اسپرسوساز

راهنمای عیب یابی اسپرسوساز

راهنمای آموزش عیب یابی اسپرسوساز
زمان مطالعه : 6 دقیقه

در اینجا به برخی از مشکلات رایج قهوه سازها که به طور عمده با درخواست مشتریان ثبت کرده ایم می پردازیم; اگر آموزش راهنمای عیب یابی اسپرسوساز را مطالعه کردید و این اقدامات برای برطرف کردن مشکل جواب نداد، توصیه می کنیم برای انجام تعمیرات اسپرسو ساز به مرکز خدمات مجاز تماس بگیرید. ما هیچ کس را در این مطلب آموزشی برای عیب یابی اسپرسوساز تشویق نمی کنیم که دستگاه قهوه ساز را باز کند و آن را تعمیر کند، اگر شما چنین کاری را انجام می دهید مسئولیت آن به عهده خود شما است.

راهنمای عیب یابی اسپرسو ساز شامل اقداماتی نخواهد شد که باید توسط یک تکنسین مجاز انجام گیرد.

شما می توانید برای تعمیرات اسپرسو ساز با مجموعه سرویس برتر تماس بگیرید.

برخی از مشکلات تحت گارانتی نیستند (معمولاً مسائل مربوط به تمیز کردن/ رسوب زدایی و اقلام خارجی که در دستگاه آسیاب، گیر می کنند شامل ضمانت نمی شوند) بنابراین قبل از اقدام برای بهره بردن از تعمیرات اسپرسو ساز، آنچه را که نیاز خواهید داشت را در ادامه مطالعه کنید.

ما بسیار تأکید میکنیم که خواندن و درک کامل دفترچه راهنمای کاربر مهم است، این امر به شما کمک می کند از بسیاری از عیوب جلوگیری کنید.

راهنمای آموزش عیب یابی برای دستگاه های اسپرسو ساز

ما در این مقاله بیشتر در مورد اسپرسو ساز های صنعتی صحبت می کنیم، اگرچه برخی اقدامات را می توانید بر روی دستگاه های خانگی هم انجام دهید.

عیب یابی و راهنمای آموزش رفع مشکل اسپرسو ساز زمانی که روشن نمی شود

 

مشکلات علت ایراد عیب یابی و راه حل احتمالی

اسپرسو ساز روشن نمیشود

کلید روشن / خاموش در موقعیت اشتباه است بسیاری از coffee maker ها دارای کلیدهایی هستند که می توانند در بیش از یک موقعیت قرار گیرند. معمولاً چراغی به عنوان اطلاع از فعال بودن روشن می گردد.
علت روشن نشدن اسپرسو ساز فیوز سوخته است چندین قسمت از یک قهوه ساز می تواند باعث قطع جریان برق دستگاه میشود. این ایراد در راهنمای عیب یابی اسپرسو ساز میتواند از فیوز باشد یا یک سیم پیچ سوخته که باید توسط تعمیر کار بررسی شود.
چرا اسپرسوساز روشن نمی شود؟ حسگر حرارتی ترموستات برق را قطع کرده نه در همه ی مدل ها اما تعداد زیادی از قهوه ساز ها دارای قطع کننده ایمنی هستند که در صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه جریان برق را قطع می کنند.

 

عیب یابی و راهنمای آموزش رفع مشکلات اسپرسوساز وقتی جریان شیر خروجی قطع است یا به آرامی انجام می گیرد

 

مشکلات علت های احتمال عیب یابی و راه حل احتمالی
جریان ریختن قهوه اسپرسو ساز کند یا قطع شده قهوه خیلی ریز آسیاب شده یا محکم بسته بندی شده پس آب نمی تواند از بسکت عبور کند دسته را بگیرید و فشار دهید تا قهوه ریخته شود اگر آب جریان یافته خوبه پس قهوه آسیاب شده به میزان مناسب خرد شده و باید دستگیره تمیز شود چون احتمالا مسدود شده است.
چرا اسپرسوساز به کندی عمل می کند و یا قهوه نمی ریزد مشکل در منبع تامین کننده آب منبع اصلی تغذیه آب را بررسی کنید که بسته یا خاموش نباشد. در غیر اینصورت بررسی کنید که فیلتر هایی که از آنها آب عبور می کند مسدود نشده باشد
علت عمل نکردن شیر اسپرسو ساز شیر برقی برای تامین آب کار نمی کند ممکن است کار نکردن شیر برقی بخاطر وجود کثیفی باشد و این غیر معمول نیست با ایجاد جریان آب داخل شیر انسداد آن باز می گردد
دلیل کار نکردن شیر قهوه ریز مشکل در پمپ پمپ ها و هد پمپ به طور دوره ای ممکن است از کار بیافتند، اگر مشکل از اینجا باشد معمولاً می توانید با سر و صدایی که پمپ ایجاد می کند تشخیص دهید.
علت ریخته نشدن قهوه از دستگاه مسدود بودن هد گروپ با رسوب در دستگاه های خانگی محلول رسوب زدایی را درون سر گروپ می تواند راه گشا باشد. برای نوع تجاری، شیرهای موجود در گروپ هد نیاز به پاک کردن و تمیز کردن دارند.
چرا اسپرسو ساز قهوه را نمی ریزد؟ مشکل در شیر برقی گروپ اگر هنگام فشار دادن دکمه تهیه قهوه، صدای یک کلیک را می شنوید اما آب از آن جاری نمی شود، شیر برق باز نمی شود و احتمالاً باید جدا و تمیز شود.
دلیل کم شدن جریان خروجی قهوه ساز عدم نظافت قهوه بسیار روغنی است و این روغن در سر گروپ، در بسکت ها و در پورتافیلتر تجمع می یابد. تمام قسمتهایی که به طور منظم با قهوه در تماس هستند را باید چربی زدایی کنید.

 

عیب یابی و راهنمای رفع ایراد در برخی از ایراد های متداول Espresso Machines

 

مشکلات علت های احتمال عیب یابی و راه حل احتمالی
قهوه خیلی سریع از شیر ریخته می شود

آسیاب قهوه خیلی درشت است.

آسیاب خود را تنظیم کنید تا دانه ها ریزتر شوند. از قهوه ای که شیرین و یا خشک شده استفاده نکنید.
قهوه از کنار پورتافیلتر نشت می کند و دانه های آن ریخته میشوند از برس برای تمیز کردن درزهای گروپ استفاده نکنید هنگام تهیه قهوه مهم است که هر دانه سست را از لبه بسکت خارج کنید قبل از اینکه آن را درون دستگاه قرار بدهید در غیر این صورت به درستی آب بندی نمی شود.
چرا دانه ها بر روی زمین ریخته می شوند سبدهای فیلتر قدیمی هستند و از برخورد با سطح سخت فرورفته و دندانه دار شده اند بسکتهایی که دچار فرو رفتگی هستند را جایگزین کنید آنها فشار تولید شده توسط دستگاه را حفظ نخواهند کرد.
علت نشت قهوه از اسپرسو ساز چیست آبندی های دستگاه قدیمی و فرسوده شده اند نیاز به تعویض دارند آب بندی های گروپ باید حداقل یک بار در سال تعویض شوند. به دلیل فشرده شدن مداوم و کار در دمای بالا، درزبندها با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهند.

علت آب کثیف موجود در زیر دستگاه

شلنگ تخلیه مسدود شده یا خارج شده از محفظه خود اگر شلنگ تخلیه در یک لوله ایستاده باشد اطمینان حاصل کنید که انتهای شلنگ بسته نشده باشد و از تخلیه کردن جلوگیری کند اگر درون یک سطل انتهای شیلنگ قرار دارد نباید در آب باشد. می توانید از یک محلول چربی زدا برای کف سینی استفاده کنید.

آب تمیز موجود در زیر دستگاه

احتمال آبریزی از هر قسمت لوله های زیادی وجود دارد که بخار و آب را در اطراف ماشین حمل می کنند برای شناسایی محل خرابی برداشتن قسمت بالایی دستگاه لازم است.
علت گرم نشدن و نداشتن بخار در هنگام کار فشار دستگاه بالا نیامده است دستگاه شما تا زمانی که فشار کافی در محفظه داخلی آن ایجاد نگردد، بخار یا آب گرمی را تولید نخواهد کرد. اگر آب گرم و بخار وجود ندارد، بررسی کنید که نازل با پسماند شیر مسدود نشده باشد. اگر مسدود شده نیاز به تمیز کردن دارد.
چرا آب از نازل بخار خارج می شود

دیگ بخار بیش از حد پر است

اگر دستگاه سطح آب دیگ را تشخیص ندهد، بیش از حد پر می شود و سرریز می شود. مشکل رایج رسوب یا جمع شدن کثیفی در سنسور سطح است.

 

موارد فوق فقط چند اشاره کلی به مشکلات رایج دستگاههای قهوه اسپرسو ساز است.

بسیاری از مشکلات توسط اپراتور قابل حل است اما سایر مشکلات نیاز به تکنسین قهوه ساز دارند.

تمیز کردن اجزای Cofee Maker مهم ترین مسئله در سالم نگاه داشتن آن است

این یک واقعیت است که مشکلات زیادی از تمیز نکردن و یا بد تمیز کردن بوجود می آیند این ایراد بیشتر از خرابی های واقعی در کار دستگاه اختلال ایجاد می کنند.

بنابراین داشتن برنامه روزمره ای ساده به اسپرسوساز شما کمک درخشانی می کند تا بهترین کیفیت قهوه را در اختیارتان قرار دهد.

شاید بهتر است قبل از مطالعه و آموزش دیدن راهنمای عیب یابی اسپرسوساز به صورت مداوم نسبت به تمیز نگاه داشتن آن تعهد داشته باشید.

تمیز کردن فیلتر بسکت

فیلتر بسکت را به شکل مرتب پس از استفاده در آب گرم بشویید.

روش معمول این است که فیلتر بسکت را در آب گرم و مواد شوینده ای که بتواند رسوبات موجود را حل کند بگذارید تا بخوبی پاک شود.

تمیز نگاه داشتن سرگروپ

سعی کنید هر صبح سر گروپ (هد گروپ) را تمیز کنید.

یک قاشق چایخوری پاک کننده را برای تمیز کردن هد گروپ درون بسکت کور کن پورتا فیلتر بریزید.

پورتافیلتر را به هد گروپ متصل کنید.

کلید تحویل قهوه را برای اجرای برنامه بزنید.

10 ثانیه نگه دارید و چند ثانیه توقف سپس دوباره انجام دهید.

این کار را 4 بار تکرار کنید.

پورتافیلتر را برداشته و آبکشی کنید سپس دوباره روی دستگاه قرار دهید و کلید تحویل قهوه را به مدت 10 ثانیه اجرا کنید، پورتافیلتر را خاموش کرده و آبکشی کنید و این کار را 4 بار تکرار کنید.

اینکار به شما کمک می کند تا “بک فلاش” بدون استفاده از مواد شوینده پاک شود.

این عمل را فقط درصورتی انجام دهید که دستگاه شما مجهز به شیر برقی 3 طرفه باشد. که اجازه می دهد به بک فلاشینگ که از طریق پورتافیلتر بتواند گروپ و مجاری متصله را تمیز نماید.

به طور کلی شما نمی توانید بک فلاش را به تنهایی تمیز کنید مگر اینکه هد گروپ مدل E61 داشته باشید.

تمیز کردن نازل بخار

نازل های بخار باید همیشه تمیز نگه داشته شوند.

در هنگام کف کردن شیر، نازل بخار را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید.

پس از اتمام کار با دم کشیدن و ایجاد بخار وجود هر مقدار شیر را در نوک نازل پاک کنید.

اگر متوجه شدید که نازل های بخار کار نمی کنند، برای پاک کردن موقتا از یک گیره کاغذی استفاده کنید اما بهتر است نوک نازل را جدا کنید و در صورت امکان با مواد شوینده پاک کنید.

اگر مشکل حل نشد می توانید به جدول راهنمای عیب یابی اسپرسوساز خود مراجعه کنید.

استفاده از آبی با سختی پایین

اگر در منطقه خود آب سخت دارید، باید فیلتر آب اختصاصی نصب شود.

نسبت به رسوب استفاده دستگاه های قهوه ساز استفاده از آب سخت پس از مدتی می تواند مشکلی پرهزینه باشد.

پس تعویض فیلترها به طور منظم متناسب با حجم آبی که استفاده می کنید ضروری است.

راهنمای عیب یابی خرابی ها اصلی اسپرسوساز را در جدول بالا مطالعه کردید چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر برای رسیدن به راه حلی مناسب دارید می توانید در قسمت دیدگاه سئوالات خود را مطرح کنید تا به زودی شما پاسخ داده شود.

منبع:

theespressoshop

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

83 نظرات