

برای پاک کردن کد خطا از صفحه نمایش، مایکروویو را از برق بکشید یا آن را به مدت 60 ثانیه از فیوز مینیاتوری خاموش کنید. رطوبت در لوازم الکترونیکی مایکروویو باعث ایجاد ارور شود، به مایکروویو ال جی زمان دهید تا بدون رطوبت شود.

اگر نمی دانید ارور e10 مایکروفر ال جی چیست یا ارور f3 مایکروفر ال جی به چه دلیل رخ می دهد یا تمامی کد هایی که احتمال دارد در مایکرویوو LG شما رخ دهد را مورد بررسی قرار می دهیم.

نمایش Childlock یا قفل کودک بر روی نمایشگر ماکروفر ال جی

امکان دارد با حرف ال انگلیسی (L) روی صفحه نمایشگر ظاهر شود توجه داشته باشید این علامت نمایشگر خرابی خاصی رو دستگاه نیست و یکی از ویژگی های ماکروویو و سولاردام است تا از دست کودکان بازیگوش دستگاه در امان بماند چون اگر دستگاه بدون غذا یا مایعات و به شکل خالی روشن شود احتمال جرقه زدن در ماکروفر و حتی آتش سوزی است که یکی از نکات ایمنی دستگاه شما که در دفترچه بررسی شده است این ویژگی میباشد.

عملکرد قفل کودک یک اقدام ایمنی منحصر به فرد است که حتی از عملکرد ناخواسته شما از دستگاه جلوگیری می کند. هنگامی که Childlock تنظیم شود، هیچ پخت و پز نمی تواند انجام شود.

علت فعال شدن ارور مایکروفر ال جی در این زمان با نمایش قفل کودک همراه است شاید شما این ویژگی را شما فعال نکرده باشید، پسماند غذا یا آب روی صفحه کلید می تواند باعث شود دکمه به درستی کار نکند.

برای لغو قفل کودک، STOP/CLEAR را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که (loc، L، Childlock) روی نمایشگر ناپدید شود.

ارور مایکروفر و سولاردام های مایکروفر ال جی

کد ارور ماکروفر ال جی معنی علت احتمالی و راه حل
E01 یا E-01 در ارور ماکروفر ال جی در حالت کانوکشن – ترمیستور یا اتصال کوتاه است یا فرمان نمی گیرد رابط زرد شل شده روی رله یا سیم ترمیستور قطع شده است. ترمیستور را بررسی کنید و اگر ایراد پیدا کرده تعویض کنید، کانکتور ترمیستور 2 پین YL را دوباره وصل کنید
E02 یا E-02 در ارور ماکروفر الجی در حالت کانوکشن دما در 10 دقیقه به 100 درجه سانتیگراد افزایش نمی یابد رله کانوکشن را بررسی کنید، اگر رله کار نمی‌کند، رله را تعویض کنید، المنت کانوکشن را بررسی کنید، در صورت معیوب بودن المنت را تعویض کنید، ترمیستور را بررسی کنید، در صورت خرابی تعویض کنید.
E03 یا E-03 کد خطای مایکروفر ال جی در حالت خنک شدن، دما حتی پس از گذشت زمان نیز بالای 100 درجه است. زمان (30 دقیقه) سپس خطای E-03 نمایش داده می شود ممکن است خرابی از رله، ترمیستور یا خود المنت باشد که باید با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید.
کد ارور E05 یا E-05 در وضعیت کانوکشن، دمای بدست بدست آمده از 70 درجه سانتیگراد است و کاربر دمای 40 درجه سانتیگراد را تنظیم کرده است که کمتر از دمای فعلی است. بگذارید دما خنک شود و سپس دما را روی 40 درجه تنظیم کنید.
کد ارور E10 یا E-10 مایکروفر ال جی اتصال کوتاه در کلید بررسی کنید که آیا کلید روی صفحه کلید گیر کرده یا دچار کوتاه است، در صورت بروز ارور E10 ماکروفر ال جی برد باید تعمیر شود.
F-10 یا F10 ارور ماکروفر ال جی در پخت کانوکشن اگر دما در مدت 10 دقیقه به بالای 100 درجه سانتیگراد نرسد ترمیستور را بررسی کنید، اگر معیوب است، تعویض کنید.
F02 یا F-02 ارور مایکروفر الجی در حالت پخت کانوکشن، اگر ترمیستور بیش از 1 دقیقه دچار اتصال کوتاه باشد، خطای F-02 نمایش داده می شود. برای بر طرف کردن کد خطای مایکروفر ال جی ترمیستور را بررسی کنید، اگر معیوب است، تعویض کنید
F10 یا F-10 کد خطا مایکروویو ال جی شورت شدن (گیر کردن) کلید و صفحه نمایش بیش از 1 دقیقه بررسی کنید که آیا کلید روی کلید صفحه لمسی مایکروفر ال جی شما پسماند غذا یا آب وجود نداشته باشد. اگر با تمیز کردن مشکل رفع نشد با تعمیر24 تماس بگیرید.
F11 یا F-11 در ارور مایکروفر ال جی در حالت پخت همرفت، اگر دما حتی پس از حداکثر زمان (30 دقیقه) بالاتر از 100 درجه سانتیگراد باشد، خطا نمایش داده می شود (فن کانوکشن روشن/فن مکش خاموش) خرابی میتواند بخاطر هیتر گرمایش، سنسور دما یا رله کانوکشن باشد.
F14 یا F-14 در حالت تخمیر (کانوکشن 40 درجه سانتیگراد)، اگر دما بیش از 4 ثانیه از 70 درجه سانتیگراد بالاتر رفت. بگذارید دستگاه خنک شود و دوباره تست کنید تا ارور ماکروفر ال جی بر طرف شود.

کد خطا F-1 یا F1

ترمیستور در حال تشخیص خطای کانوکشن است. درب را دو یا سه بار دیگر باز کرده و ببندید تا دوباره امتحان کنید.

دستگاه را حدود 10 ثانیه از برق بکشید، سپس دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و سعی کنید دوباره دستگاه را کار کنید.

اگر کد خطا همچنان باقی بماند، برای تعمیرات و رفع ارور مایکروفر ال جی اقدام کنید.

 

ترمیستور مایکروویو ال جی

ترمیستور مایکروویو ال جی

 

F-2 یا F2 ارور ماکروفر ال جی

ترمیستور اتصال کوتاه دارد. درب را دو یا سه بار دیگر باز کرده و ببندید تا دستگاه ریست شود دوباره امتحان کنید.

دستگاه را حدود 10 ثانیه از برق بکشید، سپس دستگاه را دوباره به برق وصل کنید و سعی کنید دوباره دستگاه را کار کنید.

F-3 دما پس از پایان پخت کاهش نمی یابد

در این ارور ماکروفر ال جی احتمال دارد اتصال کوتاه پیدا کرده است. مثل سری های قبلی سعی کنید دستگاه را ریست کند.

یا برای چند ثانیه برق دستگاه را قطع و سپس تست کنید دوباره تا شاید ارور ماکروفر ال جی شما با تنظیم مجدد رفع شود. اگر مشکل پا برجاست باید با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

کد خطا F-4 یا F4

سنسور رطوبت در زمان پخت بخاز دچار خرابی شده است و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

کد خطا F-5 یا F5

سنسور دما در حالت کانوکشن دچار ایراد است و اگر با ریست دستگاه خرابی مرتفع نشد باید به تعمیرگاه مایکروفر مراجعه کنید.

علت ارور door در ماکروفر ال جی

اگر علامت door بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود به این معنی است که سنسور های درب خوب عمل نکرده اند و با اینکه در بسته است این فرمان را به برد ارسال نمی کنند و شما دچار این خطا می شوید. ابتدا ببینید زبانه های درب سالم و حالت ارتجاعی دارند سپس باید سنسورهای درب و برد بررسی شوند.

ارور های مایکروفر اینورتر 8265 ال جی

کد ارور ماکروفر ال جی معنی علت احتمالی و راه حل
F3 یا F-3 کد خطا مایکروفر ال جی ارور کلیدهای تاچ دکمه ها را تمیز کنید و اجازه دهید خشک شوند، پانل کلید را تعویض کنید و اگر مشکل همچنان ادامه داشت با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.
F5 یا F-5 خطای سنسور رطوبت سنسور رطوبت را امتحان کنید و اگر مشکل ادامه داشت برد خراب است.

ارور F1 یا F-1 ماکروفر ال جی

کار نکردن دستگاه می تواند با نمایش ارور ماکروفر ال جی به شکل F1 رخ دهد تا حد بروز این خرابی نیز شبیه مورد بالا خواهد بود.

اگر پارچه نمدار بر روی برد کشیدید یا کثیفی روی دکمه های صفحه لمسی وجود دارد اگر اینطور است. دکمه های لمسی را به درستی تمیز کنید، اجازه دهید خشک شود، سپس دستگاه را از برق بکشید و دوباره به برق وصل کنید.

اگر هنوز تاچ ماکروفر کار نمیکند و این ممکن است یک مشکل برد دستگاه شما باشد. نیاز به خدمات تعمیر برد ماکروفر ال جی دارید. لطفا از صفحه درخواست تعمیرات مایکروویو الجی دیدن کنید.

 

علت و نحوه برطرف کردن ارور ماکروفر ال جی

علت و نحوه برطرف کردن ارور ماکروفر ال جی

 

خطای سنسور رطوبت F-5 یا F5

برای تشخیص مقدار رطوبت دستگاه سنسوری تعبیه شده که برای Steam Cock یا بخار پز کردن غذا دستور قطع یا وصل شدن مگنترون را می دهد این ارور ماکروفر ال جی معمولا در زمان کار با برنامه بخار پز روی می دهد و باید به نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید.

خطای ارتباط اینورتر F-11 یا F11

این ارور ماکروفر ال جی نمایش دهنده مشکل در سیم کشی و اتصالات اینورتر است.

ارور F13 یا F-13 اینورتر بیش از جریان

مشکل در قسمت برق Ac برد اینورتر، کابل و کانکتور و دیود روی برد است.

ارور F14 یا F-14 ولتاژ بیش از حد در برد اینورتر مایکروفر ال جی

مشکل می تواند از دیود مبدل برق متناوب، کابل و کانکتور باشد.

F-15 یا F15 جریان بیش از حد در برد اینورتر

این ارور هم نشان دهنده خرابی قطعات برد اینورتر است که در این صورت باید برد تعویض شود.

ارور هیت سینک اینورتر F-16 یا F16 مایکروویو ال جی

این ارور ماکروفر ال جی نمایش دهنده گرمای زیاد هیت سینک روی برد است و این مشکل میتواند بخاطر مشکلات فن یا خود برد اینورتر شما باشد.

ارور سنسور دمای اینورتر F-17 یا F17 مایکروفر LG

اگر دمای بیش از حد پایین نیاید باعث سوختن کانکتور و نمایش ارور ماکروفر ال جی می شود.

محافظ Vdc اینورتر F-19 یا F19

یکی از مشکلاتی که باعث ارور ماکروفر ال جی شما می شود سوختن محافظ است که باعث خرابی برد دیود یکسو کنند برد اینورتر شما می شود.

آموزش نحوه ریست ماکروفر ال جی

آیا دکمه ریست در مایکروویو ال جی وجود دارد؟ اگر جواب خیر، است. دکمه STOP/CLEAR برنامه را ریست می کند. برای ریست کامل باید آن را از برق بکشید و دوباره وصل کنید.

بررسی سئوالات متداول شما در مورد ارور مایکروفر الجی

میتوانید سئوال مختص به خود را در بخش دیدگاه از متخصصین ما بپرسید.

چگونه می توانم کد خطا را از روی صفحه نمایش مایکروفر ال جی پاک کنم؟

یکی از راه های آن ریست دستگاه است که با کشیدن از برق به مدت 10 ثانیه این اتفاق می افتد یا درب را 3 بار پشت سر هم باز و بسته کنید، اگر قفل کودک را فعال کرده اید Stop/Clear را برای چند ثانیه نگه دارید.

علت ارور مایکروفر ال جی چیست؟

این مشکل می تواند بخاطر خرابی سنسور ها، دمای بالای دستگاه یا اتصالی درون اجزا یا برد باشد.

چگونه ارور F10 مایکروفر ال جی را رفع کنم؟

دستگاه را از برق بکشید و با دستمالی نمدار کلید ها را تمیز کنید و به برق بزنید احتمالا مشکل رفع شود در غیر این صورت با نمایندگی ماکروفر و سولاردام ال جی تماس بگیرید.

منبع جداول نگارش شده از : LG Microwave Fault Codes

 

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد