راهنمای مشکلات و خدمات اسپرسوساز

عیب یابی اسپرسوساز

عیب یابی اسپرسوساز و بررسی مشکلات قهوه ساز نوا دلونگی مباشی بوش زیگما و ...

در اینجا به برخی از مشکلات رایج و عمده قهوه سازها (به درخواست مشتریان بابت توضیحات بیشتر) می پردازیم; اگر آموزش راهنمای عیب یابی اسپرسوساز را مطالعه کردید و این اقدامات برای برطرف کردن مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی، فیلیپس، زیگما، اسمگ و هر نوع برند دیگری جواب نداد، توصیه می کنیم برای انجام تعمیر اسپرسو  ساز با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید. ما هیچ کس را در این مطلب آموزشی برای عیب یابی اسپرسوساز تشویق نمی کنیم تا دستگاه قهوه ساز را باز کند و آن را تعمیر کند، اگر شما چنین کاری را انجام دهید مسئولیت آن به عهده تعمیر24 نخواهد بود.

راهنمای عیب یابی اسپرسو ساز شامل خدماتی نیست که توسط تکنسین مجاز انجام گیرد، این مطلب آموزشی تنها در جهت آشنایی شما با مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی و سایر برندها تنظیم شده است.

عمده ترین مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و …

 • نشت آب از قهوه ساز
 • بیرون نیامدن آب از قهوه ساز
 • داغ نشدن آب خروجی از اسپرسو ساز
 • کم بودن فشار اسپرسوساز
 • سفت جا رفتن دسته گروپ اسپرسوساز
 • پاشیدن قهوه از دستگاه
 • کار نکردن نازل بخار اسپرسو ساز
 • کار نکردن دستگاه اسپرسو
 • کیپ شدن قهوه ساز
 • بخار ندادن دستگاه اسپرسو
 • چشمک زدن دستگاه اسپرسو
 •  خرابی پمپ اسپرسوساز
 • نیامدن اب از دستگاه اسپرسو ساز
 • فوم ندادن اسپرسو ساز
 • سوختن قهوه در اسپرسوساز
 • داغ شدن اسپرسو ساز
 • خامه ندادن قهوه ساز
 • سرد بودن قهوه اسپرسو

برخی از مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و هر برند دیگری تحت گارانتی نیستند (معمولاً مسائل مربوط به تمیز کردن/ رسوب زدایی و اقلام خارجی که در دستگاه آسیاب، گیر می کنند شامل ضمانت نمی شوند) بنابراین قبل از اقدام برای بهره بردن از تعمیرات اسپرسو ساز، آنچه را که نیاز خواهید داشت را در ادامه مطالعه کنید.

ما بسیار تأکید میکنیم که خواندن و درک کامل دفترچه راهنمای کاربر مهم است، این امر به شما کمک می کند از بسیاری از عیوب پیش از استفاده جلوگیری کنید.

راهنمای آموزش عیب یابی برای دستگاه های اسپرسو ساز

ما در این مقاله بیشتر در مورد مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی و مباشی اسم برده ایم به این خاطر که این 3 برند سهم بیشتری از بازار اسپرسوساز ها را در ایران در اختیار دارند، اگرچه تمامی اقدامات توصیه شده را می توانید بر روی برندها و مدل های دیگر هم انجام دهید، همچنین می توانید نام برند و مشکل دستگاه خود را در بخش دیدگاه برای کارشناسان و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

بررسی مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و ...

بررسی مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و …

بررسی مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، بوش و … وقتی نشت آب دارند

برای عیب یابی اسپرسوساز زمانی که آب از آن چکه می کند بهتر است موارد مثل:

 1. واشرهای قرار گرفته در دستگاه
 2. سفت بودن پیچ گروپ
 3. عدم شکستگی در منبع آب
 4. سالم بودن شلنگهای داخلی
 5. عدم خوردگی هیتر گرم کننده
 6. نشتی در نازل بخار
 7. شیر برقی خراب شده

البته ایراد در واشر مهمترین علت نشت آب از اسپرسو ساز می باشد. برای عیب یابی مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و … با نمایندگی تعمیر24 تماس بگیرید.

توجه کنید نشتی اب اگر از سمت اتصال سرگروپ و پورتافیلتر باشد احتمال خرابی واشر هدگروپ است که علت پاشیدن قهوه از دستگاه است و واشر باید تعویض شود. احتمالا فرسودگی اورینگ بنا به مقدار استفاده از قهوه ساز حدود 1 سال است.

عیب یابی اسپرسوساز وقتی آب بیرون نمی آید

باید بررسی کنید که پمپ کار می کند یا خیر راحت ترین راه تست پمپ اسپرسوساز شنیدن صدای پمپ زمان شروع کار است اگر این صدای نمی شنوید یعنی پمپ کار نمی کند البته راه های دیگری نیز برای تست پمپ اسپرسوساز وجود دارد که باید توسط تعمیرکار انجام گیرد.

قبل از اقدام برای تعمیر پمپ قهوه ساز زمانی که آب بیرون نمیاد بهتر است مواردی رو بررسی کنید.

 1. عدم وجود آب در مخزن
 2. پورتافیلتر را بیش از اندازه پر کرده اید
 3. بیش از حد آسیاب کردن قهوه
 4. عدم توجه به رسوب زدایی اسپرسوساز
 5. سختی زیاد آب
 6. باز بودن شیر آب (در مدل های بدون مخزن)
 7. مسدود بودن شیر برقی

این 7 مورد مهم ترین علت خارج نشدن آب از اسپرسو ساز بدون نیاز به تعمیر پمپ قهوه ساز است.

البته خرابی پمپ یا هوا گرفتن آن نیز باید بررسی شود از علائم خرابی پمپ اسپرسوساز نشنیدن صدای پمپ زمان فشردن دکمه شروع به کار دستگاه است.

تنظیم درجه آسیاب و دانه های ریز شده تاثیر مستقیمی در عصاره گیری و طعم قهوه دارد، اگر خیلی درشت یا خیلی ریز قهوه آسیاب شده است باید برای تعمیر آسیاب قهوه اقدام کنید.

 

بررسی مشکلات قهوه ساز دلونگی، نوا، مباشی و ...

بررسی مشکلات قهوه ساز دلونگی، نوا، مباشی و …

 

عیب یابی مشکلات مربوط به گرم نکردن آب در قهوه ساز

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز معمولا بخاطر خرابی:

 • فیوز حرارتی
 • مشکل در کلید
 • خرابی ترموستات
 • ایراد در المنت

از رایج ترین مشکلات قهوه ساز دلونگی، نوا، مباشی و … در گرم نشدن قهوه خروجی می باشد.

پایین بودن فشار دستگاه

اگر فشار دستگاه کم کم یا یکدفعه در گیج فشار کم پایین آمده باید بگوییم علت کم شدن فشار اسپرسوساز از پمپ یا نوع خروجی آب است.

حد نرمال فشار باید در مدل های خانگی 15 بار است معمولا پایین آمدن فشار بخاطر:

 • مشکلات پمپ
 • کم بودن فشار آب ورودی (در مدل های بدون مخزن)
 • سطح کم آب در مخزن
 • خرابی گیج
 • تعداد استفاده پشت سر هم
 • مشکلات مربوط به شیر برقی و شیر انبساط همچنین
 • وجود رسوب در مسیر قهوه ساز

عیب یابی مشکلات قهوه ساز دلونگی و نوا وقتی روشن نمی شود

 

مشکلات علت ایراد عیب یابی و راه حل احتمالی

اسپرسو ساز روشن نمیشود

کلید روشن / خاموش در موقعیت اشتباه است بسیاری از coffee maker ها دارای کلیدهایی هستند که می توانند در بیش از یک موقعیت قرار گیرند. معمولاً چراغی به عنوان اطلاع از فعال بودن روشن می گردد.
علت روشن نشدن اسپرسو ساز فیوز سوخته است چندین قسمت از یک قهوه ساز می تواند باعث قطع جریان برق دستگاه میشود. این ایراد در راهنمای عیب یابی اسپرسو ساز میتواند از فیوز باشد یا یک سیم پیچ سوخته که باید توسط تعمیر کار بررسی شود.
چرا اسپرسوساز روشن نمی شود؟ حسگر حرارتی ترموستات برق را قطع کرده نه در همه ی مدل ها اما تعداد زیادی از قهوه ساز ها دارای قطع کننده ایمنی هستند که در صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه جریان برق را قطع می کنند.

 

عیب یابی مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و … وقتی جریان شیر خروجی قطع است یا به آرامی انجام می گیرد

 

مشکلات علت های احتمال عیب یابی و راه حل احتمالی
جریان ریختن قهوه اسپرسو ساز کند یا قطع شده قهوه خیلی ریز آسیاب شده یا محکم بسته بندی شده پس آب نمی تواند از بسکت عبور کند دسته را بگیرید و فشار دهید تا قهوه ریخته شود اگر آب جریان یافته خوبه پس قهوه آسیاب شده به میزان مناسب خرد شده و باید دستگیره تمیز شود چون احتمالا مسدود شده است.
چرا اسپرسوساز به کندی عمل می کند و یا قهوه نمی ریزد مشکل در منبع تامین کننده آب منبع اصلی تغذیه آب را بررسی کنید که بسته یا خاموش نباشد. در غیر اینصورت بررسی کنید که فیلتر هایی که از آنها آب عبور می کند مسدود نشده باشد
علت عمل نکردن شیر اسپرسو ساز شیر برقی برای تامین آب کار نمی کند ممکن است کار نکردن شیر برقی بخاطر وجود کثیفی باشد و این غیر معمول نیست با ایجاد جریان آب داخل شیر انسداد آن باز می گردد
دلیل کار نکردن شیر قهوه ریز مشکل در پمپ پمپ ها و هد پمپ به طور دوره ای ممکن است از کار بیافتند، اگر مشکل از اینجا باشد معمولاً می توانید با سر و صدایی که پمپ ایجاد می کند تشخیص دهید.
علت ریخته نشدن قهوه از دستگاه مسدود بودن هد گروپ با رسوب در دستگاه های خانگی محلول رسوب زدایی را درون سر گروپ می تواند راه گشا باشد. برای نوع تجاری، شیرهای موجود در گروپ هد نیاز به پاک کردن و تمیز کردن دارند.
چرا اسپرسو ساز قهوه را نمی ریزد؟ مشکل در شیر برقی گروپ اگر هنگام فشار دادن دکمه تهیه قهوه، صدای یک کلیک را می شنوید اما آب از آن جاری نمی شود، شیر برق باز نمی شود و احتمالاً باید جدا و تمیز شود.
دلیل کم شدن جریان خروجی قهوه ساز عدم نظافت قهوه بسیار روغنی است و این روغن در سر گروپ، در بسکت ها و در پورتافیلتر تجمع می یابد. تمام قسمتهایی که به طور منظم با قهوه در تماس هستند را باید چربی زدایی کنید.

 

عیب یابی ایرادهای متداول و مشکلات قهوه ساز دلونگی، نوا، مباشی و …

 

مشکلات علت های احتمال عیب یابی و راه حل احتمالی
قهوه خیلی سریع از شیر ریخته می شود

آسیاب قهوه خیلی درشت است.

آسیاب خود را تنظیم کنید تا دانه ها ریزتر شوند. از قهوه ای که شیرین و یا خشک شده استفاده نکنید.
قهوه از کنار پورتافیلتر نشت می کند و دانه های آن ریخته میشوند از برس برای تمیز کردن درزهای گروپ استفاده نکنید هنگام تهیه قهوه مهم است که هر دانه سست را از لبه بسکت خارج کنید قبل از اینکه آن را درون دستگاه قرار بدهید در غیر این صورت به درستی آب بندی نمی شود.
چرا دانه ها بر روی زمین ریخته می شوند سبدهای فیلتر قدیمی هستند و از برخورد با سطح سخت فرورفته و دندانه دار شده اند بسکتهایی که دچار فرو رفتگی هستند را جایگزین کنید آنها فشار تولید شده توسط دستگاه را حفظ نخواهند کرد.
علت نشت قهوه از اسپرسو ساز چیست آبندی های دستگاه قدیمی و فرسوده شده اند نیاز به تعویض دارند آب بندی های گروپ باید حداقل یک بار در سال تعویض شوند. به دلیل فشرده شدن مداوم و کار در دمای بالا، درزبندها با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهند.

علت آب کثیف موجود در زیر دستگاه

شلنگ تخلیه مسدود شده یا خارج شده از محفظه خود اگر شلنگ تخلیه در یک لوله ایستاده باشد اطمینان حاصل کنید که انتهای شلنگ بسته نشده باشد و از تخلیه کردن جلوگیری کند اگر درون یک سطل انتهای شیلنگ قرار دارد نباید در آب باشد. می توانید از یک محلول چربی زدا برای کف سینی استفاده کنید.

آب تمیز موجود در زیر دستگاه

احتمال آبریزی از هر قسمت لوله های زیادی وجود دارد که بخار و آب را در اطراف ماشین حمل می کنند برای شناسایی محل خرابی برداشتن قسمت بالایی دستگاه لازم است.
علت گرم نشدن و نداشتن بخار در هنگام کار فشار دستگاه بالا نیامده است دستگاه شما تا زمانی که فشار کافی در محفظه داخلی آن ایجاد نگردد، بخار یا آب گرمی را تولید نخواهد کرد. اگر آب گرم و بخار وجود ندارد، بررسی کنید که نازل با پسماند شیر مسدود نشده باشد. اگر مسدود شده نیاز به تمیز کردن دارد.
چرا آب از نازل بخار خارج می شود

دیگ بخار بیش از حد پر است

اگر دستگاه سطح آب دیگ را تشخیص ندهد، بیش از حد پر می شود و سرریز می شود. مشکل رایج رسوب یا جمع شدن کثیفی در سنسور سطح است.
علت پاشیدن قهوه از دستگاه

قهوه درشت آسیا شده است

قهوه را ریزتر آسیاب کنید و مجدد عصاره گیری را انجام دهید.

 

موارد فوق فقط چند اشاره کلی به مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و … است.

بسیاری از مشکلات توسط اپراتور قابل حل است اما سایر مشکلات نیاز به تعمیرکار قهوه ساز دارند.

یکی از راه های موثر سپردن خدمات به نمایندگی تعمیر اسپرسو ساز نوا است.

همچنین شما می توانید برای تعمیرات اسپرسو ساز با مجموعه سرویس برتر تماس بگیرید.

 

راهنمای آموزش عیب یابی اسپرسوساز

راهنمای آموزش عیب یابی اسپرسوساز

آموزش رسوب زدایی اسپرسو ساز نوا، دلونگی، مباشی و …

این یک واقعیت که خیلی از مشکلات قهوه ساز نوا، دلونگی، مباشی و … از تمیز نکردن و یا بد تمیز کردن بوجود می آیند این ایراد بیشتر از خرابی های واقعی در کار دستگاه اختلال ایجاد می کنند.

بنابراین داشتن برنامه روزمره ای ساده به اسپرسوساز شما کمک درخشانی می کند تا بهترین کیفیت قهوه را در اختیارتان قرار دهد.

شاید بهتر است قبل از مطالعه و آموزش دیدن راهنمای عیب یابی اسپرسوساز به صورت مداوم نسبت به تمیز نگاه داشتن آن تعهد داشته باشید.

از مشکلات قهوه ساز دلونگی نوا و مباشی تلخ شدن قهوه خروجی است که بخاطر عدم رسوب گیری این اتفاق رخ می دهد برای رفع مشکل با نمایندگی تعمیر اسپرسو ساز دلونگی تماس بگیرید تا سرویس و رسوب زدایی دستگاه به خوبی انجام گیرد.

تمیز کردن فیلتر بسکت با رسوب زدایی اسپرسو ساز نوا، دلونگی، مباشی و …

 • فیلتر بسکت را به شکل مرتب پس از استفاده در آب گرم بشویید.
 • روش معمول این است که فیلتر بسکت را در آب گرم و مواد شوینده ای که بتواند رسوبات موجود را حل کند بگذارید تا بخوبی پاک شود.
 • حین بستن بسکت دقت کنید شل بسته شدن بسکت علت پاشیدن قهوه از دستگاه است.

تمیز کردن هدگروپ با رسوب زدایی اسپرسو ساز نوا، دلونگی، مباشی و …

 • سعی کنید هر صبح قبل استفاده از قهوه ساز سر گروپ (هدگروپ) را تمیز کنید.
 • رسوب زدایی مرتب باعث جلوگیری از خیلی از مشکلات قهوه ساز دلونگی، نوا، مباشی و … می شود.
 • یک قاشق چایخوری پاک کننده را برای تمیز کردن هد گروپ درون بسکت کور کن پورتا فیلتر بریزید.
 • پورتافیلتر را به هد گروپ متصل کنید.
 • کلید تحویل قهوه را برای اجرای برنامه بزنید.
 • 10 ثانیه نگه دارید و چند ثانیه توقف سپس دوباره انجام دهید.
 • این کار را 4 بار تکرار کنید.
 • پورتافیلتر را برداشته و آبکشی کنید سپس دوباره روی دستگاه قرار دهید و کلید تحویل قهوه را به مدت 10 ثانیه اجرا کنید، پورتافیلتر را خاموش کرده و آبکشی کنید و این کار را 4 بار تکرار کنید.
 • اینکار به شما کمک می کند تا “بک فلاش” بدون استفاده از مواد شوینده پاک شود.
 • این عمل را فقط درصورتی انجام دهید که دستگاه شما مجهز به شیر برقی 3 طرفه باشد. که اجازه می دهد به بک فلاشینگ که از طریق پورتافیلتر بتواند گروپ و مجاری متصله را تمیز نماید.
 • به طور کلی شما نمی توانید بک فلاش را به تنهایی تمیز کنید مگر اینکه هد گروپ مدل E61 داشته باشید.

رسوب زدایی نازل بخار قهوه ساز

 • نازل های بخار باید همیشه تمیز نگه داشته شوند.
 • اگر به تمیز بودن آن بی توجه باشید رسوب گرفتن شایع ترین علت کار نکردن نازل بخار اسپرسو ساز است.
 • در هنگام کف کردن شیر، نازل بخار را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید.
 • پس از اتمام کار با دم کشیدن و ایجاد بخار وجود هر مقدار شیر را در نوک نازل پاک کنید.
 • اگر متوجه شدید که نازل های بخار کار نمی کنند، برای پاک کردن موقتا از یک گیره کاغذی استفاده کنید اما بهتر است نوک نازل را جدا کنید و در صورت امکان با مواد شوینده پاک کنید.
 • اگر مشکل حل نشد می توانید به جدول راهنمای عیب یابی اسپرسوساز خود مراجعه کنید.

استفاده از آبی با سختی پایین

اگر در منطقه خود آب سخت دارید، باید فیلتر آب اختصاصی نصب شود.

نسبت به رسوب استفاده دستگاه های قهوه ساز استفاده از آب سخت پس از مدتی می تواند مشکلی پرهزینه باشد.

پس تعویض فیلترها به طور منظم متناسب با حجم آبی که استفاده می کنید ضروری است.

راهنمای عیب یابی خرابی ها اصلی اسپرسوساز را در جدول بالا مطالعه کردید چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر برای رسیدن به راه حلی مناسب دارید می توانید در قسمت دیدگاه سئوالات خود را مطرح کنید تا به زودی شما پاسخ داده شود.

منبع:

Espresso Machine Troubleshooting

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

122 نظرات

 • سلام وقت بخیر من ب تازگی دستگاه قهوه ساز دلونگی خریدم از نازل بخار بوی سوختگی میاد و بخار دیگه اونقدری که قبلا داغ بود داغ نیست میتونین راهنمایی بفرمایید؟
 • سلام خستع نباشید من دلونگی 685 تازگی خریدم معمولا ساعت 7 صبح یه اسپرسو میگیرم بعد ساعت 9 که دکمه رو میزنم روشن نمیشه ولی دوباره یه یکساعت بعد روشن میشه این مشکل هست و خراب شوده یا طبیعی هست؟؟؟
 • سلام من دستگذه مباشی 2015 دارم کلا همش 4 بار فوم شیر گرفتم با نازل بخارش و هر سری با دستمال تمییز کردم و سر متحرکش شستم 4 ماه خریدم دستگاهو الان بخار نمیده علتش چیه
 • سلام من دوماهه که نوا ۱۵۹ خریدم و فقط دوبار از کف شیر استفاده کردم الان دیگه از سرنازل بخار نمیاد البته صدا میکنه و بخار از درب مخزن آب بیرون میاد لطفا علتش را بفرمایین؟
 • سلام من حواسم نبود آب نداشت دستگاه خواستم قهوه بگیرم تا متوجه شدم خاموش کردم الان هر چقدر امتحان میکنم قهوه نامیده بیرون
 • سلام وقت بخیر..من دستگاه اسپرسوساز فوما دارم که تازه خریداری کردم الان که چندماهیه گذشته و دوباره میخوام روشن کنم،روشن نمیشه و انگار ارور میده مشکل از چیه؟
 • سلام من دستگاه دلونگی bco420 دارم چرا وقتی میذارمش رو حالت بخار از اون قسمتی که پورتافیلترو وصل میکنم آب و بخار میزنه بیرون
 • سلام من یه دستگاه بیزرا گرفتم از این بیزراهای قدیمیه و موقع عصاره گیری به جای یکدست بودن عصاره خروجی انگار از پرتا فیلتر حباب میاد بیرون رو هر درجه ای از آسیاب هم امتحان کردیم همونجوری بود و با یه پرتا فیلتر دستگاه دیگه امتحان کردم عصاره گیریش صاف شد علتش چیه آیا خرابی پرتا فیلتره؟
 • من یه دستگاه بیزرا c2016 دارم و جدیدا یه بیزرا الیزه هم از گرفتم حالا از دستگاه ایزه که قهوه میزنم بو و طعم سوخته میده درجه آسیاب درسته تمپ درسته زمان عصاره گیری هم درسته کرمای خیلی خوبیم داره ولی طعم سوخته میده علتش چیه
 • سلام شبتون بخیر قهوه ساز دلونگی مدل ۶۸۵دارم الان دوبل و تکش دکمه های جاش عوض شدن وقتی میزنم تک ،دوبل میزنه البته کمتر از دوبل هم میشه چرا اینجوری شده به نظرتون ؟؟؟
 • سلام شرمنده من دلونگی مدل ۸۵۰ دارم بعد آب بالا نمیاد برای دم کردن قهوه و میزنه خاموش میکنه دسگاه رو میخواستم بدونم مشکل از کجاس و باید چیکار کنم !؟
 • سلام دستگاه من نوا ۱۵۸ هستش چندماهی میشه گرفتم اوایل بعدگرفتن قهوه کاملاخشک میشد که انگار فشار خوب بود الان مقداری آب ومرطوب تره و گرم کن شیر هم صدا میده ولی بخار نمیده
 • سلام. خسته نباشید. به جای قهوه ، چای ماسالا را درون کاپ اسپرسو ساز برند نوا ریختند الان پورتا فیلتر قفل کرده و آزاد نمیکنه راه حل چیه؟
 • سلام ممنون میشم جوابمو بدید،من دلونگی ۴۲۱ دارم ، امروز خواستم با نازل بخار داغ شیر گرم کنم یهو سر نازل کنده شدو داخل فنجون افتاد،میشه راهنماییم کنید که این سرش شکسته یا قابل جا انداختن هست
 • درود،من یک دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدل۶۸۵ دارم که الان چند وقت هست که وقتی روشن میکنم که دستگاه گرم بشه علاوه بر اینکه بعد از چند چشمک که چرا غ تک و دوبل ثابت شد چراغ سمت راست آنها یعنی چراغ بخار هم به صورت زرد رنگ روشن می‌شود ...قبلا اینجوری نبود.مشکل چیه؟لطفا راهنمایی بفرمایید‌.
 • سلام من 1 دستگاه قهوه ساز بارنی مدل 5700 خریدم کلا 7_8بار ازش استفاده کردم وقتی از آسیابش میخوام استفاده کنم به اندازه 5ثانیه کار مینه بعد چراغ قرمز روی نوشته گرایندر شروع به چشمک زدن میکنه و دیگه آسیاب عمل نمیکنه
 • سلام بنده اسپرسو ساز دلونگی 685 تازگی خریدم ولی مشکلم اینه دسته هدگروپ خیلی سخت تو جاش میچرخه و فشازر خیلی زیادی باید بیارم بطوری که حتما باید خود دستگاه رو محکم بگیرم و دسته رو بچرخونم!!
 • سلام و وقت بخیر دستگاه اسپرسوساز دلونگی دارم دکمه پاور میزنم روشن میشه بعد چند ثانیه مجدد خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید
 • سلام وقت شما بخیر دستگاه اسپرسو دلونگی ۶۸۵ خریداری کردم روی سختی آب پایین چون آب تصفیه هستش تنظیم کردم متاسفانه آب داغ برای قهوه نمیاد از قسمت کف هم بخار خارج نمیشه
 • سلاممن دستگاه نیکووا 25 بار دارم جدیدا وقتی دکمه نازل بخار رو میزنم دستگاه شروع میکنه به آب پس دادن از هدگروپ... دلیلش چی میتونه باشه؟ یکماهه دستگاه رو خریدم
 • سلام،دستگاه قوم و دارم روشن میشه ولی قهوه نمیریزه،کاپ و دسته اون هم گیر کرده باز نمیشه، لطفا راهنمایی کنید چیکار کنیم؟
 • سلام خسته نباشید من تازه دستگاه اسپرسوساز نوا خریدم برای بار اول ک استفاده کردم پرتافیلتر گیر کرده و باز نمیشه چیکار باید بکنم؟؟
  • سلام اگر میزان قهوه ای که داخل پرتافیلتر ریخته اید بسیار ریز شده باشد و بیش از حد پر کنید این اتفاق می افتد باید به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • سلام دستگاه نوا۱۴۷دارم الان دوروزه درجش میره بالای ۱۵۰وآب هم ازش بیرون نمیاددیروزرسوب زدازدم تمیزکردم ولی بازامروزهمین مشکل روداره وآب یه قطره هم بیرون نمیده
 • سلام وقت بخیرمن دستگاه ec850 دلونگی دارم رسوب زدایی ام کردم وقتی روشن می کنم دستگاه آماده میشه و قهوه ام میده ولی چراغ پاور همش چشمک میزنه ممنون میشم راهنمایی کنین علت چیه
 • سلام وقت بخیر ممنون میشم جواب سوالم رو بدید دستگاه اسپرسوساز نوا ۱۵۸ خریدم زمانی که استارت اسپرسو رو میزنم فشار آب و بخار شدیدی میاد قهوه کیفیت نداره شدت بخار و آب خیلی بالاس و میپاچه ممنون میشم راهنماییم کنید
 • سلام وقت بخیر اسپرسو ساز دسینی مدل222 دارم برای اولین بار روشن کردم فقط آب جوش کار می‌کنه .کلید حالت قهوه ساز میزنم چشمک میزنه وخاموش میشه .کار نمیکنه 
 • سلام خسته نباشی خدمت برادران سایت...دستگاه اسپرسوسازلاسپازیاله s2دارم ازوقتی فیلترهای تصفیه کن اب رو که عوض کردم ،دستگاه به زورداره پمپ میزنه وصدای بلند داخل دستگاه میادموقعی که میخواداب بکشه بالافیلترا رو یه کم دورعوض کردم.. فیلتر۱و۲و۳ روعوض کردم.. ممنون میشم کمکم کنید..باتشکر
 • سلام. روز بخیر.‌ببخشید من ممباشی 2036 خریدم ولی از همون روز اول اصلا قسمت عقربه فشارسنجش تکون نمیخوره...خواستم بدونم که علت چی است؟ ممنون
 • سلام روز بخیر.نزدیک یکماه هست دستگاه euro land گرفتیم.موقعی استفاده از دستگاه و درست کردن قهوه ، صدای بلند میده.کلا باید لین صدا رو بده؟یا دستگاه اسپرسوساز صدا نداره؟
 • سلام قهوه ساز ونتی نیمه صنعتی خریداری کردیم حدود ۶ ماه میگذره الان دکمه سینگل شات و دبل شات چشمک میزنه و ارور میده مشکل و معنی این ارور چی میتونه باشه؟
 • قهوه ساز نوا دارم مدل۱۴۹،همیشه بعد از قهوه اب در پورتا فیلتر باقی میمونه،یعنی تفاله قهوه خشک نیست،خواستم ببینم طبیعیه یا یه مشکلی هس،ممنون میشم راهنمایی کنین
 • سلام من یک دستگاه جبمیلای 3601 نو دارم همیشه قهوه رو ولرم و بدون خامه میده ..قسمت بخار کار میکنه ..زمان هم هم زیاد میگذره باز هم قهوه داغ با خامه نمیده
 • سلام ، دستگاه نباشی قهوه ساز من به دلیل گرمای زیاد دستگاه برق را قطع کرده باید چکار کنم ، ممنونم از شما 
 • سلام من دستگاه اسپرسو ساز نوا مدل ۱۴۷گرفتم و وقتی با آن کار کردم نشانگر بار آن روشن نمی‌شود  میشه بگین مشکل از کجای دستگاه است
 • سلام یه دستگاه اسپرسوساز فکر مدل بابیلا خریدم ولی وقتی میخاهم اسپرسو درست کنم دوکاپ میزنم بیشتر از یک فنجان قهوه میدهد و وقتی تک کاپ بزنم تا لبه فنجون قهوه میدهد و دستگاه قطع میشود 
 • سلام من یک دستگاه نوا 149 دارم دوماهه نسبت به قبل کفی که روی اسپرسو میده خیلی کم شده قبله یک بند انگشت کف می داد الان یک لایع نازک کف می ده ایا دستگاه خراب شده است؟
 • سلام دستگاه اسپرسو ساز نوا مدل 147 خریدم نشانگر بار دستگاه کار نکرد باید چکار کنم چون بهم گفتن اسیاب قهوه را ریز کن ریز کردم بازم نتیجه ای نگرفتم به گفتن تمپ کرد ن پرتا فیلتر فشار زیادی بد دادم هم نتیجه ای نگرفتم باید چکار کنم
 • سلام خسته نباشید یک هفته پیش دستگاه اسپرسو ساز گرفتم بیس مارکت مدل ۲۲۲۰Bm  امروز صبح دکمه خاموش روشنش شده دکمه شیر بخار بعد اون سه تا دکمه اصلا کار نمیکنند قهوه هم نمیشه گرفت
 • سلام خسته نباشین من یه دستگاه اسپرسوسازتکنودارم حدودیکساله.چندوقت پیش دستگاه آب پرت میکردبه اطراف.برش گردوندم تمیزش کنم گفتم شایدچیزی گیرکرده.وقتی گذاشتم سرجاش دیدم توعقربه آب هست بعددیدم از درز  بغل روغن میریزه بایدچیکارکنم کجاببرم؟
 • سلام وقت بخیر یه دستگاه اسپرسوساز خونگی مدل هانور ۱۶۸۳ خریدم وقتی بدون بسکت امتحان میکنم راحت دسته بسته نیشه ولی بسکت که روش میندازم به شدت دسته سفت میشه و تا نیمه بسته میشه علت از چی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم کنید
  • نویسنده
   سلام ممنون ممکنه قهوه زیادی پر کرده باشید در غیر اینصورت باید توسط تعمیرکار بررسی باید بشه
 • سلام من یه اسپرسو ساز مباشی ۲۰۱۶ دارم چند وقت پیش پمپشو عوض کردم خوب بود الان اسپرسو تک شات که میزنم خیلی بیشتر از تک شات قهوه میده یعنی تک میزنم از دوبل هم بیشتر میشه..مشکل کجاست ؟
 • باسلام وسپاس از پاسخگویی شما یک دستگاه نوا 158 بتازگی خرید کردم،هنگام زدن دکمه عصاره گیر،هم چراغ قرمز پاور هم چراغ سبز عصاره گیر خاموش میشه،لطف کنید راهنمایی بفرمایید،ممنونم
 • سلام دستگاه اسپرسو ساز مباشی دارم چند ماه پیش دستگاهم بیخودی خاموش میشد گفتن رسوب داره دادم رسوب گیری دو ماه خوب کار میکرد تازگی رو حالت خاموش وایساد صدا دادن از برق کشیدم و امروز موقع عصاره گیری خاموش شد و چند لحظه اصلا روشن نمیشد از دوشاخه کشیدم دوباره وصل کردم باز همون حالت پیش اومد ایرادش چی میتونه باشه؟
 • سلام وقت بخیر من دستگاه مباشی دارم و وقتی قهوه درست کردم ابتدا هیچ قهوه ای خارج نشد بعدش ک خواستم دسته گروپ رو خارج کنم گیر کرده و نمیچرخه چیکار کنم تروخداا
  • نویسنده
   یکی از دلایل اصلی وجود تفاله قهوه زیاد در پورتافیلتر است. هنگامی که آب داغ روی قهوه ریخته می شود، پودر قهوه منبسط می شود و باعث گیر کردن دسته گروپ شود در ریختن میزان قهوه دقت کنید.
 • سلامما یک دستگاه اسپرسوساز دلونگی مدل EC9665.m داریم از دیروز تا حالا علامت دکمه آبکشی کردن )rinse) روشن شده و خاموش نمیشه علتش چیه؟
 • سلام وقت بخیرمن یه دستگاه دلونگی 685 گرفتم، غلظت اسپرسویی که ازش می گیرم به نظرم پایینه (آبکی هست بیشتر). مشکل از چی میتونه باشه؟
  • نویسنده
   سلام اگر دستگاه رو تازه گرفتید احتمال دانه های قهوه درشته یا میزان کمی قهوه در کاپ می ریزید. اگر خیلی وقته دستگاه رو دارید فشار دستگاه رو چک کنید.
 • سلام وقت بخیر من دستگاه بارنی دارمدستگاهو روشن میکنم ولی چراغ قهوه چشمک زن می مونه و کامل روشن نمیشه برای اسپرسو، مشکل از چی میتونه باشه؟
 • سلام خسته نباشید، قهوه‌ای که از دستگاه خارج میشه به شدت سوخته است و مزه‌ی ترشی بالایی داره، با اینکه دستگاه به تازگی رسوب زدایی شده، علت چی میتونه باشه؟
  • نویسنده
   سلام بخاطر نوع رست شدن و تاریخ قهوه باشد فشار و دمای بالا نیز تاثیر گذار است. ریز بودن و آسیاب دانه بیش از حد نیز تاثیر گذار است.
 • سلام و عرض ادب ،من به تازگی یک اسپرسو ساز نوا ۱۵۳ گرفتم وامروز برای اولین بار ازش استفاده کردم ،ولی هنگامی که شروع به کار کرد واسه دو کاپ به صورت خودکار قطع نشد و من خودم بعد پر شدن کاپ ها دکمه قطع رو زدم ،قبلا اسپرسو ساز یونیک لایف که داشتم پس از اتمام خودش به صورت اتومات پس از زدن سه بوق قطع میشد ،میخواستم بدون این مدل این طور بودنش عادی هست یعنی بایستی دستی به کارش اتمام بدم ،یا مشکلی داره
 • سلام‌ من یک ماهه دستگاهreki گرفتم الان وقتی که دکمه ی خاموش رو میزنم همچنان چراغ سبز و قرمز روشن میمونه. مشکلش چیه به نظر شما.
 • سلام دلونگی ۹۳۳۵ خریدم یبار علامت اخطار رو صفحه افتاد دستگاه رو تکون دادم مشکل حل شد الان دوباره همون اخطار رو صفحه هست وقتی هم اخطار میده دستگاه کلا غیر فعال میشه ممنون میشم راهنمایی کنید
 • سلام وقتتون بخیرمن اسپرسو ساز نوا رو خریدم تا دوماه اول همیشه شیر رو باهاش فوم میدادم عالی میشد یه کف خیلی خوب بهم میداد الان یه مدته هرکار میکنم دیگه نمیشه هم آب هم بخار ازش میاد ولی شیر هیچ تغییری نمیکنه فقط گرم میشه و دستگاهم ی حالی انگار داره جیغ می‌کشه 
 • سلام اوقات بخیر دستکاه اسپرسو ساز نوا 149 دارم.وقتی می‌خوام عصاره بگیرم جای اینکه سه بار صدای اولیه بده یکبار میده و شروع می‌کنه عصاره گیری وقتی قطع میکنم اون صدا دو سه بار تکرار میشه و کلی آب ازش تخلیه میشه که منبع خالی میشه.مشگل چی می‌تونه باشه ؟؟