راهنمای خدمات ماشین لباسشویی

9 علت کف نکردن ماشین لباسشویی

علت کف نکردن ماشین لباسشویی

زمانی که شاهد چرخه لباسشویی هستیم و بعد از چند دقیقه متوجه می شویم تنها آب درون دیگ است و خبری از کف نیست شاید در اولین گام علت کف نکردن ماشین لباسشویی را فراموشی در استفاده از شوینده بدانید، اما وقتی کشوی جا پودری را به بیرون می کشید و شاهد وجود شوینده (پودر) هستید در این حالت می خواهید بدانید چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند. سعی بر استفاده از شوینده بیشتر قبل از مطالعه این مطلب نکنید زیرا استفاده از مقدار بیشتر شوینده هم شاید نتواند کمکی به کف نکردن لباسشویی و تمیز شدن بیشتر لباس هایتان کند.

شما می توانید از این مقاله بابت پیدا کردن علت ماشین لباسشویی های مختلف با برند های دوو، ال جی، بوش، سامسونگ، پاکشوما، اسنوا، آبسال  … را بیابید چون در تمامی موارد جواب این سئوال که چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند در تمامی برندها و مدل های فوق مشابه است.

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند؟

گاهی اوقات راه حل مشکلات چنان ساده به نظر می رسد که از نزدیکی چشمانمان دور می شود، علت کف نکردن ماشین لباسشویی شما می تواند از کیفیت شوینده ای که برای شستن لباس هایتان استفاده می کنید باشد، جالب است بدانید در شوینده و پودرهای مرغوب تر که در لباسشویی استفاده می کنید شاهد مقدار کف کمتر نسبت به نمونه های مشابه با کف بیشتر هستید. یک تضاد در وضعیت شستشو پس در همین جا قبول می میکنیم کف بیشتر لباسشویی نمی تواند کمک خاصی در تمیزی بهتر لباس هایمان داشته باشد.

چنانچه به دنبال علت کف نکردن ماشین لباسشویی هستید قبل از اقدام بابت تماس با نمایندگی تعمیرات لباسشویی میزان استاندارد شوینده در جاپودری و کیفیت پودر استفاده شده را را در پارامترهای خود جای دهید، زیرا ممکن است بدون هزینه ی خاصی مشکل رفع شود.

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند

 

دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مواردی که باعث می شود لباسشویی شما به خوبی کف نکند حل نشدن دانه های پودر در آب است.

اینکه چرا دانه های پودر با آب حل نمی شود و ماشین لباسشویی شما کف نمی کند موارد زیر را بررسی کنید:

  1. سختی آب
  2. فشار آب
  3. دمای آب
  4. میزان آب داخل دیگ
  5. کیفیت پودر
  6. میزان پودر
  7. ریختن پودر در دیگ
  8. کثیفی بیش از حد لباس ها
  9. حجم بالای لباس

موارد فوق هریک می تواند باعث حل نشدن مناسب پودر در آب و علت کف نکردن ماشین لباسشویی باشد.

اگر آب شیر ورودی لباسشویی بسیار سرد است در زمان حل شدن پودر در آب دچار مشکل خواهید بود.

پس شما در مواجه با این مشکل از خود سئوال می پرسید میزان پودری که استفاده کردم مثل همیشه بوده است اما چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند ؟

چگونه پس از پیدا کردن علت کف نکردن ماشین لباسشویی آن را رفع کنم؟

هر یک از موارد فوق در تمامی لباسشویی های الجی، پاکشوما، آبسال، سامسونگ، اسنوا، بوش و … می تواند دلیل کف نکردن باشد. به هر یک به صورت مجزا می پردازیم.

 

دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی ال جی سامسونگ ...

دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی ال جی سامسونگ …

 

بررسی تاثیر فشار آب در درست نکردن کف لباسشویی

در اولین اقدام شیر آب را باز کنید چنانچه فشار آب کم است پس مشکل از دستگاه شما نخواهد بود. اگر فشار آب منزل درست است شیر ورودی را چک کنید که گرفتگی نداشته باشد، اگر از شیر ورودی آب به راحتی عبور می کند برای رفع مشکل نیاز به حضور تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی دارید.

بررسی خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند؟ دمای آب را بالا ببر!

برای حل مشکل چنانچه علت کف نکردن ماشین لباسشویی شما از سرد بودن زیاد آب باشد با استفاده از تنظیمات دستگاه دمای آب درون لباسشویی را توسط المنت های بالا ببرید تا مشکل بدون حضور تعمیرکار و به دست خودتان رفع شود. بهترین دما برای شستشو می تواند بین 35 الی 45 درجه برای حل شدن مناسب شوینده باشد. مقدار کف بسته به دما، سطح و نرمی آب شما می تواند متفاوت باشد.

میزان و نوع پودری که استفاده می کنید مهم است (+کیفیت)

اگر از درستی موارد فوق اطمینان کسب کردید و هنوز نمی دانید چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند وقت آن است که در مقدار پودری که استفاده می کنید دقت کنید و اگر مقدار استاندارد است احتمالا از شوینده ای با میزان تولید کف کم برای شستشو استفاده می کنید.

علت کف نکردن ماشین لباسشویی ال جی ، سامسونگ و … می تواند از سختی آب باشد

چنانچه موارد فوق راهگشای رفع علت کف نکردن ماشین لباسشویی شما نبود این احتمال وجود دارد که میزان سختی در آن وارد شده به دیگ زیاد است این امر می تواند توضیح مناسبی برای عدم حل شدن شوینده شما به هر میزانی باشد برای رفع این مشکل و تنظیم مقدار سختی درون آب شما بهتر است از تصفیه آب برای شیر ورودی به لباسشویی استفاده کنید.

در مورد نمایندگی تعمیرات لباسشویی آبسال بیشتر بدانید.

استفاده پودر در دیگ به جای ریختن آن در جاپودری

اگر پودر شوینده را مستقیماً داخل دیگ ریخته باشید سریعا در آب حل شده و تخلیه می شود، باید آن را در کشوی مواد شوینده بریزید.

لباس های شما بسیار کثیف اند!

کثیفی بیش از حد لباس می تواند مواد شوینده را به خود جذب کند و علت کف نکردن ماشین لباسشویی ال جی سامسونگ ایندزیت زیرووات بوش و … شما باشد. وجود سرکه و نمک در لباس هایی که درون دیگ قرار می دهید می تواند دلیل کف نکردن لباسشویی باشد.

در مورد علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی چه می دانید؟

لباس های زیاد درون دیگ قرار داده اید!

اگر از حجم زیادی از لباس استفاده می کنید و فضای کافی در دیگ برای جابجایی مواد شوینده نیست اینکه در این حالت چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند واضح است و با کم کردن میزان لباس های مشکل رفع می شود.

میزان آب درون دیگ

در لباسشویی ها بخصوص در مدل های مدرن تر سنسوری برای ورودی آب و تنظیم کف درون دیگ وجود دارد، این سنسور وظیفه دارد تشخیص دهد میزان آب کافی برای تولید کف وجود دارد یا خیر. اگر میزان شوینده هم بیش از حد باشد زمان شستشو را برای حذف کف اضافی افزایش می دهد.

نتیجه گیری علت کف نکردن ماشین لباسشویی

چنانچه احساس میکنید نحوه شستشو و کف کردن در لباسشویی خیلی پایین تر از انتظار است می توانید بسیاری از مثال نظیر کثیفی و بار زیاد در دستگاه یا فشار، دما و سختی آب با نوع و میزان پودر را با متغییر های جدید امتحان کنید اگر مشکل حل شد شما بدون صرف هزینه و تنها با تست چند پارامتر ایراد را رفع کردید.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.