اسپرسوساز

6 علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز
زمان مطالعه : 6 دقیقه

یکی مشکلات رایج در قهوه ساز ها داغ نشدن آب و قهوه خروجی از نازل است در این مقاله به بررسی علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز می پردازیم.

دستگاه اسپرسوساز شما هر روز صبح با تهیه یک قهوه خوب به شما انرژی کافی می دهد تا روز خوبی را شروع کنید! اما این بار برای استفاده از آن متوجه میشوید اسپرسو ساز آب را گرم نمیکند، گاهی اوقات مشکلی ممکن است در دستگاه رخ دهد. همانطور که گفتیم ایراد متداولی است، عدم توجه به جرم گیری و نگهداری صحیح می تواند دلیل آن باشد، اما این تنها دلیل نخواهد بود!

 

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز

 

به بررسی تمامی عوامل و نحوه عیب یابی داغ نکردن قهوه ساز شما خواهیم پرداخت:

چرا آب در اسپرسوساز گرم نمیشود ؟

اگر آب و قهوه درون اسپرسوساز گرم نمیشود، کلید، برد کنترل، ترموستات و فیوز حرارتی را بررسی کنید. تمامی موارد را برای تعمیر اسپرسوساز وقتی گرم نمیکند دنبال کنید، احتمالا بتوانید مشکل اسپرسوساز خود را حل کنید. برای یافتن اطلاعات در مورد مدل قطعات دفترچه راهنمای دستگاه را بخوانید.

در اینجا دلایلی وجود دارد که می تواند علت گرم نشدن قهوه اسپرسوساز شما باشد:

1. خرابی کلید ها

کلید روشن کردن با گذشت زمان و در طی استفاده فرسوده میشود، دستگاه یا روشن نمیشود و در برخی موارد حتی خاموش می شود.

خاموش شدن حین کار اجازه نمی دهد دستگاه اسپرسوساز شما گرمایی تولید کند و علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز شما همین سوییچ خواهد بود.

 

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز

علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز

 

تعمیر قهوه ساز را به کمک تکنسین های تعمیر24 با تعویض کلید انجام دهید.

2. فیوز حرارتی در داغ نشدن قهوه در اسپرسوساز

فیوز به گونه‌ای طراحی شده‌ تا در صورت داغ شدن بیش از حد المنت گرمایشی، با سوختن و جلوگیری از رسیدن برق به المنت از ترکیدن لوله ها و مخزن فشار جلوگیری کنند خرابی این فیوز علت گرم نشدن در آب اسپرسوساز خواهد بود.

اگر المنت حرارتی در دستگاه اسپرسوساز شما گرم نمی شود و ترموستات شما کار می کند، پس فیوز حرارتی را بررسی کنید.

 

چرا آب در اسپرسوساز گرم نمیشود

چرا آب در اسپرسوساز گرم نمیشود

 

به عنوان یک اقدام احتیاطی، به یاد داشته باشید که قبل از نصب فیوز جدید، دستگاه اسپرسوساز را از منبع برق جدا کنید.

3. خرابی سنسور دما در علت داغ نکردن آب قهوه ساز

در واقع برخی از دستگاه های قهوه ساز دارای سنسور دما هستند که در ارتباط مستقیم با برد مدار کار می کنند.

از آنجایی که این سنسور دمای آب را اندازه گیری می کند، خرابی آن علت گرم نکردن آب در اسپرسوساز است در این صورت ممکن است مجبور شوید سنسور را عوض کنید.

بیشتر بدانیم: بررسی علت نشتی آب در اسپرسوساز

4. معیوب شدن برد فرمان در گرم نکردن آب اسپرسوساز

اگر دستگاه اسپرسوساز شما روشن است، اما قهوه و آب گرم نمی شود، بهتر است بررسی کنید که آیا برد تغذیه یا برد فرمان شما به دکمه هایی که روی آن کلیک می کنید پاسخ می دهد یا خیر.

برد مدار اصلی دستگاه اسپرسو به شما امکان می دهد تمام عملکردهای دستگاه اسپرسوساز خود را مدیریت کنید (استارت، پمپ، المنت …)، اگر پس از روشن شدن پاسخی نداد یا دستگاه هیچ عملکردی را نشان نداد، ممکن است برد فرمان خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

نکته: به یاد داشته باشید هنگام نصب برد کنترل جدید، سیم ها را در مکان های دقیق وصل کنید.

5. بررسی خراب ترموستات

ترموستات یک ابزار اندازه گیری دما در دستگاه اسپرسوساز شما است و جریان برق را تا دمای معینی از طریق المنت هدایت می کند.

هنگامی که دما به دمای آن دما مشخص می رسد، به دستگاه سیگنال می دهد که خاموش شود.

اگر متوجه شدید که دستگاه اسپرسوساز شما گرم نمی شود، ترموستات را بررسی کنید، ممکن است در حالت خاموش گیر کرده و دوباره روشن نشود. در این صورت حتما ترموستات خود را تعویض کنید.

 

علت داغ نشدن آب در اسپرسوساز

علت داغ نشدن آب در اسپرسوساز

 

ترموستات کنترلی که در برخی از قهوه سازها وجود دارد، ممکن است این قسمت نیز مسئول مشکل آب گرم شما باشد. در واقع این ترموستات دمای آب را قبل از ارسال تحت فشار به داخل شیر خروجی تنظیم می کند. اگر ایراد داشته باشد دیگر دما تنظیم نمی شود علت گرم نشدن آب در اسپرسوساز شماست و وقتی آب به فنجان شما برسد سرد می شود!

بررسی فعال ماندن ترموستات برای قطع جریان

قطع برق به المنت در صورت گرم شدن بیش از حد المنت توسط ترموستات انجام می شود که معمولاً به دلیل پوسیدگی و خرابی المنت است.

می توانید سطح پوسته پوسته شدن لوله های متصل به ترموستات را بررسی کنید و در صورت لزوم رسوب زدایی را انجام دهید.

اگر ترموستات معیوب یا فعال باشد، آب جاری ممکن است سرد باشد. به طور کلی، اگر ترموستات معیوب باشد، قهوه ساز های مدرن تر چشمک می‌زنند و  به‌ کلی کار نمی‌کنند. ممکن است یک کد خطا نیز در برخی از مدل ها نمایش داده شود.

6. رسوب گرفتن و خوردگی المنت علت داغ نشدن آب در اسپرسوساز است

مشکلات ناشی از المنت دیگر علت گرم نکردن آب در اسپرسوساز شما است. در این حالت، پوسته پوسته شدن المنت گرمایش ممکن است از تولید قهوه داغ و خوب در دستگاه شما جلوگیری کند.

در واقع، اگر پوسته پوسته شدن آن افزایش یابد، زمان گرمایش افزایش می یابد. می‌توانید المنت دستگاه اسپرسوساز را با استفاده از رسوب‌زداهایی که مخصوص دستگاه شما طراحی شده، یا در واقع با استفاده از بی کربنات نوشابه یا محلول مبتنی بر اسید سیتریک، رسوب زدایی کنید تا مشکل داغ نشدن آب اسپرسوساز حل شود.

 

علت گرم نشدن آب اسپرسوساز

علت گرم نشدن آب اسپرسوساز

 

از کار افتادن جریان در المنت

جریان الکتریکی المنت از بین برود اسپرسوساز شما برای کار کردن به آب گرم نیاز دارد، در غیر این صورت قهوه خود را سرد می نوشید!

در حالی که برخی افراد قهوه را سرد می پسندند، برای آنها دیگر بحثی وجود ندارد! اگر اسپرسو ساز آب را گرم نمی تواند، نمی تواند قهوه درست کند و مسدود می شود.

در نتیجه آب همیشه سرد باقی می ماند. در این مورد بدون شک این المنت است که دیگر از کار افتاده است، زیرا نقش آن گرم کردن آب قبل ورود به نازل است. اگر این قسمت ایراد داشته باشد، دیگر قهوه ساز آب داغ نمیدهد بنابراین قهوه سرد شما با رنگ روشن تولید می شود.

در این صورت در عیب یابی اسپرسو ساز باید المنت را تعویض کرد. قبل از اینکه به فکر تعویض باشید، قطعه را با یک مولتی متر اندازه گیری تست کنید باید جریان در آن تداوم داشته باشد.

نتیجه گیری علت گرم نکردن آب در اسپرسوساز

با انجام سرویس ها دوره ای و به موقع می توانید خیلی از مشکلات دستگاه را قبل از اتفاق رفع کنید. اما با این حال اگر قهوه شما پس از خروج از شیر داغ نیست موارد را بررسی کردیم که با مطالعه هر و بکار بردن هر یک می توانید مشکل را عیب یابی و رفع کنید در جدول زیر خلاصه ای از مشکل و راه حل آن را برای شما شرح می دهیم.

علت داغ نکردن آب در اسپرسوساز راه حل تعمیر
خرابی کلید ها بررسی کنید کلید ها گیر نکرده باشند اگر مشکل از خود سوییچ است باید عوض شود.
خرابی فیوز حرارتی معمولا بخاطر گرمای بالای المنت اتفاق می افتد بررسی المنت نیز با تعویض فیوز باید انجام شود.
خرابی ترموستات احتمال دارد ترموستات بسته شده و باز نکرده در اینصورت باید تعویض شود
المنت بی توجهی به جرم گیری باعث از دست رفتن خاصیت گرم کنندگی المنت شده و باید تعویض شود.

بررسی سئوالات متداول شما در زمان داغ نشدن آب اسپرسوساز

اگر در مورد این موضوع پرسش های دیگری دارید در قسمت دیدگاه بیان کنید.

چرا آب خارج شده از نازل قهوه ساز گرم نیست؟

احتمال خرابی برد فرمان، ترموستات، دکمه ها، المنت، سنسور و فیوز حرارتی وجود دارد برای هر یک به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

چگونه می توانم گرم نکردن اسپرسوساز را تعمیر کنم؟

تنها کاری که از دست شما بر می آید ببینید دکمه پاور دستگاه گیر نکرده باشد، باز کردن دستگاه را توصیه نمی کنیم برای تعمیر اسپرسوساز با نمایندگی تعمیر24 تماس بگیرید.

آیا علت گرم کردن آب در اسپرسوساز قابل تعمیر است؟

بله، اگر تمامی قطعاتی که باعث وقوع این خرابی هستند قابل تعویض هستند با سپردن دستگاه به مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیر24 می توانید به غیر از حل مشکل رسوب زدایی دستگاه را نیز انجام دهید.

منبع برخی از مطالب ارائه شده

  1. The espresso machine no longer heats up
  2. Espresso Machine: Doesn’t Heat
author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقا خدمت رسانی و افزایش کیفیت آن با بیش از یک دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح تهران می باشد.

بازگشت به لیست

هیچ نظری وجود ندارد