راهنمای خدمات و مشکلات ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در منزل

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در تعمیرگاه تخصصی تعمیر24 با پوشش تمامی مناطق شمال، جنوب، شرق و غرب تهران و اعزام فوری تکسنین بابت تعمیرات ظرفشویی بوش در منزل با هزینه ای به صرفه و عیب یابی تخصصی در محل با بیش از 2 دهه سابقه و ارائه خدمات پس از فروش ظرفشویی های بوش آماده ی خدمت رسانی به شما هستیم.

مشاهده سر فصل مطالب نمایش تیتر ها

تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش در تهران

تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش در تهران

 

7 مزیت استفاده از خدمات تعمیر24 بابت تعمیر ظرفشویی بوش

 1. قطعات اصلی برای رفع خرابی ظرفشويي بوش
 2. ضمانت بر اساس خدمات سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش از 3 ماه تا 1 سال
 3. سرعت در اجرای خدمات و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در محل
 4. تمامی قطعات و ابزار های لازم بابت عیب یابی و رفع مشکل دستگاه همراه تعمیرکار ظرفشویی بوش می باشد.
 5. استفاده از تیم مجرب و دوره دیده با حداقل 10 سال سابقه
 6. انجام تمامی مراحل از عیب یابی تا رفع آن در منزل می باشد.
 7. هزینه انجام کار به مراتب نسبت به سایر تعمیرگاه های ظرفشویی بوش به صرفه و مناسب است.

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی و توکار

تمامی مدل و سری های ظرفشویی بوش را می توانید در مرکز تعمیر24 سریعا تعمیر کنید مدل هایی مثل:

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش شامل تمامی سری های: 2، 3، 4، 6، 8 و … در تمامی مدل های نظیر:

 1. sms46nw01b
 2. sms8zdw48q
 3. sms6hmw27q
 4. sms46mw20m
 5. sms46mw20 و …

تعمیر ماشین ظرفشویی رومیزی بوش نیز در منزل بدون جابجایی انجام می گیرد.

البته به غیر از مدل های رومیزی مدل های تو کابینتی یا تو کار هم در منازل ایرانیان وجود دارد که خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی توکار بوش را نیز با بهترین کیفیت انجام می دهیم.

 

تعمیرات ظرفشویی بوش

تعمیرات ظرفشویی بوش

 

تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش در تهران

بوش (Bosch) یکی از بهترین برندهای ماشین ظرفشویی در بازار ایران است؛ اما دستگاه‌های این برند نیز هر از چند گاهی مستعد خرابی و نیازمند تعمیر هستند. نکته مهم در چنین وضعیت‌هایی استفاده از تجربیات تعمیرکاران متبحر است تا عیب‌یابی دستگاه به درستی انجام شده و تعمیرات نیز روند مناسب خود را داشته باشند. برای آشنایی بیشتر شما با برخی مسائل مربوط به تعمیر ظرفشویی بوش در متن حاضر خرابی‌های معمول و کدهای مهم برای تشخیص نوع خرابی ماشین‌های ظرفشویی بوش را با هم مرور می‌کنیم.

6 مشکل رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

اجازه دهید در ابتدای متن با بررسی 6 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی بوش و همچنین توصیه‌هایی در مورد نحوه رفع آنها با هم صحبت کنیم. این مشکلات عبارتند از:

1. تعمیر ماشین ظرفشویی بوش وقتی به خودی خود پر می‌شود

یکی از ایرادهای رایج است که معمولا به یکی از اشکال زیر رخ می دهد:

1. پر شدن با آب تمیز

یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی بوش این است که ظرفوشویی BOSCH با آب پر می‌شود. مهم است که این مشکل را برطرف کنید، در غیر اینصورت آب زیادی هدر می‌رود. این مشکل همچنین باعث ریختن آب روی زمین سطح زمین می‌شود که به طور بالقوه باعث آسیب به آشپزخانه و افراد حاضر خواهد شد.

در نظر متخصصان تعمیرات ظرفشویی بوش در تهران دلیل این مشکل این است که شیر ورودی آب در حالت باز (open)، قفل شده یا به اصطلاح گیر کرده است. زمانی که دریچه ورودی آب در این حالت است (حتی زمان که ماشین خاموش است)، حوضچه پر از آب می‌شود. به طور معمول، دریچه‌های ورودی آب به دلیل تجمع رسوبات دچار این نوع مشکلات می‌شود. در این وضعیت نیازی به تعمیر ظرفشویی بوش نیست و تنها با تعویض شیر ورودی این مشکل حل می‌شود.

2. پر شدن با آب کثیف

یکی دیگر از مشکلات که می‌تواند مشابه مورد اول باشد، پر شدن ماشین ظرفشویی شما با آب کثیف است. این مشکل بسیار غیر بهداشتی است و حتما می‌تواند منجر به خسارات پر هزینه در تعمیر ظرفشویی بوش می شود. در این وضعیت به احتمال زیاد شیرهای یک طرفه دستگاه خراب شده است.

هدف استفاده از این نوع تجهیزات این است که اجازه می‌دهند آب فقط در یک جهت جریان داشته باشد. در اصل از برگشت آب کثیف از سینک به ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کنند.

 

خدمات پس از فروش ظرفشویی بوش تهران

خدمات پس از فروش ظرفشویی بوش تهران

 

اگر شیر یک طرفه آسیب دیده باشد، آب کثیف وارد ماشین ظرفشویی می‌شود. با باز کردن درب و برداشتن قفسه پایینی ظرفشویی، شیر را تعویض کنید. توجه داشته باشید که انجام این کار دقت زیادی نیاز دارد. اگر متخصص دست به آچار نبوده و با تعمیر ماشین ظرفشویی بوش آشنا نیستید، حتما با یک تعمیرکار متبحر تماس بگیرید.

در غیر این صورت می‌توانید بازوی اسپری پایینی را بالا آورده و کنار بگذارید. سپس سبد و صفحه فیلتر را بردارید. درپوش را باز کنید و با استفاده از یک پیچ گوشتی، شیر یک طرفه آسیب دیده را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. مهم است که شیر جدید را نیز به خوبی جا بیندازید تا مشکل دیگری پیش نیاید.

2. ظرفشویی بوش به درستی تخلیه نمی‌کند

یکی دیگر از مشکلات رایج زمان تعمیرات ظرفشویی بوش این است که ماشین به درستی تخلیه نمی‌شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، آب کثیف در پایین ماشین ظرفشویی شما باقی می‌ماند و حتما باعث خرابی بیشتر خواهد شد.

در این وضعیت معمولا شیر یک طرفه و پروانه پمپ ماشین دچار مشکل شده‌اند. پس مهم است که بتوانید با برداشتن فیلتر دستگاه، آب را تخلیه کنید. اگر آب زیادی وجود دارد، آن را در یک ظرف بریزید تا کثیفی کمتری به وجود آید. پس از جدا کردن قطعات، پروانه ماشین را به اطراف حرکت دهید تا مطمئن شوید چیزی به پروانه گیر کرده است یا خیر. مهم است که هرگونه زباله را حذف کنید. علاوه بر این بخش، باید شیر یک طرفه لاستیکی را هم بیرون بکشید و مطمئن شوید که زباله‌ای در آن وجود ندارد.

البته ممکن است فیلتر نیز گرفتگی داشته باشد بررسی کنید که چیزی در آن گیر نکرده در غیر اینصورت با خدمات پس از فروش ظرفشویی بوش در تهران تماس بگیرید.

3. تعمیر ظرفشویی بوش وقتی آب وارد نمیشود

سومین مشکل رایج در ماشین ظرفشویی بوش این است که آب ماشین را پر نمی‌کند. این مورد حتما یک مشکل بزرگ است؛ زیرا به ماشین اجازه نمی‌دهد ظروف شما را به درستی تمیز کند و حتما کثیفی روی ظرف‌ها باقی خواهد ماند.

برای رفع فوری این مشکل باید با یک متخصص تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش در تهران در تماس باشید. به احتمال زیاد (مانند دیگر مشکلات اشاره شده در این لیست)، پر نشدن آب ماشین ظرفشویی به دلیل معیوب بودن دریچه ورودی آب است. اگر سوپاپ معیوب باشد، می‌تواند باعث بسته شدن زودهنگام دریچه شود که از پر شدن کامل آب در ظرفشویی جلوگیری می‌کند. برای رفع این مشکل هم نیازی به تعمیر ظرفشویی بوش نیست و می‌توانید شیر ورودی آب را تعویض کنید.

البته پایین بودن فشار گرفتگی لوله ورودی، خرابی شیر برقی، گرفتگی بازوهای اسپری آب و هیدروستات نیز می تواند دلیل این اتفاق باشد که با حضور تعمیرکار بابت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در منزل می توانید مشکل را مرتفع کنید.

 

Bosch dishwasher repair

Bosch dishwasher repair

4. کار نکردن ظرفشویی بوش

اشاره کردیم که ماشین ظرفشویی بوش از جمله برندهای قابل اعتماد در بازار است که می‌تواند دچار خرابی‌های متعدد شود. این موضوع کاملا طبیعی است. اما عیب‌یابی این مسئله بسیار مهم است. برای نمونه زمانی که ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد در دریافت جریان برق دچار مشکل شده است.

وقتی ماشین ظرفشویی برق ندارد، کنترل پنل روشن نمی‌شود یا به دستورات شما پاسخ نمی‌دهد، ابتدا کلید برق خانه را بررسی کنید. کلید آشپزخانه را روشن و خاموش کنید تا مطمئن شوید سیستم برق خانه به درستی کار می‌کند. پس از آن خود دستگاه را به طور کامل خاموش و روشن کنید. شاید جریان برق از پریز قطع شده باشد.

در واقع باید مطمئن شوید که سیم برق ماشین ظرفشویی به درستی به پریز وصل شده است. هرگز از سیم‌کشی‌های بلند برای تغذیه ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید، زیرا نمی‌تواند ولتاژ مورد نیاز را به طور ایمن منتقل کند. اگر هیچ کدام از این موارد مشکلی نداشتند، تعمیر ظرفشویی بوش را در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که گاهی تنظیمات اشتباه مانند قفل کودک، شروع با تاخیر یا همان Delay Start و برخی کدهای خطا می‌توانند منجر به این مشکل شوند. مهم است که همه این موارد را چک کرده و بعد برای تعمیرات دست به کار شوید.

از دیگر دلایل کار نکردن می توان به خرابی موتور سوییچ درب و برد دستگاه اشاره کرد.

5. علت خشک نشدن ظروف

در نهایت، آخرین مشکل رایج مربوط به ماشین ظرفشویی بوش این است که ماشین به درستی ظروف را خشک نمی‌کند. دلیل اینکه ماشین دچار چنین مشکلی شده بستگی به نحوه خشک کردن ظروف در مدل ظرفشویی شما دارد. ابتدا باید بدانید که این چرخه با استفاده از کدام گزینه انجام می‌شود.

 • دریچه
 • موتور هواکش
 • مکانیزم گرمایشی

برای رفع این مشکل باید هر کدام از این قسمت‌ها را جداگانه بررسی کنید. اگر دریچه به درستی باز می‌شود، باید موتور فن هواکش را بررسی کنید. البته تعیین اینکه آیا موتور فن شما از کار افتاده است یا خیر، با استفاده از یک مولتی متر تست انجام می‌شود که حتما در خانه‌ها وجود ندارد. در نتیجه مهم است که با خدمات پس از فروش دستگاه و یا تعمیرکار مسلط به تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

لازم است که تیغه فن را با دست بچرخانید تا ببینید آیا چیزی باعث عدم حرکت آن شده است یا خیر. اگر عملکرد موتور فن مناسب نیست یا مشکلی در چرخش آن وجود دارد، باید فن هواکش را تعویض کنید.

در نهایت، سومین دلیلی که ممکن است ماشین ظرفشویی شما به درستی خشک نشود، یک عنصر گرمایش معیوب است. زمانی که از یک مولتی متر برای تست تداوم استفاده شود متوجه خواهید شد که کدام قطعه را باید تعویض کنید.

بیشتر بدانید: علت خوب نشستن ظرفشویی چیست؟

شناسایی کدهای خطا برای تعمیر ظرفشویی بوش

لوازم خانگی هوشمند به گونه‌ای ساخته و طراحی می‌شوند که بتوان با استفاده از خطاها و شناسایی برخی کدها از خرابی بیشتر آنها جلوگیری کرد. در این قسمت برخی از مهم‌ترین این کدها را با هم مرور می‌کنیم تا در صورت مواجهه با آنها بدانید چه عکس‌العملی لازم است.

بررسی کد خطای E12 در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

کد خطای E12 نشان دهنده تجمع رسوب آهک در پمپ است. حتما برای از بین بردن رسوبات آب سخت و رسوب آهک، مواد رسوب‌زدا مخصوص برند بوش را خریداری کنید

توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی در همه خانه‌ها به طور منظم استفاده می‌شود. به این معنی که رسوب آهک می‌تواند به سرعت در این نوع ماشین‌ها ایجاد شده و باعث بروز اختلالاتی در عملکرد آنها شود.

برای اینکه ماشین ظرفشویی تا حد امکان کارآمد و موثر کار کند و اطمینان حاصل شود که ظروف شما کاملا تمیز می‌شوند، رسوب‌زدایی را به صورت منظم در نظر داشته باشید تا از هزینه‌های تعمیر ظرفشویی بوش جلوگیری کنید.

یا برای جلو گیری از اینکار از آب تصفیه شده استفاده کنید.

 

تعمیر ظرفشویی بوش در محل

تعمیر ظرفشویی بوش در محل

 

عیب یابی کد خطای E25 ظرفشویی BOCSH

کد خطای E25 نشان می‌دهد که پمپ تخلیه دستگاه مسدود شده است یا پوشش پمپ تخلیه شل شده یا از بین رفته است. برای برطرف کردن این خطا لازم است در ابتدای امر بررسی کنید که آیا پوشش پمپ تخلیه در جای خود قرار دارد یا خیر. پوشش پمپ در پایین ماشین ظرفشویی و زیر فیلتر قرار دارد.

فیلتر را بردارید تا پوشش پمپ ظاهر شود و مطمئن شوید که شل نیست یا با زباله‌ها احاطه نشده است. اگر در پیدا کردن آن مشکل دارید، دفترچه راهنمای دستگاه خود را مرور کنید.

اگر به جواب نرسیدید برای تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش به تعمیرگاه قابل اعتماد تماس بگیرید.

کد ارور E24 در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

این کد خطا نشان می‌دهد که به دلیل مسدود شدن مسیر تخلیه، ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نمی‌شود.

دلایل مختلفی می‌تواند برای این مشکل وجود داشته باشد که باید آنها را بررسی کنید. برای این کار در ابتدای امر شیلنگ ورودی را نگاه کنید و مطمئن شوید که پیچ خورده یا آسیب دیده نیست. همچنین ممکن است پوشش پمپ شل باشد. طبق راهنمایی ذکر شده در قسمت قبل آن را چک کنید تا از تعمیر ظرفشویی بوش با هزینه بالا جلوگیری شود.

عیب یابی ارور E18

کد خطای E18 نشان می‌دهد که مشکلی در جریان آب ماشین ظرفشویی وجود دارد. در واقع این ارور زمانی رخ می‌دهد که سطح آب خیلی پایین باشد یا آب به درستی در ماشین پمپاژ نشود. برای عیب‌یابی این مورد باید در ابتدا شیلنگ ورودی را بررسی کنید و مطمئن شوید که پیچ خورده و آسیب دیده نیست. سپس مطمئن شوید که منبع آب روشن است.

کد خطای E15 در ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی بوش، کد خطای E15 به این معنی است که آب در قسمت پایین دستگاه جمع شده است. به طور خاص، آب در حوضچه جمع شده و کلید ایمنی را فعال کرده است. در نتیجه، دستگاه از کار می‌افتد و کد خطای E15 تا زمانی که دستگاه ریست نشده باشد، روشن می‌ماند.

مشاهده این خطا می‌تواند نشان دهنده این مسئله باشد که بیش از حد صابون ظرفشویی یا مواد شوینده استفاده کرده‌اید. برای انجام یک چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی بوش، به دو چیز نیاز دارید. آب و صابون. مهم‌تر اینکه، هر دوی این موارد باید در مقادیر صحیح مورد استفاده باشند.

راه حل و عیب یابی ارور E15

قبل از اقدام به تعمیر ظرفشویی بوش این نکته را در یاد داشته باشید که عملکرد منبع آب معمولا خودکار است، اما صابون یا مواد شوینده به صورت دستی به این چرخه اضافه می‌شود؛ بنابراین، کاربران باید به دستورالعمل‌های روی بطری صابون ماشین ظرفشویی مراجعه کنند و فقط مقدار لازم را اضافه کنند.

البته این احتمال نیز وجود دارد که کد مذکور به دلیل نشتی مخزن یا شیلنگ آب مشاهده شود. مانند اکثر ماشین‌های ظرفشویی، مدل های بوش نیز دارای مخزن آب و چندین شیلنگ در داخل هستند. برخی از شیلنگ‌ها برای تامین و گردش آب تمیز یا فیلتر شده در داخل ماشین و شستشوی اقلام استفاده می‌شوند.

شما باید قاب دسترسی را از اطراف ماشین ظرفشویی بردارید و مخزن آب و همه شیلنگ‌ها را بررسی کنید. به طور معمول، با لمس تمام طول مخزن و شیلنگ‌ها، پیدا کردن حتی جزئی‌ترین نشتی هم آسان است. به این ترتیب، می‌توانید آب را روی نوک انگشتان خود احساس کنید و نشتی را تشخیص دهید، حتی اگر از نظر بصری نتوانید این کار را انجام دهید این کار می تواند در تعمیرات ظرفشویی بوش به شما کمک کند.

عیب یابی و رفع ارور E28

این کد نشان می‌دهد که در چرخه شستشوی ظرف‌ها مشکلی پیش آمده است و آنها تمیز نشده‌اند. برای رفع این مورد بهتر است دستگاه یک آبکشی اضافی انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که ظروف تمیز هستند. اگر این خطا را مشاهده کردید به جای اقدام برای تعمیر ظرفشویی بوش، بررسی آن را با اجرای یک چرخه شستشو بدون ظروف در نظر بگیرید. زیرا ممکن است به دلیل کمی گریس یا سایر مواد زائد در سنسور این خطا ایجاد شود. اگر این کار مشکل را برطرف نکرد، به خود سنسور مشکوک شوید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

یکی از مواردی که در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش توسط کاربران اهمیت دارد قیمت قطعاتی که معیوب است و هزینه های انجام کار است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم توجه کنید که قطعات استفاده از مرکز خدمات پس از فروش ظرفشویی بوش اصلی بوده و دارای ضمانت است.

به طور معمول هزینه ایاب ذهاب از 40 هزار تومان تا 80 هزار تومان می باشد.

قیمت عیب یابی توسط متخصص حرفه ای از 70 هزار تومان تا 120 هزار تومان می باشد.

در صورت انجام شدن تعمیرات هزینه عیب یابی با اجرت ادغام شده و یکی هستند هزینه اجرت کار می تواند از 150 هزار تومان تا 350 هزار تومان باشد.

قیمت برخی قطعات مهم در تعمیرات ظرفشویی بوش شامل

خدمات تعمیرگاه ظرفشویی بوش تهران هزینه تعمیرات ظرفشویی بوش
تعمیرات موتور ظرفشویی بوش 400 الی 700
تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش 750 الی 1400
تعویض موتور اصلی 1900 الی 2800
تعویض پمپ تخلیه 700 الی 1300
تعویض موتور مقسم 500 الی 800
تعویض شیر برقی 650 الی 900

پرسش و پاسخ در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

آماده به پاسخگویی پرسش شما در بخش دیدگاه هستیم.

1. ضمانت تعمیر ظرفشویی بوش در تعمیر24 چه مدت است؟

این ضمانت شامل سرویس، قطعات و تعمیرات از 3 الی 12 ماه است.

2. قیمت قطعات و هزینه تعمیرات چقدر است؟

به طور کامل در متن به آن پرداخته شده و نیاز به حضور تعمیرکار ظرفشویی بوش در منزل برای مشخص شدن دقیق است.

3. آیا تعمیر24 فقط برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران است؟

بله خدمات ارائه شده در تمامی 22 منطقه و شرق غرب شمال جنوب و مرکز تهران می باشد.

4. ایا می تونم با تهیه قطعه خودم تعمیرات رو انجام بدم؟

بله اگر تخصص لازم را داشته باشید.

نتیجه سخن در تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

در نهایت ذکر این نکته الزامی است که کدهای خطا دقیقا به نمی‌گویند با چه مشکلی روبرو هستید. اما می‌توانند مجموعه‌ای از احتمالات را پیش روی شما بگذارند تا با عیب‌یابی درست بتوانید خرابی را تشخیص دهید. اگر مشکلات رایج در لیست این متن را مشاهده کردید، می‌توانید با کمی دقت آنها را برطرف کنید در غیر این صورت نیاز است که برای تعمیر ظرفشویی بوش با افراد متخصص در ارتباط باشید.

تمامی خدمات تعمیرات ظرفشویی در تعمیرگاه تعمیر 24 با گارانتی انجام می گیرد.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.