راهنمای خدمات و تعمیرات

سرویس و تعمیر آسیاب قهوه

تعمیر آسیاب قهوه

احتیاج شما به نگهداری سرویس و تعمیر آسیاب قهوه برقی پس از ماه ها استفاده و ریز کردن دانه های قهوه به شکلی دقیق و به اندازه دلخواه شما امری طبیعی است چرا گفتیم امری طبیعی !؟ در ادامه به شکل کامل به آن می پردازیم اینکه شما برای تعمیرات آسیاب قهوه در تهران با هر برندی مثل نوا، دلونگی، بوش، مباشی و هر نوع صنعتی یا خانگی به دنبال نمایندگی و تعمیرگاه مجازی هستید باید بگویم اکنون در مسیر درستی قرار دارید.

 

اگر آسیاب کن قهوه شما در حین کار متوقف شد خبر خوب این است که موتور دستگاه به احتمال 90% سالم است ولی اینکه چرا پودر قهوه به خوبی خارج نمی شود یا اندازه دانه ریز شده قهوه پس از خارج شدن نیاز شما را برای درست کردن قهوه اسپرسو، ترک، فرانسه و … برطرف نمیکند بحثی جداست به هیچ عنوان نگران نباشید نمایندگی تعمیر 24 به بررسی، عیب یابی و تعمیر آسیاب قهوه صنعتی و خانگی شما می پردازد.

 

تعمیرات آسیاب قهوه صنعتی و خانگی در تهران

تعمیرات آسیاب قهوه صنعتی و خانگی در تهران

 

آسیاب قهوه چگونه کار می کند؟

آسیاب قهوه یک وسیله الکتریکی است که دانه های قهوه را با تیغه چرخان خرد می کند. یک موتور کوچک شفتی را در مرکز آسیاب قهوه می چرخاند. شفت تیغه ای را می چرخاند که دانه های قهوه را به قطعات کوچک ریز می کند. اندازه قهوه آسیاب شده به مدت زمان کارکرد آسیاب و همچنین تیزی تیغه بستگی دارد.

چرا سرویس آسیاب قهوه مهم است؟

آسیاب قهوه را باید تمیز نگه دارید تا از فشار به موتور جلوگیری کنید. بعد از چند بار استفاده، تیغه و مخزن باید تمیز شوند، مراقب باشید چون تیغه ها تیز هستند و امکان بریدگی دست وجود دارد. به هیچ عنوان قطعات آسیاب را با آب یا دستمال نم دار پاک نکنید احتمال سوختن موتور وجود دارد.

حتما بخوانید: راهنمای عیب یابی قهوه ساز

چه زمانی باید با نمایندگی تعمیر آسیاب قهوه تماس بگیریم؟

آسیاب های قهوه نسبتا ساده هستند. رایج ترین مشکل این است که آنها با پودر قهوه مسدود می شوند که باعث کند شدن موتور می شود. علاوه بر این، سیم برق می تواند دچار اتصالی شود، فیوز بسوزد، یا شفت موتور نچرخد. علاوه بر این، سوئیچ ممکن است خراب شود و تیغه ممکن است خم شود یا کند شوند.

در صورت اتفاق هر کدام از این موارد نگران سرویس و تعمیر آسیاب قهوه برقی خود نباشید تعمیرگاه مجاز تعمیر24 همواره پشتیبان خدمات دستگاه شماست.

 

تعمیر آسیاب قهوه کافی شاپ

تعمیر آسیاب قهوه کافی شاپ

 

آیا برای تعمیر آسیاب قهوه برقی نیاز به تعویض موتور است؟

همانطور که در بخش های فوق گفتیم معمولا موتور آسیبی نمی بینید، اگر دستگاه کار نمی کند باید بگویم آسیاب قهوه معمولاً به دلیل مسدود شدن با قهوه پودر شده کار نمی کند، نه به این دلیل که موتور خراب است. انسداد دستگاه جای تعجب ندارد! کار آسیاب این است که دانه‌های قهوه کامل را به ذرات کوچک‌تری ریز کند که می‌توانند هم در منافذ خروجی قهوه از دستگاه و هم در قسمت تیغه ها، که مکانیسم‌های فولادی یا سرامیکی هستند که دانه‌ها را آسیاب می‌کنند، گیر کنند، و همچنین سایر ذرات قهوه پودر شده به جاهایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است نفوذ کند. این اتفاقی است که معمول است پس باید برای تعمیر آسیاب قهوه دستگاه توسط متخصص باز شود.

یکی از نکاتی که باید شما را نسبت به سرویس آسیاب قهوه برقی به شکل دوره ای وادار کند ورود ذرات قهوه پس از ماه ها استفاده به داخل موتور دستگاه است اگر این اتفاق افتد در نهایت حین چرخش صدای شدیدی را خواهید شنید که از آسیاب می‌آید در این زمان باید بگویم برای تعمیر آسیاب قهوه باید خرابی و سوختن موتور نیز توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.

پس با مراجعه یا تماس به تعمیرگاه آسیاب قهوه در تهران قبل از وقوع برخی از مشکلات سرویس دستگاه انجام دهید، سرویس آسیاب قهوه منوط به مقدار و زمان استفاده شما از آن می کند.

بیشتر بدانید: علت نشتی آب در قهوه ساز

راهنمای تعمیر آسیاب قهوه وقتی کار نمی کند

وقتی یک آسیاب گیر می کند، معمولاً موتور نمی تواند فرزها (تیغه ها) را برای خرد کردن دانه های قهوه بچرخاند. معمولا یک طرف از تیغه ها ثابت و طرف دیگر که در سمت موتور است متحرک است قهوه بین دو فرز چرخ شده و پودر می شود.

مرکز تعمیرات آسیاب قهوه در تهران با بررسی کارشناسان خود به این نتیجه رسیده است که گیر کرد قهوه و کار نکردن آسیاب به چند دلیل اتفاق بیفتد:

1- قهوه روغنی است و پودر آن به راحتی در منافذ خروجی جمع شوند، این اتفاق در طول زمان با توجه به روغنی بودن پودر و چسبندگی آن اتفاق می افتد.

2- اگر قدرت تیغه ها با آنکه بر روی حالت ریز شدن قهوه تنظیم شده ولی آسیاب نتواند دانه هار را از داخل دستگاه عبور دهد، محفظه تیغه ممکن است گیر کرده باشد.

 

سرویس آسیاب قهوه

سرویس آسیاب قهوه

 

آموزش تعمیر آسیاب قهوه وقتی گیر می کند

همانطور که گفته شد دانه های قهوه یک ماده طبیعی روغنی و چسبنده است. بنابراین وقتی قهوه از داخل قیف وارد و از تیغه و محفظه آسیاب می‌گذرد، پسماند خمیری باقی می‌ گذارد. این امر باعث می‌شود که در طول زمان خمیر قهوه جمع شود، به‌ویژه در محل‌هایی که دانه‌ها در آن آسیاب می‌شوند.

بی توجهی به سرویس آسیاب قهوه باعث خرابی تیغه ها و موتور می شود در اینصورت باید برای تعمیرات آسیاب قهوه بهتر است سریع تر اقدام کنید.

آموزش تصویری تعمیرات آسیاب قهوه برقی

یکی از راه‌های بهبو موقت انسداد این است که به صورت منافذ را از طریق تمیز کردن آن باز کنید. قبل از جدا کردن اجزای دستگاه برای سرویس آسیاب قهوه ، مطمئن شوید که دستگاه خاموش و از برق جدا شده است. در بعضی از آسیاب‌ها، دسترسی به تیغه ها با چرخاندن حلقه بیرونی و بلند کردن فرزها انجام می‌شود. در این مرحله، پوششی از دانه های سرسخت قهوه را مشاهده خواهید کرد که در سوراخ خروجی قرار گرفته اند. تکنسین تعمیر آسیاب قهوه موظف است با پارچه ای نرم و خشک قسمت هایی از آسیاب را پاک کند.

به هیچ وجه برای سرویس آسیاب قهوه از پیچ گوشتی، برس های فلزی نباید استفاده کرد زیرا می تواند باعث خرابی تیغه ها یا شفت دستگاه بشود.

هیچگاه دستگاه را زمانی که روشن است سرویس نکنید احتمال آسیب به دستگاه و شما وجود دارد مکانیزم کار آسیاب قهوه صنعتی همانند چرخ گوشت کار می کند بهتر است هر گونه تعمیر آسیاب قهوه را برای جلوگیری از آسیب به خود و دستگاه به دست متخصصین بسپارید.

عیب یابی آسیاب کن قهوه برقی

عیب یابی آسیاب کن قهوه برقی

 

سرویس آسیاب قهوه با قرص گریندر

همانطور که گفته شد سرویس آسیاب قهوه برای جلوگیری از گیر کردن دانه ها داخل دستگاه امری حیاتی است. اگر در فواصل زمانی کوتاه می خواهید دستگاه را سرویس کنید می توانید از قرص گریندر استفاده کنید که در بخش زیر به آن نحوه استفاده را به شکل کامل شرح می دهیم همچنین شما میتوانید قرص گریندر را از دیجیکالا خریداری کنید.

اما اگر مدت زمان زیادی است که دستگاه را سرویس نکردید احتمالا موتور و سایر اجزا برای اجتناب از پرداخت هزینه های بالاتر بابت تعمیر آسیاب قهوه نیاز به سرویس و نگهداری خاص خواهند داشت این موضوع را به دست متخصصین تعمیر24 در تهران بسپارید.

نمایندگی تعمیرات قهوه ساز نوا در تهران کجاست؟

راهنمای سرویس دوره های کوتاه مدت

برای تمیز کردن کامل آسیاب، لازم نیست آستین ها را بالا بزنید. استفاده از پاک کننده آسیاب گریندز یک روش آسان و کارآمد برای پاک کردن ذرات قهوه و باقیمانده آسیاب بدون باز کردن و تعمیر آسیاب قهوه است. به سادگی تعدادی از قرص های گریند در قیف آسیاب قرار دهید و آن را مانند دانه های قهوه از داخل دستگاه عبور دهید.

قرص های گریند به آرامی ذرات قهوه را از سوراخ ها جدا می کنند و در عین حال باقی مانده قهوه و روغن را نیز از بین می برند. می توان از آن برای سرویس آسیاب قهوه ای زمان کوتاهی از آن استفاده می کنید یا قبل از آسیاب کردن مقداری قهوه در آسیاب استفاده کرد و ویژگی های طعم دانه های جدید را هم حفظ کرد.

پس ریختن این قرص ها آسیاب را روی درشت‌ترین حالت دستگاه روشن کنید. این اجازه می دهد تا بزرگترین ذرات گیر کرده از مجرای خروجی خارج شوند.

سپس در حالی که آسیاب هنوز در حال کار است، به آرامی آسیاب خود را روی تنظیمات ریز تری قرار دهید.

در مورد تعمیرات آسیاب قهوه بیشتر بدانید

این راهنما در مورد تعمیر آسیاب قهوه به شما می گوید که دستگاه کار می کند، چگونه خراب می شود و چگونه باید آن را سرویس کنیم! پس دستورالعمل های گام به گام ساده برای باز کردن آسیاب قهوه ارائه می دهیم و شما را به دستورالعمل هایی برای تست و تعمیر موتور آسیاب قهوه راهنمایی می کنیم. همچنین ممکن است نیاز به تعمیر سیم برق و تعمیر دکمه ها هم داشته باشید.

چگونه می توانم عیب یابی آسیاب قهوه را انجام دهم؟

علاوه بر تولید صدای زیاد که آسیاب قهوه شما می تواند بیشتر به شما بگوید که نیاز به تعمیرات دارد، علائم آن می تواند راه حل های احتمالی عیب یابی و تعمیر آسیاب قهوه را پیشنهاد کند.

اگر آسیاب هنگام روشن شدن کار نمی کند، مطمئن شوید که برق به پریز وصل است، سپس سیم برق را بررسی کنید.
اگر آسیاب به طور متناوب کار می کند یا متوقف نشود، ممکن است کلید روشن خاموش یا برد آسیب دیده باشد.

آسیاب را از برق بکشید و با یک برس خوب، هر گونه پودر قهوه را از روی سوئیچ پاک کنید. اطراف کلید را با خلال تمیز کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، تکنسین سرویس آسیاب قهوه را باید باز کند تا آن را تمیز کند و اگر کلید خراب است تعمیرات آن را انجام دهد.

تعمیر آسیاب قهوه برقی در تهران

تعمیر آسیاب قهوه برقی در تهران

 

راهنمای آموزش تعمیر آسیاب قهوه

دسترسی به اکثر آسیاب های قهوه با برداشتن بست های پایه دستگاه امکان پذیر است.

اگر آسیاب کار نکند، شفت موتور ممکن است گیر کرده باشد. آسیاب را جدا کنید، شفت را تمیز کنید و برخی از نقاط یاتاقان را با یک یا دو قطره روغن کاری کنید. شفت را بچرخانید تا روغن به طور یکنواخت پخش شود.
اگر آسیاب هنوز کار نکند، احتمال دارد موتور سوخته باشد.

اگر آسیاب لرزش یا صدای زیادی داشته باشد، ممکن است تیغه خم شده باشد. تیغه را بررسی کنید و در صورت آسیب دیدگی یا کند بودن آن را تعویض کنید.

یکی دیگر از دلایل لرزش می تواند فرسودگی بلبرینگ موتور باشد. آسیاب را از برق بکشید و صفحه دسترسی را بردارید. اگر شفت موتور در هنگام فشار دادن به جلو و عقب حرکت کند، یاتاقان خراب است پس باید برا تعمیر آسیاب قهوه برقی اقدام کنید.

بیشتر بدانید: دلیل گرم نبودن قهوه در اسپرسوساز چیست؟

نکات مهم در مورد نگهداری آسیاب قهوه

هرگز وقتی کاسه خالی است آسیاب قهوه را روشن نکنید زیرا ممکن است تیغه آن خیلی سریع بچرخد و به موتور آسیب برساند. همچنین، هر بار بیش از 30 ثانیه با آسیاب کار نکنید وگرنه ممکن است موتور بیش از حد گرم شود و بسوزد.

برای قهوه با اندازه ی دلخواه و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور، از حالت ضربانی برای آسیاب کردن دانه ها استفاده کنید. در حالت ضربانی، کلید کنترل را هر چند ثانیه یکبار رها کنید و بلافاصله دوباره فشار دهید.

برای تعمیر آسیاب قهوه به چه چیزی نیاز دارم؟

یافتن قطعات جایگزین برای آسیاب‌های قهوه می‌تواند چالش برانگیز باشد، به‌ویژه برای برندهای غیرمجاز نه برندهایی مثل دلونگی، بوش، ایندزیت، نوا، مباشی تعمیرگاه تعمیر24 به عنوان نمایندگی تعمیر آسیاب قهوه در تهران می تواند خدمات سرویس و نگهداری آسیاب قهوه شما به بهترین وجه انجام دهد. ابزارهایی که برای باز کردن و تمیز کردن نیاز دارید عبارتند از:

  1. پیچ گوشتی
  2. انبر دست
  3. برس یا کمپرسور هوا

مراحل تعمیرات آسیاب قهوه برقی چیست؟

اگر تخصص دارید می توانید گاهی اوقات موتور را در حالی که هنوز باز نشده است تست کنید. همچنین می توانید کابل برق را تست کنید.

گاهی اوقات تعمیر آسیاب قهوه مستلزم جداسازی و بررسی اجزا و همچنین تمیز کردن آن است.

باز کردن آسیاب قهوه برقی

آسیاب را از برق بکشید. پیچ های زیر دستگاه را باز کنید تا قسمت نگه دارنده پایه آزاد شود. تیغه را با گرفتن حوله ای ضخیم و در حالی که انتهای دیگر محور موتور را در خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید تا باز شود.
در صورت لزوم، موتور را برای تست باز کنید. موتور توسط یک بازوی اتصال، پیچ یا یک گیره در جای خود ثابت می شود.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.