راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چنانچه به دنبال راهکاری هستید که بدانید چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ما در 3 راه ساده به بررسی مواردی کاربردی خواهیم پرداخت تا بتوانید به راحتی درب لباسشویی را باز کنید حال به هر دلیلی این اتفاق رخ داده باشد مثلا: در مواردی که برق قطع شده، یا دستگیره درب شکسته یا لباسی لای درب گیر کرده و … لازم است در باز شود تا از کپک زدن لباس هایتان جلوگیری کنید.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

برای شروع باید بدانید که نیاز به چند حوله و یک سطل خواهید داشت.

مراحل به طور کامل توضیح داده شده است تا بدانیم چگونه درب ماشین لباسشویی LG ، سامسونگ ، اسنوا ، دوو ، بوش ، حایر ، پاکشوما ، ارج قدیمی و … را باز کنیم !

چنانچه دستگاه شما به صورت دستی باز می شود نیاز به یک نخ قوی برای پیچیدن دور درب و باز کردن قفل نیاز دارید.

اما چنانچه باز کردن قفل به صورت دستی نبوده و باید به صورت الکترونیکی باز شود باید قاب پایینی دستگاه را باز کرده و سوکت اتصال به قفل درب را باز کنید.

قبل از اینکه بخواهیم دنبال مسیری باشیم که چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم باید برای حفظ ایمنی خود دستگاه را خاموش و از برق بکشید.

بیشترین پرسش کاربران در مواجه با باز نشدن در لباسشویی خود شامل:

  1. چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟
  2. اگر در ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم ؟
  3. چگونه قفل ماشین لباسشویی دوو را باز کنیم ؟
  4. وقتی در ماشین لباسشویی باز نمیشه چیکار کنیم ؟
  5. چگونه در لباسشویی قفل شده را باز کنیم ؟
  6. چگونه درب ماشین لباسشویی lg را باز کنیم ؟

برای رسیدن به پاسخ تمامی سئوالات فوق در تمامی برندها از قبیل ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا، پاکشوما و … کافیه که با تعمیر 24 در ادامه مقاله همراه باشید و در قسمت دیدگاه پرسش ها و نظرات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید: علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

 

در اواسط برنامه شستشو چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟

اقدام های احتیاطی برای جلوگیری از نشت آب بروی زمین را انجام می دهیم:

 

چگونه قفل لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل لباسشویی را باز کنیم

 

اگر در اواسط برنامه شستشو است، حوله هایی را زیر دستگاه قرار دهید.

اگر ماشین لباسشویی شما در وسط کار متوقف شده یا می خواهید درب را در حین کار باز کنید، 4 تا 5 حوله خشک را زیر درب ماشین لباسشویی قرار دهید. این کار هر آبی را که هنگام باز کردن درب بریزد جذب می کند.

اگر ماشین لباسشویی شما خالی از آب است یا هنوز با آب پر نشده است، از بخش فوق صرف نظر کنید.

ظرف بزرگ را جلوی درب قرار دهید

 

چگونه قفل ماشین لباسشویی دوو را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی دوو را باز کنیم

 

اگر دیگ پر از آب باشد، حوله ها کافی نخواهند بود. پس نیاز به چند ظرف خواهید داشت آنها را زیر دستگاه قرار دهید. اگر آب زیادی در دیگ باشد نمی‌توانید جلوی همه آن را بگیرید، اما حداقل می‌توانید جلوی ریختن بیشتر آب به کف زمین را بگیرید.

هشدار: در صورت تمایل می توانید ارتفاع دستگاه را بالا ببرید و زاویه درب را با بلوک چوبی یا آجر افزایش دهید. اگر این کار را انجام می دهید، باید بسیار مراقب باشید. اگر دستگاه به پایین سر بخورد، به زمین برخورد خواهد کرد و دچار آسیب می شود.

شلنگ تخلیه را بیرون بکشید و آب را در یک سطل خالی کنید

این شلنگی نیست که به لوله های آب سرد و گرم روی دیوار وصل شده باشد. یا با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت آن را باز کنید یا به سادگی آن را به بیرون بکشید. شلنگ را بالا نگه دارید و با احتیاط در در سطلی قرار دهید که سطح آن سطل پایین تر از درب دستگاه شما است. با این کار بیشتر آب درون سطل خالی می شود.

اگر لوله تخلیه شما مسدود شده باشد یا تنظیمات دستگاه در برنامه قفل شده باشد، ممکن است کار نکند.

پس با تخلیه آب درون دیگ متوجه شدیم چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم چون در برخی موارد قفل درب به محض تخلیه آب باز می شود.توجه داشته باشید برخی از لباسشویی ها اگر داخل آن آب زیاد باشد به طور خودکار قفل می شوند.

 

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

 

حتما بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا

 

اگر پمپ دستگاه شما فیلتر دارد، آب را از طریق فیلتر تخلیه کنید

کاور پمپ را با پیچ گوشتی دو سو یا با دست باز کنید. دستگاه را بالا نگه دارید و یک سطل زیر آن قرار دهید. درپوش پمپ را پیدا کنید آن را با دست در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر شل شود و آب به داخل سطل برود.

از موارد ایمنی وقتی نمی دانیم چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم غافل نمی شویم و مراقب باشید در حالی که دستگاه بالا است پاها یا دستان خود را زیر دستگاه قرار ندهید.

می توانید از یک بلوک آجری یا چوبی برای بلند کردن دستگاه استفاده کنید و آن را روی چیزی ثابتی قرار دهید.

بلند کردن دستگاه می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دستگاه شما آنقدر سنگین است که نمی توانید آن را به تنهایی بلند کنید، بهتر است در حالی که آب هنوز داخل دیگ است، به سادگی با تخلیه آب از طریق پمپ با مشکل مقابله کنید.

 

خرابی پمپ یا مسدود بودن فیلتر آن

خرابی پمپ یا مسدود بودن فیلتر آن

 

بیشتر بخوانیم: آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی

 

چگونه قفل دستی ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید:

 

اگر در ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم

اگر در ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم

 

اگر در وسط برنامه هستید، صفحه را بچرخانید یا دکمه را فشار دهید تا چرخه توقف یا پایان یابد. 5-6 ثانیه صبر کنید تا ببینید درب باز می شود یا خیر. اگر این کار را نکرد، با فشار دادن دکمه یا چرخاندن صفحه تا انتها به حالت خاموش، دستگاه را خاموش کنید. دستگاه خود را از برق بکشید.

نکته: با دفترچه راهنمای را بخوانید تا ببینید آیا درب شما به صورت دستی یا الکترونیکی قفل می شود. به طور کلی، هر چه دستگاه شما قدیمی تر باشد، احتمال قفل دستی آن بیشتر می شود.

5 دقیقه صبر کنید و سپس دسته درب را بکشید:

 

چگونه درب ماشین لباسشویی lg را باز کنیم

چگونه درب ماشین لباسشویی lg را باز کنیم

 

برخی از قفل های دستی پس از 5 دقیقه خاموش شدن دستگاه به طور خودکار قفل را باز می کنند. بعد از اینکه دوشاخه را کشیدید، چند دقیقه صبر کنید. سپس سعی کنید با کشیدن دستگیره در را باز کنید.

این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که در صورت قطع شدن برق، به لباس های خیس خود دسترسی داشته باشید.

اگر دستگاه قدیمی است و صفحه دیجیتال ندارد قفل احتمالا دستی است می خواهید بدانید چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟ تا به حال متوجه قلاب یا برآمدگی روی قطعه ای شده اید که وارد قفل می شود؟ اگر شده اید مطمئناً این یک دستگاه دستی است.

 

بیشتر بخوانیم: آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

 

ضربه ای با کف دست به دسته درب وارد کنید تا قفل شل شود:

 

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

 

اگر درب شما هنوز باز نیست، سعی کنید قفل را با ضربه باز کنید. کف دست را باز کنید تا به آرامی به دسته، درست بالای محل قفل ضربه بزنید. در برخی از قفل های دستی، این برای تکان دادن آن در موقعیت باز کردن قفل کافی است.

نیازی نیست آنقدر به دستگاه سیلی بزنید که به خود یا به درب آسیب برسانید. اگر قفل درب شما از این طریق بخواهد باز شود باید کمی لرزش و فشار ناگهانی زیاد باشد.

 

بیشتر بخوانیم: علت آبریزی ماشین لباسشویی چیست؟

 

یک نخ محکم را دور درز درب حلقه کنید:

 

استفاده از نخ محکم

استفاده از نخ محکم

 

مقداری نخ سفت یا یک حلقه نخ ماهیگیری بردارید. یک طول 10 تا 20 اینچی (25 تا 51 سانتی‌متری) کافیست و آن را به درزی که درب با بدنه دستگاه در محل قفل چفت می شود فرو ببرید. طول نخ یا نخ ماهیگیری خود را در حالی که آن را در اطراف چفت قفل کار می کنید، افزایش دهید. پس از اینکه به طور کامل به دور در پیچیده شد، انتهای نخ را گره بزنید.

اگر دستگیره شل به نظر می رسد، این بهترین راه برای باز کردن در است. گاهی اوقات دستگیره شکسته یا اتصال خود را با قفل از دست داده و نمی تواند باعث باز شدن قفل شود.

باید نخ را در سمتی که مقابل قفل درب است ببندید.

نخ پیچیده شده دور درب را بکشید تا قفل آن باز شود:

 

کشیدن نخ برای باز شدن در

کشیدن نخ برای باز شدن در

 

نخ را از گره بگیرید. آن را با احتیاط از در و با زاویه ای موازی با جلوی دستگاه بکشید. فشار را تا زمانی که صدای باز شدن را بشنوید ادامه دهید. وقتی این کار را انجام دادید، نخ را با یک از دستانتان در جای خود نگه دارید و با دست دیگر خود دستگیره را بکشید تا درب باز شود.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، قفل را به صورت فیزیکی از شکافی که در آن قرار میگیرد بیرون می آورید.

اگر این کار نکرد، سعی کنید به جای آن از یک کارت هدیه یا کارت بانکی قدیمی استفاده کنید تا به محل درز قفل بکشید. کارت را داخل قفل فشار دهید تا باز شود.

 

بیشتر بخوانیم: علت سر و صدای ماشین لباسشویی چیست؟

 

چگونه قفل های دیجیتال ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟

دکمه “مکث (Pause)” یا “شروع (Start)” را فشار دهید تا قفل دیجیتال باز شود:

 

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم

 

این ممکن است واضح به نظر برسد، اما ممکن است دکمه مکث را برای توقف چرخه فشار نداده باشید. سعی کنید “مکث” را فشار دهید و 1-2 دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا درب باز می شود یا خیر. قفل‌های الکترونیکی زمانی که برنامه شستشو فعال است باز نمی‌شوند، بنابراین ابتدا این را امتحان کنید تا ببینید آیا درب بعد از توقف برنامه باز می‌شود یا خیر.

در برخی از ماشین ها، دکمه “شروع” به عنوان دکمه مکث زمانی که دستگاه در حال کار است عمل می کند.

ماشین لباسشویی هایی که صفحه نمایش دیجیتال دارند، احتمال الکترونیکی بودن قفل شما بسیار زیاد است. در ادامه خواهیم خواند که در مدل های جدید چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟ با ادامه این مقاله در تعمیر 24 همراه باشید.

ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید:

 

چگونه درب ماشین لباسشویی lg را باز کنیم

چگونه درب ماشین لباسشویی lg را باز کنیم

 

اگر فشار دادن دکمه مکث برنامه قفل در لباسشویی را باز نکرد، دستگاه را خاموش کنید.

سپس، دستگاه را از برق بکشید و 5-10 دقیقه صبر کنید. سعی کنید دوباره دستگیره را بکشید تا ببینید آیا در باز می شود.

مانند ماشین‌هایی با قفل های دستی، برخی از قفل‌های الکترونیکی به‌ طور خودکار پس از 5 تا 10 دقیقه به حالت باز می‌گردند تا بتوانید در هنگام قطع برق، لباس‌های خود را در بیاورید.

 

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیرووات

 

یک پیچ گوشتی دو سو را در درز پایینی قاب دستگاه ببرید و آن را باز کنید.

 

باز کردن پنل زیرین از بدنه

باز کردن پنل زیرین از بدنه

 

در قسمت پایینی دستگاه پانلی وجود دارد که به دستگاه متصل است. یک قسمت 2 تا 6 اینچی (5.1 تا 15.2 سانتی متر) است که بخشی از دستگاه باشد. در سمت راست دستگاه، یک پیچ گوشتی دو سو را بین قاب و این پانل پایینی بیاندازید.

در صورت تمایل می توانید از قسمت سمت چپ شروع کنید. ولی توصیه می شود از مرکز شروع نکنید، واقعاً مهم نیست از کدام اقدام می کنید. اگر از وسط پیچ گوشتی را بیاندازید، ممکن است پانل را بشکنید زیرا نیروی کشش در مرکز قوی ترین است.

نکته: می‌توانید به جای پیچ‌گوشتی سر صاف، از یک چاقوی آشپزخانه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، ممکن است در نهایت آن را خم کنید.

دسته پیچ گوشتی را به سمت بالا بکشید تا پانل از بدنه لباسشویی جدا شود.

 

در آوردن قاب زیرین دستگاه

در آوردن قاب زیرین دستگاه

 

در حالی که سر پیچ گوشتی بین پانل فرو رفته است، دستگیره را با فشار متوسط به سمت بالا ببرید تا پانل جدا شود. این کار را به آرامی انجام دهید تا مطمئن شوید که پانل خم نشود یا نشکند. هنگامی که سمت راست جدا شد، این روند را در سمت چپ تکرار کنید.
اگر این کار جواب نمی دهد، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید. ممکن است یک سوئیچ یا یک چفت در زیر دستگاه شما وجود داشته باشد که باید از آن برای جدا کردن این پنل استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانیم: نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

 

زبانه پلاستیکی را پیدا کنید که از زیر دستگیره درب بیرون زده است:

 

بالا دادن سوییچگونه قفل ماشین لباسشویی اسنوا را باز کنیمچ و باز کردن درب

چگونه قفل ماشین لباسشویی اسنوا را باز کنیم

 

در حالی که پانل پایین دستگاه را جدا کردید، به بالای قسمتی که جدا کرده اید نگاه کنید تا زبانه پلاستیکی کوچک که از دستگاه بیرون زده است دست پیدا کنید. این زبانه معمولاً مستقیماً زیر قفل روی دسته قرار دارد و اغلب برای یافتن آسان آن دارای کد رنگی است.

این زبانه به طور مستقیم به قفل متصل می شود. این یک اقدام ایمنی است که برای باز کردن دستی قفل الکترونیکی دستگاه در صورت از کار افتادن رایانه درب لباسشویی طراحی شده است.

زبانه را 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) به سمت پایین بکشید در حالی که درب را باز می کنید:

هنگامی که زبانه را پیدا کردید، آن را بین انگشت شست و اشاره خود بگیرید. زبانه را کمی بکشید تا 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) پایین بیاید. حال چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟ در حالی که زبانه پایین کشیده شده است، دستگیره در را بکشید تا باز شود.
اگر درب شما همچنان باز نمی شود، با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید. ممکن است یک ایراد جزئی در قفل وجود داشته باشد که آن را بسته نگه داشته است.

منبع مطالب نگاشته شده سایت:

How to Release a Stuck Washing Machine Door

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.