راهنمای خدمات پکیج

پکیج چگونه کار میکند

پکیج چگونه کار میکند

در این مقاله میخواهیم بدانیم پکیج چگونه کار میکند ؟ قبل از شروع به بحث باید بگوییم آبگرم کن و موتورخانه ها اغلب در خانه‌های جدید نصب نمی‌شوند، اما بسیاری از خانه‌های قدیمی هنوز از این نوع سیستم گرمایشی برخوردار هستند.

پکیج‌ها با بهره‌گیری از اتوماسیون، حسگرها و تکنولوژی‌های پیشرفته به افراد این امکان را می‌دهند تا گرمایش و درجه حرارت محیط‌های خود را به صورت هوشمندانه کنترل کنند؛ اما در ذهن بسیاری از افراد این سوال طرح می‌شود که پکیج چگونه کار میکند؟ اکنون در تعمیر24 به بررسی این سوال می‌پردازیم.

پکیج چیست ؟

پکیج ها آب ورودی را گرم میکند و برای گرم کردن خانه شما استفاده میکند.

پکیج یکی از کارآمدترین و همه کاره ترین انواع گرمایش است. سیستم انتقال حرارت که به آن گرمایش تابشی نیز گفته می‌شود در آن استفاده میشود، آب گرم شده را از طریق لوله‌های وکیوم شده در طول مسیر خانه شما برای گرمایش کف، رادیاتورها و نرده‌ حوله شما به چرخش در میاورد.

سنسور هایی این دستگاه میتواند باعث هدایت دما به میزان دلخواه شما در یک نقطه خاص در خانه استفاده شود و ممکن است برای روشن و خاموش شدن در زمان های خاصی از روز برنامه ریزی شوند.

اعتقاد بر این است که پکیج یکی از راحت‌ترین اشکال گرمایش است زیرا به جای گرم کردن هوا، اجسام داخل اتاق را گرم می‌کند. این منجر به توزیع یکنواخت گرما یا نوسانات دما میشود.

فرق آبگرم کن، موتور خانه و پکیج چیست ؟

پیش از آنکه بدانیم پکیج چگونه کار میکند لازم است تفاوت آن را در دستگاه مشابه بدانیم.

در زمان های دورتر، استفاده از گرمایش منازل به وسیله آبگرم کن، شوفاژ و رادیاتور با همراهی موتور خانه، یکی از روش‌های پرهزینه با راندمان پایین برای تنظیم دما در منازل بود.

دستگاه های قدیمی علاوه بر اینکه نیاز به هزینه‌های مالی قابل توجه داشتند، در محیط منزل فضای جداگانه‌ای به این موتورها نیز اختصاص داده می‌شد و موجب اشغال فضای بیشتری می‌شدند. اما امروزه، با ظهور پکیج‌ها چهره این صنعت به طور کامل تغییر کرده است.

برای اینکه بدانیم پکیج چگونه کار میکند ؟ این دستگاه در واقع یک سیستم جامع است که در آن وظایف آبگرمکن و موتور خانه تلفیق شده‌اند؛ به عبارت دیگر در یک واحد کوچک و کارآمد، هر دو وظیفه مهم گرمایش و سرمایش به خوبی انجام می‌شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، پکیج‌ها یک نوع سیستم گرمایشی مبتنی بر آب هستند که علاوه بر تأمین آب گرم برای مصارف روزمره، به تنظیم دما در فضاهای داخلی نیز می‌پردازند.

این اجزا شامل شوفاژ‌ها، رادیاتورهای قرنیزی، سیستم گرمایش از کف (زیر کفپوش) و دیگر سیستم‌های گرمایشی هستند که با استفاده از آب گرم به عنوان وسیله انتقال گرما، تمامی این اجزا را گرم می‌کنند.

اگر نمیدانید چرا پکیج آب گرم نمیکنه؟ با این مقاله همراه باشید.

اجزای پکیج چگونه کار میکند ؟

در واقع، پکیج‌های گرمایشی بر اساس تعداد مبدل‌های حرارتی که دارند، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. تک مبدل
  2. دو مبدل

1.پکیج تک مبدل چگونه کار میکند ؟

فرآیند کار این پکیج‌ها به شکلی هوشمندانه و مؤثر انجام می‌شود.

با آغاز جریان آب از طریق باز کردن شیر آب گرم، یک سنسور درگیر می‌شود که جریان آب گرم را تشخیص داده و سیگنالی به سیستم می‌فرستد.

سپس، جرقه‌زن مشعل را فعال کرده و مشعل گاز را روشن می‌کند. به کمک مبدل حرارتی، آب جاری از طریق آن عبور می‌کند و توسط گرمای تولید شده توسط مشعل، گرم می‌شود.

2. پکیج دو مبدل چگونه کار میکند؟

اما مبدل حرارتی دوم پکیج چگونه کار میکند ؟ باید گفت که در برخی پکیج‌ها، یک مبدل حرارتی دوم نیز وجود دارد که با بهره‌گیری از گرمای خروجی مشعل، آب ورودی را به طور ملایمی گرم می‌کند.

برای حفظ دمای مطلوب، ترموستات به مشعل دستور می‌دهد که میزان گازی که به آن می‌رود را تنظیم کند.

این ترموستات با نظارت دائمی بر دما، میزان گاز را تنظیم می‌کند تا دمای از پیش تعیین شده را حفظ کند و محیط در وضعیت مطلوب دما قرار گیرد.

علت آبریزی پکیج چیست ؟ برای بررسی مشکل به لینک درج شده مراجعه کنید.

 

پکیج چیست و چگونه کار میکند

پکیج چیست و چگونه کار میکند

 

پکیج با برق و گاز چگونه کار میکند؟

در واقع، پکیج‌ها برای گرم کردن آب به هر دو منبع انرژی یعنی برق و گاز نیاز دارند.

با این حال، نوع مصرف انرژی ممکن است متفاوت باشد و این تفاوت بر اساس نوع پکیج و نیازهای شما متغیر است.

در این مدل های خانگی، گاز، برای تولید حرارت و گرمایی مورد نیاز استفاده می‌شود و برق نیز برای عملکرد قسمت‌های الکترونیکی و کنترلی پکیج به کار می‌رود.

همچنین، در برخی مدل‌های پکیج دیواری، برق مورد نیاز برای عملکرد برد‌های الکترونیکی و تجهیزات کنترلی پکیج توسط توربین‌های جریان آب تأمین می‌شود.

این توربین‌ها با جریان آبی که از دستگاه‌های مصرف‌کننده آب عبور می‌کنند، برق تولید می‌کنند و این برق به تأمین انرژی الکترونیکی پکیج کمک می‌کند.

اگر آب قطع شود پکیج چگونه کار میکند؟

با باز کردن شیر آب گرم، پکیج به فعالیت خود می‌پردازد و با تشخیص جریان آب، گرمای لازم برای تنظیم دمای آب سرد به مقدار مورد نظر را تأمین می‌کند.

در صورت قطع شدن آب، هنگام باز شدن شیر آب، پکیج روشن نمی‌شود، چرا که جریان آب مشخص نیست.

در فصل سرد سال، هنگامی که شوفاژ به طور مداوم روشن است، پکیج نیز برای تأمین آب گرم شوفاژ باید روشن باشد.

اما اگر در فصل سرد آب قطع شود، پکیج چگونه کار میکند؟ باید گفت که پکیج با توجه به فشار مناسب آب در مدار گرمایش، آب را به مقدار دمای تنظیم شده گرم می‌کند.

این فرآیند تا زمانی که فشار آب در محدوده مجاز باشد، ادامه می‌یابد و آب را به دمای مورد نظر می‌رساند.

انتقال حرارت در پکیج چگونه کار میکند ؟

برخلاف سایر سیستم‌های گرمایشی که از فن‌ها یا دریچه‌ها برای دمیدن هوای گرم در اطراف اتاق استفاده می‌کنند، پکیج اجسام را از طریق تابش گرم می‌کند که منجر به توزیع یکنواخت گرمای راحت می‌شود.

انتقال گرما به سه شکل:

  • همرفت
  • رسانش
  • و تابش اتفاق می افتد.

آیا استفاده از پکیج ایمن است؟

با نصب و سرویس طبق دستورالعمل های سازنده، پکیج یکی از امن ترین گزینه ها برای کنترل دمای خانه شما است.

آب در پکیج چگونه کار میکند که باعث ترکیدن لوله ها نمیشود؟ باید بگوییم  همیشه دمای آب زیر نقطه جوش است پس سطح روی رادیاتورها لباس ها و دستان شما را نمیسوزاند.

خطرات برای سلامتی پکیج چیست ؟

کاملا. بزرگترین مزیت برای سلامتی این است که برخلاف سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی کانالی، بخاری‌های دمنده و واحدهای تهویه مطبوع، برای انتقال گرما در سرتاسر خانه به فن‌ها، دریچه‌ها یا کانال‌ها متکی نیست.

کنه‌های گرد و غبار، گرده‌ها، موی حیوانات خانگی و افراد، هاگ‌های قارچی و سایر آلاینده‌های موجود در هوا می‌توانند باعث رشد کپک شوند که یک محرک جدی برای مبتلایان به آسم است. تقریباً 2.7 میلیون استرالیایی در تمام گروه های سنی آسم دارند و به همین تعداد نیز آلرژی فصلی را تجربه می کنند.

کلام آخر

در دوران گذشته، تنظیم گرمایش و سرمایش در منازل و محیط‌های کاری چالش‌های زیادی را به همراه داشت که نیازمند هزینه‌های بالا و تلاش‌های مکرر برای حفظ راحتی افراد بود. با پیشرفت فناوری و معرفی مفهوم پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی، این چالش به یک راه‌حل نوآورانه و کارآمد تبدیل شده است.

درنهایت، با آشنایی عملکرد متوجه شدیم پکیج چگونه کار میکند و مشاهده شد که این سیستم‌ها با تشخیص جریان آب و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته، به طرز مؤثری نیاز به گرمایش و سرمایش محیط‌ها را رفع کرده‌اند.

امکانات ایمنی نظیر سنسورهای دود و آب گرم، همچنین قدرت بهره‌برداری از فضای مفید بیشتر، از ویژگی‌های مثبت این سیستم‌ها هستند. از طرفی، کنترل و تعمیر آسان در داخل منزل، این امکان را به شما می‌دهد تا به طریقی ساده تغییرات لازم را اعمال کرده و از این سیستم‌های هوشمند بهره‌مند شوید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد