راهنمای خدمات پکیج

علت گرم نکردن پکیج

علت گرم نکردن پکیج چیست

به طور عمده علت گرم نشدن آب مصرفی در پکیج میتواند با دو وضعیت مختلف بروز پیدا کند: در وضعیت نخست شوفاژ گرم می گردد ولی آب مصرفی سرد است و در وضعیت بعدی هم آب مصرفی پکیچ سرد است نه شوفاژ گرم می شود اینکه چرا آب پکیج گرم نمی شود را در تمامی برندها از قبیل بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، بیتا، گلدیران، اخگر و … بررسی میگردد. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا 8 مورد ساده علت گرم نکردن پکیج را بیابیم.

می توانید سئوال های خود را در رابطه با سرد بودن رادیاتور ها و آب مصرفی در پکیج در بخش دیدگاه مطرح کنید. تلاش کارشناسان بر این است تا در زمان کوتاهی به سئوالات شما پاسخ دهند.

چرا آب گرم نمی شود با اینکه پکیج روشن است؟

هنگامی که متوجه می شوید پیکیج شما آب را گرم نمی کند، چند بررسی اساسی وجود دارد که می توانید برای رفع آسان مسائل آن انجام دهید. در این جا، ما برخی از مشکلات رایج پکیج و مراحل عیب یابی آن را معرفی خواهیم کرد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید آن ها را بررسی کنید.

یکی از ایرادهایی که بطور شایع با پکیج در آن رو برو هستیم روشن شدن دستگاه است اما آب مصرفی گرم نمی شود.

اولین قطعه ای که میتوان برای بوجود آمدن این ایراد مقصر دانست شیربرقی می باشد.

وظیفه این قطعه قطع کردن جریان آب در شوفاژ و راهی کردن آن برای مصرف است.

زمانی که شیر برقی درست کار نمیکند آب جریان پیدا نمیکنه و به مبدل نمی رسد.

در نتیجه آب مصرفی زمانی که پکیج روشن است گرم نمی شود.

بررسی این موضوع در مدل هایی که تک مبدل نیستند بیشتر نمود پیدا می کند.

در مدل هایی که از یک مبدل استفاده می کنند بروز مشکل در فلوسوییج که به عنوان یک سنسور عمل می کند باعث میشود آب در پکیچ گرم نشود.

عمدتا ایراد در شیر برقی بخاطر درزبند واشر است که با فرسودگی که دارد آب داخل قطعه نفوذ کرده و به آن آسیب می رساند.

توجه داشته باشید که برخی از ایرادات به یک متخصص نیاز دارند، آنها قادر خواهند بود مسائل موجود را تشخیص داده و به سرعت و با اطمینان آن را تعمیر کنند. در این خصوص می توانید با کارشناسان تعمیر24 تماس بگیرید.

علت رایج در گرم نکردن پکیج

یکی از مواردی که در زندگی روزمره بسیار اهمیت دارد این است که بتوان آبی گرم را با استفاده از پیکج، بدون اختلال داشته باشیم. هنگامی که با پکیجی روبرو می شوید که گرم نمی کند، احتمالا دچار سردرگمی می شود.

زیرا این اختلال می تواند مسائل زیادی را ایجاد کرده و روال معمول فعالیت های روزمره را مختل نماید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا آب مصرفی در پکیج گرم نمی شود، با شناسایی آن ها می توانید در کوتاه ترین زمان، در جهت رفع آن اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که دستگاه های مختلف از برندهای موجود در بازار، ممکن است ایرادات متفاوتی را نشان دهند، اما بسیاری از عملکردها در این دستگاه به صورت مشترک اتفاق می افتد به عنوان مثال ایراد در سنسور دما می تواند باعث شود که پکیج آب را به خوبی گرم نکند.

شما می توانید علت گرم نکردن آب در پکیج را با دنبال کردن این مطلب در تمامی مدل ها و مارکها از قبیل بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، بیتا، اخگر، گلدیران، آریستون، لورچ، بوش و … را بیابید

این احتمال هم هست که از دلایل دیگر معیوب بودن: سوپاپ بای پس، فلوسوییچ پکیج، سرمایش زیاد آب، پایین بودن حرارت شعله و مسیر طولانی لوله کشی پکیچ می تواند از جمله عواملی باشد که باید در بررسی آن که چرا پکیج گرم نمی کند، به آن توجه نمود.

بخوانیم: علت روشن نشدن پکیج چیست؟

1- ایراد در سنسور دما

یکی از عواملی که می تواند در گرم نشدن پکیج موثر باشد، خرابی و ایراد در سنسور دمای پکیج است

هنگامی که شیر آب دستگاه باز می شود، باعث می شود که توسط سنسور فلوسوییچ شناسایی شده و فرمان لازم برای سنسور دما ارسال می شود تا بتواند دمای آب را ارزیابی کند.

هنگامی که این دما متناسب با میزان تعیین شده در پکیج باشد، پکیج روشن خواهد شد.

اکنون اگر سنسور دما دچار خرابی شود، نمی تواند میزان دمای آب را تشخیص داده و فرمانی برای روشن شدن پکیج صادر نمی شود.

برای آن که بتوانید خرابی در این قطعه را شناسایی کنید، لازم است که ابتدا پکیج را خاموش کرده و با استفاده از یک اهم متر، میزان مقاومت میان دو سنسور را اندازه گیری نمایید.

پس از آن می توان از شعله مستقیم استفاده نموده و دمای آب را در محل سنسور افزایش داده و چنانچه میزان رویت شده در اهم متر، پایین باشد، سنسور به خوبی کار می کند.

در صورتی که در عدد ثابتی باقی بماند، نشان از خرابی سنسور دما دارد که می توانید از طریق تعمیر24، آن را تعویض نمایید.

خرابی سنسور دما می تواند یکی از پاسخ هایی به ما باشد که بدانیم چرا پکیج آب و رادیاتور ها را گرم نمی کند !

بخوانیم: علت آبریزی در پکیج چیست؟

2- شیر سه طرفه موتوری معیوب:

از جمله ایراداتی که هنگام بررسی آن که چرا پکیج گرم نمی کند، لازم است به آن توجه شود، خرابی شیر سه طرفه متوری است که البته این قطعه در پکیج های دو مبدل تعبیه شده است و خرابی آن می تواند باعث شود که پکیج نتواند به خوبی آب را گرم نماید.

در این حالت، ممکن است مشغل پکیج روشن باشد اما به دلیل آن که مبدل دوم، آب را دریافت نمی کند، آب گرم نمی شود.

جهت بررسی ایراد در این قطعه لازم است که پکیج را به حالت شرایط زمستان قرار داده و محرک این شیر را باز کرده تا مطمئن شوید که زبانه های شیر از سلامت کامل برخوردار است. همچنین در جهت رفع رسوبات موجود در شیر نیز اقدام کنید.

بخوانیم: علت خاموش شدن پکیج چیست؟

3- ایراد در سوپاپ بای پاس:

یکی از قطعاتی که نقش مهمی در کنترل فشار و جریان آب در دستگاه را به عهده دارد، سوپاپ بای پاس است و هنگامی که کاهش فشار در جریان آب رخ می دهد، این قطعه مسیر را مسدود می کند و مانع می شود تا پکیج گرم شود. این قطعه می تواند در مسیر جریان آب، نقش اتصال مدار گرمایش را داشته و باعث ایجاد گردشی منظم و پیوسته در پکیج شده و مانع افت فشار در دستگاه شود.

خرابی در سوپاپ بای پاس باعث می شود تا میزان آبی که در این مسیر به گردش در می آید کاهش یافته و کنترل دما به خوبی صورت نگیرد. پس می تواند علت گرم نکردن پکیج باشد.

برای بررسی این قطعه لازم است که آن را باز کنید و لوله های آن را رسوب گیری نموده و در صورت مشاهده خرابی این قطعه آن را تعویض نمایید. می توانید برای این کار از مشاوره تعمیر24 استفاده کنید.

4- فلوسویچ معیوب

در اغلب مدل ها و برندهای پکیج، هنگامی که شیرآب باز می شود، نشانگری وجود دارد که به صورت چشمک زن عمل می کند. فلوسوییچ طراحی شده در پکیج ها، در صورتی که دچار اختلال شده و در هنگام روشن و خاموش شدن دستگاه، عملکردی نداشته باشد، خراب است. این قطعه نشان می دهد که آب گرم در هنگام روشن بودن پکیج، در جریان است یا مسیر بسته است.

برای بررسی فلوسوییچ در این که چرا پکیج گرم نمی کند، می توانید از اتصال کوتاه در سیم های اتصال یافته به فلوسوییچ استفاده کنید، اگر دستگاه روشن شود، نشان از خرابی فلوسوییچ دارد که نیاز به تعویض دارد.

5- مسیر طولانی لوله کشی آب پکیج

در برخی موارد عواملی منجر به گرم نشدن پکیج هستند که چندان تصور نمی شوند. هنگامی که لوله کشی مسیر آب پکیج طولانی در نظر گرفته شده باشد، باعث می شود که آب گرم در مسیری طولانی حرکت کرده و با هدر رفتن میزان زیادی از انرژی، دمایی از متفاوت از آب را دریافت کنید. در این حالت بهترین کار این است که مسیر لوله کشی آب را حتی المقدور کوتاه کنید.

6- سرمایش زیاد آب ورودی

یکی از ایراداتی که می تواند مانع گرم شدن آب پکیج باشد این است که در ساختار لوله کشی ساختمان ها، تداخلی میان آب های سرد و گرم وجود داشته باشد. از سویی دیگر هنگامی که حجم زیادی از آب به دستگاه وارد می شود و بیش از توان گرمایشی دستگاه باشد، بنابراین نمی تواند به خوبی آب را گرم نماید.

گاهی اوقات نیز، میزان سرمایش آبی که به داخل دستگاه وارد می شود، بیش از حد بوده و حرارت ایجاد شده در پکیج نمی تواند به اندازه ای باشد که دما و گرمایش آب خروجی از پکیج را به حد نصاب برساند. این موضوع به خصوص در فصول سرد سال بیشتر مشهود است. این حالت یکی از عواملی است که در پاسخ به این که چرا پکیج گرم نمی کند، تاثیرگذار خواهد بود.

7- پایین بودن دمای حرارت شعله علت گرم نکردن آب حمام و شوفاژ ها در پیکج است

از جمله مواردی که در این خصوص باید بررسی گردد این است که میزان سوختی که در دستگاه وارد می شود، کمتر از حدی است که در دستگاه تعیین شده است و شعله آب گرم کن به اندازه کافی نبوده و پایین بودن آن باعث می شود که نتواند به خوبی آب داخل مدار را به گرمای مناسب برساند. در مناطقی که گاز دچار افت فشار است، این مساله به خوبی مشهود می باشد.

الکترود میتواند تاثیر مستقیم در میزان شعله و حرارت داشته باشد و ایراد در آن علت گرم نکردن پکیج باشد.

8- نکات مهم در علت گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتور های پکیج

به خاطر داشته باشید که برای رفع ایرادات فوق می توانید از مشاوره تعمیر24 استفاده کنید. در صورتی که موارد فوق را به کار بسته و موفق به اصلاح آن نشدید، لازم است برای گرم نشدن آب پکیج ، از یک تکنیسین بهره ببرید. هنگامی که با گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور یا دیگر برندهای موجود مانند بوتان مواجه شدید، اولین اقدامی که لازم است انجام دهید، رسوب گیری آن هاست.

در صورتی که در خصوص موارد فوق، تخصصی ندارید و نمی دانید که چرا پکیج گرم نمی کند، پیشنهاد می شود که از یک متخصص برای رفع آن کمک بگیرید تا با دستکاری های غیرحرفه ای، باعث آسیب خوردن به دیگر بخش های پکیج نشوید.

منبع: heatable

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد