مقالات ماکروفر

تعمیر مایکروفر کنوود

تعمیر مایکروفر کنوود
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

نمایندگی تعمیرات مایکروفر (ماکروفر،مایکروویو) کنوود خدمات کاملی برای دستگاه شما در تمامی مناطق تهران و اطراف آن ارائه می دهد. تعمیر مایکروفر کنوود Kenwood توسط مهندسین کاملاً واجد شرایط و با استفاده از بالاترین کیفیت در قطعات انجام می شود. در صورت صلاح دید مشتریان تعميرات مايكروويو كنوود در همان محل و زمان مورد نظر ایشان امکان پذیر است این خدمات دارای سه الی دوازده ماه ضمانت در کلیه تعمیرات یاد شده در فاکتور کتبی، میباشد. عیب یابی دقیق ماکروفر كنوود توسط متخصصین تعمیر24 با رعایت موارد ایمنی صورت میگیرد، با درخواست مشتریان تست نشت یابی اشعه در کارگاه امکان پذیر است.

شاخص های خدمات در نمایندگی تعمیر ماکروفر کنوود

انجام تعمیر ماکروفر کنوود در منزل بی آنکه نیاز به خارج شدن از محل باشد.

استفاده از قطعات اصلی 100% فابریکی و یکسان با قطعه معیوب دستگاه شما در تعمیرگاه ماکروفر کنوود

کد قطعه و مارک تعویض شده تماما با دستگاه همخوانی دارد و به مشتری نشان داده می شود.

بابت تعویض قطعات حتما از نمایندگی ماکروفر کنوود تهران گارانتی دریافت می کنید.

مدت این گارانتی بسته به قطعه، نوع ایراد به ترتیب از 3، 6 تا 12 ماه می تواند شامل گارانتی باشد تا در صورت تکرار ایراد به شکل رایگان از خدمات تعمیرات مایکروویو کنوود استفاده کنید.

 

عیب یابی تخصصی قطعات داخلی در تعمیر مایکروفر کنوود

بنابراین، ما نحوه صحیح تشخیص مشکلات را دنبال خواهیم کرد تا بخشی از ایرادهای تخصصی در دستگاه قابل بررسی باشد.

بررسی فیوز ها وقتی ماکروفر روشن نمیشود

اول از همه، بعد از باز کردن پوشش محافظ، باید عملکرد فیوزها را بررسی کنید. اگر آنها سیاه شده اند یا رشته داخلی درون آن سوخته باشد، فقط کافی است فیوز را با یک نمونه جدید جایگزین کنید. معمولاً در داخل دستگاه دو فیوز وجود دارد.

ما توجه شما را به این واقعیت جلب می کنیم که هنگام خرید فیوز جدید، بهتر است که قدیمی را با خود (که سوخته است) به همرا داشته باشید تا دقیقاً همان نوع با آمپر مشخص را خریداری کنید. استفاده از راه جایگزین به اصطلاح از انداختن سیم نازک اصلا توصیه نمی شود، که می تواند وضعیت را به حالت طبیعی بازگرداند. اما در این حالت، احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است، علاوه بر این هزینه تهیه یک فیوز گچی (معمولی) از مرکز تعمیرات مایکروفر کنوود از 15هزار تومان فراتر نمیرود.

معمولا سوختن فیوز شامل دلایل پیش زمینه ای است که باید توسط تکنسین تعمیر مایکروفر کنوود عیب یابی شود.

علت روشن نشدن مایکروویو

تست خازن

اگر وقتی دستگاه را روشن می کنید، صدای وزوز یا صدای عجیب از داخل را می شنوید، ممکن است خازن مايكروويو خراب شده باشد. (چرا ماکروفر صدای زیاد میدهد؟)

بررسی عملکرد درست آن دشوار نیست. این کار به یک اهم سنج نیاز دارد.

اگر فلش اهم متر از میزان مشخص شده انحراف یابد خازن خراب است، بنابراین مایکروویو هنگام کار سر و صدا غیر عادی تولید میکند یا به هیچ عنوان ماکروفر غذا را گرم نمیکند. در اینصورت برای تعویض خازن و تعمیر مایکروفر کنوود با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

لازم به ذکر است قبل از بررسی و همچنین جایگزین کردن خازن میبایست کاملا دی شارژ شود. زیرا بار ذخیره شده در آن بسیار خطرناک است.

اگر به طور ناگهانی، در حین کار دستگاه، متوجه شدید که چیزی در داخل ماکروفر در حال سوختن است و در عین حال می توانید دود بلند شده از آن را نیز ببیند، توصیه میکنیم دقیقا ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

چگونه می توان دستگاه را تعمیر کرد، اگر در داخل مایکروویو شروع به جرقه زدن میکند، دوده و بوی نامطبوع ظاهر خواهد شد.

خرابی دیود در تعمیر مایکروفر کنوود

به طور معمول، با توجه به پیچیدگی کار، آزمایش دیود مايكروويو به دلیل ولتاژ بالا انجام نمی شود.

در واقع، تهیه کالای جدید از مرکز تعمیرات مایکروویو کنوود بسیار ساده تر است، نکته اصلی قبل از تهیه دیود جدید، اطمینان از مشکل نهفته موجود در آن است.

برای تعیین عیب دیود می توانید از یک خازن با ولتاژ بالا استفاده کنید (دستگاه نباید شروع به گرم کردن کند).

دو علامت بارز دیگر نیز وجود دارد ممکن است فیوز منفجر شده و یا صدای غیر عادی مایکروویو هنگام روشن بودن (اگر دستگاه بیشتر از حد معمول سر و صدا داشته باشد).

بررسی سالم بودن مگنترون

اگر تمام عناصر مدار را چک کرده اید و هیچ مشکلی را نشان نداد، به احتمال زیاد دلیل عدم گرم شدن مایکروویو در مگنترون است.

هدف آن تولید میدان الکتریکی مغناطیسی با فرکانس بالا است که مواد غذایی را در محفظه ماکروفر گرم می کند.

یک علامت مشخصه که نشان دهنده نقص مگنترون در تعمیر مایکروفر کنوود است، هنگام کارکرد دستگاه باعث زیاد شدن صدا میشود. اگر مایکروویو در حال وزوز است اما گرم نمیکند، باید از نظر بصری قسمت های آن را برای وجود دوده و ترک بررسی کنید.

اگر در ظاهر هیچ نقصی وجود ندارد، با اهم سنج بررسی کنید (قطعه نباید از خازن جدا شود).

مگنترون سوخته باید با مورد جدید جایگزین شود، دقیقاً با همان ابعاد و مشخصات فنی!

دلایل خرابی ماکروفر کنوود وقتی گرم نمیکند

بنابراین، ما به شما گفتیم که اگر مایکروویو غذا را گرم نمی کند چه باید بکنید. با این حال، پاسخ دادن به این سؤال بسیار مهم است: “چرا مایکروویو گرم نمیکند؟” پاسخ بسیار ساده است، به احتمال زیاد، شما از تکنیک نادرست استفاده کرده اید.

اصلی ترین دلایلی که مایکروویو باعث گرم نکردن غذا می شود عبارتند از: گرم کردن مواد غذایی در یک ظرف فلزی (به عنوان مثال، گذاشتن یک قاشق را شامل می شود) استفاده از دستگاه در حالت بیکار (بدون گذاشتن غذا در داخل)

تخم مرغ و مایعات خام را در ظروف بسته که هنگام گرم شدن منفجر می شوند، گرم کنید.

همچنین لازم به ذکر است که تجهیزات ارزان چینی در تعمیر مایکروفر کنوود به دلیل مونتاژ بی کیفیت بزودی خراب می شوند، بنابراین اگر قطعات ارزان خریداری می کنید، به یاد داشته باشید که “باید هزینه را دو بار پرداخت کنید.”

سرانجام توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که خدمات در مرکز تعمیرات مایکروفر کنوود دستگاه تحت ضمانت است، توصیه میشود به هیچ وجه پوشش مایکروویو را باز نکنید و خود درگیر تعمیرات آن نشوید. بهتر است با مرکز خدمات تماس بگیرید، جایی که کارشناسان باتجربه دستگاه را با هزینه شرکتی تست و تعمیر می کنند.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

10 نظرات

  • سلام من بشقاب فلزی گذاشتم روی اون پرّه که بشقاب رو میگردونه.الان آب شده و نمیچرخه. چه قطعاتیش باید تعمیر یا عوض بشه و هزینه تقریبیش چقدره؟ میشه راهنمایی کنید
    • سلام در حالت مایکروویو به هیچ عنوان نباید ظرف فلزی داخل دستگاه قرار بدید در حالت گریل هم بشقاب فلزی رو روی کوپل پلاستیکی قرار بدید آب ممیشه کوپل باید تعویض بشه و باید ببینیم آسیبی به خود موتور چرخشی وارد شده یا نه میتونه هزینه اش از 100 تومن تا 400 تومن متغییر باشه بستگی به مقداری که آسیب دیده داره
  • باعرض سلام و خسته نباشید . مایکروویو کنوود مدل MW757 را دارم چند وقتی هست دیگه روشن میشه ولی دکمه ها کار نمیکنه متاسفانه تعمیکار قابل اطمینان در شهرمون پیدا نکردم . شما میدونید دلیل کار نکردن دکمه ها چیه و آیا امکان داره برای تعمیر ارسال کنم ؟؟؟؟
    • سلام بله می تونید برد دستگاه رو ارسال کنید قسمت برد فرمان (دکمه ها قرار گرفته) به همراه برد تغذیه دستگاه رو جدا و ارسال کنید. در مایکروفر های کنوود یک مدار چاپی برای انتقال داده از برد فرمان به اجزای دستگاه وجود دارد این مدار در صورتی گه قطع شود دیگر کار نمی کند.